Автор Тема: Re: Тъй наречените " леки жени "  (Прочетена 12683 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

sunrise

  • Гост
Re: Тъй наречените " леки жени "
« Отговор #120 -: Юни 06, 2007, 19:35:06 pm »
 :)Твоето очакване май е, че аз знам много добре английски език/ дали не е защото преведох думичките/, но аз си послужих с речник. [lol]. Моето пък беше, че ще е писмена статия и ще мога по-лесно да се справя- уви [shame]. Но всяко зло за добро. Имаме някакъв вероятен отговор- Ще реша задачката, но ще ползвам специалист- на мен за сега ми е невъзможно. Хрумна ми, че трябва сериозно да се занимавам с този език поне по 2 часа ако искам да се пъхна в очакванията ти, но пак ще трябва време :). А и воля, защото предварителната ми нагласа си е отрицателна :). Та как ще пъхнем някой ако няма желание и воля? :). Лъжата- ами знам ли, можех да поприкрия проблема, но с лъжливи доводи дали ще стигнем до истината :).

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Тъй наречените " леки жени "
« Отговор #121 -: Юни 06, 2007, 21:25:07 pm »
Е тогава стават колизии. [lol] Конфликти, иначе казано. И се налагат компромиси, абе, мизерия. [lol]
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

Неактивен Соло

  • Новак
  • *
  • Публикации: 25
Re: Тъй наречените " леки жени "
« Отговор #122 -: Юни 07, 2007, 12:35:57 pm »
Та...какво за "леките" жени, казвахте?   :)

sunrise

  • Гост
Re: Тъй наречените " леки жени "
« Отговор #123 -: Юни 07, 2007, 13:36:30 pm »
 :) Нищо не е добро или лошо преди да го оценим. [sradlio2] Абе защо не са го издали този човек още на български та да ми е по-лесно? [lol]. Хубаво или лошо?- ще си повиша знанията по английски - май хубаво [lol] [lol]. Няма "леки" жени.
Допълнителен въпрос- скритата реклама на любимата марка кола влиза ли в дискусията ;)

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Тъй наречените " леки жени "
« Отговор #124 -: Юни 07, 2007, 14:32:08 pm »
Хъ... трябваше ми известно време да загрея... вярно, че са спонсор на конференцията. На въпроса - аз лично нямам нищо против да дискутирам разните неща със стилизирана синьо-бяла самолетна перка на тях. [lol]

Та защо да  няма "леки" жени, казваш? Това което правиш определя какъв си. ;)
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

sunrise

  • Гост
Re: Тъй наречените " леки жени "
« Отговор #125 -: Юни 07, 2007, 16:16:48 pm »
 :)Рекламата е хубава, даже много хубава. [lol] Не това, което правиш те определя, а оценката, която ще получиш за правенето  ;).Първо четеш книгата пък после и определяш стила.Той прочита е важен защото все научаваш нещо нали? Аааа и да те изпреваря Жул Верн сигурно по негово време е бил нещо като фентъзи писател ама сега? :)

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Тъй наречените " леки жени "
« Отговор #126 -: Юни 07, 2007, 16:21:18 pm »
Хм... не... оценката е субективна. Действието е реалност. Значи именно действието те определя, не оценката. Жул Верн и сега е същото - писател. Леко са се изменили представите и оценките. Не са се изменили фактите обаче. ;)
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

sunrise

  • Гост
Re: Тъй наречените " леки жени "
« Отговор #127 -: Юни 07, 2007, 17:47:36 pm »
 :)Малко за почивка от битката [lol] [lol]. Войнът на светлината знае, че някои моменти се повтарят. Често пъти се оказва пред същите ситуации, в които вече е попадал; и тогава се отчайва, мислейки, че е неспособен да продължи напред, след като за пореден път се е озовал в затруднено положение.
"Но аз вече преминах през това""- протестира той пред сърцето си.
"Минал си наистина, но не си го преодолял"- отвръща сърцето му.
 И тогава воинът разбира, че тези негови преживявания се повтарят с една-единствена цел; да го научат на нещо, което той не иска да възприеме.

Субективността дали не се определя от водещата потребност? Често се казва , че светът е дуалистичен- материя и дух/душа/. Но само това ли е? :)

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Тъй наречените " леки жени "
« Отговор #128 -: Юни 07, 2007, 21:48:39 pm »
Къде отплесна сега пък в Куелю... [lol]

Субективността... тя си се определя от самия субект. Не от една негова характеристика, а от личността като цяло. Само не разбрах това какво общо има? [confused]
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

sunrise

  • Гост
Re: Тъй наречените " леки жени "
« Отговор #129 -: Юни 07, 2007, 22:13:44 pm »
Задача докато аз преписвам текстовете на онзи Гилбърт. Една жена, две ситуации, едно действие- еротичен танц 1. бар сваля те и се цели в джоба ти :).
                                     2. спалнята ти -тя е твоята приятелка и не се отплесвай в мечти [lol] [lol]. Открий разликата, ама не в картинките ами в действието. САМО в действието.

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Тъй наречените " леки жени "
« Отговор #130 -: Юни 08, 2007, 09:38:21 am »
Първо, държа да отбележа, че извърташ смисъла на това, което казах. [lol]
Сега на въпроса... а ти смяташ ли, че действието ще е същото, а не подобно? И ако е само подобно, дали пък именно разликите не са определящи за характера му? ;)
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

sunrise

  • Гост
Re: Тъй наречените " леки жени "
« Отговор #131 -: Юни 08, 2007, 12:53:06 pm »
Действието е същото ти търсиш мотивите и рамкираш от там идва подобието аз регистрирам само за сега- махнала съм рамката. :). Втори кадър- сексуален акт и в двете ситуации. Действието еднакво ли е?/ за да не изглеждам много брутална- търся момента на "олекването" извън рамката./. Ако има разлики какви са?

п.п Морално или неморално ще е ако оценя, че Коелю е плагиатствал Кастанеда и на всичко отгоре има финансови облаги от това :)

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Тъй наречените " леки жени "
« Отговор #132 -: Юни 08, 2007, 16:05:19 pm »
Мисълта ми беше, че има разлика КАК правиш нещо в зависимост от това дали ЗАЩО го правиш. Аз поне съм забелязал за себе си, че когато правя нещо с желание го правя много по-качествено, много по-изпипано. И определено заплащането не ме кара да правя каквото и да било с желание. ;)
Относно "момента на олекването" - случва се точно в момента, в който решиш да продадеш нещо, което не се продава по принцип. ;)
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

Неактивен ludnegar

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1531
  • Властта не е това което беше.WE ARE THE CAHMPIONS
Re: Тъй наречените " леки жени "
« Отговор #133 -: Юни 08, 2007, 17:06:28 pm »
мда правиш нещо с желание...желанието ти да правиш нещото идва от целта която годиш да постигнеш...така и в другият случай...жена прави качествена свирка със желание...защото много иска да достави удоволсвие на човека на когото прави свирката...и друг вариант защото знае че колкото по-добра свирка направи толкова повече пари ще вземе.И в двата случая имаме желание и в двата случая имаме качествена работа...просто движещият мотив е друг...

sunrise

  • Гост
Re: Тъй наречените " леки жени "
« Отговор #134 -: Юни 08, 2007, 17:16:21 pm »
 :) Отговорът на последното изречение дали не е "себе си"? ;). 1. Получих, но не твърде добър превод на записа, така че и заплащането беше такова. Беше до 17 минута, но нито един път думичката "морал". [lol] Типична американска психология. Биологично+поведение/бихейвиоризъм/.Не излиза от рамката им стимул-образ-реакция. Поне първото впечатление ми е такова. Нека първо преведа писаното ще мисля.
2. Прекъсваш експеримента :) все още сме в едното поле- няма лошо.
п.п Ако от малък си имал допир с оптическите илюзии и си учен винаги да виждаш и двете, можеш и го правиш в указаното време, но предпочиташ белия цвят какво правим? ;)