Автор Тема: Неверието в бог,прави ли един човек лош?  (Прочетена 9250 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Неверието в бог,прави ли един човек лош?
« Отговор #45 -: Декември 21, 2007, 17:00:23 pm »
Ебаси аргументацията. Аз съм пас. [lol]
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

Неактивен XpacTa_lavista

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3489
  • Пол: Мъж
  • Дървен философ, но дрянов
Re: Неверието в бог,прави ли един човек лош?
« Отговор #46 -: Декември 21, 2007, 17:03:47 pm »
Ебаси аргументацията. Аз съм пас. [lol]
Коя, на варварина ли? Нали [lol] И аз съм пас. [lol]
Когато човек върви без път...
 
             ...най-често стига до гарата

  Нека бъдем грамотни! Да се научим да пишем правилно поне на родния си език!

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Неверието в бог,прави ли един човек лош?
« Отговор #47 -: Декември 21, 2007, 18:14:19 pm »
Твоята. :p
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

Неактивен Dalechen

  • Почти безобиден
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 828
  • Пол: Мъж
Re: Неверието в бог,прави ли един човек лош?
« Отговор #48 -: Декември 21, 2007, 20:16:38 pm »
Стрейнджъре, големи каши набърка бе, пич. За кашите на Храста да не говорим.
Хайде сега да ви задам няколко въпроса:
1. Животните имат ли душа ?
2. Трябва ли вярващите да убеждават невярващите, че има Бог ?
3. Защо Бог позволява да има невярващи ?
Един човек може да бъде безкрайно добър и безкрайно лош.
Зависи коя струна са докоснали в душата му.

Моите стихове:
http://forum.stih4e.com/index.php/topic,21107.0.html

Неактивен XpacTa_lavista

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3489
  • Пол: Мъж
  • Дървен философ, но дрянов
Re: Неверието в бог,прави ли един човек лош?
« Отговор #49 -: Декември 21, 2007, 20:40:37 pm »
Твоята. :p
[ И четвърто, Бог съществува и толкоз [lol][/color]
И четвърто, Бог съществува и толкоз lol
Задача за домашно: открий съществените разлики в аргументите [lol] Надушвам софийска дискриминация спрямо мен [lol] Ще информирам модераторите по въпроса [lol] И нали уж беше пас, как тъй изведнъж пак каза "Без коз" [lol] Писна ми да играя на "Без коз" и след това мнение смятам наистина да си пасувам [lol]

Стрейнджъре, големи каши набърка бе, пич. За кашите на Храста да не говорим.
Хайде сега да ви задам няколко въпроса:
1. Животните имат ли душа ?
Докажи, че нямат. Както и растенията като мен [lol]
2. Трябва ли вярващите да убеждават невярващите, че има Бог ?
+
3. Защо Бог позволява да има невярващи ?
А не смяташ ли, че Бог оставя всекиго сам да повярва чрез жизнения си път [lol]
Оффтопик: Тъй като освен това кашата ми е любимо ядене, смятам да се каширам в някой друг субфорум за неопределени времена [lol] Може да си пуснете тема, дето да се играе само на без коз [lol]

Когато човек върви без път...
 
             ...най-често стига до гарата

  Нека бъдем грамотни! Да се научим да пишем правилно поне на родния си език!

Неактивен Dalechen

  • Почти безобиден
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 828
  • Пол: Мъж
Re: Неверието в бог,прави ли един човек лош?
« Отговор #50 -: Декември 21, 2007, 21:11:17 pm »
А не смяташ ли, че Бог оставя всекиго сам да повярва чрез жизнения си път [lol]

Оффтопик: Тъй като освен това кашата ми е любимо ядене, смятам да се каширам в някой друг субфорум за неопределени времена [lol]
Може да си пуснете тема, дето да се играе само на без коз [lol]
Любимото ти ястие го познах по "подредения" ти и "логичен" стил на изразяване.
Но не ми отговори на въпросите. Защото хаосът от думи по т.1, математическият символ за събиране, и контравъпросът по т.3 не са отговори.
Все пак не съм учуден, защото потвърждаваш мнението ми, че твърде набожните индивиди не са способни на смислен изказ.
Един човек може да бъде безкрайно добър и безкрайно лош.
Зависи коя струна са докоснали в душата му.

Моите стихове:
http://forum.stih4e.com/index.php/topic,21107.0.html

Неактивен XpacTa_lavista

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3489
  • Пол: Мъж
  • Дървен философ, но дрянов
Re: Неверието в бог,прави ли един човек лош?
« Отговор #51 -: Декември 21, 2007, 21:33:34 pm »
Спешъл в момента не ми се спори с теб, Далечен, по-точно с никой не ми се спори. Само ще ти кажа нещо, в което, ако не в Бог, поне в него, да се надявам, вярваш: "Най-същественото е невидимо за очите". А ти смяташ ли, че виждаш правилно това, което съм написал преди това? Обзалагам се, че не, дори и да си убеден, тъй като не ме познаваш :)
Когато човек върви без път...
 
             ...най-често стига до гарата

  Нека бъдем грамотни! Да се научим да пишем правилно поне на родния си език!

Неактивен Barbarian

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 622
  • Пол: Мъж
  • die,die,die my darling...
Re: Неверието в бог,прави ли един човек лош?
« Отговор #52 -: Декември 22, 2007, 00:24:42 am »
Ебаси аргументацията. Аз съм пас. [lol]
Коя, на варварина ли? Нали [lol] И аз съм пас. [lol]
  Не виждам някъде дори да правиш опити да обориш аргументацията ми,пък и не само моята.
 И още нещо,абе, Храста,би ли си погледнал в гащите?! Сигурен съм,че няма да намериш това,което доскоро си намирал там.

Неактивен XpacTa_lavista

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3489
  • Пол: Мъж
  • Дървен философ, но дрянов
Re: Неверието в бог,прави ли един човек лош?
« Отговор #53 -: Декември 22, 2007, 08:35:54 am »
Ебаси аргументацията. Аз съм пас. [lol]
Коя, на варварина ли? Нали [lol] И аз съм пас. [lol]
  Не виждам някъде дори да правиш опити да обориш аргументацията ми,пък и не само моята.
 И още нещо,абе, Храста,би ли си погледнал в гащите?! Сигурен съм,че няма да намериш това,което доскоро си намирал там.
Аааааа ти за мен недей да се притесняваш, варварино. Всичко си ми е наред. Ти да не би да питаш, понеже нещото е изчезнало при теб заедно с набожността ти [lol]
« Последна редакция: Декември 22, 2007, 08:41:09 am от XpacTa_lavista »
Когато човек върви без път...
 
             ...най-често стига до гарата

  Нека бъдем грамотни! Да се научим да пишем правилно поне на родния си език!

Неактивен stranger

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2437
  • Пол: Мъж
  • Don`t talk to strangers
Re: Неверието в бог,прави ли един човек лош?
« Отговор #54 -: Декември 22, 2007, 12:26:21 pm »
Стрейнджъре, големи каши набърка бе, пич. За кашите на Храста да не говорим.
Хайде сега да ви задам няколко въпроса:
1. Животните имат ли душа ?
2. Трябва ли вярващите да убеждават невярващите, че има Бог ?
3. Защо Бог позволява да има невярващи ?

Каша е моето истинско име  [lol]
Не са каши, просто съм наясно с това, което се върти в главите на "неверниците", защото самият аз съм бил от онази страна :)
Никъде не казвам, че всичко, което казвам, е точно така, нито пък настоявам някой да приеме думите ми за истинни, но погледнете реално - вярата в Бог ни прави по-добри, а това е важно, поне за мен. Предпочитам да бъда заобиколен от любов и нежност, от хора, които говорят истини, хора добри по душа, а не примерно от материалисти, за които е много по-важно от това да имат нов телефон, нов компютър, нови дънки... Хората сме елементарни, но е жалко, че понякога се правим да изглеждаме още по-елементарни. Във всеки от нас е заложено едно невероятно богатство, просто трябва да намерим правилния път към него.
Казано честно, напоследък самият аз се изненадвам от себе си, но както се казва: "Неведоми са пътищата Господни".

Така, що се отася до въпросите ти:
1. Не вярвам в прераждането, ако клониш към това, но вярвам, че на всяка жива твар и е вдъхнат живот, за да съществува.
2. Трябва! Защото ако хората започнат да се отнасят помежду си така, както би следвало да се отнасят към Бог, ще заживеем в един много по-добър свят от сегашния.
3. Защото Бог иска сами да намерим пътя си към него, да осъзнаем неговата сила и мощ и най-вече любов. Бог е във всеки един от нас, но не всеки осъзнава това. Може би за това е и казано: "Блажени са вярващите".


Пак ви казвам, опитайте се да разграничите вярата от религията. Религиите са за да бъдат манипулирани масите, но вярата, вярата е нещо красиво :)
“God has no religion” - Mahatma Gandhi

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Неверието в бог,прави ли един човек лош?
« Отговор #55 -: Декември 22, 2007, 14:03:42 pm »
Никъде не казвам, че всичко, което казвам, е точно така, нито пък настоявам някой да приеме думите ми за истинни, но погледнете реално - вярата в Бог ни прави по-добри
Ъм... не... вярата в доброто ни прави по-добри. Антропоморфните персонификации на вярата нямат отношение към въпроса. :)
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: Неверието в бог,прави ли един човек лош?
« Отговор #56 -: Декември 22, 2007, 15:42:14 pm »
Съгласна съм със stranger и споделям вижданията му по въпроса, изложени един пост над моя. Жалко е, обаче, че някой хора, явно не виждат по-далеч от носа си и не могат да вникнат в същината на казаното.  :)

Неактивен Barbarian

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 622
  • Пол: Мъж
  • die,die,die my darling...
Re: Неверието в бог,прави ли един човек лош?
« Отговор #57 -: Декември 22, 2007, 18:41:02 pm »
Ебаси аргументацията. Аз съм пас. [lol]
Коя, на варварина ли? Нали [lol] И аз съм пас. [lol]
  Не виждам някъде дори да правиш опити да обориш аргументацията ми,пък и не само моята.
 И още нещо,абе, Храста,би ли си погледнал в гащите?! Сигурен съм,че няма да намериш това,което доскоро си намирал там.
Аааааа ти за мен недей да се притесняваш, варварино. Всичко си ми е наред. Ти да не би да питаш, понеже нещото е изчезнало при теб заедно с набожността ти [lol]
Mи,притеснявам се,аз съм притеснителен човек,чувствителен,а ти ми даваш сериозни основания за притеснение.
А за набожността ми,нека ти обясня.Виж,нещо което никога не си имал не може да изчезне. Разбираш ли? Не? Ще се опитам да поясня. За набожността си говоря,никога не съм я имал и затова няма как да изчезне. Разбираш ли? Не? Е,няма значение.
 
Стрейнджъре, големи каши набърка бе, пич. За кашите на Храста да не говорим.
Хайде сега да ви задам няколко въпроса:
1. Животните имат ли душа ?
2. Трябва ли вярващите да убеждават невярващите, че има Бог ?
3. Защо Бог позволява да има невярващи ?

Каша е моето истинско име  [lol]
Не са каши, просто съм наясно с това, което се върти в главите на "неверниците", защото самият аз съм бил от онази страна :)
Никъде не казвам, че всичко, което казвам, е точно така, нито пък настоявам някой да приеме думите ми за истинни, но погледнете реално - вярата в Бог ни прави по-добри, а това е важно, поне за мен. Предпочитам да бъда заобиколен от любов и нежност, от хора, които говорят истини, хора добри по душа, а не примерно от материалисти, за които е много по-важно от това да имат нов телефон, нов компютър, нови дънки... Хората сме елементарни, но е жалко, че понякога се правим да изглеждаме още по-елементарни. Във всеки от нас е заложено едно невероятно богатство, просто трябва да намерим правилния път към него.
Казано честно, напоследък самият аз се изненадвам от себе си, но както се казва: "Неведоми са пътищата Господни".

Така, що се отася до въпросите ти:
1. Не вярвам в прераждането, ако клониш към това, но вярвам, че на всяка жива твар и е вдъхнат живот, за да съществува.
2. Трябва! Защото ако хората започнат да се отнасят помежду си така, както би следвало да се отнасят към Бог, ще заживеем в един много по-добър свят от сегашния.
3. Защото Бог иска сами да намерим пътя си към него, да осъзнаем неговата сила и мощ и най-вече любов. Бог е във всеки един от нас, но не всеки осъзнава това. Може би за това е и казано: "Блажени са вярващите".


Пак ви казвам, опитайте се да разграничите вярата от религията. Религиите са за да бъдат манипулирани масите, но вярата, вярата е нещо красиво :)
Спор няма,човеко,че вярата в бог прави хората добри,ама истинската вяра. Спор няма,че носи със себе си добродетели. Затова и съм за хлапетата сега да учат нещо в тая насока. Много зли и жестоки са станали.
 Но въпроса е невярващият задължително ли е лош, и нужно ли е да си вярващ за да си добър?
Казваш,че ти преди не си бил вярващ,а мислиш ли,че тогава си бил лош човек?

Неактивен stranger

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2437
  • Пол: Мъж
  • Don`t talk to strangers
Re: Неверието в бог,прави ли един човек лош?
« Отговор #58 -: Декември 22, 2007, 22:49:20 pm »
Израснал съм в семейство на вярващи. Бабите ми, майка ми - не фанатизирани, но отдадени на вярата жени, баща ми - не чак толкова, но и той ходеше да пали по някоя друга свещ. Всичко това ми е повлияло в една или друга степен и е оформило съзнанието ми, но то само ме е подготвяло за истината. Точно когато започнах да приемам наистина същестуването на Бог, да го кажем в зрялата си възраст, низ от събития ме провокира да се отрека от Него. По-късно поради една или друга причина намерих отново покой при Него. Блудният син се завърна, както се казва :)
Иначе в живота си съм правил неща, от които не се гордея, но никой не може да върне времето назад, остава ни единствено възможността да поправяме себе си. Това и се старая да правя.
Не мисля, че горенаписаното ме прави един добър човек, за това ми остава единствено възможността да продължавам да се стремя към едно по-добро съществуване :)


PS: Feanor, за антропоморфните персонификации е писал много един мой любимец-гений - Тери Пратчет. В общи линии, ако си припомним как хората отвръщат погледи от "СМЪРТ" в романите му, можем да достигнем до извода, че мнозина от "невярващите" се държат точно по този начин и спрямо Бог, поради отказа да приемат за истина случващото им се. Е... Дядо Коледа е една отделна тема :)
« Последна редакция: Декември 22, 2007, 23:01:34 pm от stranger »
“God has no religion” - Mahatma Gandhi

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Неверието в бог,прави ли един човек лош?
« Отговор #59 -: Декември 22, 2007, 23:01:05 pm »
PS: Feanor, за антропоморфните персонификации е писал много един мой любимец-гений - Тери Пратчет. В общи линии, ако си припомним как хората отвръщат погледи от "СМЪРТ" в романите му, можем да достигнем до извода, че мнозина от "невярващите" се държат точно по този начин и спрямо Бог, поради отказа да приемат за истина случващото им се. Е... Дядо Коледа е една отделна тема :)
От къде мислиш, че съм го взел тоя лаф? [lol]
Искам да ти припомня и любимата реплика на Смърт, обаче:
"Не съществува справедливост. Съществувам само аз."
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."