Автор Тема: Крал на попмузиката  (Прочетена 8217 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Крал на попмузиката
« -: Май 03, 2006, 15:51:20 pm »
Майкъл Джоузеф Джексън/ Michael Jackson - американски певец
Роден:    29 август 1958, САЩ


 


Един невероятен глас, великолепно сценично поведение и запазено място във всяка една класация по света. MICHAEL JACKSON неслучайно носи титлата Крал на попмузиката.

Поредният от талантите във фамилията Джаксън се ражда в американския град Гери на 29 август 1958 година. Той е петото дете на невзрачния работник в металургичната промишленост Джо Джаксън. Майкъл се посвещава на музиката още в детството си под надзора на своите родителите, които държат талантът на момчето им да намери реализация. Дисциплината в семейство Джаксън е жестока и Майкъл е почти изолиран от детски игри, приятели и всякакви други дразнители.

През 1962 година главата на фамилията Джо Джаксън решава да създаде групата JACKSON 5, в която влизат по-големите братя на Майкъл. Самият той се присъединява към тях година по-късно с размах, достоен за най-добрите сценични таланти на времето си. Групата издава първия си сингъл през 1969 година, когато Майкъл е едва на 11 години. През 1972 година Майкъл записва първия си самостоятелен сингъл. Парчето носи името "Ben", а текстът е по детска история за трагично приятелство. Сантименталната песен по-късно печели Оскар и става добро начало за Майкъл.

Майкъл Джаксън си извоюва роля в голямото кино, редом с Даяна Рос. Той играе във мюзикъла "The Wiz" по известната приказка Магьосникът от Оз. Майкъл се запознава с известния композитор и продуцент Куинси Джоунс. Именно той прави дебютния солов албум на бъдещия крал на попа под името "Off The Wall". От този албум е един от първите сериозни хитове на Майкъл - "Don’t Stop Till You Get Enough.

Първите соло изяви на Майкъл датират от 1972 година. Последователно момчето записва албумите си "Got To Be There", "Ben, music and me" и "Forever Michael". Проектът "Off The Wall" обаче отбелязва началото на сериозната музикална кариера на Майкъл. Успехът на албума се дължи както на безспорния му талант, така и на музикалния нюх на продуцента Куинси Джоунс. Албумът "Off The Wall" изстрелва четири хита в десятката на американските класации, два от които атакуват челното място. Публиката е готова за следващия проект на Майкъл, който излиза през 1982 година под името "Thriller".

Сред хитовете в албума е едноименното парче "Thriller". За Майкъл заснемането на видеоклипа е най-забавното, което някога е правил. В продукцията той се превъплъщава в мистичен ужасен звяр.

Oще с първото си издаване, "Thriller" реализира над 40 милиона копия – рекорд ненадминат до момента. Седем от деветте парчета веднага влизат в десятката на класациите. Критиката заслужено определя албума като музика за всеки. Заедно с настроението на "Off The Wall" албумът предлага смесица от фънк, рок и лежерен баладичен саунд. Популярността на албума "Thriller" се дължи и на едно интересно съвпадение. Тъкмо тогава гигантът MTV набира скорост като сериозна музикална медия, а Майкъл става тяхната първа звезда.

Албумът е посрещнат като музикална енциклопедия от настроения. Редом с баладата "Human Nature" и песента с Пол Макартни "The Girl Is Mine" албумът комбинира и далеч по-тежки парчета като "Billie Jean", в което жена обвинява Майкъл, че е баща на детето й и култовия шедьовър "Beat It".


Цитат
Майкъл Джексън (Michael Jackson) е американски музикален изпълнител. Той е най-известният поп певец в света, а албумът му „Thriller“ от 1982 г. е продаден в 60 000 000 копия, което го прави най-продаваният албум в историята. Той държи рекорд за най-много спечелени статуетки от наградите Грами в историята на музиката през 1983 г. - 8 на брой за албума си "Thriller" и за най-посещаван концерт - 500 000 души с турнето "BAD". Въвежда в музикалната индустрия т.нар. "short films", клипове-истории - каквито са "Thriller", "Bad", "Remember the Time", "You Rock My World" и т.н. В световен мащаб продажбите от албумите му възлизат на 200 000 000 копия, като "Тhriller" продължава да се купува и до днес. През юни 2005 г. певецът беше признат за невинен по обвинения за злоупотреба с малолетен. След процеса, през септември заминава за Бахрейн (южната част на Персийския залив) където остава до края на 2005 година. В началото на 2006 заминава за Италия. В момента работи над неизвестен никому проект.


Запазена марка:

1. Лунната стъпка (Moonwalk) 2. Бяла диамантена ръкавица 3. Винаги носи бели чорапи и черни обувки



Albums

   1. 1972 - Ben
   2. 1972 - Got To Be There
   3. 1973 - Music & Me
   4. 1975 - Forever, Michael
   5. 1979 - Off The Wall
   6. 1982 - Thriller
   7. 1984 - Farewell My Summer Love
   8. 1987 - Bad
   9. 1991 - Dangerous
  10. 1995 - HIStory
  11. 2001 - Invincible









Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен Arinna

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2999
  • Пол: Жена
  • You can revive me again, only if you'll try it...
    • http://uk.youtube.com/user/Arinna171982
Re: Крал на попмузиката
« Отговор #1 -: Май 03, 2006, 21:32:24 pm »
Ей, аз съм точно за този Фен клуб!  :) :) :) Страшен фен съм му от доста време. [ihuuu] Любимата ми песен е "Who Is It".  [a taka]  [inlovee]
The memory of this still reminds        me
                 Stars in your eyes
                Did you take the time to realize?...

Неактивен me4tatelka

  • Професор и половина
  • **
  • Публикации: 6386
  • Пол: Жена
Re: Крал на попмузиката
« Отговор #2 -: Май 04, 2006, 00:53:51 am »
Аааа ей на тоя човек толкова много да му се възхищавам!!! Просто страхотен глас има! [inlovee][inlovee][inlovee]
[a taka][bravisimo]
На мене любими негови песни са ми "Thriller", "Heal the world" и "Black or white" :) [inlovee] обожавам ги :) това са ми и едни от най-най- любимите песни въобще :) :) :) [inlovee]

Eто няколко снимки и от мен :)


~~~~~~~

~~~~~~~
"Обожавам простите неща, те са последното убежище на сложните натури." /Оскар Уайлд/

Неактивен ...::Mag1::...

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4044
  • Пол: Жена
  • :-)
Re: Крал на попмузиката
« Отговор #3 -: Май 04, 2006, 09:27:00 am »
ами ...  [confused] принципно от както се избели стана някъв гаден... но не мога да отрека,че има талант!!!

Неактивен Moni4ka

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1363
  • Пол: Жена
  • JuSt SmILe :) :) :)
Re: Крал на попмузиката
« Отговор #4 -: Май 04, 2006, 14:36:25 pm »
ами ...  [confused] принципно от както се избели стана някъв гаден... но не мога да отрека,че има талант!!!
дам, Маги, напълно съм съгласна с теб:)
Аз попринциоп не съм голяма фенка...даже съм слушала много малко негови песни, но въпреки това, той  си е крала на Попа и има  много хубав глас.... [shame]

Неактивен Kiss`

  • Професор и половина
  • **
  • Публикации: 6261
  • Пол: Жена
  • 'cause on my love you can depend ...
Re: Крал на попмузиката
« Отговор #5 -: Май 04, 2006, 23:56:37 pm »
Наистина краля на попа ! Аз и майка ми сме му големи фенки ... Тя жената даже едно време като била малка ..още тогава го слушала.. И си записвала негови коцерти и интервюта от телевизията на видео . Като ги гледах.. Просто съм очарована от таланта му на певец .. а как танцува.. майкоо ...  Няма равен ..
Едни от любимите ми му песни са ми .. :  "Black or White", "Give In To Me" , "Heal the world" , "They Don't Care About Us"  .. страхотни парчета  [inlovee] :)
 [bravisimo] [nomer edno]
Не можеш да откриеш нови океани, ако нямаш куража да изгубиш брега от погледа си.

Неактивен Kelly

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3453
  • Пол: Жена
  • ◊* hOuSe MuSiC iS a fEeLinG *◊
    • Kelly
Re: Крал на попмузиката
« Отговор #6 -: Май 05, 2006, 11:45:14 am »
Ми не мога да кажа , че съм му фенка , но има невероятен глас и страхотни песни.....
Имам някои любими негови и като ги чуя просто полудявам....Уникално пее !!!

Michael Jackson - You Are Not Alonе
Michael Jackson - Don't Stop Till You Get Enough
Michael Jackson - Liberian girl
Michael Jackson - Dirty Diana
˙·•●° ¤ I Am ADdIctEd tO U¤ °●•·˙®

Неактивен Lizi

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3088
  • Пол: Жена
  • СлЪнЦеТо Ли ИзГрЯ иЛи Ти Се УсМиХнА?
Re: Крал на попмузиката
« Отговор #7 -: Май 05, 2006, 19:41:12 pm »
ами ...  [confused] принципно от както се избели стана някъв гаден... но не мога да отрека,че има талант!!!
дам, Маги, напълно съм съгласна с теб:)
Аз попринциоп не съм голяма фенка...даже съм слушала много малко негови песни, но въпреки това, той  си е крала на Попа и има  много хубав глас.... [shame]
Дам,подкрепям :p
Когато този огън догори и пътеката не бъде довървяна,
тогава ти от мене си тръгни и не мисли за тежката ми рана.
Бъди с мен,когато пожелаеш,в любов отдавна спрях да се кълна.
За тебе клетвите какво са?Изпети песни,нежни думи и слова-не,те са истините на живота,но ти все не вярваш на това.
Повярвай ми аз също искам нежност,доброта,една прегръдка топла,вместо тежка рана!
В нощта помоли ме тихо аз при тебе да остана....

Неактивен Mistic

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3539
  • Пол: Мъж
Re: Крал на попмузиката
« Отговор #8 -: Май 05, 2006, 20:50:27 pm »
ами има някои хубави песни, но на външен вид е просто отвратителен... :) [confused]

Неактивен Sweet_As_Candy

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 793
  • Пол: Жена
  • Live Love & Laugh
Re: Крал на попмузиката
« Отговор #9 -: Май 06, 2006, 04:28:06 am »
като малка мислих че е момиче хахаха
ама много готино танцуваше и не вярвах че мъж може така
харесва ми но не ми харесва това което направи скоро време..



Неактивен ...::Mag1::...

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4044
  • Пол: Жена
  • :-)
Re: Крал на попмузиката
« Отговор #10 -: Май 06, 2006, 10:40:25 am »
в "събудих се на 30" малката 13-годишна Джена танцува на една негова песен,много готинка,ама не и знам името  [sad3] някой,ако се сеща  [molitva]

Неактивен me4tatelka

  • Професор и половина
  • **
  • Публикации: 6386
  • Пол: Жена
Re: Крал на попмузиката
« Отговор #11 -: Май 06, 2006, 10:41:38 am »
в "събудих се на 30" малката 13-годишна Джена танцува на една негова песен,много готинка,ама не и знам името  [sad3] някой,ако се сеща  [molitva]

"Thriler" е песента :)
"Обожавам простите неща, те са последното убежище на сложните натури." /Оскар Уайлд/

Неактивен `Amy_Lee`

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2417
  • Пол: Жена
Re: Крал на попмузиката
« Отговор #12 -: Юни 03, 2006, 23:27:40 pm »
и е нужен цял раздел за майкъл джексън .. ? ПОне говорете де..  [shame]

Неактивен elanmorin

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 94
Re: Крал на попмузиката
« Отговор #13 -: Юни 16, 2006, 21:56:47 pm »
450 милиона, официнално, продадени копия и сигурно още толкова пиратки.
аз

Неактивен Arinna

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2999
  • Пол: Жена
  • You can revive me again, only if you'll try it...
    • http://uk.youtube.com/user/Arinna171982
Re: Крал на попмузиката
« Отговор #14 -: Юни 17, 2006, 20:25:34 pm »
Любимата ми песен на Майкъл Джексън е - "Who Is It"  [inlovee] Страхотна е!  [a taka]
The memory of this still reminds        me
                 Stars in your eyes
                Did you take the time to realize?...