Автор Тема: Трябва ли да се уважава шефът,само защото е шеф?  (Прочетена 6607 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен savkom

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 744
  • Пол: Жена
  • Мама на две слънца!
Re: Трябва ли да се уважава шефът,само защото е шеф?
« Отговор #30 -: Ноември 03, 2008, 09:43:37 am »
Не бих могла да уважавам човек,само за това че ми е дал работа,а в същото време да се държи с теб като с животно,ама в пълния смисъл на думата.Последният ми началник,въпреки,че е тръгнал от най-ниското стъпало докато се издигне в поста си,си е пълен изрод,простак и алкохолик.Издигнал се е не благодарение на ум и способности (няма дори и необходимото образование),а с лизане на задници.Да,сега като началник има и носи повече отговорности,но това не му дава право да крещи постоянно срещу работника (дори и за нещо минимално),да го обижда,че дори съм виждала и как им посяга (да отбележа на ЖЕНИ)  [oops] и те със сълзи на очи си седят и мълчат,че били на възраст вече и нямало къде да отидат.... За уважение и дума не може да става,те го мразят,страхуват се от него.
Та на този,не бих дори се изплюла в лицето му..  [sradlio]

 
Most biggest sin is to love the love of other!

Неактивен NoMore

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1022
  • Пол: Мъж
  • The smile in my dream... I Found on your face!
Re: Трябва ли да се уважава шефът,само защото е шеф?
« Отговор #31 -: Ноември 03, 2008, 11:15:46 am »
е нали от там се започва, с Уважението. За това, че ти е дал работата. А от там нататък каквото сабя покаже, Може да ти я дал, но ти може и да не си я харесал по начина, по който ти я зАдал :) Обноските в днешно време много ще спомогнат за облекчаването на труда на подчинените.

Хайде сега savkom, в началото навсякъде го има уважението, важно е колко дълго ще продължи.
Ние сме щастливи тогава, когато за всичко в нас има съответствие извън нас.

Неактивен Comatose

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 121
  • Пол: Жена
  • Здраво стъпила на облак ...
    • Nonsense
Re: Трябва ли да се уважава шефът,само защото е шеф?
« Отговор #32 -: Ноември 03, 2008, 21:21:43 pm »
Абсолютно не е задължително, особено, ако шефа е идиот. Лицемерието е най-сигурния начин за прогрес. Оставете го да си мисли, че го уважавате, никой няма да пострада.
It has yet to be proven that intelligence has any survival value ...

Неактивен savkom

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 744
  • Пол: Жена
  • Мама на две слънца!
Re: Трябва ли да се уважава шефът,само защото е шеф?
« Отговор #33 -: Ноември 04, 2008, 09:05:25 am »
е нали от там се започва, с Уважението. За това, че ти е дал работата. А от там нататък каквото сабя покаже, Може да ти я дал, но ти може и да не си я харесал по начина, по който ти я зАдал :) Обноските в днешно време много ще спомогнат за облекчаването на труда на подчинените.

Хайде сега savkom, в началото навсякъде го има уважението, важно е колко дълго ще продължи.

Ми според мен уважението е много силна дума и за да уважаваш и или да те уважават ще трябва по някакъв начин да си го спечелил и заслужил това отношение.А за да си заслужиш уважение се изисква време и качества.Не смятам че когато започвам някъде работа,особено в първите ми работни дни още преди да съм разбрала точно какъв е начлника,чувството което изпитвам към него е уважение.

 
Most biggest sin is to love the love of other!

Неактивен NoMore

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1022
  • Пол: Мъж
  • The smile in my dream... I Found on your face!
Re: Трябва ли да се уважава шефът,само защото е шеф?
« Отговор #34 -: Ноември 04, 2008, 11:30:37 am »
Съгласен съм с теб, но обноските преди всичко :)
Ние сме щастливи тогава, когато за всичко в нас има съответствие извън нас.

Неактивен tuik

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 825
  • Пол: Мъж
Re: Трябва ли да се уважава шефът,само защото е шеф?
« Отговор #35 -: Ноември 19, 2008, 14:44:00 pm »
NoMore "обноските преди всичко" звучи малко лицемерно...
Преди всичко аз самия и моята гледна точка, след това взаимния интерес и чак тогава обноските....
Малко е мазохистично някой да те удари и ти да му благодариш или да му говориш на вие...
« Последна редакция: Ноември 19, 2008, 14:47:10 pm от tuik »
Развей черен флаг,
на който пише без думи:
"МРЪСНО МИ Е
В ДУШАТА МИ...
МРЪСНО МИ Е
В ДУШАТА МИ..."

Неактивен dukessa

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 436
  • Пол: Жена
Re: Трябва ли да се уважава шефът,само защото е шеф?
« Отговор #36 -: Април 20, 2009, 12:15:33 pm »
За съжаление много хора нямат избор за по-добра работа и по-добро отношение, което да намерят на работното си място. Дали трябва да се уважава шефът не мога да кажа със сигурност, но ако работата върви, както трябва, аз бих се дистанцирала от някакви лични емоции. Защо да си тровя нервите заради простотията на някого. Е, разбира се, когато нещата са толкова груби, колкото бе описано по-горе, бих предприела някакви, но не в същия стил. Има си начини за всичко.

Неактивен NoMore

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1022
  • Пол: Мъж
  • The smile in my dream... I Found on your face!
Re: Трябва ли да се уважава шефът,само защото е шеф?
« Отговор #37 -: Април 20, 2009, 18:51:19 pm »
 Ако си  представим така нещата: ПОдаваш си автобиографията, звънят ти, интервюират те. Шефа разговаря с тебе ... а ти му се държиш безразлично, защото може да е поредния Идиот или работа за която кандидаствам не изисква нужното уважение? И тогава ли няма да го има първоначалното уважение. :) :) А след това ако е тъпак .. ще си взема интервюираното уважение което съм дал :) за да ме наемат :) или ще продължа да го давам ако си заслужава   Аз си уважавам хората с които се разминавам на среща :) кво са ми направили те а? [namigG]  
Ние сме щастливи тогава, когато за всичко в нас има съответствие извън нас.

Неактивен dukessa

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 436
  • Пол: Жена
Re: Трябва ли да се уважава шефът,само защото е шеф?
« Отговор #38 -: Април 20, 2009, 22:03:35 pm »
Ако не уважаваш шефа си просто напусни. Няма смисъл от лицемерие и излишни нерви.

Неактивен Sweet_As_Candy

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 793
  • Пол: Жена
  • Live Love & Laugh
шефа е като даскалата ти, винаги той е прав и нищо не можеш да кажеш. Принципи не прицнипи като не ти изнася, напусни. Незнам дали трябва да се уважа ( зависи какъв е като човек, неможеш да уважаваш някои само по длъжноста му а по самия него) но ако не можеш да го уважаваш, поне се преструваж че е така :)



Неактивен dukessa

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 436
  • Пол: Жена
Няма ли достойни шефове? Или хората, които пишат попадат на идиоти или попадат в неподходящи фирми? Къде са тези, които могат да бъдат ръководители? Май трябва да се поровя повече. Мисля си, че и самите кандидати понякога (нямям предвид форумците) имат по-големи претенции, отколкото способности. Затова по-лесно е да се наплюе шефът вместо да си признаем накъдърността. Повечето хора не могат да мислят обективно или не им е удобно да мислят така. :Д

Неактивен blood killer

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 198
  • Пол: Мъж
  • Знам, че имам сърце, защото усещам как се разбива!
не,той е като всички(човек) :)
 ..И нИщо Не МожЕ да Ме ТРогНе. И ниЩо нЯМа Да мЕ спРе! НяМа За МеН ЗакОни! В гЪрдИте Си НямАм СърЦе!...

Или го направи или не го прави. Няма "опитвам"!
-- Йода, Star wars

Неактивен dukessa

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 436
  • Пол: Жена
В крайна сметка човек винаги има избор, дори и човек да не го осъзнава. Ако успееш да намериш вътрешното равновесие - върха си! Ако не - не е свършил светът, продължавай!!!

Неактивен tuik

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 825
  • Пол: Мъж
Е ако трябва и ще напусна, но съм си намерил и други начини на противодействие... имаше един стар комунистически лозунг, нещо от рода на: като не ти харесва предлагай, като предлагаш осъществявай...
В крайна сметка пред фактите и боговете мълчат, а какво остава за шефовете... Наскоро пак се сдърпах с един от тях, но намерих решение и резултата е, че в продължение на две седмици когато съм на смяна съответния шеф си взема отпуска, вече месец не ми говори, но неговия началник идва да го оневинява и да се интересува от работата, е и ако това не е успех срещу комплексарската му личност здраве му кажи...
Никога на никой не бих позволил да си избива комплексите само защото е шеф, работата си е работа животът си е живот...
Никога на никой не бих позволил да ми пречи да си изпълнявам работните задължения само защото е шеф...
Аз имам права и отговорности в работата си, за отговорностите си отговарям и съм готов да си понеса вината когато сгреша, а правата си ги защитавам и не позволявам да се потъпкват...
Уважавам шефовете, които си разбират от работата изслушват проблемите ми свързани с работата и при вземане на решение се съобразяват с мнението ми...
В крайна сметка става дума за моята работа и никой шеф не знае по добре от мен къде срещам трудности и какво ми пречи да я изпълнявам по-добре, по-бързо, по-отговорно и т.н.
Уважавам шефовете, които с решенията си ми облекчават работата, добрата организация е основно качество на добрия шеф...
Това е, поне според мен...
Развей черен флаг,
на който пише без думи:
"МРЪСНО МИ Е
В ДУШАТА МИ...
МРЪСНО МИ Е
В ДУШАТА МИ..."

Неактивен `Fallen_Angel`

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3731
  • Пол: Жена
  • Докато адът замръзне...
Re: Трябва ли да се уважава шефът,само защото е шеф?
« Отговор #44 -: Август 02, 2009, 14:54:01 pm »
Уважава се човек, а не длъжност
Ако ще се давиш, не се мъчи в плитка вода.[/center]