Автор Тема: Дама Пика  (Прочетена 89065 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен DarkPassionPlay

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 83
  • Пол: Жена
Re: Дама Пика
« Отговор #75 -: Април 10, 2010, 11:10:52 am »
в квартирата на една приятелка викахме хекат астермус и стана много лошо после
Ко речи???
Действително има Хеката и Астарта, древни богини на плодородието, богини-майки. При тях не е викане на духове, а "инвокация" и "евокация". Прави се от опитни магьосници. Уж...Ккато каза Fallen Angel-вредно е да се викат неща, които не съществуват, идват други неща, които не искате да срещате...
Като цяло да се призовават духове,за които не знаете дали съществуват е опасно, тъй като не знаете какво ще се появи(визирам Дама Пика-едва ли е истина). А иначе, викала съм я-да. Нищо.
"ВРЕМЕТО НА ГЕРОИТЕ СВЪРШИ, ХРИСТИЯНСКИЯТ БОГ ГИ УБИ, ОСТАВЯЙКИ СВЕТА БЕЗ НИЩО ОСВЕН С ХЛЕНЧЕЩИ МЪЧЕНИЦИ" БЕОУЛФ

Неактивен iFkaaaa

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: Дама Пика
« Отговор #76 -: Май 16, 2010, 18:32:47 pm »
Бяхме в час по математика и един мой съученик започна да разказва как призовали Дама Пика. Имало пълнолуние, в полунощ, били в тъмна стая наредени в кръг. В кръгът сложили огледало и картата. Извикали 3 пъти "Дама Пика появи се!" за миг присветнала някаква светлина, те се изплашили и излезли от стаята.. След около 10 минути влезли и на масата, където имало чаша с вода, чашата била счупена.  [lol] [lol]



Неактивен iFkaaaa

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: Дама Пика
« Отговор #77 -: Май 16, 2010, 18:33:22 pm »
Бяхме в час по математика и един мой съученик започна да разказва как призовали Дама Пика. Имало пълнолуние, в полунощ, били в тъмна стая наредени в кръг. В кръгът сложили огледало и картата. Извикали 3 пъти "Дама Пика появи се!" за миг присветнала някаква светлина, те се изплашили и излезли от стаята.. След около 10 минути влезли и на масата, където имало чаша с вода, чашата била счупена.  [lol] [lol]

Неактивен world..

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: Дама Пика
« Отговор #78 -: Юни 03, 2010, 19:05:58 pm »
 :arrow:ние с моята приятелка сега се включихме да четем за дама пика още историй но ет0 4е искахме да ви кажем една наша която се случи преди малко решихме да вземем няколко на брой карти по малко дори и от 10 и решихме да се скрием в тъмният коридор взехме едно радио а на него имаше кръгло огледало..моята приятелка се страхуваше влезна в стаята и аз казах 3-пъти дама пика появи се!! тя истегли карта и ет0 4е това беше дама пика разкрештяхме се а радиото се пусна влезнахме в детската и споделихме тази история въпреки че опитвахме много пъти да истеглим дама и не станаха ,но се питаме защо радиото се пусна ?? сигорно не ни вярвате но това е ИСТИНА  [chetenee]

Неактивен DarkPassionPlay

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 83
  • Пол: Жена
Re: Дама Пика
« Отговор #79 -: Юли 07, 2010, 16:44:49 pm »
Не знам кво сте пушили, ама и аз искам.
"ВРЕМЕТО НА ГЕРОИТЕ СВЪРШИ, ХРИСТИЯНСКИЯТ БОГ ГИ УБИ, ОСТАВЯЙКИ СВЕТА БЕЗ НИЩО ОСВЕН С ХЛЕНЧЕЩИ МЪЧЕНИЦИ" БЕОУЛФ

Неактивен chocolate_fairy

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2346
Re: Дама Пика
« Отговор #80 -: Юли 07, 2010, 20:10:48 pm »
Много интересни истории... но дайте малко по-грамотно.
A thousand years, a thousand more,
A thousand times a million doors to eternity
I may have lived a thousand lives, a thousand times
An endless turning stairway climbs to a tower of souls
If it takes another thousand years, a thousand wars,
The towers rise to numberless floors in space
I could shed another million tears, a million breaths,
A million names but only one truth to face

Неактивен Attention

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 981
  • Пол: Жена
  • ... amor vincit omnia
Re: Дама Пика
« Отговор #81 -: Юли 24, 2010, 19:34:43 pm »
Като малко много се бях уплашила с тази Дама Пика, виках я, виках я, тя не дойде  :> Обаче си я представях като си мия зъбите и си дигна главата в огледалото, че ще я видя, ама така и никога не я видях. Бяха ми лели куршум даже, много време ме беше страх от тъмното и кво ли не... Всичко е в главата хора, ако повярвате можете и по вода да проходите... Споко, по-добре вярвайте в Господ(щото много атеисти са навъдиха), отколкото в някакви такива  :)
Would you die for the one you love?

Неактивен MrDeath

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: Дама Пика
« Отговор #82 -: Септември 29, 2010, 22:27:19 pm »
Много ми е интересно какви работи се говорят тук. Дама Пика, Джуджето Джо, Жокера, Блъди Мери... и прочие... Не знам кой в какво вярва и до каква степен, така като гедам и темата е започната доста отдавна, но за всичко, което сте чували и са ви разказвали има просто или поне логично обяснение.

Като бях малък и на мен ги разправяха тези за Дама Пика... Ужасна, страшна и много красива уж... Историята беше как някакви момчета влезли в маза сложили едно огледало намазали го с паста за зъби и оставили тубичката отворена взели си карти (или по скоро само картата на Дама Пика) взели си свещ запалили я и изгасили осветлението, извикали 3 пъти "Дама Пика покажи се!" и следва вече кървавата баня на Блъди Мери от малки дечица... естествено трябвало да има кой да разкаже и когато всички почнали да пищят едното дете успяло да цъкне ключа и да светне, съответно Дамата на смъртта я нямало, а останалите биле мъртви, при което отцелелия излязал, но сънувал кошмари всеки божи ден докато не умрял... Зловещо нали?
Интересното е как "Свръхестествено" влияее на всички :D

Както и да е... Както и сами можете да проверите, всички пишат: "когато бях малък/малка" Еми от тук тръгва обяснението човешката психика е податлива на такива работи особено когато сме малки и малко извратените разкази те карат да настръхваш и да "припаткваш" Особено щом става въпрос за духове/вампири/демони/върколаци/фантоми... Естествено ефектът от подобен разкъз ще е по голям върху момиченце на 10-16-7, без да ми се обиждат дамите тук, но те са по страхливи от мъжете/момчетата

(има изключения, но природата трябва да е разнообразна, така че няма да говоря за тях) Надявам се да не съм обидил никого.

И ние бяхме пробвали това за Джуджето Джо... Само, че вместо да мацаме огледалото с паста за зъби сложихме брашно пред огледалото... (за същия ефект) и имаше стъпки да... толкова малки колкото палеца на човек и то беше палец на човек... :D
Защото обикновено когато се навиват хората да правят подобни работи сред тях има хора със стабилна психика, които са наясно с нещата, че това са просто измислици и решават да се пошегуват за да ви изкарът акъла... Не се стряскайте напразно... няма смисъл от подобни работи, все известният "страх от тъмното" е основната причина и то защото нямата идея какво можете да напипате... паяк, хлебарка или да си блъснете главата в стената или някой равт... още по забавното в тези истории е, че винаги се слиза на прашно, мръсно, тъмно, влажно място Маза/таван това допринася за ужаса който изпитвате докато призовавате духа нали... А и във всички филми на ужасите започват със изоставени бараки,къщи/хотели/мотели/градове/ тъмни горички и обикновено труповете на хората (Манекените от пластмаса) лежат в кръвта си (някаква боя...). На подобни места стават много често течения, в мазите особено има плъхове, които въобще не ги е грижа, че ще призовавате нещо, те си ядът спокойно и в същото време ви стряскат.

Разбира се не всеки ще се съгласи с моето изказване, но не се и опитвам да повлиявам на някого, всеки вярва в както иска и си е негов личен избор (демокрация сме все пак :) )

И все пак темата е за Дама Пика, но някой чувал ли е за Дама Купа? :D
И не се шегувам, защото и такива истории са ми разказвали, че тя била същата като Дама Пика, само че първо се възползвала от момчетата... Което ме навежда на мисълта, че някой явно не е правил **** от доста време насам... за да каже подобна глупост.

И все пак, който го е страх не се захваща с подобни работи, но аз съм убеден, че ако съществуваха и някой благоволи да обезпокои дух, че няма да е сред живите и съответно няма да може да разкаже историята си. :)

Митове/фантастики/конспирации/ и много силно и развито въображение могат да постигнат голям успех върху влиянието на хората... :)

Всичко е тръгнало от някъде нали?

Неактивен KingFruzhin

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Дама Пика
« Отговор #83 -: Ноември 02, 2010, 18:29:55 pm »
Здравейте! Тукощо се регнах... Ще ви разкажа малко за мен :) Преди като бях малък ( не, че сега съм много "голем") на 8 - 9,10 годинки бях нещо като "ловец на духове" :D Причината беше следната: Беше един дъждовен следобед. Във втори клас бях и бях на занимална ( много хора бяхме на занимална вклучително и батковците от 4 клас!) и по едно време се почна да се тича по етажите... излезнах да видя защо тичат и крещят и евентуално да се разправя с тях :D ( пишех се за един от най - силните момчета заедно с един мой приятел) и ми казаха, че са викнали Дама Пика в салона на даскалото направо потръпнах. Не знаех много за нея, но занаех, че убива децата. Междучасието дойде още като излезнах и се почна онова тичане, крещене и прочие... чух , че съответната група, която е викнала Дама Пика ( а групата е била само от "батковци" и "какичка" от 4 клас) идва към "моята стая" се скрих при госпожата , а една моя приятелка викна като ненормална. Госпожата ми рече: Стига се излага ти си голям мъж... не ме карай да те заведа не само теб, а и всички други в салона , за да видите, че няма нищо и големите ви плашат! После госпожата викна един батко и го попита защо ни плаши той се засмя, но не отговори ( а преди това най - добрия ми приятел, за който ви споменах, че е 2-рия "най - силен" беше с въпросния батко :D). Викнах дядо да ме вземе после  и се прибрах вкъщи и седях само при баба и дядо даже и при тях спях... и ме беше страх да погледна огледало. Баба ми усети, че нещо ме гризе и си поговорихме с нея за това, но въпреки всичко пак си ме беше страх! На другия ден никой от класовете не се биеше с другия ( искам да кажа, че преди случката се млатехме много и биехме всички) никой не се биеше с другия... Всички ни беше любопитно какво има долу дали наистина имаше Дама Пика и решихме да слезнем долу. Ест. избрах ме най - смелите, най - силните момчета и момичета да слезнат, а после дойдеха и такива с лабилна психика... Както и да е и мен накарах под въздействието ти си един страхливец, слабак... и както всяко момче в 21 век на такива обиди би се навило и да скочи от мост! Първо влезнаха момичетата и част от момчета от нашия клас. И Едното започна да реве и да вика, че Дама Пика идвала да ни "ИЗЯДЕ". Потръпнах и отидох при госпожата ( класната) и тя ми каза да не се безспокоя и, че няма такова, но не мен ме беше страх! Казах си така и така ще се мре :D поне да се бия... ( впрочем бях гледал миналата вечер Хан Аспарух и ми се беше дигнало самочуствието). Другото междучасие пак се слиза долу този път и аз реших. Както винаги изчаках първо да влезнат другите, за да не излезна преебания!!! Всички се разбегаха видях как един тъпак от нашия клас нещо го буташе през парапета, друго момиче го беше хванало за ръката... тогава слезнах долу и видях, че бяха нарисувани 3 кръкчета и в тях едни кръстове... ( после се разбра, че пак големите са го направили). Всички от моя клас ( частично останаха в салона или по етажите май хора) се прибрахме и едно момиче Антонина се беше наплашило и му казах, че тоя дето е щял да падне през парапета съм го дръпнал с въже :d после си призна, че той сам се е прехвърлил, за да демонстрира, че Дама Пика го бута да падне!

Доста писах като за начало във форума :D Някои неща съм добавил в разказа, защото нямам голям спомен от тогава, но това помня. :DD Моля пишете бързо ако искате

Неактивен иринчето

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: Дама Пика
« Отговор #84 -: Декември 26, 2010, 18:36:44 pm »
A за понто греди чували ли сте? Kазваш понто греди появи се понто греди появи се понто греди появи се на светло със едно огледало най повече в банята че ще те изгони от стаята ако си там и после става лошо като те изгони [shame]знаете ли какво ще стане като ви изгони после един зъл дух ще те убие във стаята и ще ти се появи призрак на огледалото и цял живот ще пикаш на вънка :> [evil]  [shame] [evil] :>

А съм чувала за дама пика,аз веднъж със гаджето ми го викахме ама у/в тях :) и то ние бяхме  в банята
но се случи нещо като я викахме :question: дама пика местеше предметите [oops] [oops] [oops] [oops] [oops] [oops] [oops] но много се застрашихме този/тоя призрак правеше  така [evil] :> но ми стана лошо и избягах [shame] [shame] [shame] [shame] [shame] но гаджето ми разказа че е учил много и беше отговорил на всички въпроси  и тя  му казала че  да не вика кървъвата мери че ще го убие [boii]
____________________________________________________________________________________________
ако не успееш не го прави ако
можеш го прави но не питай
не го викай но му кажи да те
пазии :)

Неактивен MiMiToOoOo

  • Философ
  • ***
  • Публикации: 7329
  • Пол: Жена
Re: Дама Пика
« Отговор #85 -: Януари 29, 2011, 03:16:07 am »
омг...нужна ни е чистка тук [lol]

Неактивен kalista

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9283
  • Пол: Жена
Re: Дама Пика
« Отговор #86 -: Януари 30, 2011, 17:31:00 pm »
Kaква ти чистка, аз викам направо цялата тема да си ходи хахаха Понто!!! [lol]
Promises disguise as temporary truths which end up as the world’s greatest lies.

Неактивен MiMiToOoOo

  • Философ
  • ***
  • Публикации: 7329
  • Пол: Жена
Re: Дама Пика
« Отговор #87 -: Януари 30, 2011, 20:09:13 pm »
Понто Греди!!! Мария, имай уважение и не му говори на малко име, все едно сте първи приятели! [lol]

Неактивен snejanka

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: Дама Пика
« Отговор #88 -: Февруари 09, 2011, 16:58:26 pm »
Здравейте, попаднах на темата и реших да напиша и аз нещо.
По принцип духовете са нещо, което не всеки човек е способен да види. Много хора могат да усетят присъствието на дух, но не и да го видят. Други успяват да го чуят. Но духовете са една много тъмна материя, с която НЕ БИВА ДА СЕ ЗАХВАЩАТЕ. Първо: когато решите да призовете някой дух, трябва да знаете защо го викате. Ако призовете дух на шега последствията едва ли ще ви харесат. Чела съм доста по тази тема. Духовете се появяват предимно нощем, защото те вече са създания, които чярпят своято сила от тъмнината. Духове могат да бъдат извикани само от вещи хора.Трябва да знаете точно как да извикате един дух, така че той да не бъде разгневен. Ако го извикате не както трябва кошмарите ще са малка част от това, което ще ви се случи. Ако веднъж си видял дух започваш да ги усещаш когато са наблизо. Ставаш като черна радио станция. Със сигурност духове има и тези, които не вярват, не могат да ги видят. Не съм призовавала духове, защото знам, че е опасно да призоваваш дух напразно, но винаги съм вярвала че ги има! [pccc]

-------------------
Пиши грамотно!!!!!
« Последна редакция: Февруари 09, 2011, 19:05:10 pm от me4tatelka »

Неактивен chocolate_fairy

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2346
Re: Дама Пика
« Отговор #89 -: Февруари 09, 2011, 17:07:13 pm »
Така, така... да си вещ, да викаш или не... всеки сам си решава до колко му стиска.
Но когато пишем за тези неща, няма да е лошо ако го правим малко по-грамотно. Иначе колкото и серизна интенция да имаме написаното да звучи убедително и с тежет... с тези грешки някак няма да Успеем да реализираме намерението си.  

A thousand years, a thousand more,
A thousand times a million doors to eternity
I may have lived a thousand lives, a thousand times
An endless turning stairway climbs to a tower of souls
If it takes another thousand years, a thousand wars,
The towers rise to numberless floors in space
I could shed another million tears, a million breaths,
A million names but only one truth to face