Автор Тема: ЗА ДУШАТА  (Прочетена 10145 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен неземен

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1144
  • Пол: Мъж
  • DO OR DIE
Re: ЗА ДУШАТА
« Отговор #45 -: Ноември 26, 2008, 17:23:58 pm »
 [cvetee] [inloveee]

Ама вие ме развеселихте. Няма 2  ДНК аболютно еднакви, както няма и нищо  еднакво на този свят. ДНК носители на наследсвеността не се печатат с една и съща матрица от природата за всеки и всички. Има толкова ДНК, колкото човека има по света, толкова и души има. Материалния носител на душата е човешкото тяло, а то се състои от различни видове живи клетки, и те от своя страна от молекули, атоми и тн. Няма жив човек,няма живо човешко тяло, няма душа. Или някои си мисли, че душата може да живее извън човека и без човека, като нещо отделно и извън човешкото тяло, независимо и самостоятелно.Няма такова нещо. Умира човек и неговата душа(мисли, чувства, стремежи, мечти, надежди и тн.)умират заедно и едновременно с него. Нито секунда по-рано или късно. ЗА СЪЖАЛЕНИЕ Е ТАКА.
Така че разликите между хората са заложени в самата им природа и всеки човек е различен, и уникален по своему, и се създава от природата в един единствен екземпляр. Повторки няма.
Разбира се и това го ПОВТАРЯМ МНОГО ПЪТИ , ЧОВЕК КАТО ФИЗИКА, КАТО ИНТЕЛЕКТ И ХАРАКТЕР, ЧОВЕШКАТА ДУША СЕ МОДЕЛИРА НЕ САМО ОТ НАСЛЕДСТВЕНОСТТА, А НАЙ ВЕЧЕ И МНОГО ОТ УСЛОВИЯТА(НАЧИН НА ЖИВОТ,ВЪЗПИТАНИЕ И ТН)ПРИ КОИТО ИЗРАСТВА И СЕ ИЗГРАЖДА КАТО ИНДИВИД И ЛИЧНОСТ. хох
To be,or not to be

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: ЗА ДУШАТА
« Отговор #46 -: Ноември 26, 2008, 17:33:13 pm »
Докажи по БЕЗСПОРЕН начин, че е така, че душата се ражда и умира с тялото.

Неактивен NoMore

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1022
  • Пол: Мъж
  • The smile in my dream... I Found on your face!
Re: ЗА ДУШАТА
« Отговор #47 -: Ноември 26, 2008, 19:22:20 pm »
[cvetee] [inloveee]

Ама вие ме развеселихте. Няма 2  ДНК аболютно еднакви, както няма и нищо  еднакво на този свят. ДНК носители на наследсвеността не се печатат с една и съща матрица от природата за всеки и всички. Има толкова ДНК, колкото човека има по света, толкова и души има. Материалния носител на душата е човешкото тяло, а то се състои от различни видове живи клетки, и те от своя страна от молекули, атоми и тн. Няма жив човек,няма живо човешко тяло, няма душа. Или някои си мисли, че душата може да живее извън човека и без човека, като нещо отделно и извън човешкото тяло, независимо и самостоятелно.Няма такова нещо. Умира човек и неговата душа(мисли, чувства, стремежи, мечти, надежди и тн.)умират заедно и едновременно с него. Нито секунда по-рано или късно. ЗА СЪЖАЛЕНИЕ Е ТАКА.
Така че разликите между хората са заложени в самата им природа и всеки човек е различен, и уникален по своему, и се създава от природата в един единствен екземпляр. Повторки няма.
Разбира се и това го ПОВТАРЯМ МНОГО ПЪТИ , ЧОВЕК КАТО ФИЗИКА, КАТО ИНТЕЛЕКТ И ХАРАКТЕР, ЧОВЕШКАТА ДУША СЕ МОДЕЛИРА НЕ САМО ОТ НАСЛЕДСТВЕНОСТТА, А НАЙ ВЕЧЕ И МНОГО ОТ УСЛОВИЯТА(НАЧИН НА ЖИВОТ,ВЪЗПИТАНИЕ И ТН)ПРИ КОИТО ИЗРАСТВА И СЕ ИЗГРАЖДА КАТО ИНДИВИД И ЛИЧНОСТ. хох

Неземен :) много земно и присъщо. Така си е. Както се казва... С какъвто се събереш, такъв ставаш.
А за душите така ли е? Не, не могат да се уеднаквяват душите.  
А относно ДНК-то ... какво става когато се раждат еднояйчни близнаци, тризнаци? Раждат ли се и те с Еднакви ДУШИ? Не естествено. Раждат се със сходни тела в които има голяма прилика. И го оставете това ДНК, чоплим темата настрани така.
А относно това дали душата остава и отлита някъде след смъртта нека да го оставим загадка, за да ни е по интересно.
Ние сме щастливи тогава, когато за всичко в нас има съответствие извън нас.

Неактивен chocolate_fairy

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2346
Re: ЗА ДУШАТА
« Отговор #48 -: Ноември 27, 2008, 18:00:44 pm »
Материалния носител на душата е човешкото тяло, а то се състои от различни видове живи клетки, и те от своя страна от молекули, атоми и тн. Няма жив човек,няма живо човешко тяло, няма душа. Или някои си мисли, че душата може да живее извън човека и без човека, като нещо отделно и извън човешкото тяло, независимо и самостоятелно.Няма такова нещо. Умира човек и неговата душа(мисли, чувства, стремежи, мечти, надежди и тн.)умират заедно и едновременно с него. Нито секунда по-рано или късно. ЗА СЪЖАЛЕНИЕ Е ТАКА.
Тогава се обезсмисля наличието й ако умира с тялото и няма никакъв смисъл от нея, имаме си всичко останало за пълноценен живот. Тя за мен си е портал към така жадуваното безсмъртие. Аз вярвам в преражданията на душата, ярвам че тя преодолява времето и посранството. И си мисля, че много неща които знам, без да мога да си обясня от къде съм ги научила или усвоила са резултат именно на това нейно пътуване.
A thousand years, a thousand more,
A thousand times a million doors to eternity
I may have lived a thousand lives, a thousand times
An endless turning stairway climbs to a tower of souls
If it takes another thousand years, a thousand wars,
The towers rise to numberless floors in space
I could shed another million tears, a million breaths,
A million names but only one truth to face

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: ЗА ДУШАТА
« Отговор #49 -: Ноември 27, 2008, 20:37:15 pm »
В прераждането и аз вярвам. :) Ще ми е интересно да чуя обясненията на неземен по въпроса. :)
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен неземен

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1144
  • Пол: Мъж
  • DO OR DIE
Re: ЗА ДУШАТА
« Отговор #50 -: Декември 13, 2008, 13:19:58 pm »
Материалния носител на душата е човешкото тяло, а то се състои от различни видове живи клетки, и те от своя страна от молекули, атоми и тн. Няма жив човек,няма живо човешко тяло, няма душа. Или някои си мисли, че душата може да живее извън човека и без човека, като нещо отделно и извън човешкото тяло, независимо и самостоятелно.Няма такова нещо. Умира човек и неговата душа(мисли, чувства, стремежи, мечти, надежди и тн.)умират заедно и едновременно с него. Нито секунда по-рано или късно. ЗА СЪЖАЛЕНИЕ Е ТАКА.
Тогава се обезсмисля наличието й ако умира с тялото и няма никакъв смисъл от нея, имаме си всичко останало за пълноценен живот. Тя за мен си е портал към така жадуваното безсмъртие. Аз вярвам в преражданията на душата, ярвам че тя преодолява времето и посранството. И си мисля, че много неща които знам, без да мога да си обясня от къде съм ги научила или усвоила са резултат именно на това нейно пътуване.
Здравей!
...ако умира(душата) с тялото няма смисъл от нея(душата), имаме си всичко останало за пълноценен живот.
Излиза, че не е точно така.
Човек без душа е просто робот от  100,000 и 1-то поколение човекоподобни роботи, каквито със сигурност един ден ще бъдат създадени. Те ще приличат на човека, сигурно може да го превъзхождат в някои области, като скорости и точности на пресмятани и извършване логически операии, по сила, бързина и тн.,
ще са роботи СУПЕРМЕЕНИ, но не могат, няма да имат ДУША.ЗА ТОВА СА И ОСТАВАТ НЕУДЕШЕВЕНИ МАШИНИ, РОБОТИ.
Душата, това са чувствата, стремежите, мечтите на човека, неговия душевен живот. Той обича, мрази, надява се, жали, оплаква близък, мечтае и тн. Това го очовечава, вчовечава и прави човек. Робота тези неща не ги може, затова е и РОБОТ.
Мечтата за прераждането е прекалено удобно красива и мечтана от милиардите нещастни хора по света, за да бъде истинска и вярна.
Все си мисля, че е създадена от Хитреци, за утеха на болшинтвото страдащи по света от лошо устроения живот. Сега си последен бедняк, утре за компенсация, може да се преродиш щастлив богат човек, или лъв, или тигър, или друго животно, или птица,и да живееш щастливо до сладващото прераждане.
ТОВА Е ВНУШЕНИЕ С ЦЕЛ ХОРАТА ДА СЕ ПРИМИРЯВАТ С МИЗЕРЯТА, С НЕСГОДИТЕ, С НЕПРАВДИТЕ И ЛОШОТО ДНЕШНО. Да не нарушават и развалят кефа и добрия живот на днешните богати и властни щастливци, защото утре като нищо след ново прераждане може и сигурно ще си разменим местата.
С ТАЗИ НАДЕЖДА ГОЛА СА ЗАЛЪГВАЛИ ХИЛЯДИ ГОДИНИ НАРОДИТЕ НА ИНДИЯ И КИТАЙ, И ВСИЧКИ, ПОВЯРВАЛИ В ТАЗИ ... КРАСИВА ЛЪЖА.
To be,or not to be

Неактивен chocolate_fairy

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2346
Re: ЗА ДУШАТА
« Отговор #51 -: Декември 13, 2008, 13:30:45 pm »
Не се чувствам нито мизерна, нито онеправдана, нито нещастна и за добро или зло не се кланям на богове и отказвам да повярвам, че всичко което съм градила в душата си цял живот е просто безмислица и виждаш ли ще умре и край. Може и така да е, но не ми се иска да вярвам.
A thousand years, a thousand more,
A thousand times a million doors to eternity
I may have lived a thousand lives, a thousand times
An endless turning stairway climbs to a tower of souls
If it takes another thousand years, a thousand wars,
The towers rise to numberless floors in space
I could shed another million tears, a million breaths,
A million names but only one truth to face

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: ЗА ДУШАТА
« Отговор #52 -: Декември 13, 2008, 13:34:50 pm »
Не вярвам ,че прераждането е измислено само и само да оправдае нещастният ни живот. [mhmm]
Ами мисията ни в тоз живот ,която идва от миналите ?Тя защо е?И как след като сме разбрали какви сме били преди ,си обясняваме някои от сегашните ни качества? [mhmm]
« Последна редакция: Декември 13, 2008, 22:48:33 pm от tonnny_bg »
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен Pulni4kiya

  • Новак
  • *
  • Публикации: 28
Re: ЗА ДУШАТА
« Отговор #53 -: Декември 13, 2008, 21:53:54 pm »
Еми и моето виждане е, че душа има. Но е по-скоро вярване. Още не мога да го докажа нито на вас, нито дори на себе си. Но за себе си един ден ще успея...както и за прераждането... :)

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: ЗА ДУШАТА
« Отговор #54 -: Декември 13, 2008, 23:04:05 pm »
Какво за теб е душата? :)
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен Pulni4kiya

  • Новак
  • *
  • Публикации: 28
Re: ЗА ДУШАТА
« Отговор #55 -: Декември 13, 2008, 23:31:58 pm »
Отново добър въпрос. Душата е...част от висшата сила :) Тя е в нас с цел усъвършенстване. Сега е в нас хората за да научи... човешките неща... а в следващия и живот, може да е в тяло на друго същество. Аз съм душата си. Тя се учи чрез мен. И така...в общи линии...

Неактивен неземен

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1144
  • Пол: Мъж
  • DO OR DIE
Re: ЗА ДУШАТА
« Отговор #56 -: Декември 14, 2008, 12:15:44 pm »
Hi!
Eо че опрехме до ВИСШАТА СИЛА, дедото Боже. И той ни реши проблемите. Бързо, лесно, по попски. Само че, откъде, как, и от кой е създадена тази "висша сила"? От друга? Ами другата от кой?
 Истигаме до кокошката и яйцето, кое е по-напред...
На никой не му харесва този железен факт-сммъртта. Кой ни пита, харесва, не харесва. Всичко умира, разпада се на съставните си части,на молекули, атоми, позитрони, кванти, манти и тн., този процес няма начало и край, до най елементарните частици, както се разрушава и разгражда къща до ТУХЛА. И от здравите тухли, годните елементарни частици,молеколи, атоми, неутрони и тн., и
чрез различни вероятни И НЕВЕРОЯТНИ комбинации на тези частици, по още не знаем как и по какви закони се създават клетки(живи организми), планети, галактики, космоси, черни и бели дупки и тн. ГИГАНТСКА ВЪРТЕЛЕЖКА С КОСМИЧЕСКИ ПРОЦЕСИ БЕЗ НАЧАЛО И КРАЙ...ВЪВ ВРЕМЕТО И ПРОСТРАНСТВОТО. Това казва науката. Когато фактите говорят и боговете млъквали.
Тази красива лъжа-химера...прераждането.
Днес си беден, гол,бос, лишен от имота, мизерстваш като 3/4 от днешното население на земята. Винаги си претакван, все тебе те таковат и ти е писнало вече. Няма изгледи да ти дойде и на теб ред и ти да поживееш като хората, и да потаковаш и ти най-после. Да видиш как страдат и се мъчат богатите и силните на днешния ден. Хитреците и наетите и добре платени попове ти казват. Буда е помислил и за теб, потрай...След като гушниш букетчето, идва прераждане. В следвощия твой живот ще си родиш и живееш като супербогаташ или големец в охолство и ще компенсираш с лихвите страданията и мизерията на предишниия твой живот.
Така Буда въздава и налага ред и правда по- света.
А СЕГА СИ ТРААЙ. НАВЕДИ ГЛАВА НИСКО И СЕ ПРИМИРИ СЪС СТАВАЩОТО. тОВА Е НАЙ-ДОБРИЯ ОТ ВСИЧКИ ВЪЗМОЖНИ СВЕТОВЕ. БУДА ГО Е СЪЗДАЛ...
НО ТОЙ Е ПОМИСЛИЛ И ЗА ТЕБ.
С ПРЕРАЖДАНЕТО БУДА НАЛАГА РЕД И ПРАВДАТА ПО-СВЕТА.
               БЛАЖЕНИ СА ВЯРВАЩИТЕ В ЦРСТВОТО
                                 БОЖИЕ.  АААМИИИНН...
To be,or not to be

Неактивен Pulni4kiya

  • Новак
  • *
  • Публикации: 28
Re: ЗА ДУШАТА
« Отговор #57 -: Декември 14, 2008, 13:03:57 pm »
Еми... Първо мисля, че "факти" не е точно казано.
Второ, нито се надявам висшата сила да ми оправя проблемите, нито пък, че следващия ми живот ще е по-хубав от този, щото този е гаден... ;)
А така или иначе в началото е имало нещо, от което всичко да тръгне... Не мога да ти докажа, че Висша сила съществува, нито, че има прераждане. Не отричам... По-натам ако мога, добре...ако не...здраве да е :) Далеч не е толкова съществено за мен. Висшата сила не иска от мен глупости ;) Би било тъжно ако се бия с камшик за това, че съм ял месо и да се моля по 5 пъти на ден и накрая да се окаже, че това е една глупост, която няма никакво значение реално. Но аз не го правя. Както казах Висшата сила не иска да се прави на интересна... ;)

Неактивен chocolate_fairy

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2346
Re: ЗА ДУШАТА
« Отговор #58 -: Декември 14, 2008, 13:08:40 pm »
Въртим се в порочен кръг, едно и също нещо казано по хиляда начина, само че сега се поляризирахме настървено в подкрепа и отхвърляне на прераждането. Аз обаче няма как да се убедя в нито едното нито в дтугото на 100% докато не ми го докажат черно на бяло или не го изпитам сама. 

Душата, това са чувствата, стремежите, мечтите на човека, неговия душевен живот. Той обича, мрази, надява се, жали, оплаква близък, мечтае и тн. Това го очовечава, вчовечава и прави човек. Робота тези неща не ги може, затова е и РОБОТ.
Мечтата за прераждането е прекалено удобно красива и мечтана от милиардите нещастни хора по света

Тука направи това: душа = чувства, стремежи, мечти - всичко, което по-назад (непомня кой) защитаваше теорията, че са химични реакции в мозъка на човек, тогава следва ли и че душата е само химична реакция. Ако е така, съм съгласна, че умира, но аз лично я разграничавам от тези нещa и я свързвам с т.н. аура на човек, неговото излъчване, което (жалко че не съм чела повече) не мисля че е в следствие на мозъка и неговите функции. И във връзка с това си мисля, че щом тя не е зависима от тялото, няма как да умре с него. И не знам, но (това е смао едно предположение) защо именно душата да не е също една от онези устойчиви градивни частици, на които се разпадаме след като зомрем??? (примерно)
A thousand years, a thousand more,
A thousand times a million doors to eternity
I may have lived a thousand lives, a thousand times
An endless turning stairway climbs to a tower of souls
If it takes another thousand years, a thousand wars,
The towers rise to numberless floors in space
I could shed another million tears, a million breaths,
A million names but only one truth to face

Неактивен неземен

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1144
  • Пол: Мъж
  • DO OR DIE
Re: ЗА ДУШАТА
« Отговор #59 -: Декември 15, 2008, 06:34:13 am »
Hi!
И на мен като на теб ни се иска да има, да остане нещо след нас, да не е смъртно. Да не си отива заедна с нас, да остане и напомня на някои, някогога някъде след време, че е съществувал, живяло е същество живо, човек, с всичко човешко в него добро и лошо. А не да изчезне навечно и завинаги, и нищо, ама нищо да не остане и напомня за него, сякаш никога не го е имало. Както по всичко личи и става в действителност.
Населението на земята сега е над 6 милиарда. Това е огромна цифра. Кой, къде, коя сила, и кой свръх мозък и или супер компютър там някъде в Космоса и космическите пространства ни води на отчет? Кой е този СЧЕТОВОДИТЕЛ ЛИ, КАДРОВИК ЛИ, ГОСПОД ЛИ, коя е и откъде би се взела тази свръх сила и свръхмозък, която би могла да сложи в някакъв ред в този хаос. На раждащи се умиращи с хиляди всяка секунда хиляди човешки същества, да маркира, сортира, да обгрижва душите, да ги съди на мига и праща едните в ада, а най-добрите в небесния рай, или остави някои да се прераждат на земята в телата на раждащи се нови хора(деца)
Като знаем, науката Космология го казва и доказва научно, че всяка секунаа нещо става, ражат се и загиват, планети, слънца. Цели галактики изчезват в така наречените космически черни дупки.
В Космоса, където разстаянията се измерват със светлинни години, а знаем че светлината за секунда иминава 300,000км/сек.
Това са гигантски процеси и ние, с нашия живот и съдба, с нашите претенции за изключителност наистина сме едно нищо.
Следа оставят след себе си в човешката наука и култура гениите в науката и културата, учени, писатели, философи. Но те со по 1 на много милиарди. Остава в написаното и създадено от тях нещо от техния интелект и душа, от техния безсмъртен дух, което живее в душите и сърцата на идващите след тях поколения.
Това единствения начин открит и достъпен за човечеството, да се обезсмърти човек, да заживеят и живеят неговият дух и душа вечно.
Да е бил един Аристотел или Сократ, един Айнщаин или Гьоте или Хайне, един Моцарт или Бетовен, или един Б. Геитс в днешно време.
ТОВА Е ЕДИНСТВЕНИЯ НАЧИН ЗА НАШИТЕ ЧОВЕШКИ ДУШИ ДА СТАНАТ И ОСТАНАТ БЕЗСМЪРТНИ.
ДРУГ ЗА СЪЖАЛЕНИЕ НЯМА...
To be,or not to be