Автор Тема: Защо все още съм ерген  (Прочетена 1523 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Защо все още съм ерген
« -: Септември 30, 2008, 17:35:41 pm »
dnes.bg



„Какво не ти е наред?” – неотдавна ме попита едно момиче, с изключително загрижено изражение и недоумение. Това беше въпросът, който последва след признанието ми, че досега не съм бил женен.

Колкото и да е странно, аз се намирам във възрастта, когато трябва да имам някакво обяснение защо все още съм ерген, разказва Тед Сафран, автор на така наречената "теория на нюйоркския таксиметров шофьор".

Както по-късно разбрах, в такива случаи трябва просто да вдигна рамене и жално да обясня, че все още не съм намерил жената на живота си. Това обяснение се котира най-високо сред нежния пол.

Според теорията, мъжете по цял ден трамбоват из града на лов. С някои отиват надалеч, а с други – до близкия ъгъл.

В един момент обаче те се уморяват и им става скучно. Тогава светва червената лампичка и се прибират вкъщи. Жената, оказала се в този момент на задната седалка на „таксито” – за нея се женят.


Тази антиромантична теория предоплага, че бракът е въпрос на време, а не чудо. Известно е, че много връзки прекъсват в момента когато жената започва да настоява за узаконяването им, но в повечето случаи се оказва просто изхвърлена от „таксито”.

Според "теорията за таксиметровия шофьор" умната жена е тази, която не бърза.
Когато става въпрос за отношения, мъжете изглеждат като маймуни, които се опитват да четат ноти.

Един от основните въпроси на настоящия анализ е: "Как разбра, че това е Тя?". Оказва се, че въпросът „Кога?” е не по-маловажен от въпроса „Кой?”.

Това откритие ми проблесна, когато по време на запивка с приятел той ми сподели, че: „...ако се бях запознал с жена ми година по-рано, никога нямаше да се оженя за нея”. И това съвсем не означава, че той не я обича, а просто, че тогава още не е бил готов.

Аз не искам да вярвам в "теорията на таксиметровия шофьор", защото съм романтик. Искам сърцето ми да примира от щастие. Да изпитвам ирационална и необяснима сладка тъга. Искам да усетя вълшебния момент, когато ще Я срещна.

Все още мисля, че  влюбването не трябва да е подчинено на волята ни.  За съжаление обаче с напредването на възрастта все повече се замислям в правотата на "теорията на таксиметровия шофьор". Не се ли превръща в един момент бракът в практическо, а не в емоционално решение.

Поглеждайки назад, в миналото си, виждам поне пет жени, които биха могли да бъдат добри съпруги и майки... Но явно времето не е било подходящо.

Може би хубавото на тази теория е, че е "теория на нюйоркския таксиметров шофьор”. Ако беше шофьорът от Лондон, той просто щеше да спре и надълго и нашироко да изяснява накъде отивате. Щеше да реши, че не сте в една посока, и да продължи нататък.  Ако беше пък парижки шофьор, той просто щеше да ви покани в колата, без дори да знае маршрута.

Предполагам, че трябва да съм поласкан, че хората се чудят защо не съм женен. В крайна сметка това означава, че нямам видими недостатъци. Виж, ако бях без един крак и трябваше да се придвижвам с помощта на кран, сигурно нямаше да питат. Явно проблемът ще стане сериозен, когато просто престанат да любопитстват.







Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Защо все още съм ерген
« Отговор #1 -: Октомври 06, 2008, 18:55:16 pm »
Според мен си е и въпрос на запазване на свободата.Много от мъжете -ергени мислят ,че след брака те няма да са същите,не биха си позволили нещата ,които са правили преди .Пълна заблуда,защото си зависи от жената до тях.
После колкото повече минава времето в търсене на 'идеалната жена' ( макар ,че прекрасно знаят че такава няма),толкова по-трудно после успяват да делят покрива с друг човек ,пък било то и любимата жена,тази която те са си избрали.
Не е за пренебрегване и страха от обвързването. :)
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен bb_7

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
  • Пол: Жена
Re: Защо все още съм ерген
« Отговор #2 -: Октомври 31, 2008, 13:36:11 pm »
Това,че все още си ерген не би трябвало да те плаши.По начало мъжете се женят по-късно от жените.Аз смятам,че за такава стъпка не трябва да се бърза.За да създаде един човек семейство,все пак трябва има някава материална основа,някаква стабилност,да е живял известно време сам..... и да е сигурен,че това е Тя(съответно Той).Много е важно за целта двамата да са живели  заедно,за да са наясно - може ли да се живее с другия.Това е период ,през който характерите на двойката ,така да се каже, се нагаждат един към друг и се превръщат в обща сила ,с която да  постигат общите цели.Това ,всъщност е обичта и семейството-не да гледате един в друг-а да гледате в една и съща посока(естествено,че има изключения-когато това не се получи си събираш нещата и "Чао"). А пък в днешно време жените вече се омъжват след 28г.Чувала съм от много хора с опит,че има една възраст,през която много искаш да се ожениш/омъжиш,и отминеш ли я без да си го сторил,вече никога няма да ти се прииска да се ожениш.Аз лично смятам,че един брак само би развалил отношенията м/у двама души.Един подпис какво значи?!
Another day has gone
I'm still all alone
How could this be
You're not here with me
You never said goodbye
Someone tell me why
Did you have to go
And leave my world so cold

Неактивен MoonLight

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4030
  • Пол: Жена
  • : )
Re: Защо все още съм ерген
« Отговор #3 -: Април 16, 2011, 16:11:43 pm »
Интересно..  [mhmmmm]
Реалността е за тези, които не могат да се справят с фантазията.

Винаги има изход от мрака и мъглата по пътя на дъгата.

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Защо все още съм ерген
« Отговор #4 -: Април 18, 2011, 07:50:26 am »
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!