Автор Тема: 15:42 минути  (Прочетена 17439 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен `Fallen_Angel`

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3731
  • Пол: Жена
  • Докато адът замръзне...
15:42 минути
« -: Май 18, 2009, 17:34:11 pm »
« Последна редакция: Ноември 06, 2014, 12:29:42 pm от Don_NUTSO »







Ако ще се давиш, не се мъчи в плитка вода.[/center]

Неактивен chocolate_fairy

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2346
Re: 15:42 минути
« Отговор #1 -: Май 19, 2009, 10:44:47 am »
Разрева ме.

И честно, срам ме е, че някои неща не съм знаела.

В стремежа си вечено да гоним някой, било то Американци или Европейци, все оставяме голяма част от същността си някъде по пътя, за да не ни тежи. Хубаво е да се върнем удома най-накрая и да бъдем себе си, не каквито ни желаят, просто себе  си.

Горещи поздравления за темата.

A thousand years, a thousand more,
A thousand times a million doors to eternity
I may have lived a thousand lives, a thousand times
An endless turning stairway climbs to a tower of souls
If it takes another thousand years, a thousand wars,
The towers rise to numberless floors in space
I could shed another million tears, a million breaths,
A million names but only one truth to face

Неактивен stranger

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2437
  • Пол: Мъж
  • Don`t talk to strangers
Re: 15:42 минути
« Отговор #2 -: Май 19, 2009, 11:59:20 am »
Те хубаво са горещи, ама като гледам каква популярност има темата, иде ми да се скрия някъде и да не се показвам още десет години.
Наистина в клипчето има неща, които не знаех до вчера.
“God has no religion” - Mahatma Gandhi

Неактивен nMz

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • Усмихни се ! Утре ще е по-лошо !
Re: 15:42 минути
« Отговор #3 -: Май 19, 2009, 12:18:55 pm »
И както много пъти е доказвано в българската история - политиците често играят по-важна роля във войната от генералите.

Това не е клип , който трябва да бъде пускан във форуми.Това е клип , който трябва да бъде пускан в училищата поне 2 пъти седмично , заедно със химна.

Поздравления за темата :)
Ако ти се даде мечта , то непременно ще ти се даде и възможност за осъществяването й !

Неактивен chocolate_fairy

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2346
Re: 15:42 минути
« Отговор #4 -: Май 19, 2009, 12:36:45 pm »
Идеята е бижу, но трудно ще стане, ако не е заложено в учебната програма време за това. Всички сме запознати със системата. Знаете колко е смотана в много отношения. А часа на класа, който си е отреден за това, обикновено се възприема като свободен, ако не е, има други теми за обсъждане, най-популярна - отсъствията.

Горчиво съм се смяла на участниците в "Бягство към победата", идея съм си нямала колко неграмотни сме станали. Това невежество е залегнало в поколенията и се предава наследствено. То да беше само невежеството, щеше да е добре, поправимо е, но леността и липсата на интерес са значително по-унищожителни.

Ако трябва да съм откровена има надежда, усеща се слаба промяна към по-добро. Иска се упоритост и много труд за да се изгради силно чувство за национална принадлежност и най-вече мотивираност за гражданска активност.
 
A thousand years, a thousand more,
A thousand times a million doors to eternity
I may have lived a thousand lives, a thousand times
An endless turning stairway climbs to a tower of souls
If it takes another thousand years, a thousand wars,
The towers rise to numberless floors in space
I could shed another million tears, a million breaths,
A million names but only one truth to face

Неактивен Sexy_Scorpionka

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2210
  • Пол: Жена
  • The show must go on!
Re: 15:42 минути
« Отговор #5 -: Май 19, 2009, 14:27:55 pm »
Аз също се разплаках и не знам какво точно да напиша... чувствам се и горда, но ме е и срам. Горда заради хилядите смели мъже който както се спомена в клипа в тези моменти, когато на карта е бил заложен животът им последното, което са правили е да помислят за себе си... И ме е срам, защото повечето от учениците не знаят тези неща на дневен ред са хиляди други "по-модерни неща" , но не и да седнеш да научиш историята, битието на народа си... Горда съм и винаги ще бъда ,че съм българка! Поклон!  [evala] [bgzname] [evala]

« Последна редакция: Май 19, 2009, 14:31:53 pm от Sexy_Scorpionka »

Всички ние се нуждаем от някого, а ако го нямаме заспиваме с мисълта, че някога ще го открием.

Неактивен MiMiToOoOo

  • Философ
  • ***
  • Публикации: 7329
  • Пол: Жена
Re: 15:42 минути
« Отговор #6 -: Май 19, 2009, 14:55:30 pm »
Този клип съм го гледала преди време, и както тогава, така и сега останах без думи...И аз да се присъединя към засрамените, знам част от нещата, които са направили българите или пък са дали на света...
И да, аз съм горда с България...!
Страхотна тема, нека всички от форума да изгледат клипчето...

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: 15:42 минути
« Отговор #7 -: Май 19, 2009, 15:02:42 pm »
Аз не се разплаках, нито се почувствах гузна и засрамена...
Настръхнах, докато гледах клипчето и четях бързо сменящия се текст в който се изреждат толкова много и значими български постижения. И се замислих... Дали след като толкова смели българи са дали живота си за да извоюват свободата ни, а ние потъпкваме и не помним паметта им, така няма да стане и с децата на България, на чиито постижения днес се радваме и са повод за гордост. Дали типично по български, няма да плюем на техния труд и успехи и няма да продължим да се втеляваме и затъваме... Ще ми се да има повече такива млади хора, като това 15 годишно момче, което е направило клипа. Ще ми се в ежедневието си да виждам повече амбициозни млади хора, които знаят какво искат и се борят за да го постигнат... Ще ми се да знам, че младите хора на българия в по-голямата си част са едни грамотни и образовани личности, полезни за обществото и най-вече за самите себе си... 
Да, клипът е прекрасен и е повод за гордост, но е повод и да се замислим, да дадем оценка на живота си и ако той не е това, което искаме да бъде - да се опитаме да го променим, а не само да цъкаме с език и да се срамуваме на утрешния ден, за това, че сме пропилели днешния...
« Последна редакция: Май 19, 2009, 20:09:30 pm от Don_NUTSO »

Неактивен Naughty

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1275
  • Пол: Жена
Re: 15:42 минути
« Отговор #8 -: Май 20, 2009, 08:45:52 am »
И аз незнаех, някои неща  [confused]
То хубаво сме горди ама като ни управляват бездарници  [evil]
Важното за един народ е да знае историята си и да я развива, а не само да си се гордее с минали неща!  [confused]

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: 15:42 минути
« Отговор #9 -: Май 20, 2009, 12:42:12 pm »
Ами продължавай да лежиш на кълката, че бездарници ни управляват, пък все тъй у кереча ще си киснем.

Неактивен NoMore

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1022
  • Пол: Мъж
  • The smile in my dream... I Found on your face!
Re: 15:42 минути
« Отговор #10 -: Май 20, 2009, 13:56:51 pm »
 [bgzname] България!
Ние сме щастливи тогава, когато за всичко в нас има съответствие извън нас.

Неактивен Petrov

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1504
  • Пол: Мъж
  • I'll do my crying in the rain !
Re: 15:42 минути
« Отговор #11 -: Май 20, 2009, 16:58:00 pm »
Клипа е страхотен и наистина те кара да се замислиш... Честно да си кажа никога не съм се гордеел че съм българин ... т.е. на моменти съм горд като чета за нашето минало и успехите на българите  , но в следващия момент като изляза на улицата и видя за какво става въпрос си казавам " Какво правя все още в тая скапана държава" .
Както каза нМз , ако това клипче се пуска всеки път в училищата , ще има някакав шанс да се оправят нещата , но уви едва ли това ще стане  [confused] .
I'll never let you see
The way my broken heart is hurting me
I've got my pride and I know how to hide
All my sorrow and pain
I'll do my crying in the rain

Неактивен `Fallen_Angel`

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3731
  • Пол: Жена
  • Докато адът замръзне...
Re: 15:42 минути
« Отговор #12 -: Май 20, 2009, 19:05:52 pm »
Говорите за училище и колко е хубаво да се пуска там, за да се научи младото поколение на патриотизъм. Сигурно сте прави, но нали първо трябва да почувстваш нещо. То е вид любов. Винаги съм се чудела на хората, които мрънкат, че искат да са влюбени и в тях да се влюби някой. Или го имаш, или го нямаш :) Това не са пари, това не е акъл, това е чувство...

И в този ред на мисли. Да се пуска в училище за младите поколения... А ние, дъртите поколения, ние отписани ли сме? Ние вече не можем ли да почувстваме такава любов? :)
Ако ще се давиш, не се мъчи в плитка вода.[/center]

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: 15:42 минути
« Отговор #13 -: Май 21, 2009, 09:59:07 am »
А младото поколение на България къде е? Не забелязвате ли, че страната води ... не знам как да я нарека ...анти-младопоколенна политика ... доста голям процент са вече в друга държава, какво прави по въпроса скапаната ни държава? Нищо ... не инжектират никакви стимуланти за привличане ... пускат в циганската махала речта на Борисов от Америка и да ги надъхват мръсните цигани срещу него, залагат на лошия човешки материал, те са в центъра на вниманието, 60% от записалите студенти в ВСИ записват заради бригадите навън, по-голяма част намират начин и остават там за доста дълъг период, а някои завинаги ... Силно се съмнявам вече днешното поколение да настръхва примерно като чуе химна или като чуе Валя Балканска ... вече може би е късно за такива филмчета, дори то усеща, че на държавата не и дреме кой какъв е и за какво се бори ... важно е печалба да има за властимащите, на народа - майната му - ще оцелее каквото и да става ...
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен chocolate_fairy

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2346
Re: 15:42 минути
« Отговор #14 -: Май 21, 2009, 11:21:15 am »
Все по-мъчно ми става като гледам как се получава ефектът на ВИК. Идват, копаят, сменят тръби, ок, правят добро, нали?, но после никой не идва да асфалтира запълнените с пръст и дребни камъни дупки. Опитват се да направят нещо (някои) после замазват положението, но никога не се довършва и не е както би трябвало да е.

Едно малко просто примерче, колко пъти общините по проект Красива България обновяваха и освежаваха паркове (и не само)? И колко от тях останаха същите като в деня на завършването на процедурата? Милото ни младо поколение не се притеснява да драска, да кърти и да изразява себе си чрез унищожение на нещо на готово дадено.

И колко още примери в същия дух, че чак се ядосвам като се сетя. 

Ми как няма да остане само кофти материал, който е малко по-грамотен и по-емоционален, по-културен не намира среда за себе си тук и за да не си къса нервите я търси другаде. Нормалните хора така правят, остават там, където психическото им състояние не е застрашено. Не е лесно навън, никак даже. Но когато законност и ред стоят зад гъра и защитават основни човешки права, избора не е толкова труден. (Не говоря за онези, ентусиастите от третата класа, които са си чисти бачкатори, техния мотив е ясен, да се нахранят, да нахрани и семействата си.)

Тъпо ми е като гледам безхаберието на чиновническото ядро. Тъпо ми е, че сега идват избори, още един шанс за промяна (на теория), а не знам, наистина не знам какво да правя с правото си на глас. И не само аз, повечето от хората около мен, които се имат за интелигентни, можещи хора са отвратени от хилядите случаи на случващи се нередности. Незнам, хора, аз малко съм на кантар между отчаянието и искрената вяра, че ще се справим.

Както и да е, хубаво е да се гордеем с миналото, още по-хубаво е да може да се гордеем с настоящето. Дано дойде и този ден, по-скоро, защото наистина потъваме. 
A thousand years, a thousand more,
A thousand times a million doors to eternity
I may have lived a thousand lives, a thousand times
An endless turning stairway climbs to a tower of souls
If it takes another thousand years, a thousand wars,
The towers rise to numberless floors in space
I could shed another million tears, a million breaths,
A million names but only one truth to face