Автор Тема: Re: Тъй наречените " леки жени "  (Прочетена 12684 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Тъй наречените " леки жени "
« -: Май 08, 2007, 08:46:38 am »
"Един от определящите фактори", хаха... все едно има други. Какво лошо, значи? Ами запитай се: когато си с някого, не искаш ли да можеш да разчиташ на него, да му имаш доверие? И можеш ли да имаш доверие на някого, който е с теб заради колата ти, да речем? За#би... за жените, които спят с някого по финансови причини си има думичка.







"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

Неактивен repi-s-lychec

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1060
  • Her shadow plays in the shape of a man's desire...
Re: Тъй наречените " леки жени "
« Отговор #1 -: Май 09, 2007, 16:24:25 pm »
"Един от определящите фактори", хаха... все едно има други. Какво лошо, значи? Ами запитай се: когато си с някого, не искаш ли да можеш да разчиташ на него, да му имаш доверие? И можеш ли да имаш доверие на някого, който е с теб заради колата ти, да речем? За#би... за жените, които спят с някого по финансови причини си има думичка.

Думичката е "практични" :) Щом е допустимо да си с някого само заради външния вид, защо да не може да си с друг заради парите му? Не мисля, че такава жена е лека, щом тя е ценена само като украшение на въпросното чиче, то си заслужава да служи за портфейл.
Простите удоволствия са последно убежище за сложни натури

Неактивен ilusia

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9346
  • Луда ? Да ! Две и половина сме !
Re: Тъй наречените " леки жени "
« Отговор #2 -: Май 09, 2007, 16:30:58 pm »
И аз това щях да кажа !
It still feels like our first night together
Feels like the first kiss and
It's gettin' better baby
No one can better this
I'm still hold on and you're still the one
The first time our eyes met it's the same feelin' I get
Only feels much stronger and I wanna love ya longer
You still turn the fire on
http://www.vbox7.com/play:e1359ebc

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Тъй наречените " леки жени "
« Отговор #3 -: Май 11, 2007, 14:59:43 pm »
Тук говорим принципно все пак. Не критикуваме никого лично и излагаме принципната си позиция по въпроса. Е, аз поне. [lol] Така че е леко неубедително да се говори за "съдене" изобщо, при положение, че няма "подсъдим". И между другото - не възразявам спрямо мен да се отнасят със същите критерии, с които аз се отнасям към другите. ;)
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

solitude

  • Гост
Re: Тъй наречените " леки жени "
« Отговор #4 -: Май 11, 2007, 17:25:25 pm »
 :) В началото било е просто Пътят,
но после човекът незнайно що решил
и взел, че измислил кръстопътя
и сам така го разделил.

И крачи днес умислен и самотен
загубил е отдавна крайната си цел.
Забравил е, че той е отговорен
да бъде "истински" човек.

подарък за Feanor ;)

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Тъй наречените " леки жени "
« Отговор #5 -: Май 11, 2007, 22:32:25 pm »
Хехе, solitude, да, много държим на правото на избор, макар то понякога (често?) да ни прави нещастни. Парадоксче, а? :)
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

Неактивен repi-s-lychec

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1060
  • Her shadow plays in the shape of a man's desire...
Re: Тъй наречените " леки жени "
« Отговор #6 -: Май 11, 2007, 23:05:08 pm »
Хехе, solitude, да, много държим на правото на избор, макар то понякога (често?) да ни прави нещастни. Парадоксче, а? :)

С какво точно те прави нещастен чуждото право на избор?
Простите удоволствия са последно убежище за сложни натури

Неактивен Jane

  • Коледна муза
  • Master
  • ******
  • Публикации: 1510
  • Пол: Жена
  • Лесно е да оставиш отпечатък, но да го заличиш....
Re: Тъй наречените " леки жени "
« Отговор #7 -: Май 11, 2007, 23:31:34 pm »
Repi, въпроса ти е толкова сладък, че се изкушавам да отговоря...
И чуждото, и твоето собствено - .. първо, понякога ни оплитат (тоест сами се оплитаме!) много болезнено, а като прибавиш и евентуалните тежки последици, става цяла картинка...
Свободи, отговорности.. свързаност и така нататък...


Под сълзите на есенните листа...

solitude

  • Гост
Re: Тъй наречените " леки жени "
« Отговор #8 -: Май 12, 2007, 06:30:40 am »
Хехе, solitude, да, много държим на правото на избор, макар то понякога (често?) да ни прави нещастни. Парадоксче, а? :)
Ами... знам ли :). Май въпросът е имаме ли такова? Колко са вариянтите? Оценяваме след "избора"- значи главата е обърната назад. Или пък предварително- май тогава сме се вторачили напред. Ама къде ни е главата докато действаме? [mhmm] :). Ех, тази Ева дето изяла ябълката на познанието и ни изкарала от "рая" [lol] [lol]. Дали да взема да и се разсърдя- то щот мое "право на избор" :)

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Тъй наречените " леки жени "
« Отговор #9 -: Май 14, 2007, 07:43:09 am »
С какво точно те прави нещастен чуждото право на избор?
Говорех за собственото такова, но няма да обяснявам подробно, това е друга тема.

solitude:
Естествено, че имаме право на избор. Въпросът е, че с него идва и задължението да си носиш последствията от изборите, които правиш.
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

solitude

  • Гост
Re: Тъй наречените " леки жени "
« Отговор #10 -: Май 14, 2007, 16:59:50 pm »
Защо ли в последно време се замислям, че на мен ми заприличва на компютърна игра :). Героят тръгва на някъде и ако стигне на едно място което не може да преодолее го прави докато успее :) и после чак преминава на следващото. Дори изборите май понякога се повтарят въпреки, че предишния сме оценили като "нещастен"  :) Аз по скоро искам да скъся момента на това "нещастен" до възможния най-малък минимум. Не съм сигурна дали е парадокс или закономерност :). По съм склонна да мисля, че е второто, но ми куца все още доказателствената част :)

Неактивен penywise

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 334
  • Пол: Мъж
Re: Тъй наречените " леки жени "
« Отговор #11 -: Май 20, 2007, 06:00:16 am »
Играят си две момченца и едно момиченце, и си говорят кой какъв ще стане като порасне. Едното момченце казва:
-"Аз като порастна ще стана мутра и ще си купя BMW като ей това там."
Другото:
-"пък аз ще стана шеф на мафия и ще си купя Mercedes като ей ония там."
И накрая момиченцето казва:
-"Пък аз като порастна ще се науча да духам като кака, щото и двете коли са нейни"

От както прочетох този виц в един спор... Няма да казвам какъв , че пак ще ме изкарат сексистка  [shame] се замислих , защо обществото толкова яростно отхвърля така наречените от него " леки жени " ?
Какво толкова скверно или порочно има в тях ? Не казвам за жена която е с някого изцяло заради парите му , но в крайна сметка има жени решили за себе си , че не желаят любов или поне не на този етап. Тогава при положение , че избират партньор с кого да си прекарват приятно времето и да им е симпатичен , какво лошо има ако един от определящите фактори е финансовото състояние на господина ?


нямам нищо против, що?

щом (примерно) ти харесва да бъдеш чукана
след като ти е приятно да си възприемана като чисто сексуален обект
след като единствения начин да получиш нещо е да духаш на човека, който го има
и още, и още...

но тогава ти (примерно) недей да имаш претенций
да бъдеш обичана
и не се сърди, че си желана, когато имам нужда да се изпразня
недей да прекаляваш с желанието си да се возиш в мерцедеса ми, защото може би днес ще бъда с друга "като теб" (чакай си реда)

Не. Нямам нищо против леките жени.
Против съм претенцийте им.

Това, че лапаш, не значи, че можеш да изискваш.

Накратко - Ако се държиш като боклук, ще бъдеш третирана като такъв.

Някой против?
A perfect blossom is a rare thing. You could spend your life looking for one. And it would not be a wasted life.

Неактивен Digital

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: Тъй наречените " леки жени "
« Отговор #12 -: Май 20, 2007, 17:51:55 pm »
Играят си две момченца и едно момиченце, и си говорят кой какъв ще стане като порасне. Едното момченце казва:
-"Аз като порастна ще стана мутра и ще си купя BMW като ей това там."
Другото:
-"пък аз ще стана шеф на мафия и ще си купя Mercedes като ей ония там."
И накрая момиченцето казва:
-"Пък аз като порастна ще се науча да духам като кака, щото и двете коли са нейни"

От както прочетох този виц в един спор... Няма да казвам какъв , че пак ще ме изкарат сексистка  [shame] се замислих , защо обществото толкова яростно отхвърля така наречените от него " леки жени " ?
Какво толкова скверно или порочно има в тях ? Не казвам за жена която е с някого изцяло заради парите му , но в крайна сметка има жени решили за себе си , че не желаят любов или поне не на този етап. Тогава при положение , че избират партньор с кого да си прекарват приятно времето и да им е симпатичен , какво лошо има ако един от определящите фактори е финансовото състояние на господина ?


нямам нищо против, що?

щом (примерно) ти харесва да бъдеш чукана
след като ти е приятно да си възприемана като чисто сексуален обект
след като единствения начин да получиш нещо е да духаш на човека, който го има
и още, и още...

но тогава ти (примерно) недей да имаш претенций
да бъдеш обичана
и не се сърди, че си желана, когато имам нужда да се изпразня
недей да прекаляваш с желанието си да се возиш в мерцедеса ми, защото може би днес ще бъда с друга "като теб" (чакай си реда)

Не. Нямам нищо против леките жени.
Против съм претенцийте им.

Това, че лапаш, не значи, че можеш да изискваш.

Накратко - Ако се държиш като боклук, ще бъдеш третирана като такъв.

Някой против?

мисля че няма какво повече да се добави
« Последна редакция: Май 20, 2007, 17:53:35 pm от Digital »

Неактивен repi-s-lychec

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1060
  • Her shadow plays in the shape of a man's desire...
Re: Тъй наречените " леки жени "
« Отговор #13 -: Май 21, 2007, 20:03:21 pm »
Играят си две момченца и едно момиченце, и си говорят кой какъв ще стане като порасне. Едното момченце казва:
-"Аз като порастна ще стана мутра и ще си купя BMW като ей това там."
Другото:
-"пък аз ще стана шеф на мафия и ще си купя Mercedes като ей ония там."
И накрая момиченцето казва:
-"Пък аз като порастна ще се науча да духам като кака, щото и двете коли са нейни"

От както прочетох този виц в един спор... Няма да казвам какъв , че пак ще ме изкарат сексистка  [shame] се замислих , защо обществото толкова яростно отхвърля така наречените от него " леки жени " ?
Какво толкова скверно или порочно има в тях ? Не казвам за жена която е с някого изцяло заради парите му , но в крайна сметка има жени решили за себе си , че не желаят любов или поне не на този етап. Тогава при положение , че избират партньор с кого да си прекарват приятно времето и да им е симпатичен , какво лошо има ако един от определящите фактори е финансовото състояние на господина ?


нямам нищо против, що?

щом (примерно) ти харесва да бъдеш чукана
след като ти е приятно да си възприемана като чисто сексуален обект
след като единствения начин да получиш нещо е да духаш на човека, който го има
и още, и още...

но тогава ти (примерно) недей да имаш претенций
да бъдеш обичана
и не се сърди, че си желана, когато имам нужда да се изпразня
недей да прекаляваш с желанието си да се возиш в мерцедеса ми, защото може би днес ще бъда с друга "като теб" (чакай си реда)

Не. Нямам нищо против леките жени.
Против съм претенцийте им.

Това, че лапаш, не значи, че можеш да изискваш.

Накратко - Ако се държиш като боклук, ще бъдеш третирана като такъв.

Някой против?

Много жени са третирани като боклуци без да се возят в мерцедес. Много жени вкарват парите в къщата, вечерята на масата и децата в релсите, докато мъжете им си го вкарват на някоя друга. Много жени обичат мъжът до себе си. В сериозна част от тези случаи не им си отговаря със същото.
Вярно е, и много мъже обичат жените си, а пък чувствата на жените им не могат да бъдат определени точно като "обич".
Проблемът не е в пола.
Не мисля, че претенциите на всяка жена, която е с мъж заради парите му са смешни. Щото той в крайна сметка е с нея заради външния й вид - той я цени точно толкова, колкото и тя него. Защо той не е жалък, че я ебе, а тя - че го прави заради материалната си осигуреност? Всяка стока се плаща, право на търговеца е да получи цената на продадения продукт. Не мисля, че цената на точно този продукт е любовта на мъжа.
Естествено, може и да греша.
Простите удоволствия са последно убежище за сложни натури

Неактивен ilusia

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9346
  • Луда ? Да ! Две и половина сме !
Re: Тъй наречените " леки жени "
« Отговор #14 -: Май 21, 2007, 20:51:46 pm »
Играят си две момченца и едно момиченце, и си говорят кой какъв ще стане като порасне. Едното момченце казва:
-"Аз като порастна ще стана мутра и ще си купя BMW като ей това там."
Другото:
-"пък аз ще стана шеф на мафия и ще си купя Mercedes като ей ония там."
И накрая момиченцето казва:
-"Пък аз като порастна ще се науча да духам като кака, щото и двете коли са нейни"

От както прочетох този виц в един спор... Няма да казвам какъв , че пак ще ме изкарат сексистка  [shame] се замислих , защо обществото толкова яростно отхвърля така наречените от него " леки жени " ?
Какво толкова скверно или порочно има в тях ? Не казвам за жена която е с някого изцяло заради парите му , но в крайна сметка има жени решили за себе си , че не желаят любов или поне не на този етап. Тогава при положение , че избират партньор с кого да си прекарват приятно времето и да им е симпатичен , какво лошо има ако един от определящите фактори е финансовото състояние на господина ?


нямам нищо против, що?

щом (примерно) ти харесва да бъдеш чукана
след като ти е приятно да си възприемана като чисто сексуален обект
след като единствения начин да получиш нещо е да духаш на човека, който го има
и още, и още...

но тогава ти (примерно) недей да имаш претенций
да бъдеш обичана
и не се сърди, че си желана, когато имам нужда да се изпразня
недей да прекаляваш с желанието си да се возиш в мерцедеса ми, защото може би днес ще бъда с друга "като теб" (чакай си реда)

Не. Нямам нищо против леките жени.
Против съм претенцийте им.

Това, че лапаш, не значи, че можеш да изискваш.

Накратко - Ако се държиш като боклук, ще бъдеш третирана като такъв.

Някой против?

На кратко - да ;)

Май никой тук не се опитва дори да възприеме обратната страна на Луната ( изключае репичката ) .
Ще бъда откровена , макар това да ми донесе още повече определения за "курве" ( то може ли повече ?!  [oops])
Не обичаш майка си както обичаш жена си , нали ? Не обичаш сестра си както обичаш приятелката си ? Не обичаш бившата си приятелка какво обичаш сегашната и все в тоя дух на нещата.
Принципно вярвам в любовта , принципно уж съм обичала , уж съм била обичана. Има обаче етапи в живота на човека , в които любовта не е основното. Всеки изкарва тези жени , като боклуци , но защо ?
Всяка жена си има цена , а всяка цена се определя от нуждата.
В един момент моята цена е подкрепа , обич , взаймност и споделеност. Красиви мигове , нежност , страст , любов , упора , романтика и още  и още и още....
В друг момент обаче , ако реша че не съм готова или не искам любов. Ако реша , че съм твърде наранена от себе си например , но все още съм твърде заземена и усещам , че сама не мога да повдигна света какво правя ? ( държа да отбележа че това са само хипотези. Никога не съм имала приятел с кола , с пари и тн) .
Та какво правя ? Намирам си човек от когото получавам онова , което ми е нужно точно сега.
То може да бъде на пример , кола с която да ме вземе защото реката пред проклетата ми къща е преляла и няма как да изляза от нас. То може да бъде секс когато ми се прави секс. Може да бъде излизане когато ми се излиза.
Значи няма нищо лошо , ако момичето няма приятел , да излиза ,да се забавлява и да задоволява нагоните си с непознати и това не се приема като "леко поведение" Но когато стане системно , с човек когото вече е опознала , малко или много й е симпатичен , малко или много му има доверие , тогава тя става курва ? А когато прави всичко горе посочено без обаче човека да има материална стабилност не е ? Ами тогава питам аз в случая кой е ограничения ? И кой е онзи , който не позволява на мирогледа си да се обогати поне малко ? Стотици жени и мъже спят с "приятели" когато им се прави секс , излизат , забавляват се , но това са само "приятели " ?
Брех.... ех... да ви имах приятелите :)
It still feels like our first night together
Feels like the first kiss and
It's gettin' better baby
No one can better this
I'm still hold on and you're still the one
The first time our eyes met it's the same feelin' I get
Only feels much stronger and I wanna love ya longer
You still turn the fire on
http://www.vbox7.com/play:e1359ebc