Автор Тема: Re: Тъй наречените " леки жени "  (Прочетена 12682 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Тъй наречените " леки жени "
« Отговор #90 -: Юни 01, 2007, 15:09:59 pm »

Акъл нямам много - знаеш
Така че ще се радвам да обясняваш надълго и нашироко защо нещо е глупост или не е глупост  :)

А относно това - шега, както и половината приказки по темата, явно  :)
Щото, както сама отбеляза, е шега. Само че малко... грозна. Липсва и финес. Затова. :p [lol]

sunrise, не можеш да докажеш за всички. Можеш да намериш някои, може би дори доста, но няма да са всички. А и от тези, които намериш, повечето вероятно ще са натрупали твърде много цинизъм, че да искат да търсят нещо друго.
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

sunrise

  • Гост
Re: Тъй наречените " леки жени "
« Отговор #91 -: Юни 01, 2007, 17:16:40 pm »
Не мога- винаги има нещо различно. Но освен първичните думички има и вторични например като "емоционална травма". Никой не зададе въпроса Защо? Защо в условието на темата имаше нежелание за емоционална връзка, а се търсеше друго? [shame] Е, аз не бягам от трудните въпроси. Мини покрай някоя детска градина и ще чуеш въпросната думичка достатъчно пъти. А аз все се питам какво курвенско има в едно 5 годишно момичнце??? И всеки ден играя една игра:" Госпожо пък той или тя ме нарече...." и се започва А ти знаеш ли думичката- следва обяснение. А правиш ли така- тук отговора винаги е НЕ и няма как да бъде друг. Тогава тази думичка не се отнася за тебе все едно е казана на стената. Е, мога да избера и по-лесния път само да се скарам, но дали ще е достатъчно??? [shame] Така поне днес, поне утре едно момичнце няма да се чувства к****. За по нататък зависи от него и другите в живота му. Ами.... това е моя морал [shame].
Между другото днес е 1-ви юни. Поздравявам всички, които са запазили детето в себе си :). Аз отивам на танци [lol] [lol]


Неактивен `Fallen_Angel`

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3731
  • Пол: Жена
  • Докато адът замръзне...
Re: Тъй наречените " леки жени "
« Отговор #92 -: Юни 01, 2007, 18:53:58 pm »
Feanor навсякъде има истина - дори в шегите :) Мислех, че го знаеш ..

Нали знаеш другата шега - кучка е тази, която пуска на всички, но не и на теб .. курва е тази, която пуска на всички, дори и на теб .. и в двата случая обаче я има човешката злобичка - 1вия защото е пренебрегнат от такава низка жена .. .2рия е*ал я е и в момента се чувства над нея ... каква гордост, а
Лека жена е измислена от майките и бабите, които не могат да си предстаят как може да има такива " разкрепостени жени ", но в същото време проклинат брачни си хомот
Жена, която иска да е кучка, обикновено е преебаване мноооого пъти и иска да скире това, че е раним човек
Жена, която се мисли за курва, ми сигурно просто е свикнала да и викат така заради професията й ...
А дали е лошо да си такъв или онакъв - всичко сам си го правиш .. хората винаги ще злобеят  :)


Ако ще се давиш, не се мъчи в плитка вода.[/center]

Неактивен ilusia

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9346
  • Луда ? Да ! Две и половина сме !
Re: Тъй наречените " леки жени "
« Отговор #93 -: Юни 01, 2007, 19:14:04 pm »

Мисля, че е друго. Мисля, че темата може да се перефразира- Цинизмът и вярата преплетени в "морала" на съвременното общество. Мисля, че Съни по-скоро недоволства, защото днес именно това общество е превърнало нещата в елементарни математически равенства  "лека" жена= "лек" живот,  "тежка" жена= "тежък" живот.
Аз мога да изпълня двойното условие- да няма любов както Съни иска и да има много материално както Feanor иска и да докажа, че такива жени са обезверени, а не к****.
Тези последните/ с професионалните наклонности :)/ изобщо не присъстват във въпроса и. Прочете го отново, малко по-внимателно и аз сгреших.
Най-накрая ..... Обичам те  [inlovee]
Една жена може да бъде курва и да преспива със всеки и без той да има пари. Също така може да спи с много и различни мъже просто защото така възприема живота , което не й пречи да е нито умна , нито интелигентна , нито амбициозна ....
Това ме дразни , свеждането на жената до някакви кутиики и върлия стремеж на мъжете ( и на онези жени на който не им стиска) да ги напъхат в тях....

It still feels like our first night together
Feels like the first kiss and
It's gettin' better baby
No one can better this
I'm still hold on and you're still the one
The first time our eyes met it's the same feelin' I get
Only feels much stronger and I wanna love ya longer
You still turn the fire on
http://www.vbox7.com/play:e1359ebc

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Тъй наречените " леки жени "
« Отговор #94 -: Юни 01, 2007, 21:31:37 pm »
Също така може да спи с много и различни мъже просто защото така възприема живота , което не й пречи да е нито умна , нито интелигентна , нито амбициозна ....
Някой да е отрекъл?! [oops]
А не пропускаш ли нещо съществено? Принципи, да речем?
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

Неактивен ilusia

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9346
  • Луда ? Да ! Две и половина сме !
Re: Тъй наречените " леки жени "
« Отговор #95 -: Юни 01, 2007, 21:48:37 pm »
И къде тук е нарушен нечии принцип освен може би "обществения" ?
Принцип може да бъде да не спиш с обвързан мъже.
Но принцип може да бъде и да не повтаряш с един и същи два пъти.
Кой определя принципите , ако не личния морал ? И ако нечии морал позволява да спи често и с различни какво лошо има в това , след като не накърнява ничие достойнство , нито поругава нечии живот.
Твърде лесно лепвате епитет на нещо  , различаващо се от принципите ви.
Обясни ми къде тук има нещо лошо , а морално или не редно ?
Или може би е по-редно да излизаш с някого , да спиш с него , да го нараняваш , да му изневеярваш и накрая ужас без край ? За Бога... тук поне нараняваш един единствен - себе си. Ако изобщо задоволяването на желанията и нагоните би могло да бъде определено като "нараняване"
It still feels like our first night together
Feels like the first kiss and
It's gettin' better baby
No one can better this
I'm still hold on and you're still the one
The first time our eyes met it's the same feelin' I get
Only feels much stronger and I wanna love ya longer
You still turn the fire on
http://www.vbox7.com/play:e1359ebc

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Тъй наречените " леки жени "
« Отговор #96 -: Юни 01, 2007, 22:08:32 pm »
Ъхъ, именно, личният морал определя принципите. Обаче нали се сещаш, че няма как да имаш положително мнение за нещо, което е в разрез с твоите принципи. О, да, може да е съвсем о'кей за тях, но не е о'кей за мен. Да, всеки има право да избира собствените си действия така, че да пасват на собствения му морал. Аз пък имам правото да лепвам каквито искам епитети на когото искам, защото става дума за личното ми мнение по въпроса. И недей да излизаш с тези софистики. Много е лесно да кажеш "ама така е още по-лошо". Само дето това не прави онака-то по-добро. Показва, че може да е и по-лошо, обаче тихомълком пропуска факта, че може да е по-добре. Айде нЕма нужда. [think]
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

Неактивен ilusia

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9346
  • Луда ? Да ! Две и половина сме !
Re: Тъй наречените " леки жени "
« Отговор #97 -: Юни 02, 2007, 09:06:28 am »
Именно това в известна степен е свобода.
Чел си " Под Игото" , единствената която прибира Соколов е Милка Тодорчина - Блудница , лека и пропаднала жена.... Но жена със свобода на действието си. Отхвърлена е от обществото , вече не е нужно да се придържа към фалшивия морал на масата....
Разбира се , че няма как да приемеш нещо което е в разрез с твоите принципи , ако си толкова закостенял и остарял.... Обаче света не се върти около една единствена личност , никога нищо не може да бъде не в разрез със всички принципи....
Една приятелка на бала - напи се , както всеки път впрочем.... В дискотеката преспа с един в кенефа. Сега целият клас я нарича "боклук " говорим й само аз и още 3 момичета...
Е хубаво бе , какво право има някой да я нарече боклук ? От къде на къде някой ще й казва какво да прави с живота си , вагината си или каквото там си има ? Единственото което не ми харесва в картинката е , че беше пияна...
Обаче идва и нещо друго , всички очаквахме това , за никого не беше изненада поведението и , за това тя в известна степен има свободата да се държи така.
Ако аз бях постъпила така.... Най-малкото никой нямаше да нахълта в тоалетната да ме спасява , защото моралната , вечно трезвена и умна аз " знае какво прави"
Ако пък не знаех - това щеше да се помни мнооогооо години за напред. Докато изцепките на моята приятелка ги помним само ние - тия дето я измъкват и спасяват от кашите :)

It still feels like our first night together
Feels like the first kiss and
It's gettin' better baby
No one can better this
I'm still hold on and you're still the one
The first time our eyes met it's the same feelin' I get
Only feels much stronger and I wanna love ya longer
You still turn the fire on
http://www.vbox7.com/play:e1359ebc

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Тъй наречените " леки жени "
« Отговор #98 -: Юни 02, 2007, 09:45:46 am »
Две думи: noblesse oblidge
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

sunrise

  • Гост
Re: Тъй наречените " леки жени "
« Отговор #99 -: Юни 02, 2007, 11:34:50 am »
Рамката е фалшива.Човек е съвкупност от качества. Но обикновенно се вади едно от тях и се слага етикетче върху целия човек. Имаше нещо, върху което имаме консенсус. Причинно-следствената връзка. Етикета виси върху следствието, но ако там пише грозно каква ли е причината? Аз много късно научих първичната думичка. Дълго време в живота ми я нямаше нито като набор от звуци, нито като начин на поведение. После я научих, е и давах оценките. Но етапа с оценките хич не е последния хич. Защото ИМА нужда , защото "Всичко е любов" нали така беше?
"Благородството задължава" да, но трябва да подам ръка или само да заплюя, кое е правилното?

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Тъй наречените " леки жени "
« Отговор #100 -: Юни 02, 2007, 12:00:19 pm »
Отговорът си остава същия - благородството задължава. [lol]
Защо смятате "лепенето на етикетче" за нещо окончателно? Не става дума за това. В примера на Илюзия... меко казано, не харесвам подобни изпълнения... респективно, впечатленията ми от въпросното момиче биха били силно негативни. И бих се съгласил с определението "лека", макар че ако трябва аз да дам определение по-скоро би било "глупава" (не в чисто интелектуалния смисъл). И бих продължил да мисля за нея като за "глупава" или "лека", до момента в който друго нейно действие не покаже, че съм в грешка. Какъв е проблемът? Притеснява те възможността да сбъркаш в оценката?
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

Неактивен Соло

  • Новак
  • *
  • Публикации: 25
Re: Тъй наречените " леки жени "
« Отговор #101 -: Юни 02, 2007, 13:10:35 pm »
И бих продължил да мисля за нея като за "глупава" или "лека", до момента в който друго нейно действие не покаже, че съм в грешка. Какъв е проблемът? Притеснява те възможността да сбъркаш в оценката?

Добре де, айде да те попитам тогава така: Ако една елитна курва (знаеш за какво говоря!) ти показва с действията си,че е изключителна жена, но ти дори не подозираш каква е всъщност, то тогава каква оценка би дал за нея,м?!

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Тъй наречените " леки жени "
« Отговор #102 -: Юни 02, 2007, 13:46:06 pm »
Че е изключителна жена, много ясно. Да не съм врачка, че да давам оценка различна от това, което виждам? [oops]
Нали разбираш, винаги има вероятност да сбъркаш с преценката за някого. В някои случаи може да се разочароваш жестоко, в други - да установиш, че страхотно си подценил някого. Каква е разликата? Ако има основания да се въздържаме от слагането на негативни "етикети", има два пъти повече основания никога да не казваме за някого "той е страхотен човек". [lol] Тъпо, а? ;)
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

sunrise

  • Гост
Re: Тъй наречените " леки жени "
« Отговор #103 -: Юни 02, 2007, 15:26:33 pm »
Не знам вие какво разбирате под "елитна ....." ама за мен това е ГЕЙША. Жена, която може всичко и знае как да го поднесе на един мъж :). Красивата и умна жена винаги ще е предизвикателство за един мъж, както и обратното разбира се :) Но какво става след раздялата дали пък не сме разочаровани от загуба на цялостта си и онова ,което поне се опитва да се доближи до съвършенството [confused].

Потанцувайте момчета :)http://www.youtube.com/watch?v=FD-BNnroarQ

п.п Не се страхувам от грешки при оценяването/правя ги /- търся истинните критерии ;) А и в моите постове има винаги и лично послание. :). И човечето го знае [heart__].

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Тъй наречените " леки жени "
« Отговор #104 -: Юни 02, 2007, 15:36:24 pm »
Тука нещо не разбрах... за каква раздяла става дума? [confused]
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."