Автор Тема: Религия срещу наука?  (Прочетена 11474 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Mistic

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3539
  • Пол: Мъж
Re: Религия срещу наука?
« Отговор #30 -: Април 08, 2006, 17:44:07 pm »
Аз мисля, че и двете(религия и наука) имат голямо значение.Религията дава сили да продължиш напред.Например сега можеше да сме част от Турция ако нямахме силна вяра в религията, но от друга страна не можем без наука.Животът щеше да е немислим(или поне за мен) такаче не можем да посочим точно.А пък религията само губи от това че е срещу науката.

Неактивен Magic`Green`eyes

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2392
  • Пол: Жена
Re: Религия срещу наука?
« Отговор #31 -: Април 09, 2006, 16:57:56 pm »
 [oops]
Ние не сме част от Турция, защото имаме силна вяра... в религията... Ние сме чисти българи, защото жадуваме за свобода и независимост! Отделен въпрос, че ни потъпква самата държава...

Неактивен Mistic

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3539
  • Пол: Мъж
Re: Религия срещу наука?
« Отговор #32 -: Април 09, 2006, 18:05:24 pm »
Е, да естесвено но и вярата ни е помогнала доста.Ето арменците са били християни след турското робство вече са мюсюлмани.

Неактивен Magic`Green`eyes

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2392
  • Пол: Жена
Re: Религия срещу наука?
« Отговор #33 -: Април 11, 2006, 17:50:17 pm »
"Мюсулмани".
 Е, и? Аз не съм на тяхно място... Вече всичко е минало. Слабо ме интересува какви са били и какви са сега. Мен ме интересува ние какви сме били, какви сме сега и какви ще сме занапред.

Неактивен Dalechen

  • Почти безобиден
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 828
  • Пол: Мъж
Re: Религия срещу наука?
« Отговор #34 -: Май 01, 2006, 21:35:28 pm »
За мен няма противоречие между наука и религия.
Един човек може да бъде безкрайно добър и безкрайно лош.
Зависи коя струна са докоснали в душата му.

Моите стихове:
http://forum.stih4e.com/index.php/topic,21107.0.html

Неактивен Generation

  • Новак
  • *
  • Публикации: 17
  • Пол: Мъж
    • портфолио
Re: Религия срещу наука?
« Отговор #35 -: Май 03, 2006, 23:33:10 pm »
Противоречие има. И то се проявява в определени моменти, когато се появяват допирни точки. Както е при клонирането на хора - доста деликатен въпрос.

Познавам хора, които твърдят, че имат абсолютна вяра в Бог. Абсолютна! Библията за тях е закон и се движат абсолютно по десетте божи заповеди. Ходят ли на доктор обаче? Да. Защо? Нали Бог бди над тях?

Изобщо вярата в богове и висши сили е произлязла още от дълбока древност, когато хората са нямали под ръка издание на "начален курс по Физика". Съответно де що има природно явление е било обяснявано чрез висши сили. И е лесно за неукия необразован пещерен човек, като чуе трясъка на гръмотевицата и види светкавицата как раздвоява вековно дърво, да си представи някой огромен могъщ някъде там горе...

Съответно са се намерили по-хитри хора, който са решили, че могат да извлекат полза от цялата работа и са се появили шамани, гадатели и тн. Постепено са се зародили цървки, джамии и тн и вече никой не е мислел от къде е започнало всичко. Всеки е драпал за власт и имане. Неслучайно "божиите храмове" навсякъде по света не са от най-бедните "институции".

Науката се стреми да обясни нещата по доста по-интелигентен начин:). По-сложно, по-неразбираемо за плитките умове. Естествено има хора, които не се уповават нито в наука, нито в бог. Просто хората си имат достатъчно друга работа за да се занимават с такива философски въпроси:).
Таралежът е птица упорита,
докато не го ритнеш не излита.

Неактивен Dalechen

  • Почти безобиден
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 828
  • Пол: Мъж
Re: Религия срещу наука?
« Отговор #36 -: Май 04, 2006, 00:34:32 am »
Който намира противоречие между наука и религия , просто не е достатъчно запознат с двете.
Един човек може да бъде безкрайно добър и безкрайно лош.
Зависи коя струна са докоснали в душата му.

Моите стихове:
http://forum.stih4e.com/index.php/topic,21107.0.html

Неактивен Sweet_As_Candy

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 793
  • Пол: Жена
  • Live Love & Laugh
Re: Религия срещу наука?
« Отговор #37 -: Май 11, 2006, 05:08:08 am »
ако някой не вярва в неща който не вижда вярва в науката
ако някой вярва в неща който не вижда и са му казани да вярва в тях и найстина вярва в тях, то значи вярва бог или квото и религията да му казва
как и да е това да вярваш само в науката и в това което виждаш пак е вид религия Атиест наистина не знам как да го напиша [shame]



Неактивен Dalechen

  • Почти безобиден
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 828
  • Пол: Мъж
Re: Религия срещу наука?
« Отговор #38 -: Май 11, 2006, 07:52:43 am »
Мен от малък са ме възпитавали в атеизъм и в къщи , и в училище , и в института.
Но на 20 г. се случи нещо , което преобърна мирогледа ми.
Един човек може да бъде безкрайно добър и безкрайно лош.
Зависи коя струна са докоснали в душата му.

Моите стихове:
http://forum.stih4e.com/index.php/topic,21107.0.html

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Религия срещу наука?
« Отговор #39 -: Май 11, 2006, 14:46:08 pm »
[oops]
Ние не сме част от Турция, защото имаме силна вяра... в религията... Ние сме чисти българи, защото жадуваме за свобода и независимост! Отделен въпрос, че ни потъпква самата държава...

Имали сме силна вяра в религията :)
просто без коментар ...

/бас ловя , че дори няма да разбере ква глупост е казала/

Иначе по темата цитирам Далечен - Бог и науката не са в противоречие

Неактивен Magic`Green`eyes

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2392
  • Пол: Жена
Re: Религия срещу наука?
« Отговор #40 -: Май 11, 2006, 15:12:49 pm »
xaxaxaxaxaxXAXAXAXAXXAXA
/бас ловя , че дори няма да разбере ква глупост е казала/
Виж се ти, ма, булке! [lol] Да ти дам едни очи назаем? [lol]

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Религия срещу наука?
« Отговор #41 -: Май 11, 2006, 15:30:37 pm »
xaxaxaxaxaxXAXAXAXAXXAXA
/бас ловя , че дори няма да разбере ква глупост е казала/
Виж се ти, ма, булке! [lol] Да ти дам едни очи назаем? [lol]
ай кажи ..разтълкувай ни "мъдрата си мисъл" ... Имаме силна вяра в религията , няма значение каква религия - мюсюлманска, древногръцка , християнска - тва ни прави чисти  българи а не турци така ли ? Хахахах
Тя не знае  какво говори дори ама се изказва ,че и забележки прави .

Неактивен Magic`Green`eyes

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2392
  • Пол: Жена
Re: Религия срещу наука?
« Отговор #42 -: Май 11, 2006, 15:32:18 pm »
Аз мисля, че и двете(религия и наука) имат голямо значение.Религията дава сили да продължиш напред.Например сега можеше да сме част от Турция ако нямахме силна вяра в религията, но от друга страна не можем без наука.Животът щеше да е немислим(или поне за мен) такаче не можем да посочим точно.А пък религията само губи от това че е срещу науката.

Неактивен NiksY

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1631
  • Пол: Мъж
  • confront our own concern
Re: Религия срещу наука?
« Отговор #43 -: Май 12, 2006, 08:09:12 am »
Науката, разбира се  :) Религията е била използвана в древността, за да могат хората да си обяснят обикновените природни явления и всички "чудеса", случващи се около тях. По-късно вече, както някой спомена, се появява манипулативната роля на религията. Да не започваме темата за Великата инквизиция. Напротив, религията винаги е била срещу науката. Да си припомним, колко настървена е била църквата срещу откритието, че земята е кръгла и че се върти. За щастие, в днешно време има относителна свобода и това, че смятам Господ и другите такива измислици за влияние върху слабите хора, които нямат достатъчно сили и не вярват в себе си, за пълна глупост, не ме подлага на гонения, както в онези тъмни времена. Науката се основава на факти, а религията на вярвания и надежди... ако чакахме светът ни да се крепи на една надежда и няколко молби, нямаше да сме стигнали до това ниво на развитие, а още щяхме да си лежим кротко в ъгълчето на пещерата, страхувайки се, да не би Бог да ни накаже, че сме осквернили земята му, убивайки някакъв дивеч, за да можем да задоволим потребностите си. Религията давала сили да продължиш напред... хаха, ако разчитам на религията да се справям с трудностите си и Бог да ми решава проблемите.... Затова отново повтарям.... слабохарактерните хора искат да вярват, че нещо им помага и затова си внушават тази безмислена вяра и сляпо подчинение на "нещото".... а този, който има достатъчно смелост да вземе живота в собствените си ръце, ще постигне мноооого повече. Преклон пред науката, направила в днешно време невъзможните в миналото неща, възможни в настощето и която ще превърне невъзможните днес неща, реалност в бъдещето.


П.П> А защо религията така напада наука? Елементарно  :) Просто лъжите и започват да излизат наяве.
"Но аз, беднякът...
имам само своите мечти."
"Ще разстеля мечтите си пред твоите крака."
"Пристъпи нежно,...
защото стъпваш в моя блян."

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Религия срещу наука?
« Отговор #44 -: Май 12, 2006, 09:46:32 am »
ОО, да :) Айнщаин , Едисон , Нютон и всички ония 90% от учените направили революционни научни открития са много древни учени и заблудено са вярвали в Бог . А тук изказалите се като незаблудени и много над тяхното ниво на ученост съвсем категорично заявяват , че науката доказвала ,че няма Бог :) Как да не им вярваш :) необорими са