Автор Тема: Хората  (Прочетена 7752 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Хората
« -: Септември 24, 2006, 22:00:18 pm »
Понеже така и така стана дума, да вземем да прехвърлим тоя спор тук. Са ли хората по-висши от животните и с какво? Какво е изкуството и дали само то ни отличава от останалите? Давайте...







"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Хората
« Отговор #1 -: Септември 24, 2006, 23:00:52 pm »
Аз като един 99% човек ...т.е грешка :) - жена , тааа като жена , което ме прави неутрална , ще кажа ,че разликата между човека и животните е че човека има дух и душа, а животните само душа .От тук нататък следват огромен брой различия , които са повече от приликите.

Неактивен repi-s-lychec

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1060
  • Her shadow plays in the shape of a man's desire...
Re: Хората
« Отговор #2 -: Септември 24, 2006, 23:54:00 pm »
Хората СА животни, те не са нито по-добри, нито по-лоши, те просто СА животни. Част от биолигичното царство. НЕ най-високото стъпало на еволюцията, а една от халките на веригата. Каква е разликата между дух и душа и какво е това всъщност? Духът и душата са същото, както когато някой ти каже "следвай сърцето си". Те са по-скоро фразеологизми, метафори на чувствата. Всички имат чувства - дори жабата има чувства, само дето не е толкова объркана за да си трови живота с въпроси от сорта "е ли е нужно да съм моногамна" или "какво всъщност предпочитам - гаджето ми или приятелят му" и да се самозалъгва, че това е нещо, дадено ни свише. Сигурно има причина Бог да създаде хората толкова объркани и алогични - понякога логиката преминава през нейната противоположност - това е животът! Какво толкова има да му мислите?
Простите удоволствия са последно убежище за сложни натури

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Хората
« Отговор #3 -: Септември 25, 2006, 01:11:49 am »
Не става въпрос/поне тук в тази тема/ за нещо дадено свише , по-скоро има хора останали на ниво -душа и физически усещания и хора на ниво дух , последните не се задоваляват само с първото.То не задоволява същността им .

Неактивен ludnegar

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1531
  • Властта не е това което беше.WE ARE THE CAHMPIONS
Re: Хората
« Отговор #4 -: Септември 25, 2006, 02:18:20 am »
ахахахах имали душа пък нямали дух...поредното култово изкаване,което разбира се заслужава поредният чифт подкови.А пък аз си мислех че единствената разлика е обема на мозъка.Специално за дева ще поясня че мозък е едно такова сиво вещество дето те кара да мислиш,но явно не винаги успява  [xa xa xa xa xa xa].Ичак вече от тази разлика тръгват онези,цитирам :...огромен брой различия , които са повече от приликите.край на цитата

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Хората
« Отговор #5 -: Септември 25, 2006, 02:25:18 am »
ахахахах имали душа пък нямали дух...поредното култово изкаване,което разбира се заслужава поредният чифт подкови.А пък аз си мислех че единствената разлика е обема на мозъка.Специално за дева ще поясня че мозък е едно такова сиво вещество дето те кара да мислиш,но явно не винаги успява  [xa xa xa xa xa xa].Ичак вече от тази разлика тръгват онези,цитирам :...огромен брой различия , които са повече от приликите.край на цитата

Много си прав ...обема на мозъка е от голямо значение :) ти например си мъдър като динозавър ХахахахаХ и загравяш като слон :)

Неактивен ludnegar

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1531
  • Властта не е това което беше.WE ARE THE CAHMPIONS
Re: Хората
« Отговор #6 -: Септември 25, 2006, 02:48:40 am »
еми кой колкото си може.иначе не съм запознат с температурните процеси при слоновете-моля те разкажи повече за тях,а също и за динозаврите...явно сте близки ;и нищо чудно в това,след като имаш дружка дето си контактува с богомилите,нищо чудно че ти пък си бръмчиш със динозаври...аз пък си имам  афтограф от Лили Иванова.Ние простосмърните рядко можем да се надскочим :)

Неактивен Babuzil

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1655
  • Пол: Мъж
Re: Хората
« Отговор #7 -: Септември 25, 2006, 06:56:04 am »
Хората  са  животни  , като всички останали ...

умни маймуни управляват  света  ...  тц ...   не  звучи  добре , това  ...

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Хората
« Отговор #8 -: Септември 25, 2006, 09:31:45 am »
Умни маймуни управляват света , а глупавите маймуни  от хиляди години си стоят глупави и нещат да си мръднат пръста за да станат хора :) мързелите им с мързели 

Неактивен repi-s-lychec

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1060
  • Her shadow plays in the shape of a man's desire...
Re: Хората
« Отговор #9 -: Септември 25, 2006, 09:33:08 am »
Само за протокола ще кажа, че всъщност слоновете са едни от най-интелигентните животни с доказано отлична памет. Ако сте чули израза "Помниш като слон", ами не е случайно, така че не би трябвало сравнението със слон да е обида...
Простите удоволствия са последно убежище за сложни натури

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Хората
« Отговор #10 -: Септември 25, 2006, 09:37:52 am »
Само за протокола ще кажа, че всъщност слоновете са едни от най-интелигентните животни с доказано отлична памет. Ако сте чули израза "Помниш като слон", ами не е случайно, така че не би трябвало сравнението със слон да е обида...
Да не би да си помисли ,че сравненията са случайно подбрани :) тц тц
Динозаврите се характеризират с това , че в сравнение с размерите си са с прекалено малък размер на мозъка и тъй като луднегър каза ,че е важен обема ...
досетливостта едно ,че няма нищо общо с паметта и друго ,че ако си мъдър като динозавър ще помниш /като слон/ толкова малко , колкото ти позволява мизерния обем :) и ще си "тръбиш" все едно и също
« Последна редакция: Септември 25, 2006, 09:45:56 am от D`Eva »

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Хората
« Отговор #11 -: Септември 25, 2006, 09:55:16 am »
Хората СА животни, те не са нито по-добри, нито по-лоши, те просто СА животни. Част от биолигичното царство. НЕ най-високото стъпало на еволюцията, а една от халките на веригата.
Хората СА нещо повече. Разделението от биологичното животинско царство се налага поради простата причина, че за разлика от останалите му представители, ние имаме нещо различно - съзнание. Нещо, което жабата няма, нищо, че е в състояние да изпитва... болка да речем.
Хората СА най-високото стъпало на еволюцията - просто защото нищо по-високо не се е появило досега.
Хората БИХА МОГЛИ да бъдат по-добри от животните - и то много по-добри. Но малко от тях си дават сметка за това, а още по-малко правят усилие да го постигнат.
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

Неактивен repi-s-lychec

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1060
  • Her shadow plays in the shape of a man's desire...
Re: Хората
« Отговор #12 -: Септември 25, 2006, 10:00:04 am »
Дева, не се обяснявай, ясно ми е, че случайно си подбрала слоновете за метафора на глупостта, сега не се прави на контекстен гений, който е вредил всичко с една свръхчовешка свръхлогика...
А Феанор, ти казваш какви СА хората, а можеш ли да се обосновеш защо са такива и какво ти подсказва, че са такива?
Простите удоволствия са последно убежище за сложни натури

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Хората
« Отговор #13 -: Септември 25, 2006, 10:07:01 am »
А ти можеш ли? :)
Защо са нещо повече съм се обосновал. Съзнанието е в състояние да подтиска инстинктите, които в общи линии определят поведението на животните. Следователно е по-висше. :p
Защо са на по-високо стъпало - също е обосновано.
Защо биха могли да бъдат по-добри - е, ами това вече е субективна преценка, базирана на смесица от личен опит и идеализъм.
Други въпроси? [lol]
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Хората
« Отговор #14 -: Септември 25, 2006, 10:10:29 am »
Дева, не се обяснявай, ясно ми е, че случайно си подбрала слоновете за метафора на глупостта, сега не се прави на контекстен гений, който е вредил всичко с една свръхчовешка свръхлогика...
А Феанор, ти казваш какви СА хората, а можеш ли да се обосновеш защо са такива и какво ти подсказва, че са такива?
Извинявай ,че не можа да ме изненадаш :) Ще те оставям да си демонстрираш "никомунеизвестните" знания :)

Феанор , докажи , че хората са хора ..моля ти се :) Вижда ми се доста трудна задача ХаХаха
« Последна редакция: Септември 25, 2006, 10:16:57 am от D`Eva »