Автор Тема: Трябва ли да се уважава шефът,само защото е шеф?  (Прочетена 6602 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен неземен

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1144
  • Пол: Мъж
  • DO OR DIE
Не! А никой не го иска от теб. Друг е въпросът, дали можеш(ако си в неизгодна позиция), дали смееш да покажеш неуважение. Впрочем,  никой не иска от теб да уважаваш. За умен началник е достатъчно да си вършиш добре работата. Шефовете по начало не се обичат. Всеки средно интелигентен шеф го знае. За него е най-важно да се сработваш добре с колектива, и да не парадираш с неуважението си. Ако е коректен и толерантен с теб, и ти към него, това е достатъчно. Службата не е място за проява на лични чувства, а за делова и ефективна работа. Ако има добри чувства между шеф и подчинен ок, ако няма-също. Затова съществуват така наречените служебни отношения.
To be,or not to be

Неактивен Barbarian

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 622
  • Пол: Мъж
  • die,die,die my darling...
Не! А никой не го иска от теб. Друг е въпросът, дали можеш(ако си в неизгодна позиция), дали смееш да покажеш неуважение. Впрочем,  никой не иска от теб да уважаваш.
Значи,ако не го уважаваш (шефа си),требе просто да си траеш и да не покаваш неуважението си!
Робско мислене братко.
За умен началник е достатъчно да си вършиш добре работата. Шефовете по начало не се обичат. Всеки средно интелигентен шеф го знае. За него е най-важно да се сработваш добре с колектива, и да не парадираш с неуважението си.
Ако началника е си върши добре работата,няма как да не го уважаваш. От там няма и как да парадираш с неуважение. Ако пък е достатъчно умен не би трябвало да предизвиква неуважение.
Ако е коректен и толерантен с теб, и ти към него, това е достатъчно. Службата не е място за проява на лични чувства, а за делова и ефективна работа. Ако има добри чувства между шеф и подчинен ок, ако няма-също. Затова съществуват така наречените служебни отношения.
Ако е коректен и толерантен с теб,пак няма как да предизвика неуважение. А това до колко службата е място за проява на лични чувства.... Тях-чувствата или ги има или не,да,понякога се налага на работа да ги контролираш малко,но е глупаво да изневеряваш съвсем на себе си в името на това да не си изгубиш работата или да си добър в очите на шеф,който не е залсужил уважението ти. В противен случай ти не си човек,а робот или дори мижитурка.

Неактивен неземен

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1144
  • Пол: Мъж
  • DO OR DIE
Има хора и хора. Има мног амбициозни и не толкова. С високо самомнение, на често без покритие. На които не се угажда. И не трябва. Шефа може да е добър за другите но...не и за теб. Въпрос на преценка. Във всеки  голям колектив ги има. Смятат се недооценени. Понякой път с право, по често-не. Не ти понася. Изнасяш се и толкоз. Опитваш на друго място, при "по-добър" шеф и тн. Такава е въртележката служебна за цялата така наречена номенклатура, навсякъде по-света. И в Китай, и в САЩ, и у нас.
Да си добър и справелив шеф, никак не е проста и лесна работа. Не случайно те са малко, за съжаление, много малко.
To be,or not to be

Неактивен Barbarian

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 622
  • Пол: Мъж
  • die,die,die my darling...
Да си "добър и честен шеф" според мен става,когато си добър и честен човек.

Неактивен Qween of the black hearts

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4187
  • Пол: Жена
Да си "добър и честен шеф" според мен става,когато си добър и честен човек.

тука те подкрепям на 100%

Неактивен неземен

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1144
  • Пол: Мъж
  • DO OR DIE
Hi!  Да е "добър и честен" човек. Това са много относителни морални категории. Добър и и честен в политиката и бизнеса са категории несъвместими са разбиранията на обикновения човек. Това, което е добро за теб и мен, със сигурност не е добро за тези, които ограбиха Бг и българите, натрупаха стотици милиони, и днес като олигарси, правят времето в Бг, и с парите си купуват каквото и когото си поискат. А те и техните лакей(министри,разни замове, шефове и тн.)са хората, с които ние като шефове се срещаме, когато постъпим някъде на работа.
Аз бих предпочел началника да оброзован, справедлив,умен и възможно най-обективен при преценка на роботата, постъпките, и качествата на хората, които в момента ръководи.При всяка ситуация да си остава справедлив и толерантен  със всички и всеки.
To be,or not to be

Неактивен Barbarian

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 622
  • Пол: Мъж
  • die,die,die my darling...
Hi!  Да е "добър и честен" човек. Това са много относителни морални категории. Добър и и честен в политиката и бизнеса са категории несъвместими са разбиранията на обикновения човек. Това, което е добро за теб и мен, със сигурност не е добро за тези, които ограбиха Бг и българите, натрупаха стотици милиони, и днес като олигарси, правят времето в Бг, и с парите си купуват каквото и когото си поискат. А те и техните лакей(министри,разни замове, шефове и тн.)са хората, с които ние като шефове се срещаме, когато постъпим някъде на работа.
Аз бих предпочел началника да оброзован, справедлив,умен и възможно най-обективен при преценка на роботата, постъпките, и качествата на хората, които в момента ръководи.При всяка ситуация да си остава справедлив и толерантен  със всички и всеки.
Oбяснил си с много думи "добър и честен".

Неактивен неземен

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1144
  • Пол: Мъж
  • DO OR DIE
Според теб "честен и добър" човек може ли да стане и остане министър поне един мандат?
Честен човек може ли да спечели 100,200...1000 милиона по честен начин и  да си остане честен човек?
Излючение са, може би, само големите изобретатели като Едисон и Робърт Гейтс...
To be,or not to be

Неактивен небесносиньомомиче

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 410
    • езерото-на-водопада
Re: Трябва ли да се уважава шефът,само защото е шеф?
« Отговор #23 -: Септември 08, 2008, 22:44:30 pm »
Уважението е свързано с личните качества на отделния индивид, а не с поста му. Уважението трябва да се заслужи. Лично аз съм работила в различни колективи- била съм и шеф, била съм и подчинен. Кофти е когато чуваш шушукания зад гърба си, но който каквото си заслужи. Да обсъдим въпроса от гледна точка на онеправдания шеф. Ако докажеш, че те бива, и че си тежиш на мястото, ако се държиш добре с хората, тогава ще се радваш на уванението им.
А  ругаенето или  прякото плюене е по-скоро проява на ниска култура.
Колкото да този теза "тия дето стават управители първо трябва да са почнали от първото стъпало на служебната стълбица и така до шефското място.Не може до вчера да си седял на чина в училище и изведнъж-директор." гласувам с две, че и повече ръце за!!! Само дето напрактика управителите са само икономисти и от същността на процесите в основата  нищо невдяват..

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Трябва ли да се уважава шефът,само защото е шеф?
« Отговор #24 -: Септември 12, 2008, 22:04:37 pm »
А пък от управление на кадри съвсем . :)
Плюс това трябва и да са психолози малко.Някакси да вникват в човешките характери. :)
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен небесносиньомомиче

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 410
    • езерото-на-водопада
Re: Трябва ли да се уважава шефът,само защото е шеф?
« Отговор #25 -: Септември 13, 2008, 15:41:20 pm »
 [a taka] tonnny_bg
добре им го каза!
вместо непрекъснато да се опитват да наказват за грешките и слабите страни на работника е по- добре да използват тези слабости- простете за нелиричното отклонение от темата.
Заключение- не, нетрябва  да се уважава шефът,само защото е шеф, а само когато си е заслужил да е  [nomer edno]

Неактивен tuik

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 825
  • Пол: Мъж
Re: Трябва ли да се уважава шефът,само защото е шеф?
« Отговор #26 -: Октомври 22, 2008, 20:59:49 pm »
Да, началник смяната го уважавам, стабиляга е, но вижте този диалог между мен и началник производство...
Смяна на шкавчетата в съблекалнята, с един колега хващаме едно ново шкафче за да се преместим, началник производство ни вижда провеждам с него следния разговор:
Той: "И да свалите старите шкафчета..."
Аз: "Добре, а къде да ги оставим"
Той се оглежда недоумяващо като първокласник пред матура...:
Той: "Е не знам!!!"
Кажете как да го уважавам :)
Развей черен флаг,
на който пише без думи:
"МРЪСНО МИ Е
В ДУШАТА МИ...
МРЪСНО МИ Е
В ДУШАТА МИ..."

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Трябва ли да се уважава шефът,само защото е шеф?
« Отговор #27 -: Октомври 23, 2008, 08:59:00 am »
Сегашния си шеф уважавам -да  :) .Разбран човек и не тропа ,а изслушва и влиза в положение.Евала за това.Разбира проблема и помага.Не си налага мнението ,не пришпорва .Така трябва ,че ми е омръзнало от хора ,които само изискват. [evil]
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен Naughty

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1275
  • Пол: Жена
Re: Трябва ли да се уважава шефът,само защото е шеф?
« Отговор #28 -: Октомври 24, 2008, 21:09:47 pm »
Да си "добър и честен шеф" според мен става,когато си добър и честен човек.

+ Шефа не трябва да се уважава само защото е шеф.
Но когато е справедлив, разбран и отзивчив, не виждам причина да не се уважава.

Неактивен NoMore

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1022
  • Пол: Мъж
  • The smile in my dream... I Found on your face!
Re: Трябва ли да се уважава шефът,само защото е шеф?
« Отговор #29 -: Октомври 27, 2008, 23:06:47 pm »
е нали от там се започва, с Уважението. За това, че ти е дал работата. А от там нататък каквото сабя покаже, Може да ти я дал, но ти може и да не си я харесал по начина, по който ти я зАдал :) Обноските в днешно време много ще спомогнат за облекчаването на труда на подчинените.
Ние сме щастливи тогава, когато за всичко в нас има съответствие извън нас.