Автор Тема: Кавалерите - има ли ги?  (Прочетена 16142 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Kristo

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2766
  • Пол: Мъж
  • У шумЯн Йе супЯр бря дите!
    • Вторият ми блог
Re: Кавалерите - има ли ги?
« Отговор #45 -: Август 28, 2009, 00:09:38 am »
Естествено, че има кавалери - такива, които сами ти отварят вратата на лъскавото си БМВ, или ти дърпа стола, като те води в ултраскъп ресторант, или пък ти подарява постоянно разни неща с диаманти по тях. Или като истински джентълмен ти носи торбите, като обикаляш по бутиците и дори ти плащат покупките за по 3000 евро... Ей тва е джентълмен от съвременен тип.

Сериозно - искането за кавалери е малко нагло от женска страна. Какво получава един кавалер насреща, в знак на благодарност на доброто си държание? Искам това, купи ми онова, заведи ме у Гърция, у Египет, после у Таити, после у Таджикистан... и т.н. Или пък - оф, не мога днеска - на педикюр съм, утре съм на фризьор, след това на шопинг (което освен пазаруване значи и "държа се като шоп"), след това на кола-маска... за което "Мило-то" плаща естествено. И винаги идва тва - "Тази вечер съм неразположена, айде питай след 1 седмица"... или след "1 месец"... или "след като ми купиш ново Ферари, че старото го блъснах в гаража още"

Има кавалери, това ми е мнението - но няма чак толкова жени дето да ги заслужават. На практика, въпроса е - има ли жени за кавалери, а не има ли кавалери....
Игра на безумна фантазия - новото ми електронно издание, сваляне като pdf-файл...

Неактивен `Fallen_Angel`

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3731
  • Пол: Жена
  • Докато адът замръзне...
Re: Кавалерите - има ли ги?
« Отговор #46 -: Август 28, 2009, 00:11:29 am »
Разсъждаваш като комплексирано дете, което явно се е захващало с грешни каки и се опитва да си обясни защо са го отрязали, при положение, че проблемът не е бил в него.

Порасни и се осъзнай, моля те.


П.П Все още държа на мнението си някъде из темата :)
Ако ще се давиш, не се мъчи в плитка вода.[/center]

Неактивен Kristo

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2766
  • Пол: Мъж
  • У шумЯн Йе супЯр бря дите!
    • Вторият ми блог
Re: Кавалерите - има ли ги?
« Отговор #47 -: Август 28, 2009, 00:15:21 am »
Не съм се хващал с таквиз каки, нямам пари просто. Беден съм. Ето казах си го - присмей ми се! [shame]

Пък и не винаги говоря от опит. То не е задължително. Мнозина говорят за смъртта, ама не са умирали. Значи и аз мога!
Игра на безумна фантазия - новото ми електронно издание, сваляне като pdf-файл...

Неактивен dukessa

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 436
  • Пол: Жена
Re: Кавалерите - има ли ги?
« Отговор #48 -: Август 28, 2009, 00:25:55 am »
На двамата кавалери отгоре ще отговоря без да пускам цитати.

1. За брака си мисля, че там се намесват много социални въпроси и теми и отношенията се променят с годините по други причини. Когато говоря за кавалерство - вече го споменах някъде - нямам предвид никакви сексуални или социално-битови отношения, а чисто човешки и морални.

2. Ако ти (Кристо) имаш такава представа, моята е съвсем друга. Освен това ще споделя, че не съм чакала никой мъж/кавалер да ми плати каквото и да било, нито съм молила някого за това. Разчитам на себе си предимно и кавалерите ги уважавам точно затова, защото нямам никакви подобни контакти с тях и въпреки това се държат с мен по "кавалерски".

Схвана ли ми мисълта или ти обичаш нарочно да се правиш на неразбиращ и непросветен, за да трупаш имидж?

Неактивен Kristo

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2766
  • Пол: Мъж
  • У шумЯн Йе супЯр бря дите!
    • Вторият ми блог
Re: Кавалерите - има ли ги?
« Отговор #49 -: Август 28, 2009, 00:32:47 am »
Не съм казал, че всички жени са такива, че да не заслужават кавалерско отношение. Мнението ми е, че то е твърде надценявано, или се разбира грешно. Младите момичета го разбират откъм финансовата страна. Моя приятел - Падналия Ангел (може за по-кратко и Пешо да му викаме, че се казва Петър), ми обърна внимание, че поради моята младост, сигурно съм срещал точно такива момичета.

Според мен това отношение на мъжете към жените е налице - въпроса е, има ли еквивалентност в действията на жените към мъжете, за да го заслужат?
Игра на безумна фантазия - новото ми електронно издание, сваляне като pdf-файл...

Неактивен NoMore

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1022
  • Пол: Мъж
  • The smile in my dream... I Found on your face!
Re: Кавалерите - има ли ги?
« Отговор #50 -: Август 28, 2009, 00:36:40 am »
П.П Все още държа на мнението си някъде из темата :)

Цитат
Тук е момента да вметна, че кавалерстването, както е упоменато в статията, не се прави, за да се самоизтъкнеш, а за да покажеш уважение към дамата, с която си.

 Dukessa в този ред на мисли, на `FAllen_Angel`, насочих интереса си към чисто човешките и моралните отношения. Търся мнението на по-големите от мен. Мисля, че няма нищо лошо в това. А кавалерство и сексуалност... не ми се съвместяват понятията :)
Ние сме щастливи тогава, когато за всичко в нас има съответствие извън нас.

Неактивен dukessa

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 436
  • Пол: Жена
Re: Кавалерите - има ли ги?
« Отговор #51 -: Август 28, 2009, 00:42:37 am »
Ми аз не казах ли същото? Кой какво разбра всъщност до тук?

Кристо пък този път изказа нещо по-сериозно и ми хареса. А дали има еквивалентност...трябва да помисля и да се пресетя за конкретни случаи, за да не говоря наизуст.  :)

Неактивен `Fallen_Angel`

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3731
  • Пол: Жена
  • Докато адът замръзне...
Re: Кавалерите - има ли ги?
« Отговор #52 -: Август 28, 2009, 05:09:49 am »
Не съм казал, че всички жени са такива, че да не заслужават кавалерско отношение. Мнението ми е, че то е твърде надценявано, или се разбира грешно. Младите момичета го разбират откъм финансовата страна. Моя приятел - Падналия Ангел (може за по-кратко и Пешо да му викаме, че се казва Петър), ми обърна внимание, че поради моята младост, сигурно съм срещал точно такива момичета.

Според мен това отношение на мъжете към жените е налице - въпроса е, има ли еквивалентност в действията на жените към мъжете, за да го заслужат?

Твоята приятелка искаше просто да изкаже възмущението си от една теза, която е достатъчно широко разпространена, че вече да е банално-изтъркана.
Тъй като честно съм срещала здрави, прави момчета да я използват като претекст, че жените са лоши, вече мога да изкажа мнение, че това е видоизменена приказка за "киселото грозде".
От което следваше да помоля да престанете с нея, защото колкото и добре основана, такава теза е несериозна и говори прекалено много за поддръжника й. Очаквам, че като големи и разумни хора бихте могли да предложите нещо по-смислено от дежурните извинения.
Времето, когато живееха мутресите започна да избледнява. В момента останаха само девойки, които подведени от оказаното им внимание, не обръщат такова на момчетата на своята възраст.
Смея да твърдя, че твоята приятелка Пешовица не е мутреса, но е виждала достатъчно кавалери, че да не загуби вяра в съществуването им.
Също така смея да твърдя, че ако искаш да си нещо - ще го бъдеш. Ако искаш да си кавлер, то тогава ще се научиш да бъдеш, защото това е въпрос на изграждане на навици, възпитание и малко по-широк и мек светоглед. Ако искаш да се самозалъгваш с "Тя не ми пусна, защото не съм богат", то тогава идва един много тъжен и дълъг живот на самосъжаление.
Същото се отнася и за жените. Ако ще се на ниво - ще са, ако няма - няма.
Бих искала да завърша с пожелание към Кристо да стане мъжът, който виждам, че може да бъде и да не се оставя на дребни настроения, за да го постигне.
Ако ще се давиш, не се мъчи в плитка вода.[/center]

Неактивен MoonLight

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4030
  • Пол: Жена
  • : )
Re: Кавалерите - има ли ги?
« Отговор #53 -: Август 28, 2009, 09:42:21 am »
Не съм се хващал с таквиз каки, нямам пари просто. Беден съм. Ето казах си го - присмей ми се! [shame]

 [oops] Чакай малко.. Какво общо има кавалерството с парите?! Абсолютно нищо! Ако искаш да си човек, можеш да си човек при всякакви ситуации.. И кавалерството, също така, не значи да позволяваш някой да ти се качва на главата.. Ако едно момче е достатъчно умно, ако ще и бедно.. все тая, то първо ще прецени дали момичето насреща му заслужава да получи това негово качество. Кавалерите нито са глупави, нито са размекнати лигльовци, които само чакат да си предложат 'услугите'. Това качество дори не е изцяло обвързано с половинката на човек.. проявява се и извън любовната му връзка..  

И това какви са жените.. и какви са мъжете.. какви сме ние хората като цяло.. Защото понякога това разделение жените са еди-какви са.. мъжете пък са такива.. Ние на първо място сме хора, погледнато общо. И определените навици, недостатъци и тем подобни, много често се проявяват и у двата пола.. Това че жените са 'ку*ки..' и мъжете са същите.. Това, че някоя жена е внимателна и загрижена.. и мъжът може да е такъв.. Според мен трябва да престанем да се захващаме за тези общовалидни групи от навици, лепнати на един от двата пола.. Защото аз напоследък все повече грешки и несъответствия откривам..  
Реалността е за тези, които не могат да се справят с фантазията.

Винаги има изход от мрака и мъглата по пътя на дъгата.

Неактивен `Fallen_Angel`

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3731
  • Пол: Жена
  • Докато адът замръзне...
Re: Кавалерите - има ли ги?
« Отговор #54 -: Август 28, 2009, 09:47:17 am »
Браво!

Ей това имах предвид :)
Ако ще се давиш, не се мъчи в плитка вода.[/center]

Неактивен Kristo

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2766
  • Пол: Мъж
  • У шумЯн Йе супЯр бря дите!
    • Вторият ми блог
Re: Кавалерите - има ли ги?
« Отговор #55 -: Август 28, 2009, 16:14:08 pm »
Mнението което изказах беше чисто и просто - какво получават кавалерите насреща за доброто си отношение? Естествено, че въпроса е двустранен - какво правят мъжете за да са кавалери, и какво правят жените, за да заслужават това уважение и държание. И да - има общо с парите. Защото в наши дни думата "жест" се разбира като "нещо материално да ми купят". Тук не говорим за обикновенни неща като - отваряне на врати и дърпане на столове...

Цитат
Тъй като честно съм срещала здрави, прави момчета да я използват като претекст, че жените са лоши, вече мога да изкажа мнение, че това е видоизменена приказка за "киселото грозде".

След като изразих възмущение и отврат от такива жени, ти мислиш, че си търся такава (да я наречем тип Андреа)? Мнението ми е, че има жени, за които не си струва и дъвка да ги почерпиш. Това не изключва , че има и други типове. Просто един определен тип жени са "киселото грозде", но аз лично не съм имал опит с тях/него, поради причина - че не искам и нямам възможност да си го позволя.
Игра на безумна фантазия - новото ми електронно издание, сваляне като pdf-файл...

Неактивен ivorysoul

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2478
  • Пол: Жена
  • No one is an island
Re: Кавалерите - има ли ги?
« Отговор #56 -: Август 28, 2009, 16:22:22 pm »
истинското кавалерство не предполага някакво "получаване" според мен, ако човек действа по един или друг начин само, за да бъде оценен в очите на другите, а не заради собствените си принципи и вътрешни пориви на достойно поведение, нещата се обезмислят
Let your soul be your pilot

Неактивен Kristo

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2766
  • Пол: Мъж
  • У шумЯн Йе супЯр бря дите!
    • Вторият ми блог
Re: Кавалерите - има ли ги?
« Отговор #57 -: Август 28, 2009, 17:25:51 pm »
истинското кавалерство не предполага някакво "получаване" според мен, ако човек действа по един или друг начин само, за да бъде оценен в очите на другите, а не заради собствените си принципи и вътрешни пориви на достойно поведение, нещата се обезмислят

Е то тва е въпроса - Струва ли си да се държиш добре с хора, които не го заслужават? Ако го правиш за личен духовен оргазъм е глупаво, според мен. Ако ще си добър, трябва да изискваш и от другата страна същото. Иначе не правиш нищо, освен да си четкаш егото, че си супер-мил, пък другите са били некви гадни... и така.
Игра на безумна фантазия - новото ми електронно издание, сваляне като pdf-файл...

Неактивен ivorysoul

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2478
  • Пол: Жена
  • No one is an island
Re: Кавалерите - има ли ги?
« Отговор #58 -: Август 28, 2009, 18:04:40 pm »
именно, нещо или ти идва отвътре или не, то и истински добрите хора отвръщат на лошото с добро, та така и с кавалерството - не е въпрос на заслуги, вече дали е глупаво си е субективно, защото за мен например липсата му е крайно немъжествен и неприемлив фактор и не само спрямо мен, а като цялостно отношението към жените
Let your soul be your pilot

Неактивен MoonLight

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4030
  • Пол: Жена
  • : )
Re: Кавалерите - има ли ги?
« Отговор #59 -: Август 28, 2009, 19:02:25 pm »
И да - има общо с парите. Защото в наши дни думата "жест" се разбира като "нещо материално да ми купят". Тук не говорим за обикновенни неща като - отваряне на врати и дърпане на столове...


НЯМА общо с парите.. Просто  н я м а ! Не знам в какъв свят живееш ти, обаче в този.. парите, все още, не са всичко за всички. 
Реалността е за тези, които не могат да се справят с фантазията.

Винаги има изход от мрака и мъглата по пътя на дъгата.