Автор Тема: Кавалерите - има ли ги?  (Прочетена 16187 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен chocolate_fairy

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2346
Re: "Кавалер" ли е българинът?
« Отговор #30 -: Април 08, 2009, 00:47:00 am »
Като изчетох писанията ви, стигнах до извода, че не съм права. Всъщност няма как да знам, кой какъв е, след като си нямам понятие от живота му и от светогледа му. Всеки сам за себе си е оправдан. Тони, подкрепям те. Прекалено много фактори определят човек във всеки един момент. Просто си мисля, че има няколко основни комбинации от време и място, в които е заложен основен модел. Вече е личен избора дали и кои правила да се спазват. Всеки следва интересите си. Важното, е, че регламент има, от там нататък, свободна воля.
A thousand years, a thousand more,
A thousand times a million doors to eternity
I may have lived a thousand lives, a thousand times
An endless turning stairway climbs to a tower of souls
If it takes another thousand years, a thousand wars,
The towers rise to numberless floors in space
I could shed another million tears, a million breaths,
A million names but only one truth to face

Неактивен stranger

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2437
  • Пол: Мъж
  • Don`t talk to strangers
Re: "Кавалер" ли е българинът?
« Отговор #31 -: Април 08, 2009, 09:39:27 am »
Adventure, почвам да те харесвам. Като човек, де, да не си помислиш друго.  [lol]
Апропо, не съм напълно съгласен с теорията ви за средата, защото ако приемем условно, че аз, в качеството си на "кавалер", попадна в среда, която като цяло не отговаря на идеалите и принципите ми, напълно възможно е и някоя "дама" да е попаднала в тази същата среда.
Казано по друг начин, всяко правило си има изключения.
“God has no religion” - Mahatma Gandhi

Неактивен Adventure

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 154
  • Пол: Мъж
Re: "Кавалер" ли е българинът?
« Отговор #32 -: Април 08, 2009, 13:35:04 pm »
Stranger, това че е само като човек ме устройва. Все още съм си старомоден, а и предпочитам да си остана такъв.  [namigG] Съгласен съм с теорията за средата в частта за случайно попадналите елементи в нея, чиито характеристики се различават от тези на средата. Кавалер или дама е възможно да се объркат в избора на среда, но ако това не ги устройва могат да я сменят. Практиката показва обаче, че в доста от тия случаи стадният принцип завладява тези хора и те започват да придобиват отличителните белези на средата. В другия случай не могат да приемат белезите на средата и изказват мнения, че не са съгласни с нея, но си остават там. Ето това вече не мога да разбера, а именно защо са там.
"Който копае гроб другиму - няма да остане без работа"

Неактивен stranger

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2437
  • Пол: Мъж
  • Don`t talk to strangers
Re: "Кавалер" ли е българинът?
« Отговор #33 -: Април 08, 2009, 13:40:16 pm »
Просто така е устроен светът. Едни да пият, а други да плащат, пък трети да се борят с вятърните мелници. ;)
Твърде метафористично, но вярвам, разбираш за какво ти говоря.
“God has no religion” - Mahatma Gandhi

Неактивен dukessa

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 436
  • Пол: Жена
Re: "Кавалер" ли е българинът?
« Отговор #34 -: Април 08, 2009, 22:01:15 pm »
Adventure, почвам да те харесвам. Като човек, де, да не си помислиш друго.  [lol]
Апропо, не съм напълно съгласен с теорията ви за средата, защото ако приемем условно, че аз, в качеството си на "кавалер", попадна в среда, която като цяло не отговаря на идеалите и принципите ми, напълно възможно е и някоя "дама" да е попаднала в тази същата среда.
Казано по друг начин, всяко правило си има изключения.

Разбира се, че е възможно, но можеш да проявиш "половин" или "една четвърт" кавалерство от това, което проявяваш на 100%. И след това по най-деликатния начин да се измъкнеш от тази неприятна за теб среда. И колкото си по-незабележим в такива ситуации, толкова по-лесно ще се отървеш. Няма да се тормозиш, няма да има и конфликти. (Собствено мнение, деца мои!)

Неактивен `Fallen_Angel`

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3731
  • Пол: Жена
  • Докато адът замръзне...
Re: "Кавалер" ли е българинът?
« Отговор #35 -: Април 08, 2009, 23:59:45 pm »
Ако ще се давиш, не се мъчи в плитка вода.[/center]

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Кавалерите - има ли ги?
« Отговор #36 -: Април 09, 2009, 08:01:37 am »
 :arrow:
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
ПРЕМЕСТЕНО: "Кавалер" ли е българинът?
« Отговор #37 -: Април 09, 2009, 08:08:45 am »
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен `Fallen_Angel`

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3731
  • Пол: Жена
  • Докато адът замръзне...
Re: "Кавалер" ли е българинът?
« Отговор #38 -: Април 09, 2009, 11:36:56 am »
Нямах това предвид, адашче  [confused]

Просто посочвах как и други го виждат този проблем.

На мен ли ми се струва или темата се развива добре, когато е във Философия, а сега ще има само "Да"/"Не"/"Не знам" [confused]
Ако ще се давиш, не се мъчи в плитка вода.[/center]

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: "Кавалер" ли е българинът?
« Отговор #39 -: Април 09, 2009, 14:23:34 pm »
Не ти се струва.Ама рано сутрин нищо не направих ,сега чакам колежката да се включи ,че да ми я прати в моята категория и аз после да ги слея. [shame] [lol] [shame]
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен dukessa

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 436
  • Пол: Жена
Re: Кавалерите - има ли ги?
« Отговор #40 -: Август 15, 2009, 19:07:16 pm »
Да, наистина не произтича от пола да си кавалер или дама, но това значи ли, че трябва с простаците да се държим просташки, с другите по дтуг начин, с третите по трети начин и т.н.? И това за самоуважението също е много важно, ако искаш другите да те приемат положително. Ако не покажеш самоуважение и самочувствие - загиваш до няколко секунди.
А случвало ли ви се е да си промените мнението за някого в едната или в другата посока, т.е., мислите, че е от единия тип, а той се оказва от другия? Още по т.е. - не сте имали правилните впечатления за съответния човек.

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: Кавалерите - има ли ги?
« Отговор #41 -: Август 15, 2009, 21:13:55 pm »
Не мисля, че с един трябва да си простак а с друг да си различен, но ако си достатъчно умел би трябвало да умееш да общува с всички и винаги да намираш пътя към човека и човешкото в хората.
Рядко интуицията ми ме подвежда за хората, но да, случвало ми се е разбира се да бъда и подвеждана. Има хора, които много майсторски успяват да прикрият и замаскират истинската си същност. Хубавото е, че ако човек е достатъчно наблюдателен и съобразителен, бързо може да прозреш какво се крие зад маската и да успееш адекватно да реагираш и предпазиш себе си от такива  индивиди.

Неактивен NoMore

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1022
  • Пол: Мъж
  • The smile in my dream... I Found on your face!
Re: Кавалерите - има ли ги?
« Отговор #42 -: Август 27, 2009, 00:35:26 am »
Кавалеристи е имало и винаги ще има! Първо и последно - само в казармата ги има!  [lol]
А самотните "Кавалери" са наистина кавалери, що се отнася поведението им към дадена Дама или пред Дама. За жалост, Кавалерите много често си я слагат тази маска. А през останалото време... може би Кавалера си е КАвалерист, със заглушени уши от гръмналото оръдие. Дали това се случва с Кавалера след 20 години Брак. Да не чува женското оръдие в душата на жената :) или това е почивката от тежката работа на Кавалера през тези години или преумора.
Ние сме щастливи тогава, когато за всичко в нас има съответствие извън нас.

Неактивен dukessa

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 436
  • Пол: Жена
Re: Кавалерите - има ли ги?
« Отговор #43 -: Август 27, 2009, 21:46:41 pm »
Брака някак си не мога да го намеся в случая. Кавалерът си остава такъв, той си е такъв. А фалшивите, те си остават фалшиви. Когато нещо не е възпитано у даден човек, когато му е било времето, то не се променя с годините, само се проявява под друга форма на поведение.

Неактивен NoMore

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1022
  • Пол: Мъж
  • The smile in my dream... I Found on your face!
Re: Кавалерите - има ли ги?
« Отговор #44 -: Август 27, 2009, 23:58:45 pm »
Брака някак си не мога да го намеся в случая. Кавалерът си остава такъв, той си е такъв. А фалшивите, те си остават фалшиви. Когато нещо не е възпитано у даден човек, когато му е било времето, то не се променя с годините, само се проявява под друга форма на поведение.

Това ти е мнението, а гледната точка спрямо практиката. Подскажи малко [namigG]
Ние сме щастливи тогава, когато за всичко в нас има съответствие извън нас.