Автор Тема: Трябва ли да се уважава шефът,само защото е шеф?  (Прочетена 6587 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Barbarian

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 622
  • Пол: Мъж
  • die,die,die my darling...
 И правите ли го?
Обичате ли да се заяждате,за спорта със висшестоящите? Защо,носи ли ви удовлетворение и,ако да,защо мислите,че се получава така?
 








Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Зависи от шефа.
Ако е човек умен и разсъдлив,ако сам всичко е постигнал и работи с мисъл,ако работата му е и удоволствие и прави и невъзможното нещата да вървят,ако наистина мисли за колегите си като за хора -отговора ми е ДА.Ще го уважавам и даже на "Вие" ще му говоря.
Ако е наобратно-НЕ.
:)
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен Qween of the black hearts

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4187
  • Пол: Жена
ами точно щото не лижа задниците на шефовете затва смених 7 работи за по малко от година....  не ми доставя удоволствие да се заяждам гадно е... но сега шфа ми е супер пич просто толкова го уважавам че никога не бих му казала нещо лошо... просто защото не ми дава повод за това

Неактивен ivorysoul

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2478
  • Пол: Жена
  • No one is an island
към шефовете съм с винаги уважителна нагласа, в началото де, а дори и уважението ми да се стопи, не влизам в конфликтни ситуации, а и по начало не ми харесва да се заяждам
Let your soul be your pilot

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Ама то не е въпроса до заяждането .Ако виждаш ,че не е прав или че е говорил едно ,а прави друго ,какво ?Ще си премълчиш ли?Щото аз когато става дума за принципи на работа съм много стриктна и си казвам всичко.
За година и половина -2 работни места съм сменила заради тия пусти принципи. :)
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен Barbarian

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 622
  • Пол: Мъж
  • die,die,die my darling...
И все пак,получавате ли някакво удоволсвие в случаите в които сте "насрали" висшестоящите и  ако да,защо мислите,че се получава така?

Неактивен ivorysoul

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2478
  • Пол: Жена
  • No one is an island
удоволствие чак не получавам ako съм права, а шефът не е, само удовлетворение :Р а и конфронтацията не винаги предполага 'дразнене' и 'насиране'
Let your soul be your pilot

Неактивен Qween of the black hearts

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4187
  • Пол: Жена
смених 7 работи за по малко от година.... 


точно щото и аз имам принципи Тонка... има си начини обаче да кажеш на шефа че не е прав и без "да го насереш"

Неактивен Barbarian

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 622
  • Пол: Мъж
  • die,die,die my darling...
Е,добре,но ако е някой дърводелец,който си придава важности просто защото е висшестоящ,а иначе чеп за зеле не става от него и баш си заслужава да го "насереш"?

Неактивен Qween of the black hearts

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4187
  • Пол: Жена
е са тука си прав... ако си го заслужава и е пълен кретен... иии на теб не ти дреме за уволнението... ммм  :> :> :> верно доставя голям кеф ама когато го насереш така че почти да не се усети... сиреч интелигемтно тактично и галантно с физиономия тип ангелче... тогава най се насира [lol] [lol] [lol] [lol]

Неактивен Barbarian

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 622
  • Пол: Мъж
  • die,die,die my darling...
Е,т'ва са вече женски приоми. :) 
Ама тогава възниква друг въпрос-Кои са по-добри в това отношение и от кое повече го "боли" шефа,от интелигентното,та чак да не се усети или от прякото плюене в лицето,че и ако може пред колеги?

Неактивен Qween of the black hearts

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4187
  • Пол: Жена
според мене като му урониш авторитета с пряко плюене рискуваш и сам себе си да изложиш пред всички но ако го направиш тактично и с нотка на сърказъм и лека подигравка е по болезнено ем се разбира за какво говориш ем не се унижаваш себе си защото може и да се женски приоми но според мен с пряко псуване и плюене само падаш в очите на другите и думите ти имат по малко смисал... винаги можеш да го кажеш директно но тактично вместо да се принизяваш на неговото ниво на простак така не доказваш че си по добър
« Последна редакция: Юли 17, 2008, 15:08:46 pm от Qween of the black hearts »

Неактивен Barbarian

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 622
  • Пол: Мъж
  • die,die,die my darling...
Еееее..чак за псуване или обидни думи,никой не говори.

Неактивен Qween of the black hearts

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4187
  • Пол: Жена
разбра ме... [inlovee]

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Абе всички се удряме в гърдите колко сме можещи и знаещи и как ако бяхме ний ,всичко ще си тръгне на макс ама ако ни опре яйцето до ... едва ли ще сме толкоз способни.Та мисълта ми е :От всеки шеф не става.Според мен тия дето стават управители първо трябва да са почнали от първото стъпало на служебната стълбица и така до шефското място.Не може до вчера да си седял на чина в училище и изведнъж-директор.Тя ,практиката ,учи ама чак толкоз не може. :) :)
Но и да си шеф не е лесно.Трябва да се бориш и всеки ден да отстояваш куп принципи ,да мислиш за всички и да вървиш напред ,като се учиш всяка минута. :)
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!