Автор Тема: ___НОВИНИ___  (Прочетена 294904 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: ___НОВИНИ___
« Отговор #225 -: Август 15, 2007, 08:01:11 am »
Полицаи не спряха стотици вилнеещи с брадви роми
15 август 2007 / News.dir.bg
Служителите на реда са наблюдавали безучастно стотиците роми, които са вилнели около час с брадви и прътове в столичния квартал Красна поляна, обърнали са няколко коли и кофи за боклук.
Това предаде БНР. Според жители на квартала, където снощи отново избухнаха безредиците заради слух за нова скинарска атака, полицаите били съвсем недостатъчно - 30-40 срещу ромската тълпа, която крещяла "смърт на българите". Все още не е ясно колко са участвалите роми - цифрите, които се споменават са от 300 до 1000. МВР е пратило жандармерия чак около полунощ. Тогава на мястото са пристигнали и кметът на София Бойко Борисов, и зам.-министърът на вътрешните работи Камен Пенков. Според Борисов властта не искала и не можела да се справи с ромите и това било свързано с наближаващите местни избори. Пред БНР заместникът на Петков заяви, че нямало нужда от повече полицаи, защото те не заплашвали никого. Цветелин Кънчев обясни, че се опитвал да успокои ромите, които били бесни заради тежкия побой над тяхно момче от скинари. Това беше и поводът миналата нощ да избухне скандалът пред кафенето на Виетнамските общежития.



евала комшийке ... машала ... не заплашвали ... пълни идиоти ... и те в кюпа с тях и яко бой трябва ...
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен Qween of the black hearts

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4187
  • Пол: Жена
Re: ___НОВИНИ___
« Отговор #226 -: Август 15, 2007, 13:18:57 pm »
не ми говори...тръгнах си от този квартал 15 минути преди да се развие действието...като чух какво е станало направо ме побиха тръпки като се сетих че съм била там допреди малко!!!!!! Красна Поляна попринцип си е ромски квартал ама има и българи и приятеля ми живее точно на 30 метра от общежитията!!!!! брррр тръпки ме побиват като трябва да ходя у тях особено вечер!!!

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: ___НОВИНИ___
« Отговор #227 -: Август 15, 2007, 15:16:50 pm »
 
Полицай в командировка изнасили 15-годишна

15 август 2007 / News.dir.bg

В оперативната дежурна част на РПУ - Несебър е получено съобщение от 15-годишно момиче, че във вторник вечерта в стая на общежитие в курортен комплекс “Слънчев бряг” е било изнасилено от мъж, който се представил за полицай.
Предприетите незабавни оперативно–издирвателни действия установили, че евентуален извършител е 26-годишният Р.Д., служител на ОДП – Смолян. Той е бил командирован в РПУ – Несебър и в посочения период бил в почивка след дневна смяна. По случая е образувано досъдебно производство. Уведомена е Военно-окръжна прокуратура – Сливен, която е поела разследването. Мъжът е задържан за 72 часа. Разпоредена е служебна проверка и в зависимост от резултатите от нея ще бъде взето дисциплинарно отношение, предаде БГНЕС.
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: ___НОВИНИ___
« Отговор #228 -: Август 20, 2007, 09:09:36 am »

Софтуерен бъг спря Skypе за 24 часа

news.bg

Инженерите на Skype отстраниха сериозен софтуерен проблем, появил се в петък и блокирал безплатната peer-to-peer телефонна услуга за повече от 24 часа.

Според EBay - новите притежатели на правата над Skype, сривът, поради който над 220-те милиона потребители на услугата за онлайн телефония останаха на сухо се дължи на софтуерен бъг, а не на хакерска атака.

Според софтуерните инженери на компанията проблемът се дължи на неправилната работа на алгоритъм, подсигуряващ мрежовата поддръжка на Skype.

Проблемният алгоритъм осигурява взаимодействието на Skype клиента, инсталиран на машината на отделния потребител с остатъка от Skype мрежата.

Въпреки сравнително бързото възстановяване на услугата сривът предизвика силно безпокойство в бизнес средите.
Според анализаторите то се дължи на страхът от потенциални нови проблеми с комуникацията както при Skype, така и при други доставчици на VoIP услуги.

Повечето експерти в телекомуникационната индустрия смятат, че сривът Skype е още един симптом, показващ уязвимостта на VoIP телефонията.

Друга популярна компания - Vonag, водещ независим VoIP доставчик за територията на САЩ, наскоро също се сблъска със сериозни проблеми, но от правно естество.

Като прибавим и актуалния срив в услугите на SunRocket - друг известен VoIP доставчик, за повечето бизнес клиенти везната вероятно вече се  накланя обратно в полза на по-традиционните комуникационни доставчици.
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен ranenia skorpion

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1455
Re: ___НОВИНИ___
« Отговор #229 -: Август 24, 2007, 11:24:24 am »
 
 
 

Роми пребиха жестоко 16-годишно момиче в столицата


Инцидентът е станал на автобусна спирка в кв. Овча купел
24.08.2007
Петима роми са нападателите, пребили жестоко 16-годишното момиче в столичния квартал Овча купел.

Инцидентът е станал на спирката на автобус 260 и 111 на бул. "Петко Напетов" и "Цар Борис III", посока Люлин.

Сигналът са подали свидетели. Според тях нападателите са трима роми - улични миячи на стъкла на автомобили, които искали да я ограбят.

След побоя момичето е било в безсъзнание и с линейка е откарано в "Пирогов". Няма опасност за живота му.

Дежурният в Детска хирургия на болницата д-р Нанко Червеняков съобщи, че детето е "минало като през месомелачка".

То е бито с пръчки и ритници от три момичета и две момчета от ромски произход. После е било хвърлено в течащата наблизо река Букет и случайно намерено от минувачи. Има тежки кръвонасядания по гърдите, главата и почти по цялото тяло.

Правят се изследвания на момичето, за да се добие по-подробна информация за състоянието му.

Засега не са известни мотивите за побоя.

Пострадалото момиче е от дома за сираци в Горна баня.

Извършителките на побоя са избягали и в момента се издирват от полицията.
 




взето от НетИнфо...




нямам думи ! [evil] [evil] [evil]
"И само ТАМ един прозорец свети ...
сред цялата космична тъмнина,
сега те викат - хиляди планети,
но ти се връщаш .... вечно у дома... "

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: ___НОВИНИ___
« Отговор #230 -: Август 24, 2007, 11:32:38 am »
Пуснал съм тема за петицията ...
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен TallyWeijl

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2200
  • Пол: Жена
  • It feel's like I'm fallin' I'm fallin' I'm fallin'
Re: ___НОВИНИ___
« Отговор #231 -: Август 26, 2007, 15:26:11 pm »
Бабо, прати ми готината mp3-ка и бързо си включи скайпа

Първото нещо, което правя сутрин, е да включа компютъра си. С удоволствие чета пристигналите през нощта писма. Това казва 70-годишната Роко Шинохара. В Страната на изгряващото слънце никой не гледа на „високотехнологичните баби” като на извънземни.
 
Точно обратно, констатира АФП. Хората над 65 г., които са една пета от населението на застаряваща Япония, съзнават, че ползването на Интернет или на мобилен телефон често пъти е от жизненоважно значение.

Особено за жените. Японките, които имат най-високата средна продължителност на живот в света – 86 г. – имат голям шанс да останат вдовици, тъй като мъжете им живеят средно до 79 г. Много от нас са сами.
 
Компютрите за средството, което ни свързва с приятелите, обяснява 77-годишната Каяко Окава, която през 1997 г. с началото на пробива на уеб основава компютърен клуб за „бабки”.
 
Клубът с представителства в цяла Япония, напътства възрастните из дебрите на Мрежата. Негови членове са мъже и жени често на взраст над 70 г. Доайенката, която живее в Киото, е на 97 г.
 
Ветераните „сърфират” по същия начин както младежите: разменят писма и снимки и споделят от разстояние своите персонални творби (картини, повести, поеми, музика). Те също така пазаруват във виртуални търговски центрове подобно на много други хора. Класическите библиотеки вече са се превърнали в гигантски, трудно е да откриеш някое произведение.
 
Он лайн е по-просто, смята г-жа Камата. Пенсионерите-технофили изследват високотехнологичните магазини в големите градове на архипелага.
 
Неотдавна клубът отвори киберкафене под егидата на производител на чипове Интел в квартал Сумаго на Токио, където живеят много възрастни хора.
 
В продължение на четири дни той даде начални познания за Интернет на 400 местни жители.
 
Още съм неопитен, извинява се бивш 84-годишен издател, който търпеливо изчаква, за да вземе първия си урок по информатика. Може да е малко късно да започнеш да учиш, но искам да стана на „ти” с компютрите, оправдава се той.
 
Възрастните японци не са израснали с компютър под ръка, а с четка и писалка между пръстите и чувствителният екран ги смущава по-малко отколкото клавиатурата. Те могат да си взаимодействат с машините по по-инстинктивен начин, смятат конструкторите на персонални компютри. Интересът на фирмите към разработване на компютри за възрастни показва колко много са се променили нещата за 10 г., отбелязва г-жа Окава.
 
Компютри за бабите? Шегувате се ! – отвръщали й на времето производителите и отказвали да й дадат под наем РС. Възрастните хора не са бавноразвиващи се представители на обществото, отбелязва тя гордо.
 
Според японското министерство на телекомуникациите една трета от 70-годишните японци и 16% от тези на 80 и повече години ползват Интернет – което е два пъти повече отпреди две години.

Неактивен XpacTa_lavista

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3489
  • Пол: Мъж
  • Дървен философ, но дрянов
Re: ___НОВИНИ___
« Отговор #232 -: Август 27, 2007, 17:10:25 pm »
http://www.netinfo.bg/?tid=40&oid=1088776


Учени откриха "ненормално" огромна дупка във Вселената

Тя се намира на около милиард светлинни години в съзвездие югозападно от Орион и лишена от галактики, звезди, газове и дори от т.нар. тъмна материя
24.08.2007

Астрономи откриха гигантска празнина във Вселената, лишена от галактики, звезди, газове и дори от т.нар. тъмна материя.

Тя не е черна дупка (при която има струпване на огромна маса в малък обем и непреодолимо гравитационно поле), голяма е около милиард светлинни години и се намира между 6 и 10 млрд. светлинни години от Земята в съзвездие югозападно от Орион.

1

Екипът учени от университета в Минесота нямат представа как на това място е възникнала космическата "дупка", пише Space.com.

По думите на астрономите празнини в космоса са били откривани и преди, но никога в такива потресаващи размери.

Това, което открихме не е нормално, основавайки се на наблюденията или на компютърни симулации за еволюцията на Вселената, коментира професорът по астрономия Лорънс Рудник.

Той и колегите му проучвали студено петно, когато се натъкнали на гигантското празно пространство. Вече знаехме, че има нещо различно около тази точка в небето, припомнят си те.

Според астрономите в областта липсва дори тъмна материя, която не се вижда директно, но обикновено се отчита чрез измерване на гравитационните сили.
Когато човек върви без път...
 
             ...най-често стига до гарата

  Нека бъдем грамотни! Да се научим да пишем правилно поне на родния си език!

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: ___НОВИНИ___
« Отговор #233 -: Август 31, 2007, 09:02:58 am »
news.bg



10г. от смъртта на принцеса Даяна



Днес се навършват 10 г. от смъртта на принцеса Даяна.

Тя загина в катастрофа на 31 август 1997г в тунела Понт де л'Алма на р. Сена.

Почитта пред принцесата ще бъде отбелязана с редица прояви в Лондон.

Организирана е църковна служба, на която ще присъстват кралица Елизабет II, принц Чарлз, членове на британското кралско семейство, синовете на Даяна, роднини и приятели. 

Церемонията ще уважат и великобританският премиер Гордън Браун, предшественикът му Тони Блеър,  както и певецът Елтън Джон.

Втората съпруга на Чарлз - Камила, обаче няма да присъства на службата. Обяснението й е, че присъствието й там, би отдалечило вниманието от целта на събитието.

Камила добави, че е благодарна на съпруга си принцовете Уилям и Хари, за проявеното разбиране, в решението й, да не присъства на церемонията.

В Париж, където загина Даяна, също са организирани прояви. Близо до тунела, в който катастрофира принцесата, вече има оставени десетки снимки и цветя, в знак на почит към Даяна.
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен Qween of the black hearts

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4187
  • Пол: Жена
Re: ___НОВИНИ___
« Отговор #234 -: Август 31, 2007, 09:33:45 am »
Британското Семейство....щял да присъства Чарлс...хаха и Елизабет ...сиреч хората дето я съсипаха...Камила поне е честна ..едва ли не Мразех я за кво да хода.......абеееее и кралско семеиство......на баба ти фърчилото в едно куче има повече аристократичност и обноски...........

Неактивен Boss_baby_MM

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1597
  • Пол: Жена
  • Едва ли някога бил си обичан ти,както от мене сега
    • http://princeska.stih4e.com
Re: ___НОВИНИ___
« Отговор #235 -: Септември 06, 2007, 13:50:10 pm »
Британското Семейство....щял да присъства Чарлс...хаха и Елизабет ...сиреч хората дето я съсипаха...Камила поне е честна ..едва ли не Мразех я за кво да хода.......абеееее и кралско семеиство......на баба ти фърчилото в едно куче има повече аристократичност и обноски...........

Напълно съм съгласна!!! [bravisimo] [bravisimo] [bravisimo] [bravisimo] [bravisimo]
Ако те няма, знам, ще полудея, знам!
Без теб не мога, знам, да оцелея!
От много сълзи, знам, ще ослепея, знам!
Ако те няма, знам, няма да живея!

Неактивен Boss_baby_MM

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1597
  • Пол: Жена
  • Едва ли някога бил си обичан ти,както от мене сега
    • http://princeska.stih4e.com
Re: ___НОВИНИ___
« Отговор #236 -: Септември 06, 2007, 13:51:25 pm »
Роми пребиха 18-годишно момче в столицата

05 Септември 2007
Роми пребиха 18-годишно момче в Интернет клуб в столичния квартал "Сердика". Пострадалият е бил откаран в "Пирогов" с тежки травми по лицето.
 
Инцидентът е станал в късния следобед. 18-годишният Радослав Савов, който работи в клуба отказал да пусне четири 13-14 годишни роми, тъй като те не се съобразявали с правилата да не се пуши и да не се вдига шум в клуба.

Радослав Савов: "Както си седях и дойдоха четири малки циганета. Казах им, че шефът ми се кара, че пушат вътре и им казах, че не мога да ги пусна, защото шефът не ми дава. И те започнаха да дивеят. Излязоха навън и след малко един мъж на около 25-30 г. влезе и директно от вратата ми наби 4-5 тупаници.”

Радослав твърди, че ромчетата идвали от няколко седмици в клуба и се държали изключително арогантно.

Радослав Савов: "Постоянно викаха, обиждаха ме на майка, на баща. Един от малките взе бутилка излезе навън и започна да я размахва. Другият пък ме замеряше с камъни”.

Пострадалото момче познава ромите, защото те живеели срещу неговия блок. Радослав твърди, че никога не е имал конфликт с тях.

След "Пирогов”, Радослав и баща му, който е бивш полицай от 3-то районно управление, а сега работи като охрана в метрото, отидоха да подадат жалба в полицията.

В разговор по телефона собственикът на клуба Ивайло Иванов каза, че досега не е имал подобни проблеми с ромите. Иванов обаче заяви, че някои от тях отказват да спазват правилата да не се пуши, да не се вдига шум и да не се яде в Интернет залата.

Хората от района коментираха, че като цяло нямат проблеми с ромите от квартала. От полицията все още издирват нападателя.
 
Ако те няма, знам, ще полудея, знам!
Без теб не мога, знам, да оцелея!
От много сълзи, знам, ще ослепея, знам!
Ако те няма, знам, няма да живея!

Неактивен Arinna

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2999
  • Пол: Жена
  • You can revive me again, only if you'll try it...
    • http://uk.youtube.com/user/Arinna171982
Re: ___НОВИНИ___
« Отговор #237 -: Септември 06, 2007, 17:22:45 pm »
Почина оперната легенда Лучано Павароти
06 септември 2007 / News.dir.bg
Почина легендата на италианската оперна музика Лучано Павароти.
Тъжната новина съобщи мениджърът му Тери Робсън, предаде Ройтерс, цитирана от БГНЕС. Павароти починал сутринта в дома си в италианския град Модена. Той водеше дълга битка с рака на панкреаса.
71-годишният певец бе определян от мнозина като най-големия тенор на своето поколение. Лучано Павароти е роден в Модена на 12 октомври 1935 г. Баща му е хлебар и певец-аматьор. Младият Павароти израства влюбен в спорта и е приятел от детинство с Мирела Френи. След няколкогодишно посвещаване на певчески изследвания и кратка кариера на учител в началните класове Павароти прави оперния си дебют на 29 април 1961 г. в оперната зала в Реджо Емилия на конкрус за млади оперни певци като Родолфо в „Бохеми“ на Джакомо Пучини. Скоро Павароти е забелязан от легендарното австралийско сопрано Джоан Съдърленд. Той пее с нея и съпруга й, диригента Ричард Бонидж, в Австралия, САЩ и Лондон. Така през 1967 г. стига и до нюйоркската „Метрополитън опера“, с която свързва трайно съдбата си.
Ще се запомнят концертите му с поп и рок изпълнители, а през 1990 г. обединява усилията си с Хосе Карерас и доскорошния си съперник Пласидо Доминго за един от най-запомнящите се концерти в римските Бани на Каракала. Това поставя основата и на бъдещото световно турне на Тримата тенори. Самостоятелните му изпълнения пък са издавани в златни и платинени тиражи.
През 1990 г. се развежда с дългогодишната си съпруга заради снимки в таблоиди, които го показват със секретарката му Николета Мантовани. От първата си жена певецът има три дъщери, а от Николета – дъщеря Аличе, родена през 2003 г.
През 2006 г. на певеца бе направена операция от рак на панкреаса, което го принуди да отмени заплануваното световно турне. Последната му публична изява бе на церемонията по откриването на Зимните олимпийски игри в Торино през феврурари 2006 г.
Погребението на тенорa ще бъде в събота в Модена, съобщиха от кметството там. Заупокойната меса ще бъде отслужена в централния храм в града. Градският театър в Модена ще бъде наречен на името на негово име, съобщи кметът Джорджо Пиги.
The memory of this still reminds        me
                 Stars in your eyes
                Did you take the time to realize?...

Неактивен XpacTa_lavista

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3489
  • Пол: Мъж
  • Дървен философ, но дрянов
Re: ___НОВИНИ___
« Отговор #238 -: Септември 09, 2007, 04:10:16 am »
http://news.ibox.bg/news/id_1499353876
Откриха 800 кила канабис в района на Петрич

800 килограма сух канабис откриха криминалисти в ниви, собственост на възрастни хора от петричкото село Скрът, информира БиТиВи.

Марихуаната е иззета, задържан е 68-годишен собственик на един от имотите в момент, в който се опитвал да укрие две брезентови платнища, съдържащи канабис, обран малко преди това. За последната година, при специализирани акции в района на Петрич, са открити и иззети близо два тона от наркотика.

В района на Петрич канабисът отдавна е заменил тютюна в нивите на хората. Предимно възрастни хора отглеждат културата като най-често казват, че садят канабис за лек.

Баба Калина е една от първите в района, станала известна с това, че отглежда от наркотичното растение.

Според полицаите, именно баба Калина е снабдявала съселяните си с културата. Многократно в нейния имот полицаи откриват канабис, но въпреки многото заведени дела, засега не е осъждана. Казва, че не е продавала канабис, лекувала болните си стави. Твърди, че културата се гледа лесно.

Чести са полицейските акции за откриване и изземане на канабис. При последната от тях е иззето изключително голямо количество.

Главен инспектор Иван Харизанов, РПУ- Петрич: "В резултат на полицейската операция бяха установени 6 такива случая, при които беше иззето общо количество 830 кг. канабис, изрязан и подготвен за изсушаване, всъщност в полуизсушен вид, също така и 17 кг. сух канабис, който е отделен от стъблата, съцветия само и листна маса подготвен за продажба."

За последната година са задържани 147 лица, в чиито домове е открит канабис, малка част от тях имат влезли в сила присъди. Повечето са възрастни хора.

Гл. инспектор Иван Харизанов: "Има данни, че извършителите може да са техни близки, внуци, деца, но те поемат в повечето пъти вината за извършеното престъпление, за да защитят децата си."

Обикновено заради възрастта и ненамирането на достатъчно доказателства за наличие на престъпление, образуваните досъдебни производства не стигат до съда.
Когато човек върви без път...
 
             ...най-често стига до гарата

  Нека бъдем грамотни! Да се научим да пишем правилно поне на родния си език!

Неактивен alabala

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 115
  • Пол: Мъж
  • Ще бъде ли скучен светът без лъжа? Не мисля!
    • www.sado-mazo.u-gyzo
Re: ___НОВИНИ___
« Отговор #239 -: Септември 09, 2007, 08:36:44 am »
Три телефона Samsung в книгата на Гинес


Три мобилни телефона на корейската компания Samsung влязоха в книгата на Гинес за 2008 година. Два от тях са признати за най-тънки, а един е отличен заради своята камера.

Моделът SGH-U100, пуснат през февруари тази година, е най-тънкият телефон в света със своите 5,9 мм. Досегашният рекорд също принадлежеше на продукт на Samsung - модела SGH-X820 с дебелина 6,9 милиметра.

Най-тънък телефон от трето поколение (3G) пък е моделът SGH-Z370 с дебелина от 8,4 мм.

Третият рекордьор на Samsung е телефонът SCH-B600. Камерата на този модел има най-високата резолюция - 10 мегапиксела.

Източник: technews.bg