Автор Тема: Мнението Ви???  (Прочетена 3366 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен JASSEN

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 514
  • Пол: Мъж
  • Am...One of a kind!
Мнението Ви???
« -: Ноември 17, 2006, 20:50:33 pm »
какво представлява времето...Дали някои може да погледне в бъдещето или в миналото???Дали това което го вижда в бъдещето става наистина или вече е станало?







Винаги с ругата на пред...ако не живеш пълноцено поне се опитаи :) :) :)

Неактивен Омекотител

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
  • Пол: Жена
Re: Мнението Ви???
« Отговор #1 -: Ноември 17, 2006, 22:59:42 pm »
Имам един приятел, който твърди, че няма настояще време. Той казва така: Ето, аз правя крачка - бъдещето е когато се каня да направя тази крачка, а миналото е вече когато съм я направил... Къде е настоящето в случая ? [lol]

Както и да е...
Какво представлява времето - продължителност на това, което става.
Дали наистина някои гледат на боб и прозират в бъдещето или миналото - не знам и както се казва - нека да не знам :) Макар че аз съм от хората, които смятат че сами си ковем съдбата и съответно бъдещето, т.е. не можеш да го видиш т.к. то постоянно се мени.
Бях сам,
в измореното време
и картинено вдишвах те,
когато бледнееше
във всяка капка
парфюмена

след тебе останала

Неактивен Nefertiti

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 735
  • Пол: Жена
  • Some Like It Hot
Re: Мнението Ви???
« Отговор #2 -: Ноември 18, 2006, 08:38:54 am »
какво представлява времето...Дали някои може да погледне в бъдещето или в миналото???Дали това което го вижда в бъдещето става наистина или вече е станало?
времето, много е обстрактно ако се замислиш, за мен е интересно какво представлява не само времето ами времето и пространството, как се дефинират и въобще трябва ли да бъдат дефинирани?
Никой не може да погледне какво ще стане в бъдещето, в смисъл да получи видение или картина от бъдещето, това са небивалици според мен. Но има хора с голям интелект и невероятно въображение, който имат срахотно развинтени фантазии и си мечтаят за свят различен от този, в който живеем в момента, различен както в технологично отношение, така и в начина на живот на хората. Та кой знае дали мечтите на тези хора  няма да се окажат истина след 100, 200 или 1000 години?

За това дали става наистина или е вече станало е много интересен въпрос, зависи в крой край на вселената си предполагам, не мога да кажа, тук пак идва въпросът за времето и пространството и връзката им...Но мисля че във нашето време и пространство предстой да стане, някъде другаде може и вече да е станало... Но със сигурност при нас не е станало, не може да се повтарят нещата, така прекалено бързо ще се изтърка човечеството, но пък от друга страна цялата човешка история е един миг във вечността, абе кой знае...

JASSEN, ти какво мислиш?
Искрена, Весела, Жизнена, Мечтателна, Красива, Креативна...както никои друг

Неактивен Babuzil

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1655
  • Пол: Мъж
Re: Мнението Ви???
« Отговор #3 -: Ноември 18, 2006, 08:47:47 am »
Аз знам едни  Гъбки  , като  хапнеш  малко  ,не само  можеш  да  виждаш  в  бъдештето  ,...ами и да  говориш  с  господ  и  сякви  такива  екстри  ...  ;)

PaolaRey

  • Гост
Re: Мнението Ви???
« Отговор #4 -: Ноември 18, 2006, 09:12:38 am »
Аз знам едни  Гъбки  , като  хапнеш  малко  ,не само  можеш  да  виждаш  в  бъдештето  ,...ами и да  говориш  с  господ  и  сякви  такива  екстри  ...  ;)
АхЕхАхЕ и аС ги знам тия "гъбки"  [lol]

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Мнението Ви???
« Отговор #5 -: Ноември 18, 2006, 16:06:13 pm »
Имам един приятел, който твърди, че няма настояще време. Той казва така: Ето, аз правя крачка - бъдещето е когато се каня да направя тази крачка, а миналото е вече когато съм я направил... Къде е настоящето в случая ? [lol]

Макар че аз съм от хората, които смятат че сами си ковем съдбата и съответно бъдещето, т.е. не можеш да го видиш т.к. то постоянно се мени.


Това е много вярно , илюстрира теорията за относителността . Например ако един човек бяга а друг стои неподвижно и му засича времето с хронометър и бягащия също има в себе си хронометър и засича времето си , когато пристигне до стоящия и сравнят хронометрите си ще видят ,че те са отчели различно време. Излиза ,че единия е бил в бъдещето на другия , а другия е бил в миналото му в един и същ момент , който е "сега"

PaolaRey

  • Гост
Re: Мнението Ви???
« Отговор #6 -: Ноември 18, 2006, 16:09:34 pm »
Имам един приятел, който твърди, че няма настояще време. Той казва така: Ето, аз правя крачка - бъдещето е когато се каня да направя тази крачка, а миналото е вече когато съм я направил... Къде е настоящето в случая ? [lol]

Макар че аз съм от хората, които смятат че сами си ковем съдбата и съответно бъдещето, т.е. не можеш да го видиш т.к. то постоянно се мени.


Това е много вярно , илюстрира теорията за относителността . Например ако един човек бяга а друг стои неподвижно и му засича времето с хронометър и бягащия също има в себе си хронометър и засича времето си , когато пристигне до стоящия и сравнят хронометрите си ще видят ,че те са отчели различно време. Излиза ,че единия е бил в бъдещето на другия , а другия е бил в миналото му в един и същ момент , който е "сега"

 [oops] [oops] [oops]

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Мнението Ви???
« Отговор #7 -: Ноември 18, 2006, 16:17:04 pm »
Имам един приятел, който твърди, че няма настояще време. Той казва така: Ето, аз правя крачка - бъдещето е когато се каня да направя тази крачка, а миналото е вече когато съм я направил... Къде е настоящето в случая ? [lol]

Макар че аз съм от хората, които смятат че сами си ковем съдбата и съответно бъдещето, т.е. не можеш да го видиш т.к. то постоянно се мени.


Това е много вярно , илюстрира теорията за относителността . Например ако един човек бяга а друг стои неподвижно и му засича времето с хронометър и бягащия също има в себе си хронометър и засича времето си , когато пристигне до стоящия и сравнят хронометрите си ще видят ,че те са отчели различно време. Излиза ,че единия е бил в бъдещето на другия , а другия е бил в миналото му в един и същ момент , който е "сега"

 [oops] [oops] [oops]

Мдам , това е така , вярно е.

PaolaRey

  • Гост
Re: Мнението Ви???
« Отговор #8 -: Ноември 18, 2006, 17:16:58 pm »
Е как така?
Ако двата хронометъра се стартират едновременно и се спрът едновременно ще показва енди и същи резултати....  [oops]

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Мнението Ви???
« Отговор #9 -: Ноември 18, 2006, 17:19:48 pm »
Е как така?
Ако двата хронометъра се стартират едновременно и се спрът едновременно ще показва енди и същи резултати....  [oops]

Ми не , доказано е.

Неактивен `Fallen_Angel`

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3731
  • Пол: Жена
  • Докато адът замръзне...
Re: Мнението Ви???
« Отговор #10 -: Ноември 18, 2006, 17:48:50 pm »
Ако ще се давиш, не се мъчи в плитка вода.[/center]

Неактивен darkvampire

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 67
  • Пол: Жена
Re: Мнението Ви???
« Отговор #11 -: Ноември 18, 2006, 18:39:50 pm »
Имаше една такава мисъл, че няма бъдеще, защото то е просто отдалечен напред във времето момент от настоящето. За времето има много разсъждения. Това, за което в момента се сещам е идеята дали времето изобщо се движи или то е статично, а света се движи. Според мен обаче времето се движи и при това неумолимо и доказателство за това са промените, които настъпват около теб. Дори да си заключен в стая без прозорци и без нищо, което да отчита време ти пак може да разбереш че времето тече по промените, които настъпват с теб. А дали може да видиш бъдещето? Това е по- скоро да имаш съобразителност и да си наблюдателен. Аз понякога също мога да предвида някои събития, но не защото съм някакъв медиум, а просто защото съм наблюдателна. Забелязвам подробности и си правя изводи. Но никой не може да каже какво точно е времето, въпреки че то е най-важното нещо в живота. С него е свързана смъртта и хода на живота попринцип.
when night falls and the moon's full

Неактивен ilusia

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9346
  • Луда ? Да ! Две и половина сме !
Re: Мнението Ви???
« Отговор #12 -: Ноември 18, 2006, 18:42:06 pm »
Бъдещето ни зависи от миналото , а миналото все гледа към бъдещето ни...
Тогава къде сме ние ?
It still feels like our first night together
Feels like the first kiss and
It's gettin' better baby
No one can better this
I'm still hold on and you're still the one
The first time our eyes met it's the same feelin' I get
Only feels much stronger and I wanna love ya longer
You still turn the fire on
http://www.vbox7.com/play:e1359ebc

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Мнението Ви???
« Отговор #13 -: Ноември 18, 2006, 20:15:06 pm »
От математичекса гледна точка, времето е просто още едно измерение. Като така, теоретично е възможно придвижване в него, както по "обикновената" ос минало-бъдеще, така и към различни времеви вариации (например вселена, в която си завил наляво, вместо надясно вчера). Все пак, математиката не казва как става номера, и като така - съм малко нещо скептичен към хората, които твърдят, че "виждат" бъдещето. ;)
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Мнението Ви???
« Отговор #14 -: Ноември 18, 2006, 22:49:02 pm »
От математичекса гледна точка, времето е просто още едно измерение. Като така, теоретично е възможно придвижване в него, както по "обикновената" ос минало-бъдеще, така и към различни времеви вариации (например вселена, в която си завил наляво, вместо надясно вчера). Все пак, математиката не казва как става номера, и като така - съм малко нещо скептичен към хората, които твърдят, че "виждат" бъдещето. ;)
Ето ти малко математика :) Намираш се в един влак , който в монет "А" преминава през точка "Б" със скорост 40 км/ч , в същия момент "А" ти бягаш във влака с 40км/ч. . Спямо точка "А" ти ще си преминал през нея с скорост 80км/ч. а влака с 40км/ч. , по формулата за изминатия път ще се получи ,че в момента "А" преминавайки през точка "Б" ти ще си изминал повече път от влака ...или ще си в неговото бъдеще в същия момент в който той е в твоето минало :)
Излиза ,че е възможно в един и същ отрязък от време да сме в нечие бъдеще , но в своето бъдеще не можем да сме по едно и също време , затова понякога се случва да имаме спомен за него и се нарича де жаву :)