Автор Тема: 3 март - или суровата действителност на един народ...  (Прочетена 2791 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ranenia skorpion

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1455
бях раздвоен дали да пусна такава тема при положение че вече има една...Светла и чиста..в която да си честитим и празнуваме Освобождението....но по някой път...трябва да вникнем и се поставим от другата страна на нещата....Там където ситуацията е коренно различна и от истината боли...
Та с риск да си навлека гнева и да разцепя мнения и реакции реших да напиша какво ми е на сърце...

 
Та ... Честит  ви национален празник ! Днес както всички знаем е подписан договора, който най-правилно регламентира, ако не друго поне границите на България такива каквито винаги е трябвало да бъдат. Днес е деня,който символично отбелязва,че българския народ някога е бил истински народ. Той обаче няма да е по-различен за 90 % от европейските българи в сравнение с другите дни от годината.Ооо не,грешка ! Е, разбира се, че има дни които не са просто дата от календара.

3 Март няма да е като скоро миналия Сейнт Валентин - нещо което се отбелязва подобаващо. Той не е като трети март. Тогава се подаряват скъпи женски подаръчета, медиите бълбукат от розовотии, няма нерезрвирани маси по заведенията, Ивана и приятели пеят: Мирише на любов !... Малка приказка.

Днес обаче (поглеждам пак календара,да не стане гаф: ммм, Да!) е "националния празник"... Ще има заря. Cool ! 

Хвърлям едно око на актуалните теми по българските форуми и се питам: Щом не ни прави впечатление, че днес сме се освободили от 480 години робство  и някак си не ни жегва отвътре просто да се опитаме да осъзнаем мащабността на тази дата как тогава да бъдем нация през останалите дни от годината ?! И почти веднага се сещам за отговора : Ми няма култура,няма образование, няма кой да ни го набие в главите още от училище. Имаме обаче евроинтеграция, имаме турски министър на земеделието и още някой министерства турски, имаме жаден за власт Волен, имаме Слави, имаме Ники Кънчев.

В интерес на истината ние сме си под робство май.Модерното робство на 21 век.Робство много по-лошо от явното такова.Робството на съзнанието.

Всичко зависи от гледната точка все пак. Честито европейци ! Честита поредна дата от календара...
Благодаря за вниманието,а сега е време отново се съсредоточа върху това, как да измъкна повече пари от тук или от там и как да вкарам в леглото снощната мацка от дискотеката,та поне на меко да го на... Всекидневие,к'во да го правиш.

ПС. Хей.Чудесна идея. Мога да използвам 3 март с комерсиална цел и да си сложа някой лев в джоба на гърба на Ботев и/или Каравелов. Какво, някой ме е изпреварил ?! Нищо. Остава за 2 юни.
« Последна редакция: Март 03, 2007, 15:53:24 pm от ranenia skorpion »







"И само ТАМ един прозорец свети ...
сред цялата космична тъмнина,
сега те викат - хиляди планети,
но ти се връщаш .... вечно у дома... "

Неактивен kalista

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9283
  • Пол: Жена
Радо, не всички са като другите... В този форум има много хора, които знаят какъв е днешният ден... Гордеят се с него... Поне това носи малко утешение.. И надежда... :)
Promises disguise as temporary truths which end up as the world’s greatest lies.

Неактивен balrog

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3331
  • Пол: Мъж
ranenia skorpion, много си прав! За съжаление за много българи 3-ти март е просто един почивен ден!

Неактивен FALLEN

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3585
  • Пол: Жена
  • Моля те,спаси ме...От самата мен...Спаси ме...
Поздравления,само това мога да кажа
Не ме мрази! Аз достатъчно се мразя!
Сякаш чувствата сега не са модерни...
Но ден след ден не можах да си докажа,
че те мразя и пак те обичам неймоверно...

 
И аз бавно изчезвам...
Изчезнах...
Но ти във мен остана!...

Неактивен boginqta_

  • boginqta_
  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2001
  • Пол: Жена
  • Обичам да пуша, по малко да пия...:D
честит празник, българи...със малко закъснение.
"Може ли разстоянието наистина да те раздели от приятелите ти... Ако искаш да си с някого, когото обичаш, не си ли вече там при него?" Ричард Бах

Неактивен waitshark

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1190
  • Пол: Мъж
  • Мъж без жена е като врат, който не се схваща
Ще ви кажа нещо,не ме интересува как някои хора ще приемат това.

3 МАРТ празник на нашето освобождение

Една случка за пореден път ми припомни,че съм българин и се гордея с това,на 3-ти март
се случи така че се видях с приятели и решихме да се напушим след което
по странно стечение на обстоятелствата се озовах в Спортна зала(Варна) на концерт по случай празника.
Народни танци,не бях се замислял преди за тях но ето,че го направих.Тези танци ми напомниха за миналото което носим и за нашата история богата на победи и падения колкото никоя друга май.Едни танци,едни танци
просто но с слилата да ти напомнят за доста неща.

Неактивен boginqta_

  • boginqta_
  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2001
  • Пол: Жена
  • Обичам да пуша, по малко да пия...:D
лол разбирам те , човек...

аз тук във тази Франция например...следя всеки епизод на БТВ Документите....и понякога е такова дори се разревавам...в смисъл....аз също съм горда, че съм българка...и миналото ни е било доста...интересно . и сме били доста могъща държава...но преди много много години...
"Може ли разстоянието наистина да те раздели от приятелите ти... Ако искаш да си с някого, когото обичаш, не си ли вече там при него?" Ричард Бах

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.

Народни танци,не бях се замислял преди за тях но ето,че го направих.Тези танци ми напомниха за миналото ,което носим и за нашата история -богата на победи и падения, колкото никоя друга май.Едни танци,едни танци
просто ,но с силата да ти напомнят за доста неща.

 [inlovee]
Ето нещо по този повод:

Има жени, за които любовта е народна носия. Любов, която от самото им раждане е завещана сякаш от предците им, с неповторимият ритъм на пулса им при танца... Често за цял живот. Остарява по тях, ...изтънява по раменете и се протърква под мишниците им. Уникалното разнообразие от украшения чезне. Кърпят я и я крепят по себе си. И има защо, защото се превръщат в поредната фигурка в носията, която остава след тях, завещана на следващите.

Това са жени, за които любовта е семейството.



Има мъже, за които любовта е гайда.

Допират устни до нея в страстна целувка и дори не чуват живителната мелодия, която кара носиите да оживеят. Това са мъжете им. И не би ги имало тези мъже, ако ги нямаше и тези жени. И не би ги имало тези жени, ако ги нямаше тези мъже.


Красотата е в нас,само трябва да я усетим и заобичаме. [heart__]
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.