Автор Тема: Обвинте Лунната соната  (Прочетена 410 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен English Accent

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 202
  • Пол: Мъж
Обвинте Лунната соната
« -: Януари 17, 2012, 21:03:55 pm »
. Днес стигнах до прозрение благодарение на съквартиранта ми. Чудех се какво ме различава от онези щастливи копелета, на които просто не им пука и не се замислят. Какво ме отделя от тях, от шлаката. Това бях аз. Сам се отделях от тях, най- сетне снобизма на баща ми даде резултат. Живееш ли прекалено дълго с една идея, макар и да ти е противна, тя става неизменна част от теб. Чудесно, нама какво. Как да се боря с всички тия гадости? Нима и не мен ми е съдено да се превърна в това, което искренно ненавиждах. Ще се събудя някоя сутрин и ще си кажа: „Да, разбирам ги и тях” И край с мен, загубен съм. Безпокоя се за себе си прекалено много, знам. Като Буковски. Дали не трябва да постъпя като него? Ето, пак ще трябва да съм някой друг, и то само защото не знам кой съм или пък съм станал нищо. Странен процес, изпълнен с мъгливи спомени, клетви, воля, умираща ден подир ден, щастие, което от искрена емоция и мироглед се превръща в маска, която не ти позволява дори да дишаш свободно. Аз съм роб на всички човешки грешки.
Съквартиранта ми се прибира.
-‘Що си пушил вътре?
- Ами пих и ми се допуши вътре.
-Е добре де, нали се разбрахме да не пушиш вътре?
-Човек, духай! Плащаме еднакво за всичко, така че духай! Ако искаш може да се редуваме, ще пуша вътре през ден, ако искаш и график може да си направим, ако искаш може и да ме разбереш като човек, все ми е едно. Само че от днес нататък аз няма да правя компромиси с живота си.
- Да бе, да пушиш е особено градивно. Нали ти разправяше, че „свободата на един човек свършва там, където...”
-Всъщност мисля, че Русо го е разправял, но както и да е, може и някой друг да е.
- Пиян си.
-Да, затова ми се допуши. Трябва ли да го казвам още 2- 3 пъти или ще си запишеш?
-Човек не искам да се караме.
- Супер, и аз не искам. Да ти сипя бира?
-Ок. Защо се сгромоляса светът ти днес?
Засмивам се.
-Нямам представа, знам само, че така стана.
Така и не намерих с какво да заместя Лунната соната и тя почна за 346-ти път. Със съквартиранта си казахме „Наздраве” и дълго се наслаждавахме на съвършенството на тази странна сплав от метали, пластмаси, гуми, чувства, мисли, цветове и вкусове, която за експресивност наричаме живот.







... защото единствените хора за мен са лудите, онези, които са луди за живот, луди за разговори, луди за спасение, онези, които пожелават всичко наведнъж, които никога не се прозяват, нито дрънкат баналности, а горят, горят, горят като приказни жълти фойерверки, разпукват се сред небето, същински звездни паяци, а отвътре блясва синкавата светлина на сърцевината им и тогава всички се стъписват: "Аууууу!"