Автор Тема: Живот втора употреба  (Прочетена 3395 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Живот втора употреба
« -: Август 16, 2011, 13:13:37 pm »

Парашкева ИВАНОВА
16 Август 2011; 09:02
http://www.marica.bg

Отдавна сме се примирили, че караме коли втора употреба. Когато някоя приятелка ни засече на щанда в secon hand, започваме взаимно да се убеждаваме, че всъщност само тук можем да намерим “истински маркови стоки” и няма смисъл да си даваме парите за “ментетата” в моловете. Купуваме мебели втора употреба и разказваме на познатите ти, че са антики, и прочее. Преди време се чу, че и силиконови цици втора употреба слагали. Сега се оказва, че хората масово се оборудват с вилици и лъжици, изхвърлени от шкафа на някоя покойна германска домакиня. За 5 лева се обзавеждат с цял комплект прибори за хранене и живеят с усещането, че са направили сделката на живота си. Хвалят се на приятели (по-близките, естествено) колко пари са спестили и лъскат вилиците със сода, за да заблестят “като нови”. А “спестените” пари изсипваме на касите за ток, парно, телефони и бензин - за радост на монополистите, които определено живеят живот “първа употреба”.







Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Живот втора употреба
« Отговор #1 -: Август 16, 2011, 13:21:55 pm »
Тъжно ,но факт.Не можем да го отречем,въпреки ,че много ми се иска да ти кажа колко Не си прав...за съжаление Не мога . [confused] Може би само радостите в живота ни са първа употреба.
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен chocolate_fairy

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2346
Re: Живот втора употреба
« Отговор #2 -: Август 16, 2011, 13:58:37 pm »
Ами това е положението за сега. Пък... Поживём, увидим
A thousand years, a thousand more,
A thousand times a million doors to eternity
I may have lived a thousand lives, a thousand times
An endless turning stairway climbs to a tower of souls
If it takes another thousand years, a thousand wars,
The towers rise to numberless floors in space
I could shed another million tears, a million breaths,
A million names but only one truth to face

Неактивен Qween of the black hearts

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4187
  • Пол: Жена
Re: Живот втора употреба
« Отговор #3 -: Август 16, 2011, 16:54:28 pm »
Така си е ето например отскоро (има няма 3 4 месеца) съм на нова работа. Трябва да се гради имидж, положение, репутация.... но като си прегледах гардероба с дрехи от преди 3 4 5 години , които първо са вече доста износени, второ са си стил 15 годишна тийнейджърка.. как да стане

това лято  се оказа че ми се налага да имам поне 4 чифта официални обувки и понеже знам че при нормални обстоятелства ще дам минимум 200 300 лв за нещо такова... отидох и си купих от разпродажба 4 чифта за 70 лв. ок разнообразие има, изглеждат добре... резултатът... ами сега нямам нито един чифт защото едните се вмирисаха заради кожата второ качество, другите се скъсаха заради плата второ качество , третите се разлепиха.... и тн и тн.

Както споменахме за кое по напред...

Опитвам се да разпределям разходите и ги редувам единия месец ще си купя обувки другия панталон третия риза ОБАЧЕ  преди това има наем, сметки, ток , телефон, бензин... не се оплаквам заплатата ми не е лоша за кризата но просто не смогвам.


Да не говорим че от 2 години отлагам елементарните неща като кола маска и качествен фризиор...

не ме разбирайте грешно не съм някоя кифла но това са елементарни неща които най малко новата ми работа изисква от мен... не мога да си позволя да вляза на среща със сътрудници и хора на по 40 години с дрес код костюми и да съм с дънки и маратонки...


по тая причина купувам дрехи врора употреба и обувки втора употреба които после ми изллизат двойно че и тройно отгоре.......................
« Последна редакция: Август 16, 2011, 16:56:10 pm от Qween of the black hearts »

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Живот втора употреба
« Отговор #4 -: Август 16, 2011, 20:18:18 pm »
Ами това е положението за сега. Пък... Поживём, увидим

Харесва ми твоята вяра и твоята надежда, че "може би"  ... надявам се някога наистина да видим промяна ... а моето скептично мнение го знаеш :)


Така си е ето например отскоро (има няма 3 4 месеца) съм на нова работа. Трябва да се гради имидж, положение, репутация.... но като си прегледах гардероба с дрехи от преди 3 4 5 години , които първо са вече доста износени, второ са си стил 15 годишна тийнейджърка.. как да стане

това лято  се оказа че ми се налага да имам поне 4 чифта официални обувки и понеже знам че при нормални обстоятелства ще дам минимум 200 300 лв за нещо такова... отидох и си купих от разпродажба 4 чифта за 70 лв. ок разнообразие има, изглеждат добре... резултатът... ами сега нямам нито един чифт защото едните се вмирисаха заради кожата второ качество, другите се скъсаха заради плата второ качество , третите се разлепиха.... и тн и тн.

Както споменахме за кое по напред...

Опитвам се да разпределям разходите и ги редувам единия месец ще си купя обувки другия панталон третия риза ОБАЧЕ  преди това има наем, сметки, ток , телефон, бензин... не се оплаквам заплатата ми не е лоша за кризата но просто не смогвам.


Да не говорим че от 2 години отлагам елементарните неща като кола маска и качествен фризиор...

не ме разбирайте грешно не съм някоя кифла но това са елементарни неща които най малко новата ми работа изисква от мен... не мога да си позволя да вляза на среща със сътрудници и хора на по 40 години с дрес код костюми и да съм с дънки и маратонки...


по тая причина купувам дрехи врора употреба и обувки втора употреба които после ми изллизат двойно че и тройно отгоре.......................

Никой няма да те сметне за кифла, а ако леко започнеш да наподобяваш, аз лично ще ти кажа :) че заради многото кифли в БГ поскъпна брашното :) а аз все пак си правя домашен хлебец и вече ми излиза мааалко по-скъпичко от преди  [xa xa xa2324]

Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Живот втора употреба
« Отговор #5 -: Август 18, 2011, 10:51:06 am »
Qween of the black hearts,аз на твое място бих постъпила по следният начин:

Ще извадя да видя с какво разполагам и ще планирам реформи на старите и що-годе изглеждащи добре ,дрешки.Винаги можеш да добавиш аксесоар ,различно съчетание поли и блузи.Сега е много модерно роклята да става пола и обратно .Аз наскоро си направих нов гердан от плат. [inlovee] Изрових парчета плат от запасите на свеки и тя ми уши потник ,същият като гердана.Шивачките никога няма да ти се разсърдят ако им занесеш дрешка,която би искала да променят.
И най-важното :Да,дрехите са важни ,но само първите 5 мин .Не забравяй ,че всичко останало е потенциала ти. [inlovee]
Успех в новата работа! [inlovee]
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен chocolate_fairy

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2346
Re: Живот втора употреба
« Отговор #6 -: Август 18, 2011, 12:09:23 pm »
Мим, успех и от мен, мило  [heart__]
Напълно те разбирам. През същото минавам и аз. А как ми се искат малко по-нормални условия. Вярно е, че както сам си го направиш, но да не забравяме колко е важен старатът, а когато той е почти около кръглата 0 (както при мен), идва малко на нагоре и това допълнително натоварва със голям стрес. Не искам да се оплаквам, защото всъщност съм доста щастлива, въпреки умората. Но честно казано си мечтая за малко глезотиики с марков етикет, с нова прическа и да не говорим как ми се ходи на масаж, но тези неща се надявам да си дойдат с времето, но дано все още съм млада  :p

Тони, права си за първите 5 минути, но тези 5 минути могат да ти смъкнат напрежението от следващите няколко часа при среща от по-официален характер, защото е доста по-изморително да се наложиш ако си отвъд общия дрескод. Особено ако си млад и средната възраст на останалите е около двапъти по твоята.

Охх и с риск малко да се поразлея, не мога да не засегна мисълта "Че какво друго остава?!". Аз съм на мнение: по-добре секънд хенд, отколкото скъп подарък от поредния загубеняк. Но това е принцип, който усвоих по трудния начин и не очаквам повечето хора да го разберат.

А колкото за 2рата употреба, аз честно казано не съм голям фен, но по съвсем различни причини и те са по-скоро налудничеви, отколкото някакви други. Но имам няколко парцала, които обожавам и не разменям за никой нов. Просто са уникални.
A thousand years, a thousand more,
A thousand times a million doors to eternity
I may have lived a thousand lives, a thousand times
An endless turning stairway climbs to a tower of souls
If it takes another thousand years, a thousand wars,
The towers rise to numberless floors in space
I could shed another million tears, a million breaths,
A million names but only one truth to face

Неактивен Qween of the black hearts

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4187
  • Пол: Жена
Re: Живот втора употреба
« Отговор #7 -: Август 22, 2011, 11:25:35 am »
Тони мила,

това правя в последните няколко години ама и тоя вариант в един момент се изчерпва. А и ако трябва да съм честна нямам нито един официален панталон или пола... ако питаш защо -  като си на 15 16 17 се обличаш удобно (или опне аз така правех за разлика от 17 годишните днес) кой ти е мислил тогава че ще ми трябва нещо по- официалнио :):):)

Милата ми феичка е права.
и без тва всички във фирмата ме имат за дете, така че впечатлението си е бая важно. Наскоро бях командировка до офиса в Германия и всички мислеха че съм на 18 току що завършила. Е, комплимент си е че ме подмладиха ама не винаги :)

не знам дано всичко да е наред пък дай боже някой ден да взимам такава заплата че да мога да си позволя елементарните женски нужди като фризиор 1 път на месец, кола маска и нормални дрехи(не маркови но просто не по 10 лв) без да мисля че ако си ги направя ще трябва да огранича обяда си на следващия ден и да си нося сандвич от вкъщи. Не че и това е лошо ама хващате гледната ми точка.


А Иво знам че на теб винаги мога да разчитам... :* Благодаря ти
« Последна редакция: Август 22, 2011, 11:28:56 am от Qween of the black hearts »

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Живот втора употреба
« Отговор #8 -: Август 24, 2011, 10:06:01 am »
Имаш голям шанс това да се случи през близките 5-6 месеца.Аз вече трудно мога да се вредя.Или едното дете има нужда от нещо,или другото.Така че имаш шанс и ще се случи все някога.Пустото му търпение само да го има. :)
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Живот втора употреба
« Отговор #9 -: Август 24, 2011, 15:01:23 pm »
Четейки коментарите, четейки ежедневно ужасяващите новините - търсейки добрата новина, слушайки хорските несгоди се чудя с какво толкова нежно ни изнудва България, за да я обичаме толкова много ... въпреки ужасяващото, стресиращо ежедневие, изпълнено със смърт и осакатяване на всичко опитващо се да подобри нещо, на което за съжаление май сме свикнали (за ежедневието става въпрос).

навици?
родители?
приятели?
спомени?
история?
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Живот втора употреба
« Отговор #10 -: Август 25, 2011, 10:28:41 am »
Корени.

Корена ни е тук.Връзката.Нещото ,което може би не можем да си обясним ,но го чувстваме с цялото си сърце.
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен Qween of the black hearts

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4187
  • Пол: Жена
Re: Живот втора употреба
« Отговор #11 -: Август 26, 2011, 13:18:17 pm »
Като се замисля може да е гадно и ужасно и тн, но не бих живяла другаде.

Като се връщах със самолета от въпросната командировка, до мен седеше една американка която за първи път идваше в България и не знаеше нищо , ама абсолютно нищо за нас. Ако щете вярвайте цялото пътуване и разказвах за България и за това колко велика страна сме били и колко красиви места имаме. Колко е труден но прекрасен нашият език, дори и написах на кирилица някои неща.. В заключение тя ми каза че страхотно много явно обичам страната си , за да и разкажа всичко това, и че явно съм много горда от това че съм българка.

По-късно се замислих и установих че тя е ужасно права. Колкото и да се оплаквам, колкото и да има неуредици,докато бях някъде другаде па макар и за 5 дни, страшно много ми липсваше. Тук е моят дом, семейство, приятели... Да оплаквам се, то на българите ни е в кръвта да се оплакваме, но когато ме нямаше установих как всъщност нямам търпение да си стъпя на родна зема. Защотот няма друго място като родния дом. Добър или лош...

Неактивен chocolate_fairy

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2346
Re: Живот втора употреба
« Отговор #12 -: Септември 04, 2011, 18:02:29 pm »
Позволявам ви да ме намразите, но честно ви казвам, не ми се живее в Б-я и ако не ми се наложи няма. Не я считам за мой дом, не я намирам за прекрасна и не се чувствам щастлива в нея. Това си е моето лично мнение и чувство, така че няма какво да го крия.
A thousand years, a thousand more,
A thousand times a million doors to eternity
I may have lived a thousand lives, a thousand times
An endless turning stairway climbs to a tower of souls
If it takes another thousand years, a thousand wars,
The towers rise to numberless floors in space
I could shed another million tears, a million breaths,
A million names but only one truth to face

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Живот втора употреба
« Отговор #13 -: Септември 04, 2011, 22:16:17 pm »
Позволявам ви да ме намразите, но честно ви казвам, не ми се живее в Б-я и ако не ми се наложи няма. Не я считам за мой дом, не я намирам за прекрасна и не се чувствам щастлива в нея. Това си е моето лично мнение и чувство, така че няма какво да го крия.


Аз уважавам твоето мнение, подкрепям те напълно и дано да успееш да уредиш и  наредиш така нещата си, че да не ти се налага да живееш тук, а да я имаш само за екскурзионна дестинация.
Държавата не се грижи за народа си, за това не го и заслужава, който е успял да изчезне си е направил добро, да му мислим ние мазохистите.
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Живот втора употреба
« Отговор #14 -: Септември 05, 2011, 11:58:41 am »
Рали,знаеш ли мисля ,че който е тук бърза презглава да заминава някъде другаде ,да живее в уж по-подредена държава с ясно правила и закони ,но защо ли някои се връщат отново тук и окачвайки знамето на България ,не спират да казват ,че от Родината по-красиво няма.Защо?
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!