Автор Тема: Добро - зло - начини не убеждаване  (Прочетена 3489 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен `Fallen_Angel`

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3731
  • Пол: Жена
  • Докато адът замръзне...
Добро - зло - начини не убеждаване
« -: Юли 22, 2007, 22:57:48 pm »
Защо доброто убеждава с думи, а злото с действия ?


Тъпа тема, но ми е любопитно  :)







Ако ще се давиш, не се мъчи в плитка вода.[/center]

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Добро - зло - начини не убеждаване
« Отговор #1 -: Юли 23, 2007, 20:56:43 pm »
Караш ме да си спомня за една от култовите реплики на Вейдър: I find your lack of faith disturbing, докато душеше офицерът, който малко преди това беше казал уверено, че такова нещо като джедайската Сила просто не съществува. Ефективно доказателство, а? :>

"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

Неактивен `Fallen_Angel`

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3731
  • Пол: Жена
  • Докато адът замръзне...
Re: Добро - зло - начини не убеждаване
« Отговор #2 -: Юли 23, 2007, 23:12:05 pm »
Доказателство, че той е куче и надушва страх ?  [confused]
Ако ще се давиш, не се мъчи в плитка вода.[/center]

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Добро - зло - начини не убеждаване
« Отговор #3 -: Юли 24, 2007, 08:33:07 am »
Мне, просто убеждаване с действия. Каква е разликата с Оби-Уан, който не демострира силата си на Хан Соло, когато каза същото... че дори не се постара да го убеждава, м? Какво ти дава единия начин и какво другия?
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

Неактивен repi-s-lychec

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1060
  • Her shadow plays in the shape of a man's desire...
Re: Добро - зло - начини не убеждаване
« Отговор #4 -: Юли 24, 2007, 10:39:45 am »
Никога не съм харесвала Междузвездни войни...
Защото всъщност няма идеално зло и идеално добро...
Естествено, може да се опитате да ме убедите в обратното...
Простите удоволствия са последно убежище за сложни натури

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Добро - зло - начини не убеждаване
« Отговор #5 -: Юли 24, 2007, 18:35:32 pm »
Сигурно съм от малкото хора ,които не са запознати с филма "Междузвездни войни".Просто не си падам по такива филми . :p
По темата :

Защо доброто убеждава с думи, а злото с действия ?


Тъпа тема, но ми е любопитно  :)


Злото си намира по-лесният начин защото е по ...как да кажа повърхностно ли.Може да не е правилната дума ама това ми иде сега .Доброто е по-осъзнато,по-изградено,и търси по-трудният начин.Защото много по-лесно е да убедиш някой със сила,отколкото в словесен двубой.За второто се изисква акъл,не става само с ядене.Докато за първото яденето е достатъчно. [lol]
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Добро - зло - начини не убеждаване
« Отговор #6 -: Юли 24, 2007, 19:23:07 pm »
Никога не съм харесвала Междузвездни войни...
Защото всъщност няма идеално зло и идеално добро...
Естествено, може да се опитате да ме убедите в обратното...
Разбира се, че има - в приказките. А Star Wars е именно това - една звездна приказка.

tonnny_bg, въпросът не е в акъла. Двата подхода се различават принципно в нещо, което не е просто мързел. ;) Едното е по-лесно, наистина. По-примамливо също така. Защо е толкова важно да не убеждаваш със сила, ако искаш да останеш "на светло"? ;)
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

Неактивен Barbarian

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 622
  • Пол: Мъж
  • die,die,die my darling...
Re: Добро - зло - начини не убеждаване
« Отговор #7 -: Юли 25, 2007, 16:44:45 pm »
Сигурно съм от малкото хора ,които не са запознати с филма "Междузвездни войни".Просто не си падам по такива филми . :p
По темата :

Защо доброто убеждава с думи, а злото с действия ?


Тъпа тема, но ми е любопитно  :)


Злото си намира по-лесният начин защото е по ...как да кажа повърхностно ли.Може да не е правилната дума ама това ми иде сега .Доброто е по-осъзнато,по-изградено,и търси по-трудният начин.Защото много по-лесно е да убедиш някой със сила,отколкото в словесен двубой.За второто се изисква акъл,не става само с ядене.Докато за първото яденето е достатъчно. [lol]
Защо пък злото да е по-повърхностно.Напротив,истинското зло не е по-малко осъзнато от истинското добро,нито е по-повърхностно.
tonnny_bg, въпросът не е в акъла. Двата подхода се различават принципно в нещо, което не е просто мързел. ;) Едното е по-лесно, наистина. По-примамливо също така. Защо е толкова важно да не убеждаваш със сила, ако искаш да останеш "на светло"? ;)

Защо пък със сила да е по-лесно? Един слаб физически или слаба от към несловестна сила страна изобщо няма да и е по-лесно с груба сила.Изобщо не е сигурно,че физическа сила се постига по-лесно то ...умствена да я наречем.Освен това грубата сила може да свърши работа където противоположната и няма как да успее.
  А защо злото убеждава с действие,а злото с думи? Ми,просто грубата физическа сила не се възприема,като добро. Дори да постигнеш добро,чрез "действие" ,ще кажат(възприемат,заклеймят) ,че това добро е постигнато със зло. Просто така е възприето,така ни е наложено.
« Последна редакция: Юли 25, 2007, 18:47:11 pm от Feanor »

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Добро - зло - начини не убеждаване
« Отговор #8 -: Юли 25, 2007, 18:46:39 pm »
Първо, никой не е ограничил силата до физическата такава.
Второ, нищо не е "наложено". Има си конкретни причини за това. ;)
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

Неактивен Barbarian

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 622
  • Пол: Мъж
  • die,die,die my darling...
Re: Добро - зло - начини не убеждаване
« Отговор #9 -: Юли 25, 2007, 19:29:14 pm »
Първо, никой не е ограничил силата до физическата такава.
Второ, нищо не е "наложено". Има си конкретни причини за това. ;)
Първо,тъй ли, и какви са тия конкретни причини?
Второ,и аз не ограничавам "действието" на злото до физическа сила.

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Добро - зло - начини не убеждаване
« Отговор #10 -: Юли 25, 2007, 19:43:31 pm »
Нали това се пита в задачката, какви са тия конкретни причини? ;)
Каква е разликата дали ще използваш сила или няма да използваш? Какво променя това?
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

Неактивен Barbarian

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 622
  • Пол: Мъж
  • die,die,die my darling...
Re: Добро - зло - начини не убеждаване
« Отговор #11 -: Юли 25, 2007, 22:45:15 pm »
Защо доброто убеждава с думи, а злото с действия ?


Тъпа тема, но ми е любопитно  :)

Къде видя,че се пита за конкретни причини поради които това,че нещо,някой или каквото и да е там "убеждава с действие" се възприема за зло? Друг е въпроса,че именно на този въпрос може да се отговори лвсно.
 Пък за разлика и какво променял избора изобщо не се споменава.Извинявай бате,ама ти друга тема ли четеш?

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Добро - зло - начини не убеждаване
« Отговор #12 -: Юли 26, 2007, 08:01:49 am »
Извинен си бате. [lol]
Ако бях в настроение да философствам, бих могъл да ти кажа, че субективното възприятие на всеки е различно, като така - всички четем различна тема. :p [lol]
Обаче сега ще се задоволя само да ти кажа - нещата са свързани. ;) "Защо злото убеждава с действия?" и "Защо убеждаването с действия се възприема като зло?" са два идентични въпроса. ;)
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

Неактивен Barbarian

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 622
  • Пол: Мъж
  • die,die,die my darling...
Re: Добро - зло - начини не убеждаване
« Отговор #13 -: Юли 26, 2007, 19:53:22 pm »
Извинен си бате. [lol]
Ако бях в настроение да философствам, бих могъл да ти кажа, че субективното възприятие на всеки е различно, като така - всички четем различна тема. :p [lol]
Обаче сега ще се задоволя само да ти кажа - нещата са свързани. ;) "Защо злото убеждава с действия?" и "Защо убеждаването с действия се възприема като зло?" са два идентични въпроса. ;)
Ми... не съм убеден,че е така. Доброто,може да убеждава и с действие,но друг е въпроса,че наложеното ни схващане или възприетото да го наречем схващане за това,ще е че се прави зло,тъй,като видиш ли е направено със зло (действие).
Така,че двата въпроса са си два въпроса.

Неактивен rockstar

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 973
  • Пол: Мъж
Re: Добро - зло - начини не убеждаване
« Отговор #14 -: Юли 26, 2007, 20:56:07 pm »
ДОБРЕ
не че хванах много от темата
но подкрепям Feanor (и аз съм голям фен на Междузвездни Войни)

Физическа сила според мен в 99.9% от случаите върши работа
Но не винаги тя се използва с лоши помисли въпреки това тя се възприема от останалите като ЗЛО
Пример:при самозащита(когато те бият) ти си принуден малко или много да отвърнеш на удара и ако успееш да надвиеш противника и дори да го убиеш (имало е такива случай ,пак пример : момче влиза в затвора за побой дават му 2 седмици ,той обаче се сбива с друг затворник и го убива и получава доживотна присъда и в такъв случай момчето става лошият,въпреки че той не е започнал боя) , хората те възприемат като ЗЪЛ


Друг пример : брат ми е твърдоглав и не възприема това което му кажа например "стани от компа" и единствения начин да стане е чрез бой
а аз искам да седна защото имам работа(да си проверя непрочетените теми в стих4е)
но брат ми ме изпортва на наште и познайте кой е лошият а аз съм го ударил в името на една добра кауза


а сега към главната тема
"Защо доброто убеждава с думи, а злото с действия ?"

ами тва просто ни е заложено в природата
и никога няма да се промени
така сме устроени