Автор Тема: рано или късно ... всичко свършва ...  (Прочетена 951 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
рано или късно ... всичко свършва ...
« -: Септември 23, 2007, 16:39:30 pm »
случайно го открих в един сайт :

Учителят казал: "Скъпи мой, ученико, аз трябва да ти съобщя нещо, което е възможно ти да не знаеш. Аз мислих за това как да направя тази новина по-малко трудна за възприемане, как да й добавя ярки цветове, плюс обещание за Рай, откровението на Абсолюта, да се погрижа за тайните обяснения — това обаче няма да стане. Поеми дълбоко въздух и се подготви сам. Аз трябва да бъда прям и ти гарантирам, че съм абсолютно сигурен в това, което ти казвам. Това е сигурна прогноза, абсолютно не се съмнявай в нея. Това е следното: ти умираш. Това може да е утре или след петдесет години, но рано или късно, ти ще умреш. Дори да не искаш. Дори да имаш други планове. Мисли старателно за това какво се каниш да правиш днес. И утре. И с целия живот, който ти остава".







Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

angel4e_f

  • Гост
Re: рано или късно ... всичко свършва ...
« Отговор #1 -: Септември 23, 2007, 16:41:50 pm »
Много е поучително :)

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: рано или късно ... всичко свършва ...
« Отговор #2 -: Септември 24, 2007, 16:45:46 pm »
Така си е ,ама нека  е доста далече това  време.За това всички се борим уж.Да проточим времето.За да можем да изживеем повече мигове,да научим колкото се може повече неща и да успеем да бъдем щастливи .Толкова ,че един ден когато почнем да усещаме смъртта ,да се обърнем назад и да си кажем:
"Постигнах всичко,срещу което съм доволен"-Анри Колев. :)
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен ^STREET_BOY^

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 652
  • Пол: Мъж
    • http://dreik.sytes.net
Re: рано или късно ... всичко свършва ...
« Отговор #3 -: Септември 24, 2007, 16:55:05 pm »
Така си е ,ама нека  е доста далече това  време.За това всички се борим уж.Да проточим времето.За да можем да изживеем повече мигове,да научим колкото се може повече неща и да успеем да бъдем щастливи .Толкова ,че един ден когато почнем да усещаме смъртта ,да се обърнем назад и да си кажем:
"Постигнах всичко,срещу което съм доволен"-Анри Колев. :)

За "научаването на нови неща" не съм напълно съгласен ... защо ти са тия неща в пространство метър на два ... все пак и злато и пари да имаме там всички сме равни и нищо неможе да занесем... както викаше Шиши Бакшишо " Закво ги трупам тия бакшиши кат там нищо няма да мога да занеса"  [lol]

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: рано или късно ... всичко свършва ...
« Отговор #4 -: Септември 24, 2007, 17:00:22 pm »
За да си отидеш удовлетворен че не си бил напразно на тая земя. :)
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен Bittersweet*Simphony

  • Новак
  • *
  • Публикации: 47
  • Пол: Жена
Re: рано или късно ... всичко свършва ...
« Отговор #5 -: Ноември 01, 2007, 11:25:52 am »
да колкото и да е тъжно...странно ,но винаги като съм нещастна и се колебая дали да направя нещо и как то ще повлияе на другите се замисля дали не губя от времето си и колко неща искам да постигна,а един ден просто ще се осъзная и вече ще съм на определена възраст....мен си ме е страх от хода на времето....
"Ние,врабчетата,може и да загиваме,но перушината ни остава жива по земята.Всички птици измират,а хората събират перушината им,пълнят своите възглавници,защото как иначе хората биха летели нощем насън,ако не спяха върху птича перушина..."
                                  "Ние врабчетата"-Й.Йовков

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: рано или късно ... всичко свършва ...
« Отговор #6 -: Ноември 01, 2007, 16:46:34 pm »
Всички ни е страх,просто някои не се замислят . :)
Но то времето си върви и няма значение дали мислим за него или не .То си тече .
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!