Автор Тема: Философията умира?  (Прочетена 5214 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен `Fallen_Angel`

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3731
  • Пол: Жена
  • Докато адът замръзне...
Философията умира?
« -: Май 25, 2008, 01:13:30 am »
? :p







Ако ще се давиш, не се мъчи в плитка вода.[/center]

Неактивен *fifka*

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 244
  • Пол: Жена
Re: Философията умира?
« Отговор #1 -: Май 25, 2008, 03:09:03 am »
Науката или раздела визираш? [think2]
П.П. Бавно вдявам! [shame]

Неактивен `Fallen_Angel`

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3731
  • Пол: Жена
  • Докато адът замръзне...
Re: Философията умира?
« Отговор #2 -: Май 25, 2008, 05:21:13 am »
Нека го направим забавно ..... и двете  :)
Ако ще се давиш, не се мъчи в плитка вода.[/center]

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: Философията умира?
« Отговор #3 -: Май 26, 2008, 01:26:48 am »
Мда, раздела западна... Едни от най-дейните форумци си тръгнаха, други позаспахме... :) Но... Нека не забравяме, че можем да се заяждаме на воля и в другите раздели...  [lol]

Неактивен *fifka*

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 244
  • Пол: Жена
Re: Философията умира?
« Отговор #4 -: Май 26, 2008, 02:08:35 am »
Мда, раздела западна... Едни от най-дейните форумци си тръгнаха, други позаспахме... :) Но... Нека не забравяме, че можем да се заяждаме на воля и в другите раздели...  [lol]
Тоест, за теб философия=заяждане, така ли? И за мен... :toofunny:

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: Философията умира?
« Отговор #5 -: Май 26, 2008, 02:14:21 am »
Ами, ако разгледаш раздела, ще забележиш, че за повечето е тъкмо това. Даже и за господим модератора на раздела. Даже най-вече за него  :>

Неактивен mariana_fairy

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2788
  • Пол: Жена
Re: Философията умира?
« Отговор #6 -: Май 27, 2008, 00:29:29 am »
Философията стои в основата на всичко, така че е невъзможно да умира,светът ще свърши ако я няма, а за раздела не бих казала  :)
Душата ми легло ти беше...

http://vbox7.com/play:a22607ec

Неактивен `Fallen_Angel`

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3731
  • Пол: Жена
  • Докато адът замръзне...
Re: Философията умира?
« Отговор #7 -: Май 27, 2008, 00:31:39 am »
В основата на кое всичко и какво би казала за раздела?
Ако ще се давиш, не се мъчи в плитка вода.[/center]

Неактивен mariana_fairy

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2788
  • Пол: Жена
Re: Философията умира?
« Отговор #8 -: Май 27, 2008, 00:38:41 am »
В основата на общественото устройство, в основата на човешкото битие, на религията, на мисленето, на националното светоусещане, на взаимоотношенията ни с другите, на природата, на името на всеки предмет, навсякъде, а колкото за раздела има изключително интересни теми, можеш да дадеш мнението си и да получиш чуждото, философията е призвание, за мен философията е във всичко около нас.
« Последна редакция: Май 27, 2008, 00:43:44 am от mariana_fairy »
Душата ми легло ти беше...

http://vbox7.com/play:a22607ec

Неактивен `Fallen_Angel`

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3731
  • Пол: Жена
  • Докато адът замръзне...
Re: Философията умира?
« Отговор #9 -: Май 27, 2008, 00:45:22 am »
Изхвърляш се :)

Дълбоко се съмнявам да философстваш за друго, освен за обичайното - Господ, Добро и Зло и това е ... а, и любимата тема на всички лайци - маските, който носим  [lol] [lol] [lol] [lol]



Та, мисълта ми е, че ако някой толкоз се чудеше в днешно време, щеше да сподели... да обсъди.. не че остана с кого  [lol]
Ако ще се давиш, не се мъчи в плитка вода.[/center]

Неактивен mariana_fairy

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2788
  • Пол: Жена
Re: Философията умира?
« Отговор #10 -: Май 27, 2008, 01:03:38 am »
Ами аз не знам ти в какво точно се съмняваш, но философията определено не е за всеки, а щом от 3 години я уча в университета надали единствените ми теми са свързани с доброто, злото и Бога,  колкото до маските думата лаици се пише не с "й", а с "и", всеки има право на мнение, но мнението не е като знанието, за хора които не ценят философията няма място в раздела, човек не бива да си губи времето с неща, които не му допадат и не харесва  :)
Душата ми легло ти беше...

http://vbox7.com/play:a22607ec

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: Философията умира?
« Отговор #11 -: Май 27, 2008, 01:21:38 am »
Аз пък си мисля, че за човек който вече 3 години учи философия в университета, съдиш прекалено прибързано. Нима там не ви учиха вече, че преди да си вадиш генерални заключения за нещо/някой, първо трябва да помислиш, или най-малко да познаваш? Не, че се заяждам, но тези словстни престрелки не блеснахте с кой знае каква философска зрялост. Нали философа не е само човек, който седнал да мисли и да прави изводи!? Налиии в основата на фолософията стояла любовта към всичко и всеки и най-вече добруването?
Странна работа сте вие философите, откровено казано. Но като се замисля... Нас - юристите ни учат как законът е над всичко и как трябва да го спазваме, как да го разбираме и ние разбирайки го, сме първите, които го нарушават. Та и вие тъй... много разбирате философията, ама нещо не личи да я прилагате на практика.
Що се отнася до мението - бях чула, че то е като задника(без извинение) - всеки го носел със себе си. Не мисля, че трябва да си тесен специалист в правенето на нещо, за да имаш мнение за даденото нещо. И така... Стигнахме до мястото, където, който не разбирал - нямал място в раздела. Първо бих искала да отбележа, че форумът не е философски, а литературен. Това до известна степен не само предполага, ами дори и не налага изявени философи, като учащите философия, да са единствените посещаващи и пишещи в раздела. Много е хубаво човек да е краен, но както всички знаем - никоя крайност не е донесла нещо хубаво след себе си. Така че, ако обичате, господа и госпожици философи, бъдете малко по благосклонни и разбиращи към нас простите люде и ни оставете и ние от време на време да кажем по нещо. Все пак най-великите мисли са народните, а не си спомням народа ни да се състои само от третокурсници по философия.
Дано не съм, обидила някой. Днес съм много добричка.  :> Благодаря за отделеното ви внимание. :)

П.П. Сърдечно и предварително се извинявам за допуснатите правописни и пунктоационни грешки от мен. Аз съм неграмотна. Не ми обръщайте внимание. :)

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: Философията умира?
« Отговор #12 -: Май 27, 2008, 01:35:45 am »
Отношенията с `Fallen_Angel` си ги изяснявайте между вас си. Но не съм съгласна да се пляскат безогледно някакви квалификации, които биха засегнали повечето от хората, пишещи в този форум. Аз лично не  мога да се почувствам обидена от човек, който най-малко не познавам, пък и се считам за достатъчно обрзована, за да не изказвам мнение по въпроси от които нямам представа. След като съм писала в раздела, значи съм прочела достатъчно и съм имала основания върху които да изградя собственото си мнение по дадения проблем.
Мисля, че ме разбра. Аз лично приключвам въпроса до тук. Лека вечер ти желая, госпожице fairy.

P.S. Нямам нищо против, допускайте си правописни грешки, не ми влиза в работата да съдя, който и да било, но все пак би било хубаво, когато обиждаш някого да е правописно издържано и грамотно написано. :)

Прощавай, но не е ли правилно когото и да било?
« Последна редакция: Май 27, 2008, 01:40:22 am от vOsYcHnA_pRiNcEsA »

Неактивен *fifka*

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 244
  • Пол: Жена
Re: Философията умира?
« Отговор #13 -: Май 27, 2008, 01:50:59 am »
Няма значение, все пак foruma е мястото, където да изказваме своите мисли, които ги подкрепя ок, а който не бих помолила да се ограничи откъм коментари, нсочени персонално без покритие, много по-важни са позитивните оценки, излишно е да се заяждаме
Ами по тази логика дай някой да изкаже някоя своя мисъл и отдолу да се наредят одобрителни възгласи! Аз си мился, че идеята е нещата да бъдат разгледани от различни гледни точки и този, който е на друго мнение да се опита да убеди останалите в правотата си... А различната гледна точка не е ли до някаква степен несъгласие и неодобрение?
Прощавай, но не е ли правилно когото и да било?
Простено ти е! :p

Неактивен mariana_fairy

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2788
  • Пол: Жена
Re: Философията умира?
« Отговор #14 -: Май 27, 2008, 01:52:42 am »
Най - лесният начин да спечелиш един спор е като не участваш в него
Душата ми легло ти беше...

http://vbox7.com/play:a22607ec