Автор Тема: Самотен ли е Бог  (Прочетена 4792 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

PurpleANGEL

  • Гост
Re: Самотен ли е Бог
« Отговор #15 -: Май 06, 2006, 23:29:03 pm »
А ти знаеш ли изобщо кой е Бог, за да се гавриш така с него, карайки Го да си прави други богове, за да не бил сам?!? Извън човешките представи било... Глупости! Може да е извън твоите представи, но един нормално мислещ човек добре знае какво е Бог, защото както едно дете познава майка си, така и човекът познава своя Създател. Бог не е създал човека, за да не го познае, а за да Го има за опора. Припиши Му някое небесно състояние, като си толкова отворена и щом си Го представяш... Щом ти не го познаваш, тогава просто не Му се кланяй и остави това на нас вярващите  [plezz]

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Самотен ли е Бог
« Отговор #16 -: Май 07, 2006, 00:02:02 am »
Нима когато взимаме разни решения не ги взимаме сами?А кога взимаме разни решения?Всеки ден хиляди пъти решаваме нещо.Извод:човек живее сам.Да заобиколени сме от себеподобните си,но само толкоз.
....
Човек е сам,защото никой не може да мисли вместо него,човек е сам,защото никой не може перфектно да разбере вътрешния свят на другия и следователно той е уникален,единствен,неразбран и поради това самотен.
Ще ми позволиш да не се съглася с изводите. Човек е единствен и уникален, но не непременно неразбран и самотен. На практика, много хора оставят други да мислят вместо тях. С което си губиш аргументацията. :p [lol]
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Самотен ли е Бог
« Отговор #17 -: Май 07, 2006, 00:07:24 am »
PurpleANGEL
много умно :) измислил си нещо , което не съм казала и бързаш да напишеш поредната глупост :) Браво :)
Само ,че това не променя правилността на казаното от мен и ти го знаеш ...ако ли не го знаеш , толкова по-зле за теб .
Да приписваш на Бог човешки състояния и да разсъждаваш за Него като за човек е чиста глупост ...но като ви кефи да си плещите - правете го . То на глупоста не и трябва нищо , тя си е достатъчна и в изобилие.
« Последна редакция: Май 07, 2006, 00:09:01 am от D`Eva »

PurpleANGEL

  • Гост
Re: Самотен ли е Бог
« Отговор #18 -: Май 07, 2006, 00:31:05 am »
Не знам за Бог ама тоя който пита тряа да е много самотен за да му идват в главата и да пита такива глупости. :)Като изсмукано от пръстите на скучаещ човек е .Да земе да си направи още няколко бога за да не е самотен а ?Или да те пратим теб , тогава със сигурност няма да е самотен :)


Ами ти понеже си в интимни отношения И с Бог, явно познаваш неговата истинска същност, а ние от простолюдието само гадаем...  :)

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Самотен ли е Бог
« Отговор #19 -: Май 07, 2006, 00:41:36 am »
Не знам за Бог ама тоя който пита тряа да е много самотен за да му идват в главата и да пита такива глупости. :)Като изсмукано от пръстите на скучаещ човек е .Да земе да си направи още няколко бога за да не е самотен а ?Или да те пратим теб , тогава със сигурност няма да е самотен :)


Ами ти понеже си в интимни отношения И с Бог, явно познаваш неговата истинска същност, а ние от простолюдието само гадаем...  :)

Аз ли обсъждам Бог и си въобразявам ,че мога да го правя или вие ? Опитай се да не изглеждаш толкова тъп плс

пс:и не ревнувай от Бог и Интимните ми отношения с Него хахахах толкова си ми смешен с оная скъпа приятелка и намеците ви :)
« Последна редакция: Май 07, 2006, 00:46:37 am от D`Eva »

PurpleANGEL

  • Гост
Re: Самотен ли е Бог
« Отговор #20 -: Май 07, 2006, 01:03:57 am »
Абе стой си там и си зубри Библията, пък остави на мислещите да обсъждаме философските теми  :>

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Самотен ли е Бог
« Отговор #21 -: Май 07, 2006, 01:10:25 am »
Сега пък взе да си въобразяваш ,че може да ми казваш какво да правя ли въображаеми ? Въобразявай си :) ...ти можеш хъхъхъ

Неактивен `Fallen_Angel`

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3731
  • Пол: Жена
  • Докато адът замръзне...
Re: Самотен ли е Бог
« Отговор #22 -: Май 07, 2006, 01:25:00 am »
Или ще престанете, или ще изтрия всички мнения - философски или не ... или пък просто ще ви отворя тема " колко глупави могат да бъдат умните хора" ... и там си се обичайте на воля :> .... или пък аз ще си отворя устата и ще стане гадно  :p
Ако ще се давиш, не се мъчи в плитка вода.[/center]

Неактивен ilusia

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9346
  • Луда ? Да ! Две и половина сме !
Re: Самотен ли е Бог
« Отговор #23 -: Май 07, 2006, 09:17:58 am »
D`Eva Мила моя набожна... иконо :)
Убедих се , че когато говориш - определено и да кажеш нещо мъдро то е само.... хм прочетено нейде в небитието :)
Айде кротни се малко ,щото е много забавно да гледаш как една уличница обсъжда Господ , христянските ценности и БИблията :) меко казано.... парадоксално... :p
Не смятам да дискутирам с теб въпросът за Бог , но ти както винаги си на всяка маджа...... мерудия [lol]
Ако ще си показваме тука представите , който са изградени на база " Пасторът каза......" и аз мога да нахвърлям много ЧУЖДИ мъдри мисли :) НО аз искам собствено мнение :) Така , че не смятам да говоря с тебе... особено на тази тема ;) Ти Богохулстваш :p
 
Всъщност въпросът си го бива.Много даже.Разбира се отговора на този въпрос зависи от това как всеки възприема Бог.Но да го приемем за някаква върховна инстанция,за НЕЩО или за НЕЩОТО(както желаете)Та значи аз виждам две възможности.Поради нашето несъвършенство ние сме неспособни да се доближим до него и да го познаем.За да се осъществи това доближаване,човечеството трябва да извърви още дълъг път.Именно поради това непознаване Бог може да е самотен,но ако погледнем от друг ъгъл,да се преписват човешки черти на Началото би било нередно.Ако приемем пък,че Бог е във всеки и във всичко,тоест Бог е всичко,значи едва ли ще е самотен.
Напълно съм съгласен с Ilusia,че самотата може всъщност да е божествена черта.Имаше адна сентенция,че човек не е роден за да бъде сам или нещо подобно.Аз смятам,че ако човек е създание божие(приемам,че е заради темата,иначе съм скиптично настроен по този въпрос)то като такова в него е заложена и частица от същинската Самота.Ще се опитам да го докажа.Нима когато взимаме разни решения не ги взимаме сами?А кога взимаме разни решения?Всеки ден хиляди пъти решаваме нещо.Извод:човек живее сам.Да заобиколени сме от себеподобните си,но само толкоз.Благодарение на тях човек не осъзнава всъщност колко е самотен,защото ако в действителност го разбере просто ще загуби разсъдъка си.Пробвайте да стоите изолирани някъде и да не говорите с никой,поне един ден,един ден да не виждате подобни вам същества.Ако сте гледали "Корабокрушенецът" с Ръсел Кроу в главната роля,ще разберете за какво ви говоря.Човек е сам,защото никой не може да мисли вместо него,човек е сам,защото никой не може перфектно да разбере вътрешния свят на другия и следователно той е уникален,единствен,неразбран и поради това самотен.Остава въпросът дали самотата е божествен дар или проклятие.

Да си сам и да си самотен са две много различни неща сами по себе си .
Ако приемеме , че Бог е само един и ако Той е във всичко и всички ( която тема вече съм дискутирала и бе доста забавно) та ако той е във всичко и всичко , това не значи  , че не е самотен , а просто , че не е цялостен :)
Да - приемам , че Божеството е нещо много извън човешките възможности и представи и , че твърдението ми или предположението може да е безумно - НО защо Бог е извън границите на човешкото ?
Църквата......И изобщо от къде идва цялата представа за Господ и тн.... ЦЪРКВАТА !
АМи Апокрифите ? Тайните Писания ? АМи това , че Божествеността на Иисус е избрана на СЪБОР ?

Господ може да е само , но определено не и самотен - Защото в него няма чувства, те са наша привилегия.  А той е  енергия, чиста мъдрост, чиста енергия. Затова и той е навсякъде около нас. И в нас има частичка от него. И в природата....

И все пак -  нещо толкова могъщо и толкова мъдро , че да създаде Човечеството дали все пак няма чувства ?
It still feels like our first night together
Feels like the first kiss and
It's gettin' better baby
No one can better this
I'm still hold on and you're still the one
The first time our eyes met it's the same feelin' I get
Only feels much stronger and I wanna love ya longer
You still turn the fire on
http://www.vbox7.com/play:e1359ebc

Неактивен repi-s-lychec

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1060
  • Her shadow plays in the shape of a man's desire...
Re: Самотен ли е Бог
« Отговор #24 -: Май 07, 2006, 12:59:47 pm »
Богословски теми супер!

Как ше да е сам Господ, та приказвате глупости. Господ е бил сам до шестия ден от сътворението, после си е измислил хората. А от 2006 години насам има син и не точно "жена", но да кажем майка на сина му. Ако оприличиме Господ на пастир, то той не е сам - има си овце(сиреч ние миряните), има си овчарски кучета(сиреч ангелчета и архангелчета), има си и нещо като семейство. Обтягате 10 км локуми, а то отговора на въпроса е повече от очевиден.
А относно въпроса за уличниците в изказването по-горе, не го дочетох цялото, но то ме подсети за една всеобща тенденция на висок морализъм във форума. Направо не мога да повярвам, че тука всички са толкова над "нещата". Като става въпроси за божи заповеди, то "Не прелюбодействай" почти всички я нарушаваме, а ако някои я нарушават срещу заплащане те не са по-грешни от всички нас, а по-находчиви!
Та така деца, трябва просто да се замисляме... Няма лошо да приемаш нещата буквално, но нека не забравяме, че някои текстове просто са предназначени за възприемане в метафоричен план. Апокрифите са именно опит да се тълкува Библията и религията и п.м. И все пак не забравяйте, че лоша или добра, именно Библията е създала почвата за този вид свободомислие. Смешно е да се отрича книга, чийто тираж главоломно расте от 2006 години насам.
Простите удоволствия са последно убежище за сложни натури

Неактивен repi-s-lychec

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1060
  • Her shadow plays in the shape of a man's desire...
Re: Самотен ли е Бог
« Отговор #25 -: Май 07, 2006, 13:22:56 pm »
П.С.: А относно изказванията на Д`Ева, то просто прозира, когато човек разбира какво говори, и когато си говори наизуст. Защото някъде пишело нещо. Е, ама то че пише не значи, че ти знаеш какво пише. И ако се опреме на всесилието и всемъдростта на Бог, в които аз дълбоко вярвам, твърдо убедена съм, че и написаното до момента е Божий промисъл, който ни води по пътя на истината.
И не знам къде прочетох, че на църковен събор решили какъв е произхода на Бог. Само да кажа, че има разлика между Бог и Исус Христос, чийто произход е бил обсъждан. Ако сте чули за светата троица - отец, син и свети дух, та отец е Господ, който май никой никъде не го изобразява щото не са му измислили лице(а може и да няма, нали е Господ - не знам няма да обсъждам), светия дух ако сте виждали една гугутка по иконите - това е Той, и сина - това е Исус. Тъй като има доста сведения - не съвсем потвърдени от официалните власти, но в истинноста на които аз вярвам, Исус е живял между нас, имале лиц е - и ние всички знаем горе-долу как е изглеждал. Та на събора да ви кажа само какво е станало, че се отнесох. обсъждали произхода на Исус - дали е божествен, човешки или богочовешки. Най-разпространеното схващане е, че е богочовешки, което си е и така според мен, защото е божий син от земна жена...
И последно, искам да питам Д`Ева с кой от тримата си мисли, че има интимна връзка - с отеца, сина или светия дух. То в последния случай става въпрос за зоофилия! А в първита два за прелюбодеяние, и то с абсолютно непознат, защото от изказванията и не личи да знае нещо за БОГ. И говориме за християнски ценности...
Простите удоволствия са последно убежище за сложни натури

Неактивен ilusia

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9346
  • Луда ? Да ! Две и половина сме !
Re: Самотен ли е Бог
« Отговор #26 -: Май 07, 2006, 18:59:32 pm »
Богословски теми супер!

Как ше да е сам Господ, та приказвате глупости. Господ е бил сам до шестия ден от сътворението, после си е измислил хората. А от 2006 години насам има син и не точно "жена", но да кажем майка на сина му. Ако оприличиме Господ на пастир, то той не е сам - има си овце(сиреч ние миряните), има си овчарски кучета(сиреч ангелчета и архангелчета), има си и нещо като семейство. Обтягате 10 км локуми, а то отговора на въпроса е повече от очевиден.
А относно въпроса за уличниците в изказването по-горе, не го дочетох цялото, но то ме подсети за една всеобща тенденция на висок морализъм във форума. Направо не мога да повярвам, че тука всички са толкова над "нещата". Като става въпроси за божи заповеди, то "Не прелюбодействай" почти всички я нарушаваме, а ако някои я нарушават срещу заплащане те не са по-грешни от всички нас, а по-находчиви!
Та така деца, трябва просто да се замисляме... Няма лошо да приемаш нещата буквално, но нека не забравяме, че някои текстове просто са предназначени за възприемане в метафоричен план. Апокрифите са именно опит да се тълкува Библията и религията и п.м. И все пак не забравяйте, че лоша или добра, именно Библията е създала почвата за този вид свободомислие. Смешно е да се отрича книга, чийто тираж главоломно расте от 2006 години насам.

Но това , което ти твърдиш е според Библията и Църквата... а замисляла ли си се колко хора по света вяват в друг Бог ?
И на колко мильони хора представата за Силата не се свежда да Христос И БОГ ?
Защото аз не вярвам в Онзи Бог... който се представя от масата  и на масата от хора , който просто търсят... нещо в което да повярват
It still feels like our first night together
Feels like the first kiss and
It's gettin' better baby
No one can better this
I'm still hold on and you're still the one
The first time our eyes met it's the same feelin' I get
Only feels much stronger and I wanna love ya longer
You still turn the fire on
http://www.vbox7.com/play:e1359ebc

Неактивен ilusia

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9346
  • Луда ? Да ! Две и половина сме !
Re: Самотен ли е Бог
« Отговор #27 -: Май 07, 2006, 19:03:46 pm »
repi-s-lychec
Аз съм написала Божествеността на Иисус... а не на Бог :)
It still feels like our first night together
Feels like the first kiss and
It's gettin' better baby
No one can better this
I'm still hold on and you're still the one
The first time our eyes met it's the same feelin' I get
Only feels much stronger and I wanna love ya longer
You still turn the fire on
http://www.vbox7.com/play:e1359ebc

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Самотен ли е Бог
« Отговор #28 -: Май 07, 2006, 19:18:39 pm »
Цитат от нещо, което ми направи силно впечатление преди време...

  - Фин, ти ме обичаш повече от всеки друг. И аз те обичам повече от всеки друг. Но с Мистър Бог е различно. Виждаш ли, Фин, хората обичат отвън навътре и могат да целуват отвън. Мистър Бог обаче те обича отвътре и може там да те целува. Затова е различно. Мистър Бог не е като нас. Само ние сме малко като него. Но не много. Анна беше превърнала оловото в злато. Всички мъдри дефиниции на понятието "Бог" бяха напълно излишни. Милосърдието, любовта и справедливостта бяха само патерици, с които си служехме, за да опишем неописуемото. Анна нямаше нужда от тях.
  - Виждаш ли, Фин, Мистър Бог е различен, защото може да довършва нещата, а ние не можем. Аз изобщо никога не мога да престана да те обичам. Ще съм умряла милиони години, преди да престана да те обичам. Но Мистър Бог може да престане, когато поиска, разбираш ли? Затова е различен.
  Доста силен удар ми беше нанесла. Първо трябваше да обмисля всичко това, но Анна не ми спести нищо и не ми даде време. Просто продължи да ме обстрелва с тежката артилерия.
  - Фин, защо хората правят войни и се убиват?
Простенах, започнах да заеквам. Беше малко множко наведнъж...
  - Фин, как се казва, когато искам да кажа, че мисля различно от теб?
Няколко минути изпробвахме различни думи, докато най-накрая открихме тази, която търсеше: мнение.
  - Фин, това е разликата. всичко хора имат различни мнения, само Мистър Бог не. Той има всички мнения наведнъж.
В този миг имах едно единствено желание: да се махна от нея, да се махна оттук. Една дълга разходка би свършила работа. Какво искаше това дете, какво беше направила? Бог можеше да довършва нещата, аз не. Е, добре, но какво означаваше всичко това? Струваше ми се, сякаш беше освободила идеята "Бог" от нейните ограничения. Неговото царство беше вечността и Анна разбираше всичко това. Хората имаха ограничен брой мнения, но Бог застъпваше всичките мнения и затова всяко едно от тях беше точно толкова правилно, колкото и всички останали. Дали искаше да каже това? Попитах я и тя доволно кимна. След това избухна в смях.
  - Хихи, сега и ти го знаеш, хихи - смееше се тя. - Обаче има и още една разлика. Мистър Бог познава всички неща и всички хора отвътре. А ние ги познаваме само отвън. Затова не можем да говорим отвън за Мистър Бог. Това не е правилно.
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

Неактивен ilusia

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9346
  • Луда ? Да ! Две и половина сме !
Re: Самотен ли е Бог
« Отговор #29 -: Май 07, 2006, 19:24:58 pm »
А ти от къде си сигурен , че няма никой който го е опознал от вътре ?
Нали всички ние сме Божии чеда по един или друг начин ?
Наскоро четох научното обяснение на Битие :)
Така , че ако Бог е чиста енергия или ако е онзи Бог от Библията или който и да е Бог от всички вярвания - всички те казват едно - Ние сме дошли от Него :)
Което аз лично приемам Бог за енергия и материя - антиматерия , което значи , че според мен ние сме част от Него и той е във всички нас... което от совя страна значи , че ако човек овладее и подчини собствената си природа може и да Го разбере :)
It still feels like our first night together
Feels like the first kiss and
It's gettin' better baby
No one can better this
I'm still hold on and you're still the one
The first time our eyes met it's the same feelin' I get
Only feels much stronger and I wanna love ya longer
You still turn the fire on
http://www.vbox7.com/play:e1359ebc