Автор Тема: Хората  (Прочетена 7865 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен stranger

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2437
  • Пол: Мъж
  • Don`t talk to strangers
Re: Хората
« Отговор #30 -: Септември 25, 2006, 12:56:34 pm »
Някои биха били щастлив и само с половината от парчето ти салам кучешка радост. Да не говорим пък за това, че други амират щастието в купичка ориз, събран от тротоарите.
Това, което те радва теб, Дева, не означава, че трябва да ме радва и мен. Не мислиш ли?
“God has no religion” - Mahatma Gandhi

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Хората
« Отговор #31 -: Септември 25, 2006, 13:00:22 pm »

Вие не търсите истината... вие дори не спорите.
Вие си мерите пишките и някви си там вещества... доказвайки , че и да ги имате... хич не сте близко до правилното и целенасоченото им изполазване....
Абсолютно съм съгласна :) Точно това правят , а аз им помагам

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Хората
« Отговор #32 -: Септември 25, 2006, 13:13:12 pm »
Някои биха били щастлив и само с половината от парчето ти салам кучешка радост. Да не говорим пък за това, че други амират щастието в купичка ориз, събран от тротоарите.
Това, което те радва теб, Дева, не означава, че трябва да ме радва и мен. Не мислиш ли?
разбира се ...някои пък са щастливи и с дозата си наркотик ...въоще щастия различни , ама някои тук твърдят ,че били еднакви и не зависело от това дали си човек или куче или ...

Неактивен ProstoAz

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 756
  • Пол: Жена
  • Гняв обречен на провал...това ли си ми дал???
Re: Хората
« Отговор #33 -: Септември 25, 2006, 13:19:17 pm »
Някои биха били щастлив и само с половината от парчето ти салам кучешка радост. Да не говорим пък за това, че други амират щастието в купичка ориз, събран от тротоарите.
Това, което те радва теб, Дева, не означава, че трябва да ме радва и мен. Не мислиш ли?
разбира се ...някои пък са щастливи и с дозата си наркотик ...въоще щастия различни , ама някои тук твърдят ,че били еднакви и не зависело от това дали си човек или куче или ...

    Айде стига де,наистина ли?    Щастието е едно,от какво е провокирано е съвсем друг въпрос.   Ти можеш да се определиш като щастлив човек...а защо си щастлив е съвсем дуго нещо
Загадъчна...                 арогантна...                     нежна...              и безумно самотна!

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Хората
« Отговор #34 -: Септември 25, 2006, 22:41:33 pm »
Щастието не е едно , например любовта е вид щастие .Любовта е любов , когато е осъзната . Същества , които нямат съзнание не могат да изпитват любов.

Неактивен ProstoAz

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 756
  • Пол: Жена
  • Гняв обречен на провал...това ли си ми дал???
Re: Хората
« Отговор #35 -: Септември 25, 2006, 23:02:56 pm »

      Добре,как можеш да ми обясняваш,че любовта е щастие...любовта е любов.Ти искаш да ми обясниш,че всичко което прави някой щастлив е щастие...хе.Ами ако теб те прави щастлива слънцето....тоест според теб слънцето моментално се нарича вече не слънце,а щастие...а пък аз примерно съм вампир ...за мене пък щастието (както нарекохме преди малко слънцето) е нещастие...виждаш ли за какво противоречие става на въпрос....ЩАСТИЕТО си е щастие....а това,че всеки го изпитва при наличието на различно нещо...е съвсем друго.
     А що се отнася до кучетата...бъдеи сигурна,че те много добре усещат любовта си към ТОЧНО определен човек!
Загадъчна...                 арогантна...                     нежна...              и безумно самотна!

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Хората
« Отговор #36 -: Септември 25, 2006, 23:20:25 pm »

      Добре,как можеш да ми обясняваш,че любовта е щастие...любовта е любов.Ти искаш да ми обясниш,че всичко което прави някой щастлив е щастие...хе.Ами ако теб те прави щастлива слънцето....тоест според теб слънцето моментално се нарича вече не слънце,а щастие...а пък аз примерно съм вампир ...за мене пък щастието (както нарекохме преди малко слънцето) е нещастие...виждаш ли за какво противоречие става на въпрос....ЩАСТИЕТО си е щастие....а това,че всеки го изпитва при наличието на различно нещо...е съвсем друго.
     А що се отнася до кучетата...бъдеи сигурна,че те много добре усещат любовта си към ТОЧНО определен човек!

Нали говорехме за хора и животни ? Ти каза , че няма кучешко щастие и човешко щастие нали така? Как след като кучето не може да изпитва любов /защо не може вече ти обясних/ , а няма да отречеш ,че любовта е стремеж на всеки човек  и неминуемо присъства в разбирането му за щастие ...Как ще твърдиш ,че щастието за хората и за животните е едно и също чувсвтво ? Кучето може да бъде единствено и само доволно , човека може да бъде и доволен и щастлив .Точно както животното може да бъде привързано , а човека може да обича , може и да изпитва любов.
Защото щастието , както и любовта за съзнателни , а са съзнателни защото могат да бъдат цел и желание. Едно животно няма нито цели , нито желания понеже няма съзнание .
Тва е смешно бе , да се налага да обяснявам на хора над 7 години , че човека е много над животните.
« Последна редакция: Септември 25, 2006, 23:22:04 pm от D`Eva »

Неактивен repi-s-lychec

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1060
  • Her shadow plays in the shape of a man's desire...
Re: Хората
« Отговор #37 -: Септември 25, 2006, 23:48:13 pm »
И все пак кучето ми е по-симпатично...
Простите удоволствия са последно убежище за сложни натури

Неактивен ProstoAz

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 756
  • Пол: Жена
  • Гняв обречен на провал...това ли си ми дал???
Re: Хората
« Отговор #38 -: Септември 26, 2006, 00:09:12 am »
 
  Чакай,чакай,чакай... дай по-полека. Само майка ми може да ми ОБЯСНЯВА нещо...ти тук говориш и си даваш мнението.Нищо никога (поне на мен) не можеш да ми обясняваш.А че има много смешни неща...аз съм на същото мнение...само че смятам други неща за смешни.

      А за кучетата и хората - не смятам че има такъв,който да може да твърди със сигурно нещо.Ако си била някога куче,може и да застана зад твоята теза.Само,че предполагам ти не си била...така че аз продължавам да смятам,че животните могат да изпитват подобни на хората чувства.
Загадъчна...                 арогантна...                     нежна...              и безумно самотна!

Неактивен Magic`Green`eyes

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2392
  • Пол: Жена
Re: Хората
« Отговор #39 -: Септември 26, 2006, 04:49:56 am »
Хората са най-голята грешка на природата. За всичко сме виновни ние. За собствените си животи и за тези около нас. По-долнопробно животно няма. Обиждаме се от по най-арогантния и хаплив начин, до най-долнопробния и селски.
  Околната среда около нас вече е придобила нашия "облик" - развалина.
Хората са егоисти. Мислят само за себе си или в най-добрия случай, за близки хора в най-тесен кръг.

Създадени сме да рушим по-бързо, отколкото да градим.

Неактивен Babuzil

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1655
  • Пол: Мъж
Re: Хората
« Отговор #40 -: Септември 26, 2006, 07:58:55 am »
Хората  са  животни  ,  и  един  ден  ще  изчезнем  като   динозаврите  .....


 

Неактивен Babuzil

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1655
  • Пол: Мъж
Re: Хората
« Отговор #41 -: Септември 26, 2006, 08:03:00 am »
Умни маймуни управляват света , а глупавите маймуни  от хиляди години си стоят глупави и нещат да си мръднат пръста за да станат хора :) мързелите им с мързели 

 Нима поставяш  Дарвин под съмнение  ?
« Последна редакция: Септември 26, 2006, 08:09:23 am от ням поет »

Неактивен repi-s-lychec

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1060
  • Her shadow plays in the shape of a man's desire...
Re: Хората
« Отговор #42 -: Септември 26, 2006, 09:46:10 am »
Тя нявга ревностно бранеше написаното в Библията...
Простите удоволствия са последно убежище за сложни натури

Неактивен Babuzil

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1655
  • Пол: Мъж
Re: Хората
« Отговор #43 -: Септември 26, 2006, 09:57:37 am »
Тя нявга ревностно бранеше написаното в Библията...

Значи  тварди  ,  че  хората  не  са  произлезли  от  маймуни  ??

Така  ли  ?

Неактивен repi-s-lychec

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1060
  • Her shadow plays in the shape of a man's desire...
Re: Хората
« Отговор #44 -: Септември 26, 2006, 10:07:23 am »
Това значи, че ако наистина толкова ревностно е следвала написаното в Библията, нямаше да приема теорията на Дарвин. Говоря за Дева, тя преди време се изживяваше като божий наместник във форума.
Простите удоволствия са последно убежище за сложни натури