Автор Тема: "Любовта ще спаси света" ?  (Прочетена 767 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен MoonLight

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4030
  • Пол: Жена
  • : )
"Любовта ще спаси света" ?
« -: Ноември 21, 2006, 10:49:18 am »
На мен ми звучи доста абсурдно! Да не би да се прехранваме с любов? Дали като обичаш и си обичан ще измислиш лекатство за СПИН-а? Или най-вероятно, когато всички се уважаваме и обичаме, ще спрем замърсяването на въздуха? Ми не естествено!  [confused]







Реалността е за тези, които не могат да се справят с фантазията.

Винаги има изход от мрака и мъглата по пътя на дъгата.

Неактивен F1LL3D-w17h`p01$0N

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4187
  • Пол: Жена
Re: "Любовта ще спаси света" ?
« Отговор #1 -: Ноември 21, 2006, 14:57:16 pm »
Наистина е малко банално,защото наистина по-важно от здравето няма,но когато има любов и когато си щастлив се чувстваш по-добре,бодър,весел... а това е добре за здравето  [lol] А що се отнася до проблемите на околната страна,любовта няма как да спаси нещо... Според мен е образно казано  :)

Неактивен Nefertiti

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 735
  • Пол: Жена
  • Some Like It Hot
Re: "Любовта ще спаси света" ?
« Отговор #2 -: Ноември 21, 2006, 17:20:34 pm »
На мен ми звучи доста абсурдно! Да не би да се прехранваме с любов? Дали като обичаш и си обичан ще измислиш лекатство за СПИН-а? Или най-вероятно, когато всички се уважаваме и обичаме, ще спрем замърсяването на въздуха? Ми не естествено!  [confused]

 Хехе, не го приемай толкова буквално  :)

Любовта има различни измерения, най-големата опастност на човека е друг човек. В смисъл, ако няма разбирателство между различните хора  и признаване на различните нрави, то няма как да съществува света, ще настъпе някоя война и взаимно ще се избием.

Освен това любовта към природата, към себе си , към всичко добро , тази любов ще спаси света. Не е казано , че само любовта между мъжа и жената, макар, че и това е вярно , защото ако я няма няма да има следващо поколение  :)

Любовта като универсална единица, любовта като добро отновение към живота, като позитивизъм към нещата, които се правят! Всички видове любов са събрани в това Любовта
Искрена, Весела, Жизнена, Мечтателна, Красива, Креативна...както никои друг

Неактивен ilusia

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9346
  • Луда ? Да ! Две и половина сме !
Re: "Любовта ще спаси света" ?
« Отговор #3 -: Ноември 21, 2006, 17:32:34 pm »
Според мен се има предвид , всяка любов.
Божествената любов , любовта межу хората.
Любовта е най-великото чувство което някой може да изпитва. Тогава човек става добър , щастлив , дащен и верен.
Бива просто сърцат.... Такива отношения между хората биха били раждащи и даряващи един по-добър свят.
Просто да се научим да се приемаме и обичаме не зависимо от раазличията ни.
Ами ако се научим да се обичаме... истински и ако обичаш човека до себе си не би му изневерил - няма и спин да хванеш освен ако не е бил болен партньора ти :)
Любовта те кара да желаеш да си по-дълго до любимия... демек да живееш и да се съхраниш по-дълго на света , което значи и , че ще го пазиш повече;)
It still feels like our first night together
Feels like the first kiss and
It's gettin' better baby
No one can better this
I'm still hold on and you're still the one
The first time our eyes met it's the same feelin' I get
Only feels much stronger and I wanna love ya longer
You still turn the fire on
http://www.vbox7.com/play:e1359ebc

Неактивен Ellectra

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1144
  • Пол: Жена
  • It'S mY lifE!
Re: "Любовта ще спаси света" ?
« Отговор #4 -: Ноември 21, 2006, 22:03:54 pm »
Мунлайт, просто чети между редовете :) Иначе ако трябва да се изказвам по темата, просото ще повторя думите на Нефертити :)
Но понякога ще се връщам в реалното,
ще те търся незрима в нощта,
ще се спъвам и ще падам понякога...
и ще плача... но пак ще вървя...!