Автор Тема: Религия срещу наука?  (Прочетена 11472 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Pulni4kiya

  • Новак
  • *
  • Публикации: 28
Re: Религия срещу наука?
« Отговор #105 -: Декември 13, 2008, 22:52:58 pm »


Понякога религията е в грешка, понякога науката.
Лично на мен от религиите, с които съм запознат (не са много, но по-големите все пак..), нито една не ми допада изцяло. Във всичките има много мъдрост, от която да се учим...но има и неща, които никак не ми допадат като идеи. Звучат ми далеч от реалността.
Науката също невинаги е права. Според мен е много далеч от това да знае и обяснява всичко. Така че не е правилно хората да не вярват в нищо, което не е научно доказано.

По нормално ми се вижда човек да е привърженик на науката, защото сляпото вярване в някаква религия независимо от каквото и да е, ми се вижда глупаво. Имах една позната, която ми каза, че извънземните са изпратени от дявола. Според нея, Земята е център на всичко и ние хората сме най-великите същества на всички светове... Не ми допадат тези идеи.
« Последна редакция: Декември 13, 2008, 23:02:36 pm от tonnny_bg »

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Религия срещу наука?
« Отговор #106 -: Декември 13, 2008, 23:03:15 pm »
А колко от тях познаваш до основи ? [fen]
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен Pulni4kiya

  • Новак
  • *
  • Публикации: 28
Re: Религия срещу наука?
« Отговор #107 -: Декември 13, 2008, 23:21:09 pm »
Добър въпрос. Признавам, че до основи чак, не мисля, че познавам която и да е. :)

И вероятно ще кажеш и ще си права, че е хубаво да се запозная повече.

Все пак, драснах... Най-малкото, ако ми каже някой, че съм в грешка и ми каже защо, мога много бързо да се ориентирам в това какво да прегледам и да науча, което за сега не знам. За съжаление нямам време за дълбоки изследвания на много неща, които са ми интересни [sad3]

Неактивен неземен

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1144
  • Пол: Мъж
  • DO OR DIE
Re: Религия срещу наука?
« Отговор #108 -: Декември 22, 2008, 16:39:20 pm »
Здравей?
За религиите си много прав. Те са въздух под налягане. Създадени са за залъгване и заблуда на хората. Религиите са опиума и  пиянството на народите. Трай тука на земята, примирявай е със ставащото. Господ горе ще уравни сметките. Ще накаже лошите, като ги прати ва ада, а нещастните и много страдалите на земята ще прикотка в рая небесен. ТРАЙ КОНЬО ЗА ЗЕЛЕНА ТРЕВА.
НАУКАТА постепенно, едно по-едно обяснява и разяснява нещата. Днешната наука и техника датират от около 150-200год. А историята на човечеството е от 100-ици хиляди год. Капка в морето от време.
Тепърва се разгръща науката и набира дълбочина мащаби и скорост.
Радиото е открито преди 80г.
Телевизията преди 50.
Самолета-80г.
Космонавтиката е от 40г.
Компютъра от преди-30.
GSM-а-20г.
Автомобила и тн. За стотина години какъв скок са направили науката и техниката. Ами къде, на какво ниво, и с какви постижения ще са техниката и науката след 100, след 200год....
Лек ден.Н
To be,or not to be