Автор Тема: Цинизмът - за и против  (Прочетена 19410 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Angel Soul

  • Гост
Re: Цинизмът - за и против
« Отговор #30 -: Юли 06, 2006, 19:16:19 pm »
Циникът знае цената на всичко и стойността на нищо. - Оскар Уайлд
P.S.: Не всяка псувня е цинична, нито пък всеки цинизъм - псувня.
P.P.S.: Каква е разликата между пенис и фалос? Не си ли е все х**мм, член?

Много ми хареса мисълта на Оскар Уайлд, която публикува , репичке!

Каква е разликата между пенис и фалос ли? Ами когато кажеш едното, те смятат за циничен, а когато употребиш другата дума - минаваш за начетен! [lol]

Аз не обичам много цинизма в прекомерни дози, тъй като ми се струва, че той твърде лесно принизява красиви неща, както вече спомена Феанор. Предпочитам да виждам красотата... въпрос на гледна точка, ако щете. :) В същото време обаче смятам, че понякога е хубаво човек да слиза на земята за мъничко, защото на еверест може да е много красиво, но въздухът е разреден и трудно се диша. [plezz]

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Цинизмът - за и против
« Отговор #31 -: Юли 06, 2006, 20:58:34 pm »
Аз и това го казах. [plezz] [lol]
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

Angel Soul

  • Гост
Re: Цинизмът - за и против
« Отговор #32 -: Юли 06, 2006, 21:05:22 pm »
Виж сега, айде да не си ги мерим, щото нито ти имаш това, дето аз го имам, нито аз - това, дето ти го имаш. (нали сме в темата за цинизма, та да влезем в подходяща роля)  [plezz]

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Цинизмът - за и против
« Отговор #33 -: Юли 06, 2006, 22:02:41 pm »
Що бе? Имам точно подходящо за мерене нещо - език. [plezz]
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

Angel Soul

  • Гост
Re: Цинизмът - за и против
« Отговор #34 -: Юли 06, 2006, 22:15:37 pm »
 [lol] [lol] [lol]  Stqh da se zadavq ot smqh, dokato hapvam zaradi teb! [smeeh]

Неактивен akadya

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 850
  • Пол: Жена
  • And now it's time to think about me!!!
Re: Цинизмът - за и против
« Отговор #35 -: Юли 06, 2006, 22:53:32 pm »
Циникът знае цената на всичко и стойността на нищо. - Оскар Уайлд
P.S.: Не всяка псувня е цинична, нито пък всеки цинизъм - псувня.
P.P.S.: Каква е разликата между пенис и фалос? Не си ли е все х**мм, член?

Много ми хареса мисълта на Оскар Уайлд, която публикува , репичке!

Каква е разликата между пенис и фалос ли? Ами когато кажеш едното, те смятат за циничен, а когато употребиш другата дума - минаваш за начетен! [lol]

Аз не обичам много цинизма в прекомерни дози, тъй като ми се струва, че той твърде лесно принизява красиви неща, както вече спомена Феанор. Предпочитам да виждам красотата... въпрос на гледна точка, ако щете. :) В същото време обаче смятам, че понякога е хубаво човек да слиза на земята за мъничко, защото на еверест може да е много красиво, но въздухът е разреден и трудно се диша. [plezz]


Много добре казано и най-вече правилно [a taka] [a taka] [bravisimo] [bravisimo]
Come on and save me..I`m loosing my touch Day after day Cause I miss you so much Come on and save me I`m loosing my mind Waiting and waiting For you to be mine..

Неактивен repi-s-lychec

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1060
  • Her shadow plays in the shape of a man's desire...
Re: Цинизмът - за и против
« Отговор #36 -: Юли 06, 2006, 23:54:11 pm »
Цинизъм - има цяло такова философско течение.Естествено че съм за цинизма-той показва истинските неща с истинските им имена и истинската им същност-онези неща дето обществото все се опитва да скрие поради една или друга причина.Все едно да спорим за или против мръсните чорапи - на всеки в даден момент му се цапат чорапите нали,но обществото почти не говори за това, не че е много важно,но е и точно толкова маловажно.Че в живота ни има толкова цинизъм и цинизми че не може да ни го побере главата...като се почне от елемнтарното чоплене на семки пред блока та се стигне, та се стигне до невинните а и не чак толкова невинни подприцквания и оригания в домашна и немного домашна обстановка...човещинка би казал някой... и си е така човещинка е ама е цинична човещинка :)

Другарю, бъркате цинизма с търсенето на истината, с простотията, с липсата на хигиенни навици. За мен цинизъм не е бай Пешо от 5тия етаж да пръдне, докато се возим в асансьора. За мен цинизъм е да излезе шефът на топлофикация и да ми каже, че в сградата на дружеството имат нужда от солариум, джакузи и масажист. За мен цинизъм е не брат ми да си остави мръсните чорапи до леглото, а някаква разпертошинена бабка да ми се обяснява по цял ден колко и помогнали магнитните наколенки на доктор Ливайн. Цялата тая помия, която ни залива - това е цинизъм. И както се казва, не ме е яд, че ме лъжат, яд ме е, че си мислят, че им вярвам...
Простите удоволствия са последно убежище за сложни натури

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Цинизмът - за и против
« Отговор #37 -: Юли 07, 2006, 00:08:21 am »
ХаХахаха repi-s-lychec изкърти мифките :)

Неактивен ludnegar

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1531
  • Властта не е това което беше.WE ARE THE CAHMPIONS
Re: Цинизмът - за и против
« Отговор #38 -: Юли 07, 2006, 17:08:19 pm »
въпрос на вкус - казала котката, и си облизала задника ...

Angel Soul

  • Гост
Re: Цинизмът - за и против
« Отговор #39 -: Юли 07, 2006, 19:44:45 pm »
Да е жива и здрава Трамел, че пусна такава тема! Много забавни постове има!  [lol] [a taka]

Неактивен elanmorin

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 94
Re: Цинизмът - за и против
« Отговор #40 -: Юли 07, 2006, 22:01:38 pm »
Джакузи, макузи... плебейският цинизъм е маскирано чувство за малоценност, цинично е равно на гадно когато се гавриш с някой грозен, глупав, слаб и т.н. Е, да границата м/у майтапа и цинизма е като химен, то и м/у САЩ И Куба има 2 кофи вода.
аз

Неактивен akadya

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 850
  • Пол: Жена
  • And now it's time to think about me!!!
Re: Цинизмът - за и против
« Отговор #41 -: Юли 08, 2006, 00:20:20 am »
Джакузи, макузи... плебейският цинизъм е маскирано чувство за малоценност, цинично е равно на гадно когато се гавриш с някой грозен, глупав, слаб и т.н. Е, да границата м/у майтапа и цинизма е като химен, то и м/у САЩ И Куба има 2 кофи вода.

..........хаххахаххахах  да да много правилно.
Come on and save me..I`m loosing my touch Day after day Cause I miss you so much Come on and save me I`m loosing my mind Waiting and waiting For you to be mine..

Неактивен ludnegar

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1531
  • Властта не е това което беше.WE ARE THE CAHMPIONS
Re: Цинизмът - за и против
« Отговор #42 -: Юли 08, 2006, 16:40:19 pm »
а как определяш кой цинизъм е плебейски и кой не  е ?явно тука се делим на плебеи и на аристократи... брей това е ново 20.Предлагам значи да се припознаем кой какъв е,може би това ще улесни диалога.

Angel Soul

  • Гост
Re: Цинизмът - за и против
« Отговор #43 -: Юли 08, 2006, 17:14:03 pm »
Що се заяждаш? Аз също мисля, че има много фини и тънки форми на цинизъм , които наистина се използват и разбират преимуществено от образовани хора.

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Цинизмът - за и против
« Отговор #44 -: Юли 08, 2006, 18:25:00 pm »
а как определяш кой цинизъм е плебейски и кой не  е ?
Определянето е елементарно. Въпос на естетика. В тоя ред на мисли ми хрумва, че цинизмът по принцип е обърнат към неестетичното - както когато говорим за цинични постъки, така и когато говорим за философия. Което пък обяснява защо толкова не го харесвам. [lol]
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."