Автор Тема: Цинизмът - за и против  (Прочетена 19409 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ludnegar

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1531
  • Властта не е това което беше.WE ARE THE CAHMPIONS
Re: Цинизмът - за и против
« Отговор #90 -: Октомври 27, 2006, 16:21:09 pm »
ами феанор не съм се замислял по тоя въпрос.сега се опитвам да се сетя за някой за който мисля по тоя начин,ама не се сещам за такъв,май и затова не бих могъл да ти отговоря на въпроса.което май само по себе си отговаря на въпроса ти... :)
Анде,Андее :) без да ми плащаш ще ти кажа че 1+1 би могло да бъде 5,защото видиш ли 1+1 би могло да бъде всичко.И честно казано,не съм чувал нито за Бакунин,нито за Прокопокин,за съжаление едва ли и скоро ще намеря време да прочета нещо от тях.Вероятно цитирам разни хора,съзнателно или не,ама видиш ли,аз съм общ работник и в средите в които основно се движа,сме все такива "умници" и не ни се налага след всяко нещо което кажем и да добавяме:"Тва го е казал Декарт или Тва е го е казал Нитше" - старая се да  говоря неща които мисля и ме боли фара дали преди мен ги е казал Софокъл или бай Стефчо "судокуто".И ако си мислех че само за моята интелектуална мощ(каквото и да значи тва) е нещо постижимо,щях да стана отшелник.мда  тва е

Неактивен анде

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 299
  • Пол: Мъж
  • Нищо човешко не ми е чуждо
Re: Цинизмът - за и против
« Отговор #91 -: Октомври 27, 2006, 18:16:15 pm »
И все пак, доколкото ми е известно, "Критика на чистия разум" е на Кант, а не на Декарт  [oops]

 Здравей.Права си.Чел съм по тези въпроси доста отдавна и съм позабравил някой неща.Пък не съм и  философ,а само любител.Р.Декарт развива тази мисъл в двете си най-важни съчинения:"Разсъждение за метода" и "Принципи на философията".Благодаря ти за поправката.
българофил

Неактивен ProstoAz

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 756
  • Пол: Жена
  • Гняв обречен на провал...това ли си ми дал???
Re: Цинизмът - за и против
« Отговор #92 -: Октомври 27, 2006, 18:54:19 pm »
Ако мен питате...най-важно е да вникнеш в мисълта.
Загадъчна...                 арогантна...                     нежна...              и безумно самотна!

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Цинизмът - за и против
« Отговор #93 -: Октомври 27, 2006, 19:04:08 pm »
Всеки простак може да мине за циник и не знам как може да се каже , че ако си културен би оценил цинизма на някой , след като не показва никаква култура. Освен това някои си мислят ,че като са вулгарни проявяват възвишен цинизъм .

Неактивен ilusia

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9346
  • Луда ? Да ! Две и половина сме !
Re: Цинизмът - за и против
« Отговор #94 -: Октомври 27, 2006, 19:48:42 pm »
Най-циничният циник.... е деликатен , нежен. Като повей на вятъра леко милващ ти лицето... ала забиващ ти шамар без дори да се усетиш  [usmivkaa]
То си е цяло изкусвто. Понякога  е много гот  [cais007]
It still feels like our first night together
Feels like the first kiss and
It's gettin' better baby
No one can better this
I'm still hold on and you're still the one
The first time our eyes met it's the same feelin' I get
Only feels much stronger and I wanna love ya longer
You still turn the fire on
http://www.vbox7.com/play:e1359ebc

Неактивен ProstoAz

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 756
  • Пол: Жена
  • Гняв обречен на провал...това ли си ми дал???
Re: Цинизмът - за и против
« Отговор #95 -: Октомври 27, 2006, 20:13:06 pm »
Най-циничният циник....е деликатен

               [a taka]
Загадъчна...                 арогантна...                     нежна...              и безумно самотна!

Неактивен анде

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 299
  • Пол: Мъж
  • Нищо човешко не ми е чуждо
Re: Цинизмът - за и против
« Отговор #96 -: Октомври 28, 2006, 19:12:30 pm »
Ебете му майката на цинизма [lol]

Това беше много хубав цинизъм  :p

Здравей.Извинявай,че ти поставям неудобен въпрос.Би ли била така добра да  ми обясниш,какво толкова ти харесва в тази  българска псувня,та я обявяваш даже за много хубав цинизъм.По какво,с какво,какви ти са мерките и теглилките,от каква гледна точка ги преценяваш,морална,философска,религиозна ли.Любопитно ми е да знам, как стават тези неща.Предварителни благодарности за отговора.
българофил

Неактивен ilusia

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9346
  • Луда ? Да ! Две и половина сме !
Re: Цинизмът - за и против
« Отговор #97 -: Октомври 28, 2006, 19:31:23 pm »
Руснаците имат една прекрасна поговорка

" всеки си има майчица , но не е в това въпроса "  [namigG]
It still feels like our first night together
Feels like the first kiss and
It's gettin' better baby
No one can better this
I'm still hold on and you're still the one
The first time our eyes met it's the same feelin' I get
Only feels much stronger and I wanna love ya longer
You still turn the fire on
http://www.vbox7.com/play:e1359ebc

Неактивен Tramel

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 680
  • Пол: Жена
  • Обичана и отричана
Re: Цинизмът - за и против
« Отговор #98 -: Октомври 28, 2006, 19:35:52 pm »
Ебете му майката на цинизма [lol]

Това беше много хубав цинизъм  :p

Здравей.Извинявай,че ти поставям неудобен въпрос.Би ли била така добра да  ми обясниш,какво толкова ти харесва в тази  българска псувня,та я обявяваш даже за много хубав цинизъм.По какво,с какво,какви ти са мерките и теглилките,от каква гледна точка ги преценяваш,морална,философска,религиозна ли.Любопитно ми е да знам, как стават тези неща.Предварителни благодарности за отговора.


Въпросът ти не е неудобен - просто е неуместен поради простата причина, че се пошегувах  :) Хареса ми изразът, не псувнята - не съм свикнала да се ограничавам  [lol] В този ред на мисли съжалявам, че не мога да ти отговоря според изискванията  :)

Неактивен анде

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 299
  • Пол: Мъж
  • Нищо човешко не ми е чуждо
Re: Цинизмът - за и против
« Отговор #99 -: Октомври 29, 2006, 06:11:00 am »
Всеки простак може да мине за циник и не знам как може да се каже , че ако си културен би оценил цинизма на някой , след като не показва никаква култура. Освен това някои си мислят ,че като са вулгарни проявяват възвишен цинизъм .

Здравей.Твоето мнение е и мое мнение.

Бре,бре, как ли съм,успял,могъл,
със теб да съм на 100%, на един акъл?!
българофил

Неактивен ludnegar

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1531
  • Властта не е това което беше.WE ARE THE CAHMPIONS
Re: Цинизмът - за и против
« Отговор #100 -: Октомври 29, 2006, 18:18:50 pm »
то пък бивало и да не сте...ама нейсе...то с два акъла по добре се мисли,но всяко правило си има изключенич по някога,
но пък и на нас ни е ясно че всеки циник би могъл да мине за простак,особено ако срещу себе си има човек който не осъзнава че в основата си културният човек цени и се опитва да разбере противоположната култура която се разминава с неговата.Културният човек не е съдник,не е критик,културният човек търси,културният човек усвоява,той се учи от всичко,развива се,защото това е в основата на това да бъдеш културен.Възвишен цинизъм няма.Цинизмът е типично земна черта и земно понятие.Това го четох оня ден във вестник "Работническо дело",който вестник случайно ми попадна,когато бях на гости при баба на село в тоалетната...сори за офтопика,та да се върнем на темата-та за възвишените неща си говорихме май ; кво беше ?вулгарния проявявал възвишен цинизъм   [smeeh] [cvetee] направо се чудя да се смея ли да плача ли,защото тогава най-вероятно,ще се окаже че тези дето го правят анално с жените си,проявяват възвишен хомосексуализъм...ахахаха...ако си удариш една чекия сам в стаята,тогава ти си културен,ако го направиш пред хора,тогава ставаш долен онанист,но ако го направиш на възвишение,тогава ставаш възвишен чекиджия...хаааааааххахахахахахаах [ihuuu] [kiuchekdens] [kiuchekdens] [kiuchekdens] [kiuchekdens] :toofunny: :toofunny:.вече малко по сериозно.мисля си че ако всеки простак може да мине за циник,то тогава и всяка жена може да мине за курва,съпоставката не е много на място,но пък не е доста
  странна,защото простакът се отнася към циникът тъй,както курвите към останалите жени.Това което всъщност отличава простакът от циникът е факта че простакът е простак навсякаде и по всяко време,а циникът е простак само понякога,тъй както курвата е курва навсякъде и по всяко време,а жената е курва само понякога.Обаче тука идва и разликата... в жената може да се роди курва, и в курвата може да се роди жена,но в  циникът не може да се роди простак и в простакът да се роди циник...
« Последна редакция: Октомври 29, 2006, 18:20:43 pm от ludnegar »

Неактивен анде

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 299
  • Пол: Мъж
  • Нищо човешко не ми е чуждо
Re: Цинизмът - за и против
« Отговор #101 -: Октомври 29, 2006, 20:05:48 pm »
то пък бивало и да не сте...ама нейсе...то с два акъла по добре се мисли,но всяко правило си има изключенич по някога,
но пък и на нас ни е ясно че всеки циник би могъл да мине за простак,особено ако срещу себе си има човек който не осъзнава че в основата си културният човек цени и се опитва да разбере противоположната култура която се разминава с неговата.Културният човек не е съдник,не е критик,културният човек търси,културният човек усвоява,той се учи от всичко,развива се,защото това е в основата на това да бъдеш културен.Възвишен цинизъм няма.Цинизмът е типично земна черта и земно понятие.Това го четох оня ден във вестник "Работническо дело",който вестник случайно ми попадна,когато бях на гости при баба на село в тоалетната...сори за офтопика,та да се върнем на темата-та за възвишените неща си говорихме май ; кво беше ?вулгарния проявявал възвишен цинизъм   [smeeh] [cvetee] направо се чудя да се смея ли да плача ли,защото тогава най-вероятно,ще се окаже че тези дето го правят анално с жените си,проявяват възвишен хомосексуализъм...ахахаха...ако си удариш една чекия сам в стаята,тогава ти си културен,ако го направиш пред хора,тогава ставаш долен онанист,но ако го направиш на възвишение,тогава ставаш възвишен чекиджия...хаааааааххахахахахахаах [ihuuu] [kiuchekdens] [kiuchekdens] [kiuchekdens] [kiuchekdens] :toofunny: :toofunny:.вече малко по сериозно.мисля си че ако всеки простак може да мине за циник,то тогава и всяка жена може да мине за курва,съпоставката не е много на място,но пък не е доста
  странна,защото простакът се отнася към циникът тъй,както курвите към останалите жени.Това което всъщност отличава простакът от циникът е факта че простакът е простак навсякаде и по всяко време,а циникът е простак само понякога,тъй както курвата е курва навсякъде и по всяко време,а жената е курва само понякога.Обаче тука идва и разликата... в жената може да се роди курва, и в курвата може да се роди жена,но в  циникът не може да се роди простак и в простакът да се роди циник...

Здравей
Ти си би голяма кримка бе Лудонегърче.Правиш си гимнастики на мозъка или нещо по друго...Циника можел,простака не мжел и т.н.Не ти ли се струва,че те са двете страни на една  и съща монета от 5стотинки.На едната страна пише простак,на другата-циник,но монетата си е все същата от 5 стотинки.А 5-те стотинки са си 5 стотинки и говорят за слаб интелект и ниска обща култура,които струват само 5 стотинки.Простака си е циник по природа,иначе нямаше да е простак,а циника е сянката на простака,неговото второ аз,истинското му ЕГО.Има ли простак ,който да не е циник.Няма.А циник,който да не е простак-също няма.ТЕ СА КАТО СИАМСКИ БЛИЗНАЦИ.Един без другне могат.Казват,че циникът бил по изтънчен,по прикрит,по "културен "простак и нищо друго.Ти тези неща ги знаеш подобре от мен, но ти се тренира словесно пързеляне по лед,а зимата е далече и навън е топло и приятно време.
българофил

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Цинизмът - за и против
« Отговор #102 -: Октомври 29, 2006, 20:27:34 pm »
Културният човек не е съдник,не е критик,културният човек търси,културният човек усвоява,той се учи от всичко,развива се,защото това е в основата на това да бъдеш културен.
Мммм, с това няма да се съглася съвсем. Критиката е необходима за развитието на културата. Така че не си прав - културният човек е И критик - но градивен. Не говоря за критика от сорта на "ми това не ме кефи", "това съкс", и т.н. По същия начин и със "съдника". Да, културният човек не заклеймява нещо ей така, за идеята. Но и няма проблем да си каже мнението, осъждащо или не. Да се развиваш не означава да приемаш всичко, защото очевидно това е невъзможно - приемането на някои неща означава да отхвърлиш други.

анде, ти пък категорично не си прав. Между циник и обикновен простак разликата е голяма. Цинизмът може да включва финес и изтънченост, простотията - не.
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

Неактивен ludnegar

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1531
  • Властта не е това което беше.WE ARE THE CAHMPIONS
Re: Цинизмът - за и против
« Отговор #103 -: Октомври 29, 2006, 21:48:53 pm »
феанор принципно си прав.по точно аз не се доизказах както трябва за критика,но да като цяло си прав с това уточнение.
Анде браво бе майна,много хубаво че четеш книги ама явно не са достатачно.моля те помоли феанор да изтрие последният ти пост защото със него  с извинение осираш добрите впечатления които остави у форумците с предишни твои къде къде по-добри постове.Сега немам и време и нерви да те убеждавам в каквото и да е,обаче помисли пак за простака и циника - разликата наистина е голяма

Неактивен JASSEN

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 514
  • Пол: Мъж
  • Am...One of a kind!
Re: Цинизмът - за и против
« Отговор #104 -: Октомври 29, 2006, 22:39:33 pm »
свеки има ценизум в него но при някои тои набива много на очи и за тва смятаме че ние не сме а само тои...
Винаги с ругата на пред...ако не живеш пълноцено поне се опитаи :) :) :)