Автор Тема: Религия срещу наука?  (Прочетена 11475 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ilusia

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9346
  • Луда ? Да ! Две и половина сме !
Re: Религия срещу наука?
« Отговор #90 -: Май 14, 2006, 18:16:08 pm »
а ти какво правиш ?
Изместваш плоскостта на темата както ти изнася:) И тва , че не вникваш какво съм написала и за теб са блябля... е лично твой проблем както и на ограничения ти мозък ;)
Аз може да " бля бля" но поне " бля бля" по дадена тема... а не я измествам както ми изнася за да плувам в свой води ;)
Ай със здраве... бля бля  [lol]
It still feels like our first night together
Feels like the first kiss and
It's gettin' better baby
No one can better this
I'm still hold on and you're still the one
The first time our eyes met it's the same feelin' I get
Only feels much stronger and I wanna love ya longer
You still turn the fire on
http://www.vbox7.com/play:e1359ebc

Неактивен boginqta_

  • boginqta_
  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2001
  • Пол: Жена
  • Обичам да пуша, по малко да пия...:D
Re: Религия срещу наука?
« Отговор #91 -: Март 30, 2008, 12:51:51 pm »
религията я плаши това, че фактите от сегашното и от историята, биха смалили нейната световна власт.

аз съм за науката при всички положения !!! не може света да се дирижира базирайки се на неща, които по голяма част от тях са измислица !
"Може ли разстоянието наистина да те раздели от приятелите ти... Ако искаш да си с някого, когото обичаш, не си ли вече там при него?" Ричард Бах

Неактивен Lake_Lady

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1374
  • Пол: Жена
  • My Smooth Operator...
Re: Религия срещу наука?
« Отговор #92 -: Март 31, 2008, 10:59:10 am »
"Науката без религията е саката, религията без науката е сляпа". /А.Айнщайн/ Казано е с няколко думи...
В прегръдката си ме събираш цялата и ме разпиляваш из Вселената...
http://www.vbox7.com/play:8854186b

Неактивен неземен

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1144
  • Пол: Мъж
  • DO OR DIE
Re: Религия срещу наука?
« Отговор #93 -: Юни 23, 2008, 16:35:03 pm »
СМЕШКИ...
ILUSIA I BOGINQTA  [cvetee] [cvetee] [inloveee] [inloveee] са казали всичко. Малко може да се добави. Вяра не е = на религия някаква. Всеки може да вярва в каквото си иска. Въпрос на култура, интелект, образование, доколко му сече акъла. Религията(не вярата) е дим над водата, както казва един по радиото, дим и мъгла за лековерните и нишите духом. Да върваш в себе си, приятелите, науката и пр. Но да вярваш, че Господ е създал всичко, трябва да си лек на акъл, и търсиш ночин да си решиш и отговориш сам по най-лесния и безакълен начин на назагадката; кой, как и защо е създал природата, човека, вселената, всичко което около, до и над, и под нас. По най-лесния и тъп начин, като приемешч, че го направил измислицата Бог.
To be,or not to be

Неактивен ivorysoul

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2478
  • Пол: Жена
  • No one is an island
Re: Религия срещу наука?
« Отговор #94 -: Юни 24, 2008, 11:20:41 am »
Но да вярваш, че Господ е създал всичко, трябва да си лек на акъл, и търсиш ночин да си решиш и отговориш сам по най-лесния и безакълен начин на назагадката; кой, как и защо е създал природата, човека, вселената, всичко което около, до и над, и под нас. По най-лесния и тъп начин, като приемешч, че го направил измислицата Бог.

напомняш ми все повече главното действащо лице в 'Поличбата'  :p
Let your soul be your pilot

Неактивен неземен

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1144
  • Пол: Мъж
  • DO OR DIE
Re: Религия срещу наука?
« Отговор #95 -: Юни 29, 2008, 09:42:00 am »
Но да вярваш, че Господ е създал всичко, трябва да си лек на акъл, и търсиш ночин да си решиш и отговориш сам по най-лесния и безакълен начин на назагадката; кой, как и защо е създал природата, човека, вселената, всичко което около, до и над, и под нас. По най-лесния и тъп начин, като приемешч, че го направил измислицата Бог.

напомняш ми все повече главното действащо лице в 'Поличбата'  :p
Хай! Виж какво...Не съм чел тази "Поличба" и не знам от кой е. Ако ми посочиш автора и гарантираш, че си заслужава да се прочете, ще я потърся, и ако я намеря ще я прегледам и, ако ми допадне, ще я прочета.
Това което съм казал и казват цитираните от мен колеги съфорумци не е нещо ново под слънцето. Казвано е от години и повтаряно от учени и философи, като З. Фройд, хиляди пъти. Доказано е категорично от науката много отдавна.
Само за поповете(от разните религии и религиозни секти) и попското стадо нещата са по-други. Така е, когато те попасе поп, пастор или Гуру, човек се побратимява с овцете и нещата от овча гледна точка  изглеждат  много попски.
To be,or not to be

Неактивен неземен

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1144
  • Пол: Мъж
  • DO OR DIE
Re: Религия срещу наука?
« Отговор #96 -: Юли 01, 2008, 18:03:11 pm »
Теорията , че светът е възникнал спонтанно и случайно , се оборва от математиката , която доказва , че вероятността
(Теория на случайностите) за това е толкова ниска , че би трябвало много много повече време , отколкото предполаганите от теорията за Великия взрив 15-ина милиарда години.
Практически безкрайно дълго време.
С други думи - светът е възникнал вследствие на план и целенасочени действия. От нещо или някого.
Това нещо аз и още няколко милиарда хора го наричаме Бог.
Идеален пример как самата наука доказва съществуването на Бог :)
Случайност няма :)
Hi.  Учила ли си математика на високо ниво.
Какво значи безкрайност? Величина по голяма от всяка произволно избрана величина. ЗА мащабите на Космоса 15 милиарда е нищо. Не е никаква безкрайност.
Кой е изработил плана? Бог. А кой, как и защо,от какво  е създал този Бог. С каква цел? Да не се е самосъздал? А! Как става тази работа. Това, че ти вярваш и още един-два милиарда вярват, че има бог не доказателство. Вярата е едно самовнушение, психическо сътояние, и милиарди такива самовнушения, събрани на куп не могат  да докажат съществуването на вашия Бог. 100 на 100-на степен умножено по 0 е равно на 0 нали?
« Последна редакция: Юли 07, 2008, 16:09:31 pm от tonnny_bg »
To be,or not to be

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: Религия срещу наука?
« Отговор #97 -: Юли 02, 2008, 00:15:02 am »
Очертава се интересно. Не мога да пропусна :)

Неактивен `Fallen_Angel`

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3731
  • Пол: Жена
  • Докато адът замръзне...
Re: Религия срещу наука?
« Отговор #98 -: Юли 03, 2008, 16:41:23 pm »
Ае, не ви ли писна да се занимавате с глупости?
Ако ще се давиш, не се мъчи в плитка вода.[/center]

Неактивен stranger

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2437
  • Пол: Мъж
  • Don`t talk to strangers
Re: Религия срещу наука?
« Отговор #99 -: Юли 03, 2008, 17:00:26 pm »
Чакам конниците аз вече. Същински Армагедон настава - кеф ти АЕЦ, кеф ти Нефтохим, кеф ти складовете в Челопеч, водната палата в Пловдив чак изгоря.  [lol]
“God has no religion” - Mahatma Gandhi

Неактивен FlamenemY

  • Новак
  • *
  • Публикации: 40
Re: Религия срещу наука?
« Отговор #100 -: Август 06, 2008, 18:31:45 pm »
Ае, не ви ли писна да се занимавате с глупости?
Ае, скарай им се  [lol]

Религията, Библията в частност, не бива да бъде разбирана буквално. Това е все едно да четеш буквално Яворов, примерно  [lol] Библията показва идеи, разбирания за света около нас, които са на духовно ниво, нещо, което науката няма как да направи. Т.е. за сравнение между наука и религия не може да става дума. Едното обяснява света около нас, другото е разбиране, отношение към света около нас. В този ред на мисли религията не бива да бъде приемана като движения на маса хора, а като личностен поглед върху нещата.
неземен, относно създаването на света - никой не е бил там, никой не знае как се е случило. Религията дава обяснение, което в същността си е философска идея, което не и пречи да има доза истина. Науката също дава обяснения, макар че няма единно становище за случилото се тогава.
Някъде напред във времето наука и религия ще се обединят. Ще разберем как работи света около нас и вероятно това, което е залегнато в религията, няма да изглежда толкова абсурдно.
^ In my opinion

Неактивен `Fallen_Angel`

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3731
  • Пол: Жена
  • Докато адът замръзне...
Re: Религия срещу наука?
« Отговор #101 -: Август 06, 2008, 18:43:02 pm »
Ае, не ви ли писна да се занимавате с глупости?
Ае, скарай им се  [lol]

Религията, Библията в частност, не бива да бъде разбирана буквално. Това е все едно да четеш буквално Яворов, примерно  [lol] Библията показва идеи, разбирания за света около нас, които са на духовно ниво, нещо, което науката няма как да направи. Т.е. за сравнение между наука и религия не може да става дума. Едното обяснява света около нас, другото е разбиране, отношение към света около нас. В този ред на мисли религията не бива да бъде приемана като движения на маса хора, а като личностен поглед върху нещата.
неземен, относно създаването на света - никой не е бил там, никой не знае как се е случило. Религията дава обяснение, което в същността си е философска идея, което не и пречи да има доза истина. Науката също дава обяснения, макар че няма единно становище за случилото се тогава.
Някъде напред във времето наука и религия ще се обединят. Ще разберем как работи света около нас и вероятно това, което е залегнато в религията, няма да изглежда толкова абсурдно.


Извинявай, но иронията ти относно цитираният ми коментар ми се губи.... Може би само аз не обичам да гледам как хората се карат из темите  :) Съжалявам!  :)


А това, че науката и религията ще се обединят след време... чакай да видим ... Чувал си за Нютон примерно, нали.. Същият този човек на база на Библията, както и на база на няколко(доста) закони е изчислил датата на Армагедон.
Въпросът не е в това, че науката не може да се обедини с религията, а че науката не може да се обедини с каноните на църквата :)
Ако ще се давиш, не се мъчи в плитка вода.[/center]

Неактивен FlamenemY

  • Новак
  • *
  • Публикации: 40
Re: Религия срещу наука?
« Отговор #102 -: Август 06, 2008, 22:22:52 pm »
Не ми мисли иронията - нямаше лош умисъл. (или лошА умисъл?... не съм сигурен)

Не знам доколко изчисленията на Нютон ще са верни. Всъщност той за коя година точно говори? Напоследък се навъдиха много "предсказания" за Армагедон/края на света и се обърках съвсем. Но така или иначе опитът на Нютон трябва да се взема за пример.
Относно каноните на църквата - напълно съм съгласен. Църквата според мен ограничава, а не помага. Но се старая да мисля за религията не като система, дала основа на някаква институция (църквата), а като личен поглед върху нещата. Затова и Библията може да бъде приета като символика, като четиво с множество прочити.
^ In my opinion

Неактивен `Fallen_Angel`

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3731
  • Пол: Жена
  • Докато адът замръзне...
Re: Религия срещу наука?
« Отговор #103 -: Август 06, 2008, 22:35:25 pm »
За 2060 е предсказанието, ако не ме лъже паметта :)

Съгласна съм с написаното от теб ... И ето един поздрав : http://kedrovka.com/images/God_eye.jpg
Ако ще се давиш, не се мъчи в плитка вода.[/center]

Неактивен kalista

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9283
  • Пол: Жена
Re: Религия срещу наука?
« Отговор #104 -: Август 06, 2008, 22:47:16 pm »
светът е възникнал вследствие на план и целенасочени действия. От нещо или някого.
Това нещо аз и още няколко милиарда хора го наричаме Бог.
Идеален пример как самата наука доказва съществуването на Бог :)
Случайност няма :)
No way, baby  [lol] Има случайност и още как - самите ние /видът ни/ сме чиста случайност, правилни химични съединения  :)

Вярата е едно самовнушение, психическо сътояние, и милиарди такива самовнушения, събрани на куп не могат  да докажат съществуването на вашия Бог. 100 на 100-на степен умножено по 0 е равно на 0 нали?
  [a taka]

Имаше един мн подходящ цитат по въпроса - нещо от сорта на: "Хората са измислили боговете, за да ги обвиняват за грешките си"  :)
Promises disguise as temporary truths which end up as the world’s greatest lies.