Автор Тема: Наши и ваши....  (Прочетена 3216 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Arwen

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1670
  • Пол: Жена
  • Je t'aime comme un homme que je ne suis pas...
Наши и ваши....
« -: Януари 31, 2008, 14:09:08 pm »
Такааам, аз съм може би един от най-пасивните потребители на форума и рядко влизам в разни дискусии и спорове. От близо година съм тук и няма как да не ми направи впечатление, че всички се делят на "наши" и "ваши". Въпросът ми е защо това е нужно? Каква е причината за това не толериране на мнението? И защо, когато не си удобен на някого започват нападки?
На моменти, като чета из темите, ми се струва, че всичко това се прави с цел избиване на някакви комплекси. Не искам никого да обижда и с никого да се заяждам, просто ми е интересно защо се получава така. И каква е първопричината?
Ако модераторите сметнат темата за не нужна и безсмислена нека я изтрият!







Как да те спася от своето "Обичам те."
Как да те за забравя?
И от нежността, нямата в очите ми,
как да те избавя?
Как да те предам на оня скитник-спомена?
Как да те отмина?
Как да умъртвя любовта, безоката...
...като нямам сили?...

Неактивен stranger

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2437
  • Пол: Мъж
  • Don`t talk to strangers
Re: Наши и ваши....
« Отговор #1 -: Януари 31, 2008, 14:16:14 pm »
Наскоро имаше една подобна тема и се оказа, че лагерът на "ничиите" е най-голям, така че има светлина в края на тунела. Тейк ит изи  :p

Ако почна да обръщам внимание на всичко и всички, които ме дразнят с присъствието си във форумите, които посещавам, по-добре е да се самозастрелям  [lol]
“God has no religion” - Mahatma Gandhi

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: Наши и ваши....
« Отговор #2 -: Януари 31, 2008, 14:23:28 pm »
Не бих казала, че е точно така. Нормално е в едно общество хората да се разделят на един вид групички. Това е заради техните общи интереси, ценности системи, стремежи, възгледи и тъй нататък общи допирни точки. Сущо така е нормално, когато някой ти е неприятен да избягваш да разговаряш с него,както и да влизаш в дискусии с този човек по каквито и да е въпроси с цел да си спестиш нервите и прочее. Е аз в този форум имам и от двата вида. Има такива, с които имаме общи интереси и доста допирни точки, уважаваме се, зачитаме се и се защитаваме един друг. Има и такива, които не са ми приятни и ги отбягвам. Това не означава, че тези хора не могат да се изказват където си искат, пък било то и в мои теми, стига да не ме въвличат в разни диалози с цел изясняване на някакви си отношения, или пък за да ми се направят на интересни и ни лук яли ни лук мирисали. Това е скромното ми мнение и не ангажирам никой друг с него. Благодаря. :)
« Последна редакция: Януари 31, 2008, 14:25:17 pm от vOsYcHnA_pRiNcEsA »

Неактивен Arwen

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1670
  • Пол: Жена
  • Je t'aime comme un homme que je ne suis pas...
Re: Наши и ваши....
« Отговор #3 -: Януари 31, 2008, 14:37:12 pm »
Няма да назовавам имена, но съм била свидетел на случай, когато в една тема потребител публикува свое мнение и веднага след това авторът на темата започва да опровергава и напада това мнение, именно защото този човек му е неприятел и явно му харесва да се занимава с него.
Все пак това е форум, съответно тук имат право да влизат хора с всякакви интереси и мнения и тези интереси и мнения не е нужно да бъдат нападани заради някакви лични пристрастия. Или пък едва ли не някой да налага своето мнение, защото не може да признае, че греши или, че представи си има различни от неговото мнения. Просто е глупаво, но това си е мое мнение. Навярно ще стана неудобна на много хора от форума, но това още повече ще докаже, че тук правото на лично мнение е неприемливо.
Как да те спася от своето "Обичам те."
Как да те за забравя?
И от нежността, нямата в очите ми,
как да те избавя?
Как да те предам на оня скитник-спомена?
Как да те отмина?
Как да умъртвя любовта, безоката...
...като нямам сили?...

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: Наши и ваши....
« Отговор #4 -: Януари 31, 2008, 14:40:44 pm »
Не мога да отговарям за действията на който и да било, освен за моите лични. Ако имаш конкретни забележки към мен ще съм шастлива да ги споделиш. Всеки сам решава и избира къде, с кого и как да се държи. Разбираш ли? Въпрос на личен избор е, независимо от недоволните, или който и да е там. :)

Неактивен stranger

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2437
  • Пол: Мъж
  • Don`t talk to strangers
Re: Наши и ваши....
« Отговор #5 -: Януари 31, 2008, 14:41:39 pm »
Е... Виж сега, понякога и аз съм субективен, ама то е просто защото имам повече свободно време и ми е забавно да си го запълвам със strike back-ове, особено ако някое UFO открие огъня първо  [lol]
И що да си неудобна, на мен ми харесва искреността у хората.

ПП: Наблегни на думичката забавно :)
“God has no religion” - Mahatma Gandhi

Неактивен Arwen

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1670
  • Пол: Жена
  • Je t'aime comme un homme que je ne suis pas...
Re: Наши и ваши....
« Отговор #6 -: Януари 31, 2008, 14:48:47 pm »
Вени, не знам защо реши, че имам конкретно визиране към тебе. Ако ти сама смяташ нещо в твоето поведение за нередно, аз нямам против. Просто публикувах тази тема по-скоро от любопитство, за да видя кой какво ще каже и как ще реагират потребителите на форума. Не целя да се заяждам.

stranger, много си прав, явно има доста потребители със повечко свободно време. Твоя коментар мисля, че ми даде един задоволителен отговор.

Благодаря.
:)
Как да те спася от своето "Обичам те."
Как да те за забравя?
И от нежността, нямата в очите ми,
как да те избавя?
Как да те предам на оня скитник-спомена?
Как да те отмина?
Как да умъртвя любовта, безоката...
...като нямам сили?...

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: Наши и ваши....
« Отговор #7 -: Януари 31, 2008, 14:52:35 pm »
 [oops] Май не ме разбра правилно, или аз се изразих грешно - не знам. Понеже ти се изказа под моя пост и аз обясних, че не мога да поемам отговорност за действията на други хора, просто предложих, ако имаш конкретни забележки към мен лично да ги споделиш, за да мога да обясня в конкретната ситуация, а не да глобализираме тука за всички и да слагаме целия форум под един знаменател. Надявам се, че така ме разбираш правилно. Също така се надявам да не приемаш постовете ми като заяждане, защото просто се опитвам да изясня ситуацията :)

Неактивен Arwen

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1670
  • Пол: Жена
  • Je t'aime comme un homme que je ne suis pas...
Re: Наши и ваши....
« Отговор #8 -: Януари 31, 2008, 15:10:23 pm »
Благодаря, че изясни поста си, понякога това е много важно, защото много често приемаме по грешен начин мнението на хората. Аз не слагам целия форум под общ знаменател. Разбираш ли? Ако имам някакви лични забележки към тебе ще ти кажа, но щом до сега не съм го направила, значи не ме вълнува. Всеки сам решава как да се държи към околните, както сама каза. Както и дали да приеме или не другите мнения. А относно изясняването на ситуацията... всички много добре знаем, че такова нещо няма да има. Просто исках да видя мнението на съфорумците.
Как да те спася от своето "Обичам те."
Как да те за забравя?
И от нежността, нямата в очите ми,
как да те избавя?
Как да те предам на оня скитник-спомена?
Как да те отмина?
Как да умъртвя любовта, безоката...
...като нямам сили?...

Неактивен `Fallen_Angel`

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3731
  • Пол: Жена
  • Докато адът замръзне...
Re: Наши и ваши....
« Отговор #9 -: Януари 31, 2008, 15:40:07 pm »
Не знам дали темата е възникнала от конкретна ситуация или наистина се дължи на любопитство, относно междучовешките отношения.

Ще отговоря, както ми го издиктува натрапчивата философска натура, но се надявам да засегна поне малко това, което наистина е заложено в темата. Предварителни извинения :)

Форумът, сам по себе си, е една затворена общност, която е извадена от рамките на реалното "Здравей-здрасти". Тук хората прекарват наистина голяма част от времето си в разискване на различни въпроси, което неминуемо води до себеразкриване и класиране в някаква група. Както восъчната отбеляза, има хора, с които се погаждаш и такива, с които не ти е приятно да комуникираш. Това се дължи на няколко неща ..

Хората сме предразположени да съдим другите, според това, какви сме самите ние. Нашият собствен морал, нашите собствени виждания влизат в конфликт с тези на други хора. Това е нещо страхотно, защото така се вижда, че монетата няма само 2 лица, а много повече. Тези сблъсъци са както нещо хубаво, така и не дотам. Чистите разсъждения, често се преплитат с личностните взаимоотношения, защото както казах - това е затворено общество. Понякога неодобрението към даден човек автоматично довежда до неодобрение и на самото мнение, което той защитава, защото малко или много,  когато не удобряваш някого, той излиза от плоскостта  на уважението, взаимното зачитане и тн. Това е както нецивилизовано, така и ужасно глупаво.

На мен самата наскоро ми направиха забележка, че нещата от форума са за форума, а моите отношения спрямо някого са за ЛС. Тогава бях много обидена, как така някой ще ми се меси в моето мнение и ще ме поучава, но човекът се оказа прав. Всеки наистина има свой път и свое мнение, което ти не трябва да преминаваш, защото наистина, както той каза, хората отстрани няма да видят разликата между глупака и този, които спори с такъв.

Но е прав.. трудно е да направиш разлика между мнение и човекът, на когото принадлежи това мнение, но не и невъзможно. Независимо от това, което е, хората трябва да показват уважение един към друг и към мнението си. Това е трудно разбираемо, но .. схваща се с малко повече опит.

Като цяло не можем да избягаме от природата си. Делим се на наши и ваши, откакто свят светурва, откакто има племена, откакто има разбиране на някои взаимоотношения, но искрено вярвам, че хората са надминали себе си и вече като истински хора са способни да загърбят личностните си различия, за добруването на всички. Избиването не е най-забавното нещо, което може да се случи, нали :)

Нищо съществено не казах, но ... вече се извиних за което :)
Ако ще се давиш, не се мъчи в плитка вода.[/center]

Неактивен SavageGarden

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3583
  • Пол: Жена
Re: Наши и ваши....
« Отговор #10 -: Януари 31, 2008, 20:18:07 pm »
Такива разделения винаги е имало и ще има.Колко теми бяха направени за това,колко простотии и умнотии  [lol] се изписаха и колко нерви са хабили някои от вживяване пред мониторите се знае.
А защо и да няма?Такова нещо има както във форумите така и реалния живот.Аз мога да кажа на всеки,че не го харесвам или обратното.
Ето,и сега мога да напиша кои не ми харесват,но ще започнат нервните въпроси от типа "И що?" "Кво съм ти направил/а пък,с кво те дразня точно пък аз?" или,ако нищо не се напише после ще има яко заяждане във всяка тема,а не ми се четат простотии и т.н...
Нали имаше тема УЖ за откровения кой кого харесва и кого не?И кво стана,изпокара се половината челяд и не бяха обиди не беше чудо и както винаги това,което не трябваше седеше,а постовете по самата тема ги нямаше.
Та,така...не виждам защо да не показваме кой харесваме и кой не и да се крием зад никовете си,както и правим при положение,че не си говорим очи в очи,а си пишем под някакъв ник.
 :)
Играта е само игра,тя никога не може да бъде спечелена.Но никога не подценявай този,който прави крачка назад защото може и да се засилва!

Неактивен meteor

  • Наказан
  • Master
  • *
  • Публикации: 1076
  • Пол: Мъж
  • д-р Ханибал Лектър
Re: Наши и ваши....
« Отговор #11 -: Януари 31, 2008, 20:31:08 pm »
Аз съм един от тези, които не се церемонят да използват острия си език. Когато нещо не ми хареса си го заявявам. Според мен няма нищо лошо в това да се поразбудят малко духовете по някой спорен въпрос. Предпочитам динамиката при спора, отколкото онова заааспааалооо лееетаааргииичноо състояниееее на форумаа. Естествено е, че трябва да се спазват и някакви морални и етични граници. Аз също си имам любими хора тук и когато се наложи да изразя различно мнение от тяхното ще го направя по един съвсем нормален и възпитан начин. Тези, които ме познават знаят, че е така. Но това отношение не се отнася за всички. За кучета и котки може, но за прасета НЕ МОЖЕ.
Нека другите да внасят ред в хаоса.
Аз пък ще внасям хаос в реда.

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8563
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Наши и ваши....
« Отговор #12 -: Януари 31, 2008, 20:44:49 pm »
Всеки си има поносимост и непоносимост към определени същества, а как я изживява и показва е съвсем друг въпрос. Нормално е, за да е поносим и човешки езика, да споделяме положителните неща за конкретен човек, а когато имаш непоносимост към някой просто го пренебрегваш със мълчание, иначе се създава излишно напрежение ...
Дали има наши и ваши  ... по горе не се конкретизираха, нека пък аз конкретизирам и ги посоча едни самоиздигнали се в групирофка с името ОФЗ, точно тяхната тактика - този не ми харесва нека да го скапем - съсипваше доста теми ... някои техни "жертви" всички са забелязали, че не посещават форума ... та да завърша началото ... дали има наши и ваши - по скоро има всички и групирофчицата ...
И аз също си имам поносимост и непоносимост, кога ги показвам кога не ... непоносимостта избягвам да я показвам, защото нямам право. Не един не двама са ми теглили цветущите на ЛС-та и не само, и във теми ... единствено не изтърпях блубой - и естествено съобразено с реакции на потребителите де - той води класацията по банове, 3 или 4 пъти имаше завалията бан - махах му го, но уви ... надежда йок ... сега е пак ...
С малко усилия може да постигнем да има само наши ...


Вени, не знам защо реши, че имам конкретно визиране към тебе. :)
Аз знам ...

Аз съм един от тези, които не се церемонят да използват острия си език. Когато нещо не ми хареса си го заявявам. Според мен няма нищо лошо в това да се поразбудят малко духовете по някой спорен въпрос. Предпочитам динамиката при спора, отколкото онова заааспааалооо лееетаааргииичноо състояниееее на форумаа. Естествено е, че трябва да се спазват и някакви морални и етични граници. Аз също си имам любими хора тук и когато се наложи да изразя различно мнение от тяхното ще го направя по един съвсем нормален и възпитан начин. Тези, които ме познават знаят, че е така. Но това отношение не се отнася за всички. За кучета и котки може, но за прасета НЕ МОЖЕ.
Нормално е за спор та дори и неизбежно, но когато всичко е насочено на лична основа ... и с доста звучни нарицателни ... тогава се минава онази тънка граница ... и става мазалото, е някои от това се хранят ... както каза трябва да има някакви морални и етични граници, и една доза дипломатичност ...
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8563
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Наши и ваши....
« Отговор #13 -: Януари 31, 2008, 20:48:00 pm »
нека да си позволя един цитат ...

Когато животът на един човек не е сам по себе си достатъчно интересен, той започва да се занимава с живота на хората около него. :)
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен SavageGarden

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3583
  • Пол: Жена
Re: Наши и ваши....
« Отговор #14 -: Януари 31, 2008, 20:57:34 pm »
Е ти за какво минаваш по тънката лайсна...давай на право с никове говори щото имената не знам дали ги знаеш на всички  [lol]
Играта е само игра,тя никога не може да бъде спечелена.Но никога не подценявай този,който прави крачка назад защото може и да се засилва!