Автор Тема: Замислете се...  (Прочетена 2976 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bulldozera

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 675
  • Пол: Мъж
  • Лято е ....
Замислете се...
« -: Октомври 17, 2008, 13:31:50 pm »
Не знам дали го има пуснато,ако го има-извинявам се ,ако го няма-просто  [6te mal4aaa]



"Мамо,излязох с приятели. Отидох на един купон,и си спомних какво ми каза преди да изляза: "Недей да пиеш ако ще караш." Затова, пих еднин спрайт. Почувствах се горда със себе си за това,че послушах съвета ти,и за разлика от много мои приятели бях трезвена!! Направих своя избор,и твоите думи бяха свещенни за мен. Когато купона свърши,хората започнаха да се качват по колите си,пияни. Аз се качих в моята със сигурността, че съм в състояние да карам. Тогава Мамо,неможех дори да си представя какво ме очаква.Нещо неочаквано... Сега съм тук,просната на земята и чувам полицайте да говорят "момчето което се блъсна в тази кола е пияно". Мамо,гласовете са толкова далечни..! Кръвта ми е навсякъде и се опитвам с всички сили да не заплача. Мога да чуя и докторите "момичето няма да издържи". Сигурна съм мамо,че момчето което ме блъсна,не е искало да ме рани.Но защо...?! Той е пил, а аз трябва да умра. Защо живота е толкова несправедлив, мамо? Защо хората го правят,знаейки че могат да заличат толкова човешки животи..! Болката ми в момента е огромна,все едно ме бодът с хиляди ножове. Мамо,кажи на сестричката ми да не се плаши,кажи на Татко да бъде силен. И моля те,отиди при момчето,и му дай съвет,както даде на мен. Може би ако неговите родители му бяха казали,сега щях да съм жива мамо! Дъхът ми отслабва все повече и повече,и започвам да се страхувам наистина. Това са последните ми моменти и се чувствам толкова сама. Как исках да можеше да си до мен сега мамо,докато съм тук на земята,умираща. Исках да ти кажа толкова неща,Обичам те мамо, Обичам те толкова много! Обещавам да те пазя,да бъда твоя ангел,и да те защитавам както направи ти. Сбогом мамо."
Тези думи са написани от журналистката, която е била на мястото на инцидента. Докато е умирало,момичето е шепнело тези думи.







Със времето увереност натрупах,
все по-бързо крачих за напред.
Всичките успехи и провали струпах
И от тях изваях свой портрет.

reinbow

  • Гост
Re: Замислете се...
« Отговор #1 -: Октомври 17, 2008, 13:48:47 pm »
Защо живота е толкова несправедлив, мамо? Защо хората го правят,знаейки че могат да заличат толкова човешки животи..! [/size]

Защото, когато чуят такава история всички почват да цъката и да клатят глави потресено, но после задължително следва мисълта "На мен това няма да ми се случи!"... А то се случва... случва се все по-често, но сме станали толкова безразлични към света около нас, че само махваме с ръка и си казваме "Мен това не ме сасяга"...

Неактивен bulldozera

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 675
  • Пол: Мъж
  • Лято е ....
Re: Замислете се...
« Отговор #2 -: Октомври 17, 2008, 13:59:14 pm »
Rainbow,не можем да променим света,можем да променим себе си.Това засяга всички нас,защото ако не се замислим днес ,утре може да е късно ...
Със времето увереност натрупах,
все по-бързо крачих за напред.
Всичките успехи и провали струпах
И от тях изваях свой портрет.

Неактивен иринка

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4069
  • Пол: Жена
  • Take it easy
Re: Замислете се...
« Отговор #3 -: Октомври 17, 2008, 14:01:56 pm »
Засяга ни и то много ...

reinbow

  • Гост
Re: Замислете се...
« Отговор #4 -: Октомври 17, 2008, 14:04:03 pm »
Rainbow,не можем да променим света,можем да променим себе си.Това засяга всички нас,защото ако не се замислим днес ,утре може да е късно ...

Ами нали и аз това казвам...
Но за да променим себе си трябва да си отворим малко черупките и да погледнем какво се случва около нас...
 

Неактивен bulldozera

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 675
  • Пол: Мъж
  • Лято е ....
Re: Замислете се...
« Отговор #5 -: Октомври 17, 2008, 14:07:32 pm »
Rainbow,аз се замислих,ти се замисляш,но утре ,на пътя ,този срещу нас дали ще мисли?Дали ще е пил?До като има такива хора ,които не мислят,и правят глупости,ще има толкова невинни жертви....и не само по пътищата.
Със времето увереност натрупах,
все по-бързо крачих за напред.
Всичките успехи и провали струпах
И от тях изваях свой портрет.

reinbow

  • Гост
Re: Замислете се...
« Отговор #6 -: Октомври 17, 2008, 14:26:10 pm »
И много други ще се замислят... но най-лошото е, че тези, които избиват невинните жертви по пътищата попадат в графата "Мен това не ме засяга", особено като се знае, че няма и кой да ги накаже както трябва!!!
color]

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Замислете се...
« Отговор #7 -: Октомври 17, 2008, 15:08:03 pm »
Тази сутрин се успах ...
... не ... тази сутрин реших да се успа в повечко ...
тази сутрин моето успиване, може би ме спаси ...
тази сутрин една кола беше помляла спирката и мястото, на която всяка сутрин си чакам автобуса за работа...
тази сутрин ... дано да е нямало хора на това място ...
довечера ще пусна една снимка от тази сутрин ...
... а ако бях тръгнал навреме?
И на мен можеше да ми се случи ...
Тази сутрин, не е нито първата, няма да е нито последната (за някои беше) сутрин протекла по този начин ...
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен Devil`s Bride

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2826
  • Пол: Жена
  • Търси ме в спомена за бившите крила...
Re: Замислете се...
« Отговор #8 -: Октомври 17, 2008, 16:43:32 pm »
 [not fair]
Ужас ... Проблемът е, че манталитетът на обществото ни е такъв: "На мен няма да се случи". Да, ние се замисляме и сме потресени, но както са казали хората "Една птичка пролет не прави". Не знам, след всички трагедии, за които научаваме всеки ден, какво още трябва да стане, че всеки един да бъде разтърсен и да започне да мисли не само за себе си, но и за другите наоколо. Ако не желае да предпази себе си и би рискувал своя живот да седне пиян зад волана, то поне да помисли, че би наранил други невинни хора...

Неактивен momichenceto

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 52
Re: Замислете се...
« Отговор #9 -: Октомври 17, 2008, 17:27:59 pm »
Аз съм шофьор от доста време и си имам собствен закон " НЕ КАРАЙ ДОРИ ДА СИ ИЗПИЛА И ЕДНА МАЛКА ВОДКА!!!" Отвратително ми е как хора около мен се мислят за вечни и правят глупости като се качват на колите си пияни! Ужасяват ме такива статии и смачкани ламарини всяка вечер по телевизията! Тъжното е, че колкото и теми да пускаме и колкото и да сме съвестни...винаги се намира някой идиот, който си повтаря " Аз съм голям шофьор, аз съм безсмъртен, а и какво са три-четири водки..."  [sad3]

Неактивен kalista

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9283
  • Пол: Жена
Re: Замислете се...
« Отговор #10 -: Октомври 17, 2008, 20:33:43 pm »
Eдно момиче, което познавах почина преди няколко дена в катастрофа. Била е на задната седалка. Нищо не е зависело от нея. От всички в колата загива единствено тя. Беше на 17 години и пълна с живот...

Затова според мен трябва да мислим за всеки един ден.. Как го живеем, ще навредим/повлияем ли на някого с нашите постъпки?
Promises disguise as temporary truths which end up as the world’s greatest lies.

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Замислете се...
« Отговор #11 -: Октомври 19, 2008, 22:13:30 pm »
Няма никаква гаранция ,че ти като си взел мерки да седнеш зад волана трезвен ,и другият го е направил .И много често се получава ,че от теб зависи живота и на хората извън автомобила ти.Защото трезвеният мисли как да спаси другата кола също,не пияният. [confused]
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен NoMore

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1022
  • Пол: Мъж
  • The smile in my dream... I Found on your face!
Re: Замислете се...
« Отговор #12 -: Октомври 20, 2008, 00:08:40 am »
Олее много е гадно това :(   [reeeev]
Днеска сутринта, майка ми каза за една катастрофа по пътя Ямбол - СЛивен... Микробус със 7-8 пътника, изпреварвал тир... при изпреварването челно се удря с насрещен тир ... от удара микробуса се удря и от изпреварвания Тир... По новите закони пожарникарите трябва да изваждат телата от пътните инциденти. Е да, но момчетата пожарникари ги откарали в Сливенската болница понеже ... не са могли да издържат на гледката. [saddd]
Ние сме щастливи тогава, когато за всичко в нас има съответствие извън нас.

Неактивен SimonaShtonova

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1727
  • Пол: Жена
Re: Замислете се...
« Отговор #13 -: Октомври 20, 2008, 00:39:13 am »
 [reeeev] [cry5565] [reeeev] [cry5565] Найстина е ужаснооо  [confused]

Неактивен bulldozera

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 675
  • Пол: Мъж
  • Лято е ....
Re: Замислете се...
« Отговор #14 -: Октомври 21, 2008, 00:19:41 am »
Условията по нашите пътища са ужасни.Навиците на повечето ни шофьори са ужасни.Нещата които стават по улиците са ужасни.Нека спрем тези грозни гледки.Нека всеки шофьор преди да направи някоя глупост се замисли,как би реагирал ако майка му,сестра му,детето му са в  колата отсреща???
Със времето увереност натрупах,
все по-бързо крачих за напред.
Всичките успехи и провали струпах
И от тях изваях свой портрет.