Автор Тема: Философията умира?  (Прочетена 5213 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен ludnegar

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1531
  • Властта не е това което беше.WE ARE THE CAHMPIONS
Re: Философията умира?
« Отговор #45 -: Май 28, 2008, 21:52:26 pm »
ахахаах Иво да вземе решение ?!? лооол. Относно мирът, мир има само сред овцете, а ние не сме такива, така че ако мир ти е целта, откажи се и недей занимавай Иво с глупости :)

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Философията умира?
« Отговор #46 -: Май 28, 2008, 22:17:46 pm »
Ами не мисля ,че са глупости.За толкова време тук във форума ,не съм го занимавала с нищо ,свързано с категорията .Така че не мисля ,че това е глупост.Да дойде човек ,който учи или си има понятие повече от мен от философстването.Аз съм си лаик,признавам.Това ,което знам е личното ми усещане за нещата ,не изводите на видни философи.Някои потребители едва ли не изискват от мен да съм перфектна в това отношение.Е,не съм .Който се мисли за по-добър или по-знаещ ( а такива има, ама да не ги посочвам аз),лично ще го предложа да ме замести.Само да каже.
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: Философията умира?
« Отговор #47 -: Май 28, 2008, 22:23:02 pm »
Хайде стига сте драматизирали нещата!
Аз лично нямам против Тони, а против досадния и колега. :)  :>

Неактивен ludnegar

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1531
  • Властта не е това което беше.WE ARE THE CAHMPIONS
Re: Философията умира?
« Отговор #48 -: Май 28, 2008, 22:35:52 pm »
ааа нйе, да ги нямаме такива

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Философията умира?
« Отговор #49 -: Май 28, 2008, 22:53:15 pm »
Ъхъ... и в тая тема като няма модераторска намеса и стана много философска, нали? Заяждане, плюс чат. И от време на време плах опит да се каже нещо по темата. Класиците ряпа да ядат, е т'ва е философия! [lol]
Ми изтрийте го тоя "чат",какъв ви е проблема?
Друг е въпроса,че ти самия с това изказване няма да предизвикаш друго освен "заяждане плюс чат" против които сам уж рипаш.
Колежката ти пък се учудвам как все още не е написала "по темата моля" или нещо от сорта,като от време на време тя самата напише нещо тривиално,скучно,монотонно и всеизвестно уж по темата колкото да вземе участие.
  А просто може да изтрие въпросния "чат".
Друг е въпроса,че философията не би трябвало и няма нужда от арбитър. Поради простата причина,че един арбитър никога не може да бъде безпристрастен,още по-малко са такива тук,в тоя форум.


Дали да кажа нещо или директно да му изтрия поста ,щото с неговите пък умнотий вече ми е писнало ,до гуша ми е,давя се направо ?
И да се разберем с тебе като за последно,Barbarian .
Ако имаш нещо да ми казваш ,давай директно .Не да ме обсъждаш пред останалите ,а аз да разбирам последна.Така поне правят мъжете.Ако претендираш да си такъв-действай открито и на точния адрес ,умнико. :)
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен `Fallen_Angel`

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3731
  • Пол: Жена
  • Докато адът замръзне...
Re: Философията умира?
« Отговор #50 -: Май 28, 2008, 23:41:09 pm »
Ох боже, не стига, че всеки дърпа чергата към себе си, не стига, че има хиляда и една мелодрами, ами сега и ще си ги мерим кой е по-по-най....

Толкова ли всеки го избива на лично, та ще си прави харакири?

1. Темата беше провокирана от факта, че никой не посещава този раздел и наистина се чудя защо
2. Темата беше провокирана от факта, че ежедневието не оставя много място за философстване, а ми се искаше да бъда опровергана
3. В спокоен чат съм стигала до много по-полезни изовиди, отколкото от "наставленията" на сульо и пульо.. Защото има огромна разлика между остроумие, философстване и пръдня, за да се покаже, че все пак си тук.
4. Кат бивш модератор на тази категория, смятам за доста неусместно да си подаваш оставки и други мелодрами, защото още помня какво ти си правила за тази категория и макар да не сме имали общи интереси, винаги си си вършила работата, доколкото ти е било възможно, но винаги добре.
5. Когато спрете да го поемате толкова надълбоко, че да ви стига до далака, пак ще се радвам да видя разговори

Лека вечер


П.П Също така ще се радвам, ако не нападате Варварина, защото аз ще го приема много лично и много навътре..
Ако ще се давиш, не се мъчи в плитка вода.[/center]

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Философията умира?
« Отговор #51 -: Май 29, 2008, 09:04:47 am »
1. Темата беше провокирана от факта, че никой не посещава този раздел и наистина се чудя защо
Защото няма нови хора, няма кой да поклажда споровете. Събрали сме се тук десетина човека, дето пишат от време на време, само че вече сме си казали каквото е имало. За да има активност, трябва да има нови гледни точки, иначе не става. ;)

Колкото до чата, пак ще кажа - нямам нищо принципно против чата, даже напротив. Сегиз-тогиз обаче прекрачвате границата на "спокоен чат" и минавате към откровено лигавене или личностни характеристики.
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Философията умира?
« Отговор #52 -: Май 29, 2008, 09:25:32 am »
`Fallen_Angel`,с най-голямо  уважение към теб , но трябва да обясня няколко неща:
1.Не правя мелодрами и нямам намерение да си правя харакири,заради това ,че раздела не се харесва на някои потребители.Далеч съм от мисълта и да драматизирам.А що се отнася до това ,че приемам нещата прекалено лично,само мога да кажа :Такава съм си и в реалният живот и няма как да се променя.Всеки камък го усещам в моята градинка и ми е тъжно от това. :)
2.Съжалявам ,че така се получава,но си мисля нещо:
Категория 'Философия' не е от рода на 'Забава' та всеки ден да пишем .Тук се иска настройка и самовглъбеност,което не винаги имаме.И си е нормално.На мен не всеки ден ми се говори надълбоко и нашироко.Понякога се и лигавя и гледам по-повърхностно .Та така мисля ,че е и с останалите.
3.Относно Варварина.Бих се отказала от нападките си към него ако и той не го прави и то не само към мен ,но и към останалите.
"Каквото повикало,такова се обадило".
Усмихнат ден от мен! :)
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен `Fallen_Angel`

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3731
  • Пол: Жена
  • Докато адът замръзне...
Re: Философията умира?
« Отговор #53 -: Май 29, 2008, 11:17:22 am »
О, двама модове наведнъж! Каква чест....

Feanor, правиш ли разлика между спор и караница, защото изразът ти "подклаждане на спор" ми звучи твърде абсурдно! Една разпра зависи от хората, но един спор зависи от това какво имат да кажат. Новите гледни точки не са определящи, а темите, които се разискват, защото не можеш по никакъв начин да ме убедиш, че в този раздел сме изчерпали всичко що има по земята и в небето! Което от своя страна значи, че не сме си казали всичко.. Виж друг е върпоса дали искаш да си го кажеш с 2-3ма, които още посещават този раздел.. Ами както по-надолу пише колежката ти - "с най-голямо уважение към теб, но.. " - но не съм видяла човек, който изпитва удоволствие да спори с теб

Колкото до чата - би трябвало да можеш да го изтриеш, без да се обясняваш като девойка, но въпросът е дали можеш да разбереш кое е лигавене и кое остроумен отговор.. Защото много лигавения и пререкания могат да бъдат решени още в самото началото, а не с "по темата", " моля ви се " и т.н..

tonnny_bg с най-голямо уважение и към теб, но нека аз да ти разясня няколко неща
1. Има голяма разлика между критика и камък в градината, поне според мен, а аз имам голям опит в това, защото за последната година тук видях повече камъни от овце и тигри, отколкото критика от нормални :) А относно мелодрамите - не виждам защо трябва да чакаш Иво за нещо, когато той е достатъчно умен човек и да ти каже да преспиш с тази идея. А така правят големите хора - мислят, а не броят кой камък откъде и защо прехвърча
2. И аз съжалявам, че така се получи
Извинявай, но кога точно беше последното мнение в този раздел? Месец.. два.. три? Разбирам, че не на всеки му се мисли, разбирам, че форумът си е замрял в момента, също така се опитвам и да разбера наплива в Мода и Красота и кой как си купил фибичка и кой как отишъл на процедури, но няма да мога да разбера как за цял месец се замисляш само 1 път над нещо..
3. Варваринът е прав за много неща. Това, че го поднася като обида, не означава, че не цели нещо много по-различно. Голям човек е и няма да отговарям за действията му, но като негова жена ще изям мит парцален всеки, който реши, че ще обижда я думите, я годините, я интелекта му .. културен спор - ок, но подмятания - не са приемливи :)

Лек ден и дано някой се завърне, защото много скоро ще остане само Феанор в този раздел  [lol] [lol] [lol] [lol]
Ако ще се давиш, не се мъчи в плитка вода.[/center]

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: Философията умира?
« Отговор #54 -: Май 29, 2008, 11:45:09 am »
Аз пък си мисля, че не е защото няма нови хора с които да се дракаме, защото не знам как си го представя господин модераторът, но философията не представлява дракане между двама или повече човека. И между другото - раздела западна, защото хубавите хора си отидоха. Свестните и тези, които наистина имаха да кажет нещо смислено и стойностно - вече ги няма. И това, заради което най-много ме е яд, е не, че са си тръгнали, а че са го направили заради ей такива, като феанор ли е , фианор ли е - не знам и не ме интересува.
« Последна редакция: Май 29, 2008, 11:46:40 am от vOsYcHnA_pRiNcEsA »

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Философията умира?
« Отговор #55 -: Май 29, 2008, 11:56:12 am »
Ето за това говоря .Вместо спокойно да се разговаря ,всеки гледа да напише максимално умен и разголващ другия пост.Добре де,явно аз не разбирам само не знам откъде да почна ,за да ти обясня.Че ми е една каша в главата ,не е истина.Айде отзад напред.
Варварина няма право ,както и всички ние да поднасяме нещо като обида.Нали се сещаш ,че след неговите думи няма как да не реагира човек.То трябва да си му роднина ,за да не се засегнеш.
После :Форумът и да се замрял си е нормално.Може и 5 пъти на месеца да се замислиш ,но не си длъжен да го споделяш тук.Все пак има и реален живот и въпросите ни над които се главоблъскаме всекидневно са си наши и само ние можем да си ги разрешим.Това че не се пише тук не значи че не се замисляме.В края на краищата всички си имаме и други грижи освен виртуалното пространство. Така, като казах критика имах впредвид точно камък в градината ми.Защото аз и колегата сме модове и ако нещо не е наред ,това значи че донякъде и ние не сме си свършили работата.Дано сега съм правилно разбрана.
А се обяснявам като девойка ,която отдавна съм престанала да бъда ,по простата причина ,че ако не си забелязала ,давам ви свободата да се наговорите и след като попрекалите правя забележка.Ако това е грешна тактика,ще почна да трия тогава без предупреждение,пък вие се чудете къде са ви отишли постовете.Така по-добре ли ще е ?Отделно че не си стоя пред компа по цял ден ,че да виждам чата още от първите редове.Просто няма как.А ти беше мод и знаеш какво е.Така че няма да обяснявам повече.

Наистина се натоварвам вече с тия постоянни разяснения кой по-умен и кой по-знае.Що не се забавлявате тук ами все се чудите с кого да се хванете за гушите?
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен ivorysoul

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2478
  • Пол: Жена
  • No one is an island
Re: Философията умира?
« Отговор #56 -: Май 29, 2008, 12:01:50 pm »
Аз пък си мисля, че не е защото няма нови хора с които да се дракаме, защото не знам как си го представя господин модераторът, но философията не представлява дракане между двама или повече човека. И между другото - раздела западна, защото хубавите хора си отидоха. Свестните и тези, които наистина имаха да кажет нещо смислено и стойностно - вече ги няма. И това, заради което най-много ме е яд, е не, че са си тръгнали, а че са го направили заради ей такива, като феанор ли е , фианор ли е - не знам и не ме интересува.

не че някой ме пита, но feanor ми е идеал за модератор :)
Let your soul be your pilot

Неактивен Lake_Lady

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1374
  • Пол: Жена
  • My Smooth Operator...
Re: Философията умира?
« Отговор #57 -: Май 29, 2008, 12:08:35 pm »
Хайде вече по темата... Философията явно не е умряла, доста я посъживихте вече ...   [confused] [peace]
В прегръдката си ме събираш цялата и ме разпиляваш из Вселената...
http://www.vbox7.com/play:8854186b

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Философията умира?
« Отговор #58 -: Май 29, 2008, 12:15:21 pm »
Feanor, правиш ли разлика между спор и караница, защото изразът ти "подклаждане на спор" ми звучи твърде абсурдно! Една разпра зависи от хората, но един спор зависи от това какво имат да кажат. Новите гледни точки не са определящи, а темите, които се разискват, защото не можеш по никакъв начин да ме убедиш, че в този раздел сме изчерпали всичко що има по земята и в небето! Което от своя страна значи, че не сме си казали всичко..
Именно защото един спор зависи от това какво имат да кажат. Проблемът е след като вече са го казали и разисквали - после какво? Да се повтаря едно и също? Затова различните гледни точки могат да съживят спора, защото предлагат нови тези и нови аргументи.
Според мен това е основната причина, не кой с кого иска/не иска да си чешат клавиатурите заедно. Просто съм виждал същото да става и на други места, с хора, на които им е приятно да говорят и да спорят един с друг.

Колкото до чата - би трябвало да можеш да го изтриеш, без да се обясняваш като девойка, но въпросът е дали можеш да разбереш кое е лигавене и кое остроумен отговор..
Нали се сещаш, че нещата не са черно-бели? И въпросът не е дали нещо е лигавене, а колко точно лигавене е. Пък и що не върнеш още една стъпка назад и вместо да ми обясняваш как би трябвало да мога да го изтрия, не пробваш да обясниш на някои хора как не би трябвало да се лигавят толкова? [lol]
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: Философията умира?
« Отговор #59 -: Май 29, 2008, 12:59:34 pm »
Аз пък си мисля, че не е защото няма нови хора с които да се дракаме, защото не знам как си го представя господин модераторът, но философията не представлява дракане между двама или повече човека. И между другото - раздела западна, защото хубавите хора си отидоха. Свестните и тези, които наистина имаха да кажет нещо смислено и стойностно - вече ги няма. И това, заради което най-много ме е яд, е не, че са си тръгнали, а че са го направили заради ей такива, като феанор ли е , фианор ли е - не знам и не ме интересува.

не че някой ме пита, но feanor ми е идеал за модератор :)


Разни хора - разни идеали, нали? :) Всеки си има мнение и ако иска, може да го сподели. Аз не споделям твоето мнение, но го уважавам.