Автор Тема: Важно!!!!  (Прочетена 1787 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен F1LL3D-w17h`p01$0N

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4187
  • Пол: Жена
Re: Важно!!!!
« Отговор #15 -: Октомври 08, 2007, 23:59:16 pm »
Съгласна съм,че наистина е отговорна работа и си заслужават 600 лева,както и всички останали заслужават такива заплати.Но съгласете се,че не работят на норма,не е тежък физически труд,а и както каза някой по-горе като не са искали,да не са ставали учители.Лекарите също стачкуваха,но през това време си приемаха пациенти,нали? Защо тази стачка не я правиха цяло лято? За да може да прецакат учебната ни година,защото от тяхната професия зависят много работи.А ако се дигнат на стачка обикновени работници никой няма да им обърне внимание,защото от тях нищо не зависи.Крайно време е да спрат с тези егоистични стачки и да помислят малко и за учениците,защото за собствените си интереси ще ни провалят всичко.
Междувременно кучетата лаят, кервана си върви и нас учениците... кучета ни яли.

Неактивен Афродита

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1774
  • Пол: Жена
  • ... само дъното ... знае ... кои сме ...
Re: Важно!!!!
« Отговор #16 -: Октомври 09, 2007, 00:03:34 am »
Криси , от гледна точка на това , че си ученичка и че годината ти се проваля си права , но от друга страна мисля , че и те са хора и те имат права ... а по повод това кой е виновен не смятам , че цялата вина трябва да се хвърля върху тях ... докато хората , на които народът е дал власт не си вършат работата и се отнасят с пренебрежение към живота на нацията ще бъде така ... проблемите няма да се решават ... " седенките " ще се превръщат в излети на паветата  на площад " Независимост " ...  [confused] а що се отнася за докторите те вече стачкуваха  :)
Душата ти е моя цветна дреха.
Минзухар, усмихващ пролетта

от днес ще бъда, съм. А Ти полека
по вятъра ме намери. Сега...

Ухая на любов от цяла вечност.
Но скоро ще се срещнем. Знам това.

Неактивен MiMiToOoOo

  • Философ
  • ***
  • Публикации: 7329
  • Пол: Жена
Re: Важно!!!!
« Отговор #17 -: Октомври 09, 2007, 00:07:21 am »
Добре де..Бети съгласи се, че въпреки, че не е тежък физически труд, 300 лв са прекалено малко...Та те в Гърция (поне за там знам) минималната им заплата е 500 евро  [oops] А пък и сега даже, трябва да стоят затворени вътре в училищата, защото видиш ли ако не отидат на училище им режат 30 лв на ден (защото нали заплатата им е огромна и 30 лв са нищо  [confused] )
Пък и както каза един мой учител..нали го направили там зависи колко е съвестен учителят..получават някакви точки и накрая на годината за тези точки им дават пари...Уау...ами те в най-добрите случаи за месец ще вземат 5 лв... и за годината 45лв  [oops] [oops] [oops] Ееее , не ги е срам значи.. 345 лв и пак се оплакват  [lol] [lol] [lol]
« Последна редакция: Октомври 09, 2007, 00:10:19 am от MiMiToOoOo »

Неактивен F1LL3D-w17h`p01$0N

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4187
  • Пол: Жена
Re: Важно!!!!
« Отговор #18 -: Октомври 09, 2007, 00:10:52 am »
И нека ги съкратят 25% от учителите и да ги видим тогава.Съгласна съм,че това са прекалено ниски заплати,но дигнат ли техните заплати,ще дигнат и стоките.А дигнат ли стоките още ...гадно е.Че се гаврят с учителите,гаврят се,но не го правят само с тях,нали?

Неактивен MiMiToOoOo

  • Философ
  • ***
  • Публикации: 7329
  • Пол: Жена
Re: Важно!!!!
« Отговор #19 -: Октомври 09, 2007, 00:12:13 am »
Пфф те пък ако вдигнат стоките до нема и къде...ще е вече прекалено [oops] [oops] [oops]

Неактивен Афродита

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1774
  • Пол: Жена
  • ... само дъното ... знае ... кои сме ...
Re: Важно!!!!
« Отговор #20 -: Октомври 09, 2007, 00:14:37 am »
Защо трябва да гледаш сеира на някой и да се кефиш на неговото нещастие ... наистина не се гаврят само с тях ... но пък и какво правят другите хора срещу тази гавра ... специално за това , че се надигнаха и то всички заедно им правя евала ...
Душата ти е моя цветна дреха.
Минзухар, усмихващ пролетта

от днес ще бъда, съм. А Ти полека
по вятъра ме намери. Сега...

Ухая на любов от цяла вечност.
Но скоро ще се срещнем. Знам това.

Неактивен SkitnicaVmoretO

  • Модератор
  • Master of disaster
  • *****
  • Публикации: 4176
  • Пол: Жена
  • I died to become immortal...
    • SkitnicaVmoretO
Re: Важно!!!!
« Отговор #21 -: Октомври 09, 2007, 00:14:47 am »
Афродита никой не им отрича правото, но и ние имаме права. Никой дори не дойде за да ни обясни как ще протече нататък годината ако изобщо има такава,а мен ме чакат матури и кандидат студентски изпити. Може и да е егоистично, но пък е основано. Уважавам правото на някого да се бори за правата си, но по този начин ощетена съм аз и всеки друг ученик в страната. Не мога да симпатизирам на хора, които буквално заебаха задълженията си точно тогава когато са най-необходими. Не ги оправдава нищо ,никакви права, нищо... ако това са им убежденията, че една година повече не е голяма трагедия, че един ученик може да си постои 9 месеца у дома... викай пази Боже, чукай на дърво и се кръсти. Нищо лошо не искам да кажа има учители и учители, като във всяка сфера - лоши, добри и много добри. Някои не заслужават половината на сегашната си заплата, други заслужават двойно онова което искат в момента, но не по този начин. В интерес на истината обаче си права поредния цирк в България е на лице и онези които би трябвало някак да бъдат най-интелигентни, най - сетне си показаха простотията... за наша сметка, разбира се.  :)
"Светът ще свърши, казват, в огън,
а други - в лед.
Ако говорим за желание,
избирам огън без терзание.
Но ако пак му дойде ред
да мре, омраза съм поел
такава,
че и ледът за тази цел,
бих казал, става."

Робърт Фрост

Неактивен F1LL3D-w17h`p01$0N

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4187
  • Пол: Жена
Re: Важно!!!!
« Отговор #22 -: Октомври 09, 2007, 00:16:07 am »
Афродита никой не им отрича правото, но и ние имаме права. Никой дори не дойде за да ни обясни как ще протече нататък годината ако изобщо има такава,а мен ме чакат матури и кандидат студентски изпити. Може и да е егоистично, но пък е основано. Уважавам правото на някого да се бори за правата си, но по този начин ощетена съм аз и всеки друг ученик в страната. Не мога да симпатизирам на хора, които буквално заебаха задълженията си точно тогава когато са най-необходими. Не ги оправдава нищо ,никакви права, нищо... ако това са им убежденията, че една година повече не е голяма трагедия, че един ученик може да си постои 9 месеца у дома... викай пази Боже, чукай на дърво и се кръсти. Нищо лошо не искам да кажа има учители и учители, като във всяка сфера - лоши, добри и много добри. Някой не заслужават половината на сегашната си заплата, други заслужават двойно онова което искат в момента, но не по този начин. В интерес на истината обаче си права поредния цирк в България е на лице и онези които би трябвало някак да бъдат най-интелигентни, най - сетне си показаха простотията... за наша сметка, разбира се.  :)

 [bravisimo] [a taka] [ihuuu] Евала!

Неактивен Афродита

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1774
  • Пол: Жена
  • ... само дъното ... знае ... кои сме ...
Re: Важно!!!!
« Отговор #23 -: Октомври 09, 2007, 00:20:53 am »
SkitnicaVmoretO подкрепям те ... и се радвам , че споделяш до някъде и мойто мнение ... истината винаги е някъде посредата ... :)
Душата ти е моя цветна дреха.
Минзухар, усмихващ пролетта

от днес ще бъда, съм. А Ти полека
по вятъра ме намери. Сега...

Ухая на любов от цяла вечност.
Но скоро ще се срещнем. Знам това.

Неактивен XpacTa_lavista

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3489
  • Пол: Мъж
  • Дървен философ, но дрянов
Re: Важно!!!!
« Отговор #24 -: Октомври 09, 2007, 05:33:13 am »
Общо взето в момента даскалите водят борба за изпростели ученици и Виденова зима-това ли да подкрепя. Вчера тъпите журналисти направиха от мухата слон задето хората(забележете ХОРАТА, не министрите) се разбрали за някаква си дата и че казали "седянка"(лъжа ли). Направо да си сядат на гъ*а даскалите докато не е заиграла дряновицата :> Предложиха им предостатъчно като за начало докато образователната система се позакърпи
« Последна редакция: Октомври 09, 2007, 05:36:54 am от XpacTa_lavista »
Когато човек върви без път...
 
             ...най-често стига до гарата

  Нека бъдем грамотни! Да се научим да пишем правилно поне на родния си език!

Неактивен Mistic

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3539
  • Пол: Мъж
Re: Важно!!!!
« Отговор #25 -: Октомври 09, 2007, 11:02:21 am »
Темата в Образувание и Наука се повтаря. Същата е като смисъл.
Аз там се изказах.

П.П. А, така! Вълчев на бесилото! Метафорично... [lol]

Неактивен tuik

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 825
  • Пол: Мъж
Re: Важно!!!!
« Отговор #26 -: Октомври 10, 2007, 11:58:54 am »
Не подкрепям стачката им поради няколко причини:
1. Ако искат професията им да е реномирана те сами трябва да я направят такава. Някой каза че един общак със основно образование взема повече пари от вишисти... Това прави ли професията общ работник по-реномирана...?
2. Да си учител е отговорно, но колко от учителите са готови да поемат отговорност в днешно време... колко от тях са готови да отделят от личното си време безвъзмездно за да помогнат на свойте възпитаници...?
3. Да вземат малко пари като заплати, но някой смята ли, че това което преподават е напълно достатъчно за да може даден ученик без странична помощ да успее да влезе във ВУЗ и смята ли колко допълнителни доходи получават от частните уроци който дават...?
4. Доста учители са подкупни, някой отчита ли този факт... Май месец присъствах на една студентска стачка, в която студентите искаха повече пари за образованието и техните преподаватели ги подкрепиха за да искат и те увеличение на заплатите. В един момент стана дума за това как по-високите заплати ще намалят корупцията и тогава чух от един от близките до мен стачкуващи студенти следната реплика "Чакай ве аз какво правя тук без корупция как ще завърша..."
5. Трябва да има реформа в образованието, но не по този начин. Струва ми се че нещата трябва да станат както в здравеопазването, учителите да показват успехите си да се извадят списъци със прценти на успешно влезлите без допълнителни уроци ученици и въз основа на това всеки ученик и родител да има право да избира учителите който иска да му преподават. И на тази база да се определя учителската заплата... Трябваи много учители да си отидат защото не могат да изпълняват задълженията си...
6. Не трябва да се губи годината по никакъв начин, за каква репутация на учителсата професия може да се говори, ако учителите не са достатъчно отговорни за развитието на свойте възпитаници... За какво заплащане може да става дума ако не си свършат работата...

П.П. Заплатите им са ниски да така е, но ми се струва че това са заслужили на фона на това което са изработили... Образователната ни система не струва, все по-малко и по-малко български дипломи важат извън страната... Все по малко и по-малко качествени кадри произвежда нашето образование... А за това отговорност носи не само министерството, а и самите учители...
« Последна редакция: Октомври 10, 2007, 12:09:45 pm от tuik »
Развей черен флаг,
на който пише без думи:
"МРЪСНО МИ Е
В ДУШАТА МИ...
МРЪСНО МИ Е
В ДУШАТА МИ..."