Автор Тема: Неверието в бог,прави ли един човек лош?  (Прочетена 9251 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен stranger

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2437
  • Пол: Мъж
  • Don`t talk to strangers
Re: Неверието в бог,прави ли един човек лош?
« Отговор #30 -: Декември 19, 2007, 22:15:05 pm »
Господ само ни е създал, а от нас се иска да направим избора. Не Бог слага ножа в ръката на убиеца, не Бог поставя лъжите в устата на лъжеца, не Бог пъха в джоба откраднатата от крадеца вещ.
По делата им ще ги познаете, както се казва :)

Barbarian, децата и неродените отиват право в Рая, тоест на едно по-добро място от заобикалящия ни Свят. Не съм проповедник, дори не съм радикален във вярата си - отричал съм се от Бог поради една или друга причина, което надали ме прави по-добър човек, но аз я нося тази вяра в себе си и повярвай ми, не съжалявам ни най-малко. А и както се казва, за да отидеш в Рая, трябва наистина да Вярваш, че той съществува. Ако повярваш в Рая, ще повярваш и в Ада, от което може би човек би преосмислил и живота си като цяло. Хипотетично погледнато, никой трезвомислещ човек, който има правото да избира между вечно зелените градини и врящите казани, не би избрал второто. Не ме разбирайте погрешно, Раят не е самоцел в живота ми, но предпочитам богоугодният* начин на живот пред мерзостта и покварата.


PS: Иначе преди време гледах един филм, а и е доказано и в медицината, че органите и кръвоносната система на маймуните никак не са сходни с човешките. Най-сходните такива са на прасетата или поне такива се използват. Колко от вас мислят, че са произлезли от прасета?


*Богоугоден начин на живот за мен не означава живот според определени норми и канони, а живот такъв, според който когато вечер си лягам, заспивам спокойно, а сутрин се будя с чисто съзнание и благодаря за това, което съм.
“God has no religion” - Mahatma Gandhi

Неактивен Barbarian

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 622
  • Пол: Мъж
  • die,die,die my darling...
Re: Неверието в бог,прави ли един човек лош?
« Отговор #31 -: Декември 20, 2007, 09:35:32 am »
Господ само ни е създал, а от нас се иска да направим избора. Не Бог слага ножа в ръката на убиеца, не Бог поставя лъжите в устата на лъжеца, не Бог пъха в джоба откраднатата от крадеца вещ.
По делата им ще ги познаете, както се казва :)

Значи,той само ни е създал пък после...кучета ни яли?
Това първо,и второ...вярно,по делата го познаваме. :)

Barbarian, децата и неродените отиват право в Рая, тоест на едно по-добро място от заобикалящия ни Свят.


А,тези,които цял живот "живеят" недъгави човеко,те къде отиват? Защо позволява прескъпия,добър и състрадателен бог тяхното съществуване? Queen..... пита и за войните,тях защо ги позволява? Нима всички загиващи или страдащи от една война са заслужили това и са грешници,няма невинни сред тях така ли?
 Не той слагал ножа в ръката,не той слагал в джоба..... Ми не може ли да изстругне ножа от ръката,да спре ръката на крадеца и т.н и т.н. Явно не може или не иска. Кеф му е да гледа "оловните войничета" отгоре. :)

PS: Иначе преди време гледах един филм, а и е доказано и в медицината, че органите и кръвоносната система на маймуните никак не са сходни с човешките. Най-сходните такива са на прасетата или поне такива се използват. Колко от вас мислят, че са произлезли от прасета?

Тоя филм....дето си гледал,не знам какъв е,но аз съм гледал много други в които си е доказано,че сходството на маймуната с човека си преголяма.
Това първо,и второ,колко от вас мислят,че са произлезли от кал? [lol]

*Богоугоден начин на живот за мен не означава живот според определени норми и канони, а живот такъв, според който когато вечер си лягам, заспивам спокойно, а сутрин се будя с чисто съзнание и благодаря за това, което съм.
Това човеко,не е богоугоден живот. Това е тебеугоден живот. Радостното е в случая,че този ти начин на живот тв прави(поне според мен) добър човек,но повярвай ми,а и ти го знаеш,бог тражи много повеке от теби? Така,че това,че ти се чувставш с чиста съвест и спиш спокойно не значи,че водиш богоугоден живот. :)

Неактивен stranger

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2437
  • Пол: Мъж
  • Don`t talk to strangers
Re: Неверието в бог,прави ли един човек лош?
« Отговор #32 -: Декември 20, 2007, 11:10:54 am »
Добро утро :)

Да, той само ни е създал. Все пак е някак си неправилно да считаме, че сме божият зоопарк, нали?
Всеки от нас има правото на избор, всеки от нас решава за себе си какъв човек да бъде. Ако благославяте Господ, ще бъдете и вие благословени от него. (почвам да звуча като някой пастор, а съм далече от тази опция  :p)

Що се отнася до недъгавите и сакатите, част от тях не са били заченати с любов, друга част от тях пък трябва да изминат пътя на "пречистването", защото още със зачеването си не са били удобни Богу поради една или друга причина (вероятно бъдещи масови убийци :)), но както знаем, децата са най-невинните на този свят, така че единствената опция е да им бъде даден шанс да повярват в Бог по този начи, а ако се молят достатъчно силно и вярват от цялата си душа в Него, то те ще бъдат изцерени и ще попаднат в Рая. А за войните вече писах.

Що се отнася до начина ми на живот и дали той е мене или богуугоден - като приключа с живота си на Земята, ще стане ясно, а дотогава не ми остава нищо друго, освен да продължавам да живея по този начин, който доста често съвпада с Божията воля. Евентуално и да го правя по-добре :)
Пак казвам, не съм светец, Раят не е самоцел в живота ми, но избрах да вярвам. Очевидно е, че ти, Barbarian, си избрал да не вярваш и да се осланяш на науката, но тя в много отношения е безсилна пред създаденото от Бога.

Първо съборно писание
на свети апостол Иоана Богослова

Глава 5

1. Всякой, който вярва, че Иисус е Христос, от Бога е роден, и всякой, който люби Родилия, люби и Родения от Него.
2. По това познаваме, че любим чедата Божии, като любим Бог и пазим Неговите заповеди.
3. Защото любовта към Бога се състои в това: да пазим заповедите Му. И неговите заповеди не са тежки.
4. Защото всякой, който е роден от Бога, побеждава света; и тази е победата, която победи света - нашата вяра.
5. Кой побеждава света, ако не онзи, който вярва, че Иисус е Син Божий?
6. Този е Иисус Христос, Който дойде чрез вода и кръв (и чрез Духа) - не само чрез вода, а чрез вода и кръв; и Духът е, Който свидетелствува, понеже Духът е истина.
7. Защото Трима са, Които свидетелствуват на небето: Отец, Слово и Светий Дух; и Тия Тримата са Едно.
8. И три са, които свидетелствуват на земята: духътводата и кръвта.
9. Ако приемаме човешкото свидетелство, Божието свидетелство е по-голямо, защото това е свидетелството Божие, с което Бог свидетелствува за Своя Син.
10. Който вярва в Сина Божий, има свидетелството в себе си; който не вярва в Бога, прави Го лъжец, защото н ее повярвалв свидетелството, с което е свидетелствувал Бог за Своя Син.
11. А свидетелството е това, че Бог ни е дарувал живот вечен; и тоя живот е в Неговия Син.
12. Който има Сина Божий, има тоя живот, който няма Сина Божий, няма тоя живот.
13. Това писах до вас, вярващите в името на Сина Божий, за да знаете, че имате живот вечен, и да вярвате в името на Сина Божий.
14. И дръзновението, що имаме пред Него, е това, че ако просим нещо по неговата Воля, слуша ни;
15. и ако знаем, че ни слуша за каквото бихме просили, знаем и че получаваме, каквото сме просили от Него.
16. Ако някой види брата си да съгрешава с грях не за смърт, нека се моли и Бог ще даде живот нему, - сиреч, на оногова, който съгрешава не за смърт. Има грях за смърт: не за него, казвам, да се моли.
17. Всяка неправда е грях, но има грях не за смърт.
18. Знаем, че всеки, роден от Бога, не греши; но роденият от Бога пази себе си, и лукавият го недокосва.
19. Знаем, че ние сме от Бога, и че цял свят лежи в злото.
20. Знаем също, че Син Божий дойде и ни даде светлина и разум, да познаем истиннаго Бога - Неговия Син Иисуса Христа. Той е истински Бог и живот вечен.
21. Чеда, пазете себе си от идолите. Амин.
« Последна редакция: Декември 20, 2007, 11:17:40 am от stranger »
“God has no religion” - Mahatma Gandhi

Неактивен Barbarian

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 622
  • Пол: Мъж
  • die,die,die my darling...
Re: Неверието в бог,прави ли един човек лош?
« Отговор #33 -: Декември 20, 2007, 16:48:27 pm »
Лелееееее. пич не знаех,че чак толкоз сляп си бил.
Добро утро :)

Да, той само ни е създал. Все пак е някак си неправилно да считаме, че сме божият зоопарк, нали?

Защо наричаш грижите за създаденото от теб зоопарк? Макар,че,ако бог е направил това,което се твърди,че е направил то той баш това е създал-божи зоопарк. И то такъв за който дори не полага грижи.Но да приемем,че не е правилно да бъде наречено стореното от него така и че не ни е създал да му бъдем "божи зоопар".Защо смяташ,че щом се грижиш за нещо създадено от теб то то е зоопарк? Ти,като си създаден от родителите си,да не би да си от родителския зоопарк? И тея смътни обяснения с това,че той ни създал,пък после ни дал право на избор и затуй видиш ли не се месел.... Ако родителите ти те създадат пък после ти "датат право на избор" без да полойат минимални грижи за теб,те добри родители ли са? А нали ние сме негови чеда,синове,дъщери,бла,бла... Е,добър отец е ...грижовен. :)

Що се отнася до недъгавите и сакатите, част от тях не са били заченати с любов, друга част от тях пък трябва да изминат пътя на "пречистването", защото още със зачеването си не са били удобни Богу поради една или друга причина (вероятно бъдещи масови убийци :)),
 Тъй,недъгавите.Как отсъди,че чаааст от тях били заченати не знам си как и друга не знам си какво и това не знам? Много навътре си бил с божиите дела. Верояяятно бъдещи убийци,вероятно негови заместници,вероятно доста невероятно. :) А той що не вземе да направи така,че те да не станат убийци по друг начин? Няма друг сигурно,а? Требе да ги направи недъгави. Мдааам....не е от най-способните явно.
но както знаем, децата са най-невинните на този свят, така че единствената опция е да им бъде даден шанс да повярват в Бог по този начи, а ако се молят достатъчно силно и вярват от цялата си душа в Него, то те ще бъдат изцерени и ще попаднат в Рая. А за войните вече писах.


Те хем са най-невинните,хем трябва да им се дава шанс да повярват в бог за да не станат виновни .Че и на всичкото отгоре това било единствената опция да им се даде шанс. Направи ги недъгави и им дай шанс да повярват в теб. Готина божа максима. А къде отиде равния шанс,правото на избор? Те имали ли са право на избор,дали да бъдат невярващи,но "дъгави" или евентуаааално (щото и това не е сигурно) недъгави,но вярващи? И видиш ли,ако се молели...гореееещо,ама много горещо,като в ада чак горещо (щото те в него живеят с недъзите си),тогава моооожело и да оздравеят.А,ти чувал ли си за такъв случай аджеба? Аз не съм. Явно никой не се е молел достатъчно горещо и не е повярвал достатъчно. Тогава какъв е смисъла ще попитам,щом като няма ни един резултат в желаната от бог посока в този негов експеримент с даването на шанс по подобен начин?
 Част пък трябвало да минат "пътя на пречистването",е кога се умърсиха дотолкова,като се раждат такива? Изтормозиха много мама сигурно.
 Ония точки от събора изобщо няма да ги коментирам,защото половината са просто празни приказки и констатации без разсъждения върху тях и аргументация.
« Последна редакция: Декември 20, 2007, 16:56:31 pm от Barbarian »

Неактивен stranger

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2437
  • Пол: Мъж
  • Don`t talk to strangers
Re: Неверието в бог,прави ли един човек лош?
« Отговор #34 -: Декември 20, 2007, 23:04:32 pm »
Добър вечер :)

Ако някой не иска да повярва, каквото и да се случва, каквото и да му се казва, той няма да повярва. Много лесно е човек да се отрече, трудно е обаче да приеме истината.
Не ме разбирай погрешно, не бягам от темата, но просто самият аз не съм толкова вещ, за да мога да те убедя, че Бог има. До момента говорихме за моите разбирания, като ти на пръв поглед ги оборваш, но не казваш нищо за "теорията" на която ти си привърженик. Пробвай се да докажеш, че Бог няма, за да мога и аз малко да контрирам, че така можем да продължаваме до безкрая, а аз се "уморявам" бързо - част от характера ми :)
А иначе, ако човек искрено вярва и се моли силно, то рано или късно ще бъде възнаграден. Това го вярвам и никой не може да ме убеди в обратното. Пробвай веднъж да се помолиш от душата си за нещо добро, за мир, за разбирателство, за любов - сигурен съм, че ще видиш как молитвите ти стават реалност. Не напразно цитирах цялата глава пета от съборното послание на Иоан, защото в нея по много елементарен начин са показани вярата и любовта в Бог, което предполага лесно схващане от аудиторията :)
“God has no religion” - Mahatma Gandhi

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Неверието в бог,прави ли един човек лош?
« Отговор #35 -: Декември 21, 2007, 11:35:28 am »
До момента говорихме за моите разбирания, като ти на пръв поглед ги оборваш, но не казваш нищо за "теорията" на която ти си привърженик. Пробвай се да докажеш, че Бог няма, за да мога и аз малко да контрирам
Не е същото. Доказателството, че нещо не съществува като цяло е значително по-трудно. Предлагам ви да изместите леко дискусията и вместо да спорите има ли бог, да спорите "ако има бог, има ли полза от него?".
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

Неактивен Barbarian

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 622
  • Пол: Мъж
  • die,die,die my darling...
Re: Неверието в бог,прави ли един човек лош?
« Отговор #36 -: Декември 21, 2007, 12:15:13 pm »
До момента говорихме за моите разбирания, като ти на пръв поглед ги оборваш, но не казваш нищо за "теорията" на която ти си привърженик. Пробвай се да докажеш, че Бог няма, за да мога и аз малко да контрирам
Не е същото. Доказателството, че нещо не съществува като цяло е значително по-трудно. Предлагам ви да изместите леко дискусията и вместо да спорите има ли бог, да спорите "ако има бог, има ли полза от него?".
Хехехехе
Имали полза от него...Смешно звучи,но те разбирам накъде биеш. :)
Ми,няма полза от него. А,щом няма полза от един бог,то значи го няма. И с него и без него все тая.Ти или си болен или си здарв,или си беден или си богат,или си добур или си зъл.Имането на такъв господ е абсолютно идентично на нямането.
 А и защо трябва да доказвам,че нещо го няма? То е очевадно,че го няма. Няма нищо в подкрепа на твърдението,че го има. Единствените сведения за имането му и единственото място от където човек може да научи за неговото съществуване е библията. А библията е пълна с толкова глупости,колкото и в най-наивните детски приказки няма. Да,най-вероятно човек с името Иисус е имало,но човек,нищо повече. Човек проповядващ и търсещ доброто у хората,човек вярващ в бог и т.н. и т.н.,но нищо повече. Няма ни една подкрепа за това,че ние,света сме създадени от бог,че бог ни обича и се грижи за нас-чедата си,че спира злото,че се бори с него,че е всемогъщ,изобщо,че има някакъв разум мислещ или пукащо му за човешкият род.
 Помогни си сам,за да ти помогне и господ. На вълка врата му е дебел,'щото сам си върши работата. Две абсолютно идентични поговорки или мъдрости,както щете ги наречете. Ако ме разбирате какво искам да кажа с това,че са идентични. :)

Неактивен XpacTa_lavista

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3489
  • Пол: Мъж
  • Дървен философ, но дрянов
Re: Неверието в бог,прави ли един човек лош?
« Отговор #37 -: Декември 21, 2007, 12:42:22 pm »
Не е същото. Доказателството, че нещо не съществува като цяло е значително по-трудно.
Само кой го казва [lol]
А и защо трябва да доказвам,че нещо го няма?
Защото не можеш :)
Когато човек върви без път...
 
             ...най-често стига до гарата

  Нека бъдем грамотни! Да се научим да пишем правилно поне на родния си език!

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Неверието в бог,прави ли един човек лош?
« Отговор #38 -: Декември 21, 2007, 13:54:43 pm »
Не е същото. Доказателството, че нещо не съществува като цяло е значително по-трудно.
Само кой го казва [lol]
Ъ? [oops]
Всеки човек, запознат малко по-отблизо с математиката ще ти го каже.
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

Неактивен Barbarian

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 622
  • Пол: Мъж
  • die,die,die my darling...
Re: Неверието в бог,прави ли един човек лош?
« Отговор #39 -: Декември 21, 2007, 14:39:13 pm »
Не е същото. Доказателството, че нещо не съществува като цяло е значително по-трудно.
Само кой го казва [lol]
А и защо трябва да доказвам,че нещо го няма?
Защото не можеш :)
Mи то нещо когато го няма,го няма. Няма какво да му се доказва.
Черното си е черно,бялото бяло. Тоя ,който вижда бялото,като черно и онзи виждащ черното,като бяло има проблем. Точка. Още по-голям е проблема,когато той вижда,че е бялото е бяло,но си затваря очите и сам се убеждава,че е черно.

Неактивен XpacTa_lavista

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3489
  • Пол: Мъж
  • Дървен философ, но дрянов
Re: Неверието в бог,прави ли един човек лош?
« Отговор #40 -: Декември 21, 2007, 16:14:01 pm »
Не е същото. Доказателството, че нещо не съществува като цяло е значително по-трудно.
Само кой го казва [lol]
Ъ? [oops]
Всеки човек, запознат малко по-отблизо с математиката ще ти го каже.
Не ми схвана намека ама както и да е [lol] Не съм запознат много с математиката, ама тогава варваринът какво е тръгнал да ми доказва(и без това не успя [lol])
Когато човек върви без път...
 
             ...най-често стига до гарата

  Нека бъдем грамотни! Да се научим да пишем правилно поне на родния си език!

Неактивен Barbarian

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 622
  • Пол: Мъж
  • die,die,die my darling...
Re: Неверието в бог,прави ли един човек лош?
« Отговор #41 -: Декември 21, 2007, 16:39:19 pm »
Не е същото. Доказателството, че нещо не съществува като цяло е значително по-трудно.
Само кой го казва [lol]
Ъ? [oops]
Всеки човек, запознат малко по-отблизо с математиката ще ти го каже.
Не ми схвана намека ама както и да е [lol] Не съм запознат много с математиката, ама тогава варваринът какво е тръгнал да ми доказва(и без това не успя [lol])
Ебаси последователността-"Не съм запознат много с математиката, ама тогава варваринът какво е тръгнал да ми доказва" ......Математиката...варваринът....ми доказва......
 И кого питаш,варварина или Feanor?

Неактивен XpacTa_lavista

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3489
  • Пол: Мъж
  • Дървен философ, но дрянов
Re: Неверието в бог,прави ли един човек лош?
« Отговор #42 -: Декември 21, 2007, 16:43:54 pm »
Не е същото. Доказателството, че нещо не съществува като цяло е значително по-трудно.
Само кой го казва [lol]
Ъ? [oops]
Всеки човек, запознат малко по-отблизо с математиката ще ти го каже.
Не ми схвана намека ама както и да е [lol] Не съм запознат много с математиката, ама тогава варваринът какво е тръгнал да ми доказва(и без това не успя [lol])
Ебаси последователността-"Не съм запознат много с математиката, ама тогава варваринът какво е тръгнал да ми доказва" ......Математиката...варваринът....ми доказва......
 И кого питаш,варварина или Feanor?

Него, ама айде като искаш, отговори ти [lol] Като е по-трудна твоята част не се мъчи-Бог съществува и толкоз [lol]
Когато човек върви без път...
 
             ...най-често стига до гарата

  Нека бъдем грамотни! Да се научим да пишем правилно поне на родния си език!

Неактивен Barbarian

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 622
  • Пол: Мъж
  • die,die,die my darling...
Re: Неверието в бог,прави ли един човек лош?
« Отговор #43 -: Декември 21, 2007, 16:51:03 pm »
Не е същото. Доказателството, че нещо не съществува като цяло е значително по-трудно.
Само кой го казва [lol]
Ъ? [oops]
Всеки човек, запознат малко по-отблизо с математиката ще ти го каже.
Не ми схвана намека ама както и да е [lol] Не съм запознат много с математиката, ама тогава варваринът какво е тръгнал да ми доказва(и без това не успя [lol])
Ебаси последователността-"Не съм запознат много с математиката, ама тогава варваринът какво е тръгнал да ми доказва" ......Математиката...варваринът....ми доказва......
 И кого питаш,варварина или Feanor?

Него, ама айде като искаш, отговори ти [lol] Като е по-трудна твоята част не се мъчи-Бог съществува и толкоз [lol]
Думите на Feanor  що ги бутна в моята уста не знам. Това първо. Второ,може и да е прав. И трето,не видях ти някъде нищо да се опитваш да доказваш. Явно не искаш с лесни задачи да се ловиш. И четвърто,бог не съществува и толкоз.

Неактивен XpacTa_lavista

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3489
  • Пол: Мъж
  • Дървен философ, но дрянов
Re: Неверието в бог,прави ли един човек лош?
« Отговор #44 -: Декември 21, 2007, 16:53:41 pm »
Не е същото. Доказателството, че нещо не съществува като цяло е значително по-трудно.
Само кой го казва [lol]
Ъ? [oops]
Всеки човек, запознат малко по-отблизо с математиката ще ти го каже.
Не ми схвана намека ама както и да е [lol] Не съм запознат много с математиката, ама тогава варваринът какво е тръгнал да ми доказва(и без това не успя [lol])
Ебаси последователността-"Не съм запознат много с математиката, ама тогава варваринът какво е тръгнал да ми доказва" ......Математиката...варваринът....ми доказва......
 И кого питаш,варварина или Feanor?

Него, ама айде като искаш, отговори ти [lol] Като е по-трудна твоята част не се мъчи-Бог съществува и толкоз [lol]
Думите на Feanor  що ги бутна в моята уста не знам. Това първо. Второ,може и да е прав. И трето,не видях ти някъде нищо да се опитваш да доказваш. Явно не искаш с лесни задачи да се ловиш. И четвърто,бог не съществува и толкоз.
Аз да съм казвал, че е крив [lol] Поразгледай по-предните постове, може да ти се опресни мисълта [lol] А напротив, в момента съм с най-лесната задача [lol]. И четвърто, Бог съществува и толкоз [lol]
Когато човек върви без път...
 
             ...най-често стига до гарата

  Нека бъдем грамотни! Да се научим да пишем правилно поне на родния си език!