Автор Тема: Хората  (Прочетена 7752 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ProstoAz

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 756
  • Пол: Жена
  • Гняв обречен на провал...това ли си ми дал???
Re: Хората
« Отговор #15 -: Септември 25, 2006, 10:56:12 am »
Дева, не се обяснявай, ясно ми е, че случайно си подбрала слоновете за метафора на глупостта, сега не се прави на контекстен гений, който е вредил всичко с една свръхчовешка свръхлогика...
А Феанор, ти казваш какви СА хората, а можеш ли да се обосновеш защо са такива и какво ти подсказва, че са такива?
Извинявай ,че не можа да ме изненадаш :) Ще те оставям да си демонстрираш "никомунеизвестните" знания :)

Феанор , докажи , че хората са хора ..моля ти се :) Вижда ми се доста трудна задача ХаХаха

    Ами като гледам,е търсиш разликата в дух,душа и не знам там какво си...определено е непосилна задача

    Смятам,че хората не могат да се причисляват към животните...или поне не сегаа.Може би в миналото...Членоразделната реч е нещото,което ни отличава безкрайно много от животните.Както и това,че записваме всичко.Представяте ли си в света никога нищо да не беше записано....историите за всички велики империи,крале,войни...мемоари.Всички велики открития щтяха да са открития...за кратко.След години пак някой трябва да ги открива и доказва.Това ни е позволило да еволюираме до такава степен...че да не се доближаваме до животните по никакъв друг начин,освен по функциите на организма и по-елементарните чувства
Загадъчна...                 арогантна...                     нежна...              и безумно самотна!

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Хората
« Отговор #16 -: Септември 25, 2006, 11:05:52 am »
Едно животно може ли да притежва одухотвореност ? Посочила съм това , защото според мен е една от най-уникалните способности на човека , в никакъв случай не значи ,че е единствената разлика .

Неактивен repi-s-lychec

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1060
  • Her shadow plays in the shape of a man's desire...
Re: Хората
« Отговор #17 -: Септември 25, 2006, 11:12:37 am »
Едно животно може ли да притежва одухотвореност ? 

Да. Понякога едно животно може да е десетки пъти по-одухотворено от човека, макар да не може да се защити с думи.
Простите удоволствия са последно убежище за сложни натури

Неактивен ProstoAz

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 756
  • Пол: Жена
  • Гняв обречен на провал...това ли си ми дал???
Re: Хората
« Отговор #18 -: Септември 25, 2006, 11:18:52 am »
Едно животно може ли да притежва одухотвореност ? Посочила съм това , защото според мен е една от най-уникалните способности на човека , в никакъв случай не значи ,че е единствената разлика .

    Осъществявала ли си контакт с животно?  Куче,котка...кон?  Или не си,или тълкуваме по различен начин понятието "одухотвореност" .
Загадъчна...                 арогантна...                     нежна...              и безумно самотна!

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Хората
« Отговор #19 -: Септември 25, 2006, 11:19:05 am »
Едно животно може ли да притежва одухотвореност ? 

Да. Понякога едно животно може да е десетки пъти по-одухотворено от човека, макар да не може да се защити с думи.
Офф :) може , да , но в твоите очи , само по себе си не може.ProstoAz , това беше отговор и за теб . И моля преди да пишете - справка за одухотвореност плс.
« Последна редакция: Септември 25, 2006, 11:20:51 am от D`Eva »

Неактивен repi-s-lychec

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1060
  • Her shadow plays in the shape of a man's desire...
Re: Хората
« Отговор #20 -: Септември 25, 2006, 11:28:10 am »
Едно животно може ли да притежва одухотвореност ? Посочила съм това , защото според мен е една от най-уникалните способности на човека , в никакъв случай не значи ,че е единствената разлика .

    Осъществявала ли си контакт с животно?  Куче,котка...кон?  Или не си,или тълкуваме по различен начин понятието "одухотвореност" .

Ами говоря за кучетата. За мен те са страшно умни животни, одухотворени, понякога усещат дори това, което хората не успяват или не искат да усетят. Казвам го ог личен опит, наблюдения, както щете го наречете. Имам куче, което съм гледала 1 месец в апартамента. Сега го пратихме на село. Въпреки, че не ни е виждало от половин година и въпреки, че сме го гледали едва месец, щом ни видя веднага започнаха радости, милувки и т.н. Все едно винаги е било при нас. Кучетата просто чувстват. Имахме друго куче - огромна овчарка-пазач, която беше нахапала няколко души, но когато едва ходещо бебе отиде да си играе с нея, дърпаше я за опашката и ушите и нейната пеакция беше да наведе глава и да гледа кротко. И така нататък. Няма да давам повече примери, всички знаем истории за кучешки героизъм, надали всичките са научна фантастика.
Простите удоволствия са последно убежище за сложни натури

Неактивен ProstoAz

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 756
  • Пол: Жена
  • Гняв обречен на провал...това ли си ми дал???
Re: Хората
« Отговор #21 -: Септември 25, 2006, 11:28:28 am »

   Ами обясни ни ти Ева...какво е одухотвореност?

Загадъчна...                 арогантна...                     нежна...              и безумно самотна!

Неактивен ProstoAz

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 756
  • Пол: Жена
  • Гняв обречен на провал...това ли си ми дал???
Re: Хората
« Отговор #22 -: Септември 25, 2006, 11:33:18 am »
repi-s-lychec напълно подкрепям тезата ти!   Аз съм се занимавала професионално с животни и мога смело да твърдя,че щастието,любовта.мъката и злобата се четат много ясно в очите на някой животни - кучета и коне!
Загадъчна...                 арогантна...                     нежна...              и безумно самотна!

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Хората
« Отговор #23 -: Септември 25, 2006, 11:38:24 am »
Има си тълковен речник , админа ви го е предоставил да е на чалъм във форума , за да няма хора , които незнаейки какво означават думите да ги употребяват за щяло и нещяло и да им влагат какъвто им скимне смисъл . Виж в раздел "литератира " .

Репичке , хайде да не си говорим глупости . И нека изпозлваме правилно думите поне в родния си български език , ако продължаваш да боравиш с понятията на верев , няма да се разберем никога.
Човека одухотворява , той е този който може да го прави . Животното изпитва , чосто физиччески инстникти и реагира според тях и според заложеното му по природа /кучето се характеризира с кучешкото , котката с котешкото , те затова се ползват и за различни цели/, а ние хората тъй като не сме кучета придаваме на кучешкото им поведение наш си човешки облик и го одухотваряваме.

Неактивен ProstoAz

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 756
  • Пол: Жена
  • Гняв обречен на провал...това ли си ми дал???
Re: Хората
« Отговор #24 -: Септември 25, 2006, 11:53:08 am »
Еми сега аз пък какво трябва да кажа...че ти или не си погледнала реника,или не си изтълкувала правилно и написаното....?

          Сега да проверим твоето разделение на   дух и душа!

   Одухотвореност значи да изпитваш възвишени чувства...Какво са съзвишени чувства? Това са благородни чувства,дълбоки в нравствен аспект,които (ако се провериш може и да видиш) се отнасят към душевността! ....

             одухотвореност-душевност....
 Е,нищо.То възвишените чувства не включват любов,вярност,щастие....!?!?  [mhmm]
Загадъчна...                 арогантна...                     нежна...              и безумно самотна!

Неактивен repi-s-lychec

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1060
  • Her shadow plays in the shape of a man's desire...
Re: Хората
« Отговор #25 -: Септември 25, 2006, 12:04:51 pm »
За какъв дух става въпрос? Та аз вярвам на кучето си 100 пъто повече, отколкото на масата хора около мен. Е, какво като кучето се движело от нагони, от прости инстинкти. Гениалните неща са ПРОСТИ, но не са ЛЕСНИ. И като погледна кучето си в очите не виждам притворство, за разлика в очите на много хора. Ако това прави животното по-низко от човека, позволета ми да бъда любителка на "низките страсти".
Простите удоволствия са последно убежище за сложни натури

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Хората
« Отговор #26 -: Септември 25, 2006, 12:12:13 pm »
Еми сега аз пък какво трябва да кажа...че ти или не си погледнала реника,или не си изтълкувала правилно и написаното....?

          Сега да проверим твоето разделение на   дух и душа!

   Одухотвореност значи да изпитваш възвишени чувства...Какво са съзвишени чувства? Това са благородни чувства,дълбоки в нравствен аспект,които (ако се провериш може и да видиш) се отнасят към душевността! ....

             одухотвореност-душевност....
 Е,нищо.То възвишените чувства не включват любов,вярност,щастие....!?!?  [mhmm]

Погледнала си ама само наполовина . Ти правиш ли разлика между любов и привързаност ? Между радост и доволност? Кучешкото щастие , като човешкото ли е? Ми да ти пожелая кучешко щастие и възвишеност  тогава :)
Малее , добре , че и Шекспир не е мислил така иначе кой знае какъв трогателен лай би написал :)

Неактивен ProstoAz

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 756
  • Пол: Жена
  • Гняв обречен на провал...това ли си ми дал???
Re: Хората
« Отговор #27 -: Септември 25, 2006, 12:28:45 pm »


    Щастието си е щастие,любовта си е любов,привързаността си е привързаност!  Няма кучешко щастие и НЕКУЧЕШКО щастие
Загадъчна...                 арогантна...                     нежна...              и безумно самотна!

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Хората
« Отговор #28 -: Септември 25, 2006, 12:46:22 pm »


    Щастието си е щастие,любовта си е любов,привързаността си е привързаност!  Няма кучешко щастие и НЕКУЧЕШКО щастие

мдам , щом казваш :) Твоята дума е закон ХахахахаХа
Ще го кажа на тия дето искат просто човешко щастие , че може да минат и с едно парче салам "кучешака радост"

Неактивен ilusia

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9346
  • Луда ? Да ! Две и половина сме !
Re: Хората
« Отговор #29 -: Септември 25, 2006, 12:55:24 pm »
За кое всъшност се води този безумно инфантилен и смешен спор ?
Дали животните имат мисли и чувства - имат разбира се.
Дали хората са животни - естествено , че са... произлизат от едно и също място.
Или хората са летящи чинии ?
Обаче потенцияла закодиран в човек е много по могъщ от този на едно животно.
Спектъра на възможности е много по-голям...
Вие не търсите истината... вие дори не спорите.
Вие си мерите пишките и някви си там вещества... доказвайки , че и да ги имате... хич не сте близко до правилното и целенасоченото им изполазване....
ЦИрк... арена за мерене на мъдрости и изобретателности.
Айде докажи... айде не доказвай.
Айде бутни се в слон....но продължавай да твърдиш , че лицето ти не е омазано с лайна , а си се фраснал в дърво и тва му е смулата...
It still feels like our first night together
Feels like the first kiss and
It's gettin' better baby
No one can better this
I'm still hold on and you're still the one
The first time our eyes met it's the same feelin' I get
Only feels much stronger and I wanna love ya longer
You still turn the fire on
http://www.vbox7.com/play:e1359ebc