Автор Тема: Готови ли сме за нов преврат?  (Прочетена 824 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Готови ли сме за нов преврат?
« -: Октомври 11, 2007, 14:30:08 pm »
Възможно ли е?


Let it be и учителска обсада на парламента

Десетки хиляди учители обградиха Народното събрание покрай поставените около сградата ограждения. Протестиращите викат към депутатите: "Излезте".
Учителите пристигнаха пред НС след митинг на площад "Независимост" и с лозунг "Стачкуваме за бъдещето на България". От коли с високоговорители звучат песни за България и "Let it be" на Бийтълс.
Протестиращите отправят викове "Оставка!", придружени от вой на сирени. Много полиция има около сградата на парламента - от страната на БАН има коли на жандармерията, а от страната на университета и Националната художествена академия са поставени огражденията и не се допускат пешеходци, съобщи БГНЕС.
Депутатите доработват точките от дневния си ред, без видимо да отдават значение на учителския протест пред сградата на парламента. В пленарна зала има десетина депутати, предаде "Фокус".
По-рано националния митинг-шествие на учителите на площад “Независимост” събра десетки хиляди учители. По оценка на синдикатите те са били над 50 000 души - запълнили пространството пред МС, НС и Президентството. Учителите носеха плакати от Видин, Пловдив, Русе, Благоевград, Кърджали, Димитровград и др. Те скандираха “оставка”, “победа”, “много сме, силни сме” и други лозунги. Целият площад бе огласян от освирквания, скандирания и мощни лозунги при засилено полицейско присъствие.
Гражданска подписка с над 1 милион подписа са събрали синдикатите в подкрепа на исканията на учителите за повишаване на заплатите, съобщи пред журналисти председателят на Синдиката на българските учители Янка Такева, цитирана от БТА. Президентът на КТ "Подкрепа" Константин Тренчев изтъкна, че такъв митинг не е правен от 90-те години, когато хората вярваха, че мечтите им ще станат реалност. Той призова премиерът да "разпусне седянката" и да дойде при протестиращите. Председателите на трите синдиката в образованието Янка Такева, Крум Крумов и Аспарух Томов внесоха протестна декларация в Министерския съвет от участниците в националния протестен митинг. В документа се настоява за поетапно увеличаване на работните заплати в средното образование от 1 октомври т.г., 1 януари и 1 юли 2008 г., както и за 5 на сто от БВП за образование за следващата година. Това е искането на 152 000 работещи в системата. Ако не се събере тройната коалиция да обсъди проблема с учителите и да излезе с политическо решение, днешните преговори, нарочени за 17 часа, са безсмислени, заяви Крум Крумов от КТ "Подкрепа".
По-рано опозицията напусна заседанието на парламента в знак на протест срещу ограждането му срещу протестиращите учители.







Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен s_ma6inata

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 441
  • Пол: Мъж
  • Fuck me i'm famous
Re: Готови ли сме за нов преврат?
« Отговор #1 -: Октомври 11, 2007, 14:50:55 pm »
Твърдо ДА :)
Не следвам пътища,вървя където няма пътища и оставям следа...Колебая ли се-казвам истината....LoVe is All ArounD

Неактивен slunce

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3277
  • Пол: Жена
  • ~Сърцето вижда преди очите~
Re: Готови ли сме за нов преврат?
« Отговор #2 -: Октомври 11, 2007, 18:59:48 pm »
Само така  :)
Време беше някой да се дигне  :)
« Последна редакция: Октомври 11, 2007, 19:11:03 pm от slunce »

Жестоко е сред бурени да бъдеш цвете...

Неактивен XpacTa_lavista

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3489
  • Пол: Мъж
  • Дървен философ, но дрянов
Re: Готови ли сме за нов преврат?
« Отговор #3 -: Октомври 11, 2007, 19:07:47 pm »
Май верно няма да изкарат
Когато човек върви без път...
 
             ...най-често стига до гарата

  Нека бъдем грамотни! Да се научим да пишем правилно поне на родния си език!

Неактивен kalista

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9283
  • Пол: Жена
Re: Готови ли сме за нов преврат?
« Отговор #4 -: Октомври 11, 2007, 19:57:26 pm »
Ужас... Чак ми е жал, докъде трябва да стигне всичко...
Promises disguise as temporary truths which end up as the world’s greatest lies.

Неактивен MiMiToOoOo

  • Философ
  • ***
  • Публикации: 7329
  • Пол: Жена
Re: Готови ли сме за нов преврат?
« Отговор #5 -: Октомври 11, 2007, 21:32:18 pm »
Сигурна съм, че в друга държава нямаше да се стигне до тук [confused] :) Особено след онзи скандал [lol]

Неактивен Mistic

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3539
  • Пол: Мъж
Re: Готови ли сме за нов преврат?
« Отговор #6 -: Октомври 11, 2007, 21:33:53 pm »
Когато прочетох материала, първо възникна радост в мен. Но не знам защо...  :)

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Готови ли сме за нов преврат?
« Отговор #7 -: Октомври 11, 2007, 21:34:38 pm »
В какъв смисъл радос? За?
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен Mistic

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3539
  • Пол: Мъж
Re: Готови ли сме за нов преврат?
« Отговор #8 -: Октомври 11, 2007, 21:49:01 pm »
Ами някаква радост свързана с това, че натиска се увеличава. Че не се предават.  :)

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Готови ли сме за нов преврат?
« Отговор #9 -: Октомври 11, 2007, 21:52:28 pm »
Дано да удържат, но дано се запънат до оставките на ония две говеда, аз ако бях от София щях да ходя със свирката там за бройка
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен Mistic

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3539
  • Пол: Мъж
Re: Готови ли сме за нов преврат?
« Отговор #10 -: Октомври 11, 2007, 21:56:41 pm »
Дано да удържат, но дано се запънат до оставките на ония две говеда, аз ако бях от София щях да ходя със свирката там за бройка
И това определно много ме зарадва - сериозните искания за оставките им. Дано, дано.  :)

Неактивен ^STREET_BOY^

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 652
  • Пол: Мъж
    • http://dreik.sytes.net
Re: Готови ли сме за нов преврат?
« Отговор #11 -: Октомври 12, 2007, 17:21:26 pm »
Стига толкова години мачкани и тормозени. Тва ако беше в друга държава и министрите така да се еба*ат буквално с хората ... нямаше да се размине безнаказано. И не само съм за стачката на учителите ами за всики който не му харесва нещо трябва да протестира и да направи така, че да го слушат ... изглежда друг начин няма. За два месеца колко от хранителните продукти се вдигнаха драстично? Ама нищо нали карай, а заплатите са си                                                                                                         по 200-300 лева средно. Имах късмета да ида и това лято в Лондон и направих сметка горе-долу и се оказа, че стоките им са като българските ( като обърнеш лирата в левове ) и се замислих ако им дадеш на един нормален англичанин 150-200 паунда на месец дали ще изкара и една седмица? Май няма... А и това е само в една от европейските столици в другите трябва да е същото. Отгоре на т'ва шматките сега ще искат да викаме на еврото - еуро. Много са зле. [confused]