Автор Тема: Дежа Ву ???  (Прочетена 1788 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен hixtima_89

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 403
  • Пол: Жена
  • Кръвта не се измива с кръв!
Дежа Ву ???
« -: Декември 02, 2006, 01:58:16 am »
Дежа Вю - Знаете ли какво е това? И ако знаете случвало ли ви се е нещо такова... опишете случката...
п.с. Съжалявам ако се повтаря...

ето все пак,ако има такива които не знаят...:
Дежа вю. Вече видяно. Това понятие се използва за онова странно усещане, което понякога имаме, че сцената, която наблюдаваме, вече сме я виждали преди. Точно същата сцена. Като че ли времето е пречупено и един малък отрязък от него е пренесен напред и ние го преживяваме отново.
« Последна редакция: Декември 02, 2006, 17:26:48 pm от MoonLight »








Неактивен JASSEN

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 514
  • Пол: Мъж
  • Am...One of a kind!
Re: Дежа Вю ???
« Отговор #1 -: Декември 02, 2006, 10:38:04 am »
ако съм разбрал правилно и на мен ми се е случвало да ми се препокрият спомени(някви мътни и далечни)с реалноста...слъчва се няква случка а на мен ми се струва че тя вече е станала...може да съм го сънувал...може просто да съм си мислел просто че може да стане така...не знам... [confused]
Винаги с ругата на пред...ако не живеш пълноцено поне се опитаи :) :) :)

Неактивен Babuzil

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1655
  • Пол: Мъж
Re: Дежа Вю ???
« Отговор #2 -: Декември 02, 2006, 11:01:50 am »
"Вю" ... [lol]

Неактивен Devil`s Bride

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2826
  • Пол: Жена
  • Търси ме в спомена за бившите крила...
Re: Дежа Вю ???
« Отговор #3 -: Декември 02, 2006, 11:07:56 am »
Ами да, мисля, че ми се случвало и то не веднъж  [confused] Примерно си вървя по улицата, поглеждам някой, който върви срешу мен, разминаваме се, поглеждам встрани и осъзнавам, че това вече ми се е случвало, но не знам кога  [confused] Или просто случки от ежедневието, разговори с различни хора.. понякога имам чувството, че съм го сънувала преди това  :) Доста странно усещане, като бях по-малка какво ли не съм си мислила  :) Веднъж ми го обясниха, нещо за двете полукълба на мозъка, но в момента не мога да се сетя точно как беше  [shame] :)

Неактивен kalista

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9283
  • Пол: Жена
Re: Дежа Вю ???
« Отговор #4 -: Декември 02, 2006, 11:17:41 am »
Ми беше нещо от сорта, че информацията стига по-бързо до едното полукълбо и то я осмисля преди другото и затова другото го въприема като нещо вече видяно... ;)))
Promises disguise as temporary truths which end up as the world’s greatest lies.

Неактивен Babuzil

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1655
  • Пол: Мъж
Re: Дежа Вю ???
« Отговор #5 -: Декември 02, 2006, 11:27:56 am »
Термина  се  произнася  " Дежа ВУ"  с  "У"   защото  идва  от  Френски  ....

но  иначе  логиката ти  е  правилна  от  англиски  кадето  Вю(view)  което  значи  Гледка  но  "Дежа "  не  значи  "ПоВТАРЯЩО  СЕ"  .. 

 

Неактивен ilusia

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9346
  • Луда ? Да ! Две и половина сме !
Re: Дежа Вю ???
« Отговор #6 -: Декември 02, 2006, 11:35:07 am »
Има теория , за едно пространство където човек попада , най-често повреме на сън.
Нарича се "астрал"
По напредналите могат да го правят и в будно състояние , но всички хора отиват там насън .
Там няма време а пространството е изкривено ( и времето до колкото го има )
Та според тази теория.... човек там вижда неща  , който ще му се случат скоро. И понеже често не помни преживяванията си там , после просто дума , поглед, случка отключват "спомена"
It still feels like our first night together
Feels like the first kiss and
It's gettin' better baby
No one can better this
I'm still hold on and you're still the one
The first time our eyes met it's the same feelin' I get
Only feels much stronger and I wanna love ya longer
You still turn the fire on
http://www.vbox7.com/play:e1359ebc

Неактивен Ellectra

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1144
  • Пол: Жена
  • It'S mY lifE!
Re: Дежа Вю ???
« Отговор #7 -: Декември 02, 2006, 11:58:37 am »
Случвало ми се е много пъти и последния път беше снощи.Тръгвах си от заведението и в същото време една компания също стана и трябваше да се разминем някакси на вратата.В момента в който мъжът с детето ми даде път да мина имах чувството...да...бе дежа ву [lol] Иначе този случай е доста дребен...имала съм доста други случаи, които даже са ме плашели [oops]
Но понякога ще се връщам в реалното,
ще те търся незрима в нощта,
ще се спъвам и ще падам понякога...
и ще плача... но пак ще вървя...!

Неактивен hixtima_89

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 403
  • Пол: Жена
  • Кръвта не се измива с кръв!
Re: Дежа Вю ???
« Отговор #8 -: Декември 02, 2006, 12:12:13 pm »
...а аз си мислех,че нещо ми има,но като гледам не съм единствената... на мен скоро май не ми се е случвало,но като бях по-малко преди 3-4 години,ми се случваше доста често.... примерно погледна към нещо и ми се струва,че вече съм го виждала и всеедно всичко в мен се преобръща за да се сетя къде съм го виждала.... не знам как да го опиша.... усещането беше адски странно (понякога ми се струваше,че падам от високо или нещо такова...)  Или пък да кажа някоя дума или някой на мен да каже и изведнъж се замислям,че вече съм го казвала пак на същия човек или обратното-той на мен.... абе адски е странно...  [confused] и аз съм се плашила понякога от това....

Неактивен Kiss`

  • Професор и половина
  • **
  • Публикации: 6261
  • Пол: Жена
  • 'cause on my love you can depend ...
Re: Дежа Вю ???
« Отговор #9 -: Декември 02, 2006, 12:50:01 pm »
На мене ми се случва постоянно ...  [confused]
Не можеш да откриеш нови океани, ако нямаш куража да изгубиш брега от погледа си.

Неактивен Hurto

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2599
  • Пол: Мъж
Re: Дежа Вю ???
« Отговор #10 -: Декември 02, 2006, 12:56:20 pm »
случвало ми се е някакъв сън да става след време абсолютно всяко действие всяка дума всичко едно и също :)
Ако един ден ти се доплаче,обади ми се! Не ти обещавам, че ще те накарам да се смееш, но мога да поплача с теб. Ако един ден искаш да избягаш, обади ми се! Не ти обещавам, че ще те помоля да спреш, но мога да бягам с теб. Ако някой ден не искаш да слушаш никого, обади ми се и ти обещавам, че ще мълча. Но ако някой ден се обадиш и никой не вдигне,ела бързо при мен, вероятно имам нужда от теб.

Неактивен phibi

  • Почетна Ерато
  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2341
  • Пол: Жена
  • no more hiding who I am...
Re: Дежа Ву ???
« Отговор #11 -: Декември 04, 2006, 08:48:23 am »
Аз пък наскоро се сдобих и с Дежа Вю за Дежа Вю - спомен как си спомням, че това вече е ставало...  [lol] [lol] [lol]
Забрави каквото съм писала.
Каквото съм казвала - също...



PaolaRey

  • Гост
Re: Дежа Ву ???
« Отговор #12 -: Декември 04, 2006, 18:30:56 pm »
Аз пък наскоро се сдобих и с Дежа Вю за Дежа Вю - спомен как си спомням, че това вече е ставало...  [lol] [lol] [lol]
АааА?  [oops]

На един фр  [inlovee] му се е случвало както си спи да сънува че чаша пада и се чупи и когато се събудил гледа как чашата пада и се чупи...  [oops]

Неактивен MoonLight

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4030
  • Пол: Жена
  • : )
Re: Дежа Ву ???
« Отговор #13 -: Декември 04, 2006, 18:44:03 pm »
Аз пък наскоро се сдобих и с Дежа Вю за Дежа Вю - спомен как си спомням, че това вече е ставало...  [lol] [lol] [lol]
АааА?  [oops]

На един фр  [inlovee] му се е случвало както си спи да сънува че чаша пада и се чупи и когато се събудил гледа как чашата пада и се чупи...  [oops]

Чашата сама ли е паднала?  [lol] [lol]
Реалността е за тези, които не могат да се справят с фантазията.

Винаги има изход от мрака и мъглата по пътя на дъгата.

Неактивен MoonLight

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4030
  • Пол: Жена
  • : )
Re: Дежа Ву ???
« Отговор #14 -: Декември 04, 2006, 18:46:01 pm »
Аз пък наскоро се сдобих и с Дежа Вю за Дежа Вю - спомен как си спомням, че това вече е ставало...  [lol] [lol] [lol]

 [lol] Забавно  [lol]
Реалността е за тези, които не могат да се справят с фантазията.

Винаги има изход от мрака и мъглата по пътя на дъгата.