Автор Тема: Самотен ли е Бог  (Прочетена 4791 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Angel Soul

  • Гост
Re: Самотен ли е Бог
« Отговор #60 -: Май 09, 2006, 20:50:37 pm »
Аз пък не съм Му равен , че да го обсъждам. Мисля , че всички , които твърдят , че Го познават , извършват богохулство.

Ееее, ти с това твърдение постави наравно всички хора откъм духовно развитие! :) Освен това какво лошо има в това да говориш за Бог? По ли е богоугодно поред теб само да удряш по една молитва от време на време и да разчиташ на свещеника да ти насади неговите си представи за Бог? Та нали и той е човек? Средновековието отдавна мина и не виждам нищо лошо или греховно да се обсъждат неудобните въпроси, по които толкова време е било мълчано. [namigG]

Неактивен Magic`Green`eyes

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2392
  • Пол: Жена
Re: Самотен ли е Бог
« Отговор #61 -: Май 10, 2006, 21:08:38 pm »
Добре сте разтеглили темата. :) Не че успях да прочета всичко... или поне 1/6 от всичкото...
  А сега да се върнем на въпроса. :) - Предполагам, че е самотен, м да, но той самия вече не го осъзнава...

Неактивен Magic`Green`eyes

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2392
  • Пол: Жена
Re: Самотен ли е Бог
« Отговор #62 -: Май 11, 2006, 14:36:11 pm »
рядко се вижда такава буквална тъпота :)  Думите не са само подредени буквички ...
Охо, да не би да става дума за мойте думи? :)
Зададен е въпрос и аз отговарям на него. :) А защо мисля по този изключително тъп начин ли? Ми лесно. :) Когато много дълго си самотен ти започваш да привикваш и не изпитваш самота. Чудно дали въобще ще я познаеш? :)
 А ако имаше някой там горе, целия небосвод е само за него. Аз да бях, щеше да ми е изключително, но след като от самото ми съществуване съм самотна, то аз знам ли какво е самота? Надали ще я осъзная. :)

Неактивен Sweet_As_Candy

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 793
  • Пол: Жена
  • Live Love & Laugh
Re: Самотен ли е Бог
« Отговор #63 -: Май 12, 2006, 03:41:11 am »
Никой не знае дали бог е самотен или не. Трудно може да се спори по тази тема, тъй като никой не знае може само да си казваме собственото мнение без да се караме и обиждаме...
« Последна редакция: Май 15, 2006, 11:15:36 am от `Fallen_Angel` »



Неактивен NiksY

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1631
  • Пол: Мъж
  • confront our own concern
Re: Самотен ли е Бог
« Отговор #64 -: Май 12, 2006, 07:44:43 am »
Самотен съм, да.
"Но аз, беднякът...
имам само своите мечти."
"Ще разстеля мечтите си пред твоите крака."
"Пристъпи нежно,...
защото стъпваш в моя блян."

Неактивен repi-s-lychec

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1060
  • Her shadow plays in the shape of a man's desire...
Re: Самотен ли е Бог
« Отговор #65 -: Май 12, 2006, 10:04:03 am »
П.С.: А относно изказванията на Д`Ева, то просто прозира, когато човек разбира какво говори, и когато си говори наизуст. Защото някъде пишело нещо. Е, ама то че пише не значи, че ти знаеш какво пише. И ако се опреме на всесилието и всемъдростта на Бог, в които аз дълбоко вярвам, твърдо убедена съм, че и написаното до момента е Божий промисъл, който ни води по пътя на истината.
И не знам къде прочетох, че на църковен събор решили какъв е произхода на Бог. Само да кажа, че има разлика между Бог и Исус Христос, чийто произход е бил обсъждан. Ако сте чули за светата троица - отец, син и свети дух, та отец е Господ, който май никой никъде не го изобразява щото не са му измислили лице(а може и да няма, нали е Господ - не знам няма да обсъждам), светия дух ако сте виждали една гугутка по иконите - това е Той, и сина - това е Исус. Тъй като има доста сведения - не съвсем потвърдени от официалните власти, но в истинноста на които аз вярвам, Исус е живял между нас, имале лиц е - и ние всички знаем горе-долу как е изглеждал. Та на събора да ви кажа само какво е станало, че се отнесох. обсъждали произхода на Исус - дали е божествен, човешки или богочовешки. Най-разпространеното схващане е, че е богочовешки, което си е и така според мен, защото е божий син от земна жена...
И последно, искам да питам Д`Ева с кой от тримата си мисли, че има интимна връзка - с отеца, сина или светия дух. То в последния случай става въпрос за зоофилия! А в първита два за прелюбодеяние, и то с абсолютно непознат, защото от изказванията и не личи да знае нещо за БОГ. И говориме за християнски ценности...
Би ли ми цитирал къде съм написала за интимни връзки ? Тука май трябва да се пише с браиловото писмо .
И някои трябва да отидат да си поговорят с някое шест годишно дете да им обясни по детски ,че на мен ми е трудно да обяснявам на бавноразвиващи се и тромовомислещи застаряващи тинейджери :))


АКО ЩЕ НАПАДАШ - НАПАДАЙ МИСЛИ, А НЕ ЛИЧНОСТИ!
КОГАТО ИСКАШ ДА СЕ ОТНАСЯТ ПО ЕДИН НАЧИН С ТЕБ - ПРАВИ ГО И ТИ!


ПАЗИ, БОЖЕ, СЛЯПО ДА ПРОГЛЕДА!
Простите удоволствия са последно убежище за сложни натури

Неактивен andromeda

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 683
  • Пол: Жена
  • Когато силно желаеш нещо, цялата Вселена е с теб!
Re: Самотен ли е Бог
« Отговор #66 -: Май 13, 2006, 23:11:54 pm »
 :) Естествено, че не е самотен, нали има нас...
Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса. Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо...

Неактивен Sweet_As_Candy

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 793
  • Пол: Жена
  • Live Love & Laugh
Re: Самотен ли е Бог
« Отговор #67 -: Май 14, 2006, 04:04:27 am »
:) Естествено, че не е самотен, нали има нас...

да не си говорила с него за да знаеш?



Неактивен andromeda

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 683
  • Пол: Жена
  • Когато силно желаеш нещо, цялата Вселена е с теб!
Re: Самотен ли е Бог
« Отговор #68 -: Май 14, 2006, 11:37:09 am »
:) Естествено, че не е самотен, нали има нас...

да не си говорила с него за да знаеш?
Както винаги си права, Съни, това е място за дискусии, а не за неоправдани нападки!Но като и да е...Ще ти отговоря на въпроса Sweet_As_Candy!Естествено, че общувам с Господ...Ти не комуникираш ли с него чрез науката, музиката, изкуството, природата?!Когато видиш нещо вдъхновявящо не възкликваш ли "Това е божествено?!"Дори в биоблията пише, че човекът е създаден, за да не е самотен Бог!Така, че със сигурност не му е скучно с нас... :)
Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса. Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо...

Неактивен Dalechen

  • Почти безобиден
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 828
  • Пол: Мъж
Re: Самотен ли е Бог
« Отговор #69 -: Май 14, 2006, 11:46:00 am »
Андромеда , постовете ти винаги много ми харесват :)
Един човек може да бъде безкрайно добър и безкрайно лош.
Зависи коя струна са докоснали в душата му.

Моите стихове:
http://forum.stih4e.com/index.php/topic,21107.0.html

Неактивен Sweet_As_Candy

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 793
  • Пол: Жена
  • Live Love & Laugh
Re: Самотен ли е Бог
« Отговор #70 -: Май 15, 2006, 06:09:41 am »
о боже господи.. аз дори не гледам на кой отговарям. Казвам си това което ми е на душата. Нито е било умишлено нито нищо. С никой ама никой не искам да се заяждам или  каквото и да е.. Аз не падам толкова ниско. Не е моя вината че аз не съм толкова религиозна. За мен не всичко е създадено от господ. Това че не съм толкова религиозна не значи че нямам право да си искажа и аз мнението. Или значи? ако е така много грешна представа съм си направила за този форум. Аз си мислих че тука има свестни хора и то има, ама някой от вас като илюзията знаят само как да се заяждат. ( не се обиждай просто такова впечетление създаваш, прави си сметка сама за себе си.
Мерси че толкова прекрасно ме обидихте  и моля недейте да ми казвате на кой на акъла съм и на кой на културата съм. Това е много тъпо. Да ме наричате некултурна или тъпа или квото и да е, не смятам че го имате това право.

Andromeda  извинявам се ако съм те обидила дори не съм видяла че си ти. Нито те познавам  и не искам да те обиждам. Мислих че имам правото да си изкажа мнението. Това че попитах не ме прави лоша или тн. Според мен не биваше да ме нападате тъй като нито един от вас не ме познава.
Аз си имам други представи за живота. Мой си. Не позволявам който и каквото и да е да ми казва в какво да вярвам и какво за мен да е божествено или не. Сажалявам ама не намирам нищо лошо в това. Нима вие намирате че е толкова лошо че не следвам една библия и какво се пише в нея, а следвам сърцето си и какво то ми казва?

 [sad3]



Неактивен andromeda

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 683
  • Пол: Жена
  • Когато силно желаеш нещо, цялата Вселена е с теб!
Re: Самотен ли е Бог
« Отговор #71 -: Май 15, 2006, 10:27:24 am »
Добре...явно се е създал конфликт!Сблъсък на гледни точки винаги ще има и това е факт, но просто трябва дасме толерантни към моралните ценности на другите!Аз лично нямам намерение да съдя никого за това, кето е казал или мисли, защото вярвам в свободата на личния избор!Но просто трябва да се спазвадобрия тон!Ако някой не е съгласен с нещо нека не напада открито събеседника си, а се опита да го опровергае чрез логика и някакви доказателства, а дали другият ще ги приеме това си е негова работа!Никой няма право да си налага мнението над останалите! [mhmm]
Смо още нещо ще добавя!Аз вярвам в Бог, може би не точно така както религията и догмите повеляват, но смятам, че той съществува, наречето го сила, логика, разум, природа, няма значение.Като казвам, че общувам с него нямам предвид човек, с когото сутрин си пия кафето  :) за мен Господ е просто самата мисъл, савършенството във всяко отношение, идеята, вдъхновението, хармонията, закономерността....Фондаменталното му присъствие си личи във всяка частица от живота на нашата планета.Поне аз така го усещам...За мен той е във всикчко и навсякаде, защото ако го нямаше щеше дацари хаос!Не забелязвате ли колко целенасочена е еволюцията?!Първо се осавършенства тялото, после и разумът.Някой запитвал ли се е защо!Смятате ли, че вие сте полод на грешка, на случайност?!Не ви ли звучи по-логично да се развивате по точно определени природни закони?!Може би Бог наистина сеопитва да ни направи същества по негов образ и подобие, но не БУКВАЛНО, а просто да ни приближи до себе си, да ни накара да израстнем като "човеци", като култура, като психика, катодуховност, като цивилизация, с която наистина да не сечувства сам?!Не знам...Прекалено сложни е всичко, за да имаме каквото и да било право просто с лека ръка да отхвърлим съществуването му.Кой знае, някой ден може и да си отговорим на всички тези въпроси, но за сега те си остават само тема за дискусии... [namigG]
Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса. Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо...

Неактивен ilusia

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9346
  • Луда ? Да ! Две и половина сме !
Re: Самотен ли е Бог
« Отговор #72 -: Май 15, 2006, 14:58:49 pm »
Уж бягаш от кфалификации а туко що мен кфалифицира :)
Дали съм свестна или не не решаваш ти :)
Слава Бого не всички дискфалифицират онези с различните мнения :)
Не те нападам защото не си религиозна..... а по някой малко по очевадни причини - нападам мненията ти с който никак не съм съгласна ;)
It still feels like our first night together
Feels like the first kiss and
It's gettin' better baby
No one can better this
I'm still hold on and you're still the one
The first time our eyes met it's the same feelin' I get
Only feels much stronger and I wanna love ya longer
You still turn the fire on
http://www.vbox7.com/play:e1359ebc

Неактивен Sweet_As_Candy

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 793
  • Пол: Жена
  • Live Love & Laugh
Re: Самотен ли е Бог
« Отговор #73 -: Май 15, 2006, 19:26:15 pm »
andromeda много съм съгласна с теб и аз вярвам в това. Може да не е 1 към 1 но е нещо такова.

искам да кажа че да като се замисля виждам защо си мислите че съм се заяла, НО вие чувате ли тона на моя глас за да разберете дали се заяждам. Трудно е по интернета да разбереш тона на един човек. Мое лично мнение е това. Много често се получава така.

илюзия мила сажалявам ако съм те обидила но аз често не съм била съгласна с твоето мнение но никога НИКОГА не съм те обиждала. Единствените пъти е било че се даржите детински ти и девата и че ми е писнало от вашите малоумни караници. Имало е пъти когато съм била съгласна с теб, или съм се опитвала да те разбера. Но поне се опитвам, а ти?!? ти само ме нападаш грозно.



Неактивен ilusia

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9346
  • Луда ? Да ! Две и половина сме !
Re: Самотен ли е Бог
« Отговор #74 -: Май 15, 2006, 19:33:36 pm »
Този спор не е за тук :)
До колкото помня.... май аз тичах след теб и оправях недопустими правописни грешки , направих ти съвсем добронамерена забележка и когато ми обясни , кротко си ти поправях :)
ако исках да се заям с теб ... просто нямаше да имаш мнения в любов и еротика...защото в началото наистина бяха недопустими :)
Е... както виждаш... погледни нещата от двете страни ;)
It still feels like our first night together
Feels like the first kiss and
It's gettin' better baby
No one can better this
I'm still hold on and you're still the one
The first time our eyes met it's the same feelin' I get
Only feels much stronger and I wanna love ya longer
You still turn the fire on
http://www.vbox7.com/play:e1359ebc