Автор Тема: Доброто и злото – две страни на една и съща монета  (Прочетена 2411 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен boginqta_

  • boginqta_
  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2001
  • Пол: Жена
  • Обичам да пуша, по малко да пия...:D
(из дневниците на Доброто-Зло)


Ден първи

    Това Зло взе много да ми се бърка! Направи това , направи онова и ми провали деня! Не знам как да го накарам да спре! Не разбра ли , че него никой не го обича , никой не го иска! Всички викат мен, всички мен искат! А то постоянно се спотайва в душите на хората! Нахалник! Иначе аз колко съм добро…Ако можех , щях да си лепна една целувка!
     Та за Злото – те и хората лесно му се поддават. То се прави на Доброто (мен) и хоп! Ех , лесно се манипулират тези хора. Те си поставят някакви измислени  граници между Доброто и Злото и всеки си мисли , че той е от страната на Доброто – от серийния убиец до свещеника в църквата .
Е, хубаво че аз не изпадам в такива заблуди – аз съм си Добро!

Ден втори
       
      Ех,че Зло! Днес,моля ти се,стоя си аз най-спокойно на рамото на един човек, а Злото заключва вратата , за да закъснеем!Толкова подло същество!!!По цял ден се чуди каква гнусотия да измисли!Направо съм бесен,мило дневниче!!!

Ден трети

       Аха!Днес го надхитрих!!!Станах по-рано от него,издебнах го,за да видя каква пакост ще направи този път…Скри ключовете! Пак щяхме да закъснеем!!! Щяха  да го уволнят вече горкия човечец-втори път щеше да закъснее!Хубаво че бях аз! Ама направо не мога да си се нарадвам колко съм добро!Е,онзи човек пак не можа да стигне на време…Той въобще не можа да стигне…Блъсна го кола ,защото реши ,че има  достатъчно време за да стигне и пеша и няма да вземе метрото…
 
Ден четвърти

     Най-после се отървах от  това досадно Зло!То просто изчезна!!!Урааа!Сигурно е осъзнало,че не  може да се конкурира с мен!
     Днес успях да направя така че един ровещ из кофите бедняк да намери пари!Ама колко щастие нося на хората!!!! Не мога да си се нарадвам колко съм добро! Чудя се ,дали има по-добро Добро от мен?! 

Ден пети

     Ужас! Никой не може да ме познае вече.на всичкото отгоре получих една телеграма от Големия Шеф.Той пише ,че аз съм бил не Доброто,а Злото…
     

 

(Из дневниците на Злото, което в крайна сметка се оказва Добро)

 

Ден : неизвестен

       Ех, не разбра това Зло ,че не е Добро!Не разбра най-после,че Доброто без Злото не може,че те са едно,че постоянно се преплитат и много често биват объркани,че е въпрос на гледна точка,дали едно нещо е добро или зло.Не разбра ,че ако човека бе потърсил ключовете си и се беше забавил малко ,нямаше да има  достатъчно време да отиде пеша на работа , щеше да вземе метрото и сега щеше да е жив.Не разбра ,че парите ,които намери бедняка ,бяха предназначени за  приют за бездомни,който без тях щеше да бъде закрит-така и стана.Сега много хора наистина останаха без нищо…А бедняка даде парите за пиене и  лежи мъртъв в една канавка-а можеше сега да е на топло, в приюта чийто пари пропи.
        Някакво нещастие може да предотврати  още по-голяма трагедия.В този случаи-кое е добро и кое е зло?!И едва ли някой щеше да си прави труда да говори за Доброто ,ако нямаше с какво да го сравни,  ако нямаше от какво да го разграничи,ако го нямаше Злото.Сещам се за една легенда.Когато Леонардо  да Винчи рисувал ‘Тайната вечеря’,хванал един опърпан пияница да  за го нарисува като Юда.След това,дълги години търсил някои да му позира за Исус.Накрая намерил един мъж,който пеел в църковния хор.Щом  видял картината, той казал:”Аз съм я виждал!Преди години един художник ме накара да му позирам ,за да ме нарисува като Юда.’’…
       И Доброто, и Злото се спотайват в човешките души...Дали те ти пречат или те облагодетелстват-всичко е въпрос на гледна точка…   








"Може ли разстоянието наистина да те раздели от приятелите ти... Ако искаш да си с някого, когото обичаш, не си ли вече там при него?" Ричард Бах

Angel Soul

  • Гост
Re: Доброто и злото – две страни на една и съща монета
« Отговор #1 -: Ноември 21, 2005, 22:53:05 pm »
Еййй, отдавна не бях чела нещо толкова готинко! Хем хубаво написано, веселичко, разбираемо и ...мъдро! [plqs plqs]

Неактивен boginqta_

  • boginqta_
  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2001
  • Пол: Жена
  • Обичам да пуша, по малко да пия...:D
Re: Доброто и злото – две страни на една и съща монета
« Отговор #2 -: Ноември 21, 2005, 23:01:22 pm »
и аз така мисля  :)
"Може ли разстоянието наистина да те раздели от приятелите ти... Ако искаш да си с някого, когото обичаш, не си ли вече там при него?" Ричард Бах

Неактивен Arinna

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2999
  • Пол: Жена
  • You can revive me again, only if you'll try it...
    • http://uk.youtube.com/user/Arinna171982
Re: Доброто и злото – две страни на една и съща монета
« Отговор #3 -: Ноември 21, 2005, 23:45:13 pm »
Много готинко нещо! Поздравления!  [ураааа]
The memory of this still reminds        me
                 Stars in your eyes
                Did you take the time to realize?...

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Доброто и злото – две страни на една и съща монета
« Отговор #4 -: Ноември 22, 2005, 00:08:55 am »
Някакво нещастие може да предотврати  още по - голяма трагедия. В този случай - кое е добро и кое е зло? !И едва ли някой щеше да си прави труда да говори за Доброто, ако нямаше с какво да го сравни,  ако нямаше от какво да го разграничи,ако го нямаше Злото. Сещам се за една легенда. Когато Леонардо  да Винчи рисувал ‘Тайната вечеря’, хванал един опърпан пияница да  за го нарисува като Юда. След това, дълги години търсил някой да му позира за Исус. Накрая намерил един мъж, който пеел в църковния хор. Щом  видял картината, той казал:”Аз съм я виждал! Преди години един художник ме накара да му позирам ,за да ме нарисува като Юда.’’…
       И Доброто, и Злото се спотайват в човешките души...Дали те ти пречат или те облагодетелстват-всичко е въпрос на гледна точка…   

 [plqs plqs] [plqs plqs] [plqs plqs]
Така си е.Ако го нямаше злото ,нямаше как да разберем кое е добро.Ако ги нямаше лошите хора,нямаше как да разберем кои са добри.Всичко е въпрос на виждане .
 :kissoflove: благодаря ти ,че го сподели с нас
« Последна редакция: Ноември 22, 2005, 00:10:49 am от Arinna »
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

PurpleANGEL

  • Гост
Re: Доброто и злото – две страни на една и съща монета
« Отговор #5 -: Ноември 22, 2005, 01:37:54 am »
Ето нещо стойностно, което заслужава внимание, че и принтиране  [smile2] БРАВО!

Неактивен boginqta_

  • boginqta_
  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2001
  • Пол: Жена
  • Обичам да пуша, по малко да пия...:D
Re: Доброто и злото – две страни на една и съща монета
« Отговор #6 -: Ноември 22, 2005, 09:44:39 am »
 [cool]
"Може ли разстоянието наистина да те раздели от приятелите ти... Ако искаш да си с някого, когото обичаш, не си ли вече там при него?" Ричард Бах

Неактивен aflame fairy

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 670
  • Пол: Жена
Re: Доброто и злото – две страни на една и съща монета
« Отговор #7 -: Ноември 23, 2005, 19:26:24 pm »
страхотно е!!!...браво [plqs plqs]
".. Но щом простре ръка душата ти да вземе
Тя в миг ще се смути
всесилникът Живот преварил я навреме -
и ти...отдавна без душа си ти .."

Неактивен KUKLI4KATA

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2061
  • Пол: Жена
  • Улиците на"след малко" водят до къщата на "никога"
Re: Доброто и злото – две страни на една и съща монета
« Отговор #8 -: Ноември 23, 2005, 21:37:10 pm »
страхотно е!!!...браво [plqs plqs]
  така е !!!!
Липсваш ми! Просто,безкрайно ми липсваш!
Такъв е животът ми днес и сега -
две шепи с илюзии тихо угаснали
и цяла вселена от мрак и тъга.


Неактивен MoonLight

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4030
  • Пол: Жена
  • : )
Добро и зло...
« Отговор #9 -: Януари 03, 2006, 15:11:20 pm »
Какво ще кажете за това? В какво според вас се изразява доброто и в какво злото? И кое "надделява" в днешно време..?
Реалността е за тези, които не могат да се справят с фантазията.

Винаги има изход от мрака и мъглата по пътя на дъгата.

Неактивен ilusia

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9346
  • Луда ? Да ! Две и половина сме !
Re: Добро и зло...
« Отговор #10 -: Януари 03, 2006, 15:14:22 pm »
богинята има6е една велика такава тема
It still feels like our first night together
Feels like the first kiss and
It's gettin' better baby
No one can better this
I'm still hold on and you're still the one
The first time our eyes met it's the same feelin' I get
Only feels much stronger and I wanna love ya longer
You still turn the fire on
http://www.vbox7.com/play:e1359ebc

Неактивен Mistic

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3539
  • Пол: Мъж
Re: Доброто и злото – две страни на една и съща монета
« Отговор #11 -: Януари 03, 2006, 17:38:19 pm »
Много готинко нещо! Поздравления!  [ураааа]

Неактивен boginqta_

  • boginqta_
  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2001
  • Пол: Жена
  • Обичам да пуша, по малко да пия...:D
Re: Доброто и злото – две страни на една и съща монета
« Отговор #12 -: Януари 03, 2006, 22:51:15 pm »
 :)
"Може ли разстоянието наистина да те раздели от приятелите ти... Ако искаш да си с някого, когото обичаш, не си ли вече там при него?" Ричард Бах

Неактивен me4tatelka

  • Професор и половина
  • **
  • Публикации: 6386
  • Пол: Жена
Re: Доброто и злото – две страни на една и съща монета
« Отговор #13 -: Януари 03, 2006, 23:08:42 pm »
Много ми хареса и на мен  [bravisimo] [bravisimo] [a taka]
"Обожавам простите неща, те са последното убежище на сложните натури." /Оскар Уайлд/

Неактивен pumpal_

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 118
  • Пол: Жена
  • ni6to ne e takova kakvoto izglejda
супер е наистина е мн хубаво никое не наделява за всяко зло или не6то добро или обратното най-простия пример когато мн пла4ем после се смеем . важното е в 4овека кое 6те надделее а не в приподата .то зависи от мисленето и можеби от въспитанието на 4овека
Стар чероки разказвал на своя внук за борбата, която се води във всеки един от нас.
И рекъл на момчето, че в душите ни се борят два вълка. Единият е зъл, . Другият е добър.Внукът се замислил за момент и след това попитал дядо си:
-И кой вълк побеждава?
-Този, когото нахраниш. – отговорил старият чероки.