Автор Тема: За тези изрази...  (Прочетена 1466 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен *fifka*

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 244
  • Пол: Жена
За тези изрази...
« -: Януари 12, 2009, 18:07:11 pm »
Когато сте ядосани на някого псувате ли го, дори и на ум? Аз да. И много ми олеква. След като тегля някоя мазна, се чувствам така, че все едно нищо не е станало. Вие псувате ли? А правилно ли е да го правим, ако не ни прави чест, а само защото ни пречиства от отрицателни емоции? [shame]








Неактивен chocolate_fairy

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2346
Re: За тези изрази...
« Отговор #1 -: Януари 12, 2009, 18:44:46 pm »
 [shame] Ще си призная без бой. Колкото и да не ми отива, като шофирам, се случва да ме изкарат извън релси и може да кажа нещо не много прилично за момиче... За мое оправдание - големи кретени има на пътя и си го заслужават  [oh kotioo]
A thousand years, a thousand more,
A thousand times a million doors to eternity
I may have lived a thousand lives, a thousand times
An endless turning stairway climbs to a tower of souls
If it takes another thousand years, a thousand wars,
The towers rise to numberless floors in space
I could shed another million tears, a million breaths,
A million names but only one truth to face

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: За тези изрази...
« Отговор #2 -: Януари 12, 2009, 22:44:50 pm »
Преди ругаех така:Ех,да му се ненавидиш.... [xa xa xa2324] Всички ми се смееха ама ми олекваше .
След като изкарах курса за шофьори ,почнах с по-звучни.Къде зад волана,къде така в живота ,но никога пред децата .Това ми е правило.Баща им също не псува и те незнаят какво е псувня. [lol] Незнам за добро или за зло.Като излязат утре навън ,може в началото да се панират като чуят,но за мен не е нормално родителите да псуват в присъствието на децата си.  :question: Сега даже от дъжд на вятър споменавам нещо за майката на прасето  [xa xa xa2324],ама то ми е повече за смях ,отколкото от яд.Просто нямам навика така да си изкарвам яда.
Незнам дали олеква.Виждам ,че често се използват ,но нека кажат хора с опит ,както се казва. [namigG]
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен kalista

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9283
  • Пол: Жена
Re: За тези изрази...
« Отговор #3 -: Януари 16, 2009, 13:58:31 pm »
И аз псувам [confused] Знам, че е грозно от устата на момиче и т.н. и т.н. Но понякога ми идва в повече и резултата е звучна ...  [lol]

Естествено и аз като Тони си слагам граници - вкъщи, пред малки деца или висшестоящи не си и помислям да го направя [lol] В такива ситуации си псувам на ум [lol]
Promises disguise as temporary truths which end up as the world’s greatest lies.

Неактивен agressive_girl

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1283
  • Пол: Жена
    • [On my own]
Re: За тези изрази...
« Отговор #4 -: Януари 16, 2009, 20:51:06 pm »
Когато сте ядосани на някого псувате ли го, дори и на ум? :arrow: Само ако ме е изнервил много, в противен случай просто си мълча и не се занимавам повече с него.
Вие псувате ли?  :arrow: Понякога да. Не е красиво, но е човешко. Преди повече, сега забелязвам напредък към намаляване на псувните. :)
А правилно ли е да го правим, ако не ни прави чест, а само защото ни пречиства от отрицателни емоции?  :arrow: Всичко, което ме пречиства от отрицателни емоции, за мен е правилно. Пък и понякога на човек му идва да гуша и просто тегли една благословия на всичко. Пак казвам-човешко е, но в някакви граници. А не на всяка втора дума да ръсиш псувни. Колкото и да е-грозно е.
Небето е мое. И аз му принадлежа.

Неактивен неземен

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1144
  • Пол: Мъж
  • DO OR DIE
Re: За тези изрази...
« Отговор #5 -: Април 17, 2009, 12:01:52 pm »
Да, да, действа благотворно и разтоварва психиката. Това си е елементарна психотерапия. С нещо такова се занимава и психоанализа. Вместо неприлична и гадна псувня, може да си сътвориш нещо по-прилично и благоверно, като:"-Майната ти бе идиот, говедо, пън, прасе, вол, плужек  и тн."
Което казано и на глас да звучи по за пред хора. Когато е казано на глас, разтоварващия ефект е много по-голям.
Може и още по-мека МАНТРА да си сглобиш и да се научиш да я казваш, когато някой овен или овца не ти дават път...
Аз например употребявам мантрата: "Мамицата ти мръсна-до тук, и прибавям според индивида-идиот, идиотко и пр...бисери."
На човек му поолеква и се поукротява и примирява, и преглъща по-лесно  нечии безобразия, след като не може и не бива да го набие, нито да го застреля...
БИ БИЛО И ГЛУПАВО И НЕРЕЗУМНО, НАЛИ?
To be,or not to be

Неактивен dukessa

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 436
  • Пол: Жена
Re: За тези изрази...
« Отговор #6 -: Август 15, 2009, 18:37:41 pm »
Ха, много верни неща са писани тук. Как не ги видях по-рано? Аз псувам, когато съм между близки и приятели, но не с цел да обидя някого, а за да си подкрепя емоционално историята или темата, която се обсъжда. Ако разказвам напр. за някаква случка, в която нещо ме е подразнило или разочаровало си пускам между другото по нещо "псувно" и така придавам по-силен емоционален оттенък на преживяването си. Много добър ефект има и за мен и за реципиентите.

Неактивен finiv

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 781
  • Пол: Жена
  • I'm alive....mrr
Re: За тези изрази...
« Отговор #7 -: Януари 25, 2010, 11:48:24 am »
Амиии.... да  [shame] , напоследък ми се случва доста, предполагам, че е защото съм доста изнервена :) Обикновено се ограничавам до три вида псувни, но най-често използвам една преформатирана от мен, за да не се разбира от околните, че псувам, обикновено след като го кажа си мислят, че подкарвам стадо овце, но важното е, че не изглежда супер грозно  [lol]
"....И когато всичко свърши, разбираме повече и по-малко...."