Автор Тема: Смърта..  (Прочетена 6885 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Magic`Green`eyes

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2392
  • Пол: Жена
Re: Смърта..
« Отговор #60 -: Октомври 15, 2006, 14:35:26 pm »
  Абсолютно всичко си има своето начало и край, освен човешката простотия, разбира се.
Вселената също е имала начало - нейното създаване. Предполага се, че все някъде има край, но никой не може да го наемри, а може и да няма. Или да докаже, че тя е затворена вътре в себе си. Ако пък е затворена в себе си, то какво има отвъд нея?
  Така хората могат да се питат за много неща. Другия често задаван въпрос е какво следва след смъртта? Същестува ли тонела или това са само измишльотини.
  Ами, ще разберем като му дойде времето.

Неактивен анде

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 299
  • Пол: Мъж
  • Нищо човешко не ми е чуждо
Re: Смърта..
« Отговор #61 -: Октомври 15, 2006, 17:46:54 pm »
Фсяко начало има край...
Ами ако начало няма ?
Ако всичко е обречено на безкрая защото то е безкрая ? НИщото. Абсолюта който винаги го е имало и ще го има.
Ужасно трудно ми е да побера тая мисъл в главата си... но вече от около 2 години тренирам и май я смилам ;)

[/qu

Здравей.Разгледай един кръг, един обръч.Къде му е началото и къде е края.Обръча да е образуван от отделни звена захванати едно за друго ,като във верига.Оделните звена захванати едно за друго и преливащи едно в дрого в кръга(обръча)са нещата,събитията,явленията в природата и обществото и т.н.,това нещо дава някаква престава за тази безкрайност.Разбира се,само прибизителна престава.
българофил

Неактивен ilusia

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9346
  • Луда ? Да ! Две и половина сме !
Re: Смърта..
« Отговор #62 -: Октомври 15, 2006, 21:14:42 pm »
Здравей :)
Бих ти била благодарна ако не слагаш и своите мнения в цитати - малко трудно ги чета , а забелязвам , че доста често го правиш ;)

Безкрайността не ми е трудно да си я представя.
Трудно ми е да си представя онова което винаги е , било е , и ще бъде.
Когато се замислиш как всичко се ражда и умира и после пак се ражда и отново умира... не е трудно да видиш кръгговрата на живота .
Но как акъла ти да побере , че в космоса в абсолюта нещо винаги го е имало.
И дори не можеш да сложиш параметри като " началото на времето" защото е някакво начало...
Не зная как да го обясня.
Не , че го отхвърлям - признавам го,
просто е трудно.. асимилираемо
It still feels like our first night together
Feels like the first kiss and
It's gettin' better baby
No one can better this
I'm still hold on and you're still the one
The first time our eyes met it's the same feelin' I get
Only feels much stronger and I wanna love ya longer
You still turn the fire on
http://www.vbox7.com/play:e1359ebc

Неактивен анде

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 299
  • Пол: Мъж
  • Нищо човешко не ми е чуждо
Re: Смърта..
« Отговор #63 -: Октомври 16, 2006, 19:02:05 pm »
Здравей :)
Бих ти била благодарна ако не слагаш и своите мнения в цитати - малко трудно ги чета , а забелязвам , че доста често го правиш ;)

Безкрайността не ми е трудно да си я представя.
Трудно ми е да си представя онова което винаги е , било е , и ще бъде.
Когато се замислиш как всичко се ражда и умира и после пак се ражда и отново умира... не е трудно да видиш кръгговрата на живота .
Но как акъла ти да побере , че в космоса в абсолюта нещо винаги го е имало.
И дори не можеш да сложиш параметри като " началото на времето" защото е някакво начало...
Не зная как да го обясня.
Не , че го отхвърлям - признавам го,
просто е трудно.. асимилираемо

Здравей.Тези процеси нямат начало и край.Ако прочетеш нещо за постиженията на съвременната Астрофизика, главата ще ти се замае.Какви теорий развиват съвременните астрофизици,върху какво мислят и разсъждават,как се опитват да разгадаят тайните на безкрайното и вечното...С какви мерки си служат.Незнам.А ние сме само гости на земята,само гости...
българофил

Неактивен ProstoAz

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 756
  • Пол: Жена
  • Гняв обречен на провал...това ли си ми дал???
Re: Смърта..
« Отговор #64 -: Октомври 17, 2006, 00:11:26 am »

  Направо ме натоварихте,честно! ...Ужасявам се от мисълта да прочета всичките ви мнения и да се включа активно и в тази тема...и затова предпочитам да говоря точно по темата...за СМЪРТТА,а не безкрайността...   Преди редовно се замислях и за нея (безкрайността)...но тъй като страстта ми не е Астрофизиката,предпочетох да се откажа от безкрайното си лутане из мисли за това "какво има извън вселената" и... "ако имах възможност с една сувалка да летя само направо...и направо...и направо...и направо...как така ще си умра летейки само направо,защото съм търсела края на нещо,което е безкрайно" :) и така спрях да мисля по тези въпроси! Те обяснение 100% имат,но ограничения ми мозък на дали ще може да го открие!

        А за смъртта... какво има да се страхувам от нея,като след като умра или ще ида в рая или няма да чувствам нищо (...доста финно изключих ада...) Мога да кажа,че се страхувам от последните 5ч преди смъртта! :) Искам да умра в съня си...след около 70г :) мисля че така ми звъчи добре!
Загадъчна...                 арогантна...                     нежна...              и безумно самотна!

Неактивен ilusia

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9346
  • Луда ? Да ! Две и половина сме !
Re: Смърта..
« Отговор #65 -: Октомври 17, 2006, 16:45:31 pm »
ProstoAz
тази арогантност и агресивност....е хубаво да са дозирани.


Защо мислиш , че смъртта не е тясно свързана с брезкрайността ?
Много се дразня на хора не толериращи чуждото мнение.
Или усъждайки го и подминавайки го без да се вгледат в него.
Понякога да си твърде вироглав не е особено предимство ако се имаш за меродавно и единствено компетентно мнение !
Не го приемай лично нито вътрешно - говоря принципно и в частност визирам тебе
It still feels like our first night together
Feels like the first kiss and
It's gettin' better baby
No one can better this
I'm still hold on and you're still the one
The first time our eyes met it's the same feelin' I get
Only feels much stronger and I wanna love ya longer
You still turn the fire on
http://www.vbox7.com/play:e1359ebc

Неактивен ilusia

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9346
  • Луда ? Да ! Две и половина сме !
Re: Смърта..
« Отговор #66 -: Октомври 17, 2006, 16:49:40 pm »
Здравей :)
Бих ти била благодарна ако не слагаш и своите мнения в цитати - малко трудно ги чета , а забелязвам , че доста често го правиш ;)

Безкрайността не ми е трудно да си я представя.
Трудно ми е да си представя онова което винаги е , било е , и ще бъде.
Когато се замислиш как всичко се ражда и умира и после пак се ражда и отново умира... не е трудно да видиш кръгговрата на живота .
Но как акъла ти да побере , че в космоса в абсолюта нещо винаги го е имало.
И дори не можеш да сложиш параметри като " началото на времето" защото е някакво начало...
Не зная как да го обясня.
Не , че го отхвърлям - признавам го,
просто е трудно.. асимилираемо

Здравей.Тези процеси нямат начало и край.Ако прочетеш нещо за постиженията на съвременната Астрофизика, главата ще ти се замае.Какви теорий развиват съвременните астрофизици,върху какво мислят и разсъждават,как се опитват да разгадаят тайните на безкрайното и вечното...С какви мерки си служат.Незнам.А ние сме само гости на земята,само гости...
Здрасти :)
Физиката е една от многото ми слби страни .
Много от хората занимаващи се с нея и математкиа... са студени по свое му обяснявайки всичко с числа и формули. Дори да може да бъде обяснено не го смятам за нужно.
А Астрофизицте - желая им успех , но никога няма да успеят не се ли потопят в магията на Историята и Религията - там е кюлчът за всичко.
А до колко смъртта е част от тях.... о част е . Неделима част.
Слава Бого ,че ще умра ;)
It still feels like our first night together
Feels like the first kiss and
It's gettin' better baby
No one can better this
I'm still hold on and you're still the one
The first time our eyes met it's the same feelin' I get
Only feels much stronger and I wanna love ya longer
You still turn the fire on
http://www.vbox7.com/play:e1359ebc

Неактивен ProstoAz

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 756
  • Пол: Жена
  • Гняв обречен на провал...това ли си ми дал???
Re: Смърта..
« Отговор #67 -: Октомври 17, 2006, 19:33:50 pm »

    илюзия...не се гневи....
Аз пък не знам защо толкова се впрягаш...и какво пък толкова намери в думите ми! Нещо лошо,че мисълта да изчета 5 страници с философски мисли ми се струва...ужасяваща?? Нямам нищо против чуждото мнение...нито пък съм упрекнала някого в нещо!  Кажи ми моля те в коя фраза...точно ти откри,че аз не толерирам чуждото мнение???
 
Загадъчна...                 арогантна...                     нежна...              и безумно самотна!

Неактивен ilusia

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9346
  • Луда ? Да ! Две и половина сме !
Re: Смърта..
« Отговор #68 -: Октомври 17, 2006, 20:02:21 pm »
Не желая безпочвени спорове ;)
Твърдиш , че сме те натоварили и,че не говорим по темата за смъртта а забезкрая. Аз пък мисля ,че са тясно свързани;) Това е .
А нямам желание да изчета всичките  ви постове азприемам като не ми пука какво мислите ;)
It still feels like our first night together
Feels like the first kiss and
It's gettin' better baby
No one can better this
I'm still hold on and you're still the one
The first time our eyes met it's the same feelin' I get
Only feels much stronger and I wanna love ya longer
You still turn the fire on
http://www.vbox7.com/play:e1359ebc

Неактивен анде

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 299
  • Пол: Мъж
  • Нищо човешко не ми е чуждо
Re: Смърта..
« Отговор #69 -: Октомври 18, 2006, 06:08:38 am »
Здравей :)
Бих ти била благодарна ако не слагаш и своите мнения в цитати - малко трудно ги чета , а забелязвам , че доста често го правиш ;)

Безкрайността не ми е трудно да си я представя.
Трудно ми е да си представя онова което винаги е , било е , и ще бъде.
Когато се замислиш как всичко се ражда и умира и после пак се ражда и отново умира... не е трудно да видиш кръгговрата на живота .
Но как акъла ти да побере , че в космоса в абсолюта нещо винаги го е имало.
И дори не можеш да сложиш параметри като " началото на времето" защото е някакво начало...
Не зная как да го обясня.
Не , че го отхвърлям - признавам го,
просто е трудно.. асимилираемо

Здравей.Тези процеси нямат начало и край.Ако прочетеш нещо за постиженията на съвременната Астрофизика, главата ще ти се замае.Какви теорий развиват съвременните астрофизици,върху какво мислят и разсъждават,как се опитват да разгадаят тайните на безкрайното и вечното...С какви мерки си служат.Незнам.А ние сме само гости на земята,само гости...
Здрасти :)
Физиката е една от многото ми слби страни .
Много от хората занимаващи се с нея и математкиа... са студени по свое му обяснявайки всичко с числа и формули. Дори да може да бъде обяснено не го смятам за нужно.
А Астрофизицте - желая им успех , но никога няма да успеят не се ли потопят в магията на Историята и Религията - там е кюлчът за всичко.
А до колко смъртта е част от тях.... о част е . Неделима част.
Слава Бого ,че ще умра ;)

Те са в историята,някой от тях,и живеят в нея.И ще решат някой ден и тези вечни ,и няокой не от толкова вечниите проблеми на човешкото битие.В това нямам никакво съмнение.Но ние с теб май няма да  дочакаме това време.Проблема е колосален и иска колосални усилия,средства и време за неговото решаване.Ще минат и без Господ,както е било досега.Той е най лесното решение.Да кажем,това е божа работа,да седнем и  скръстим ръце.Както се казва,Господ помага,но в кошара не вкарва,така че сами,някой от нас,хората ,трябва да се заеме с решаването и на този проблем.Много големи умове са се заели с неговото решаване.Ти си вярваща,нали?
българофил

Неактивен ilusia

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9346
  • Луда ? Да ! Две и половина сме !
Re: Смърта..
« Отговор #70 -: Октомври 18, 2006, 08:05:45 am »
Нямах това предвид.
Вероятно си чел Дан Браун - шестото клеймо. Да оставим фантастичният елемент и всичко по-така.
ФИзиците , който бяха достигнали до най-големите еволюционни открития бяха свещенник и дъщеря му.
Сега дали това е истина - спорен момент. НО винаги има истина.
Не смятам , че физиците ще ни спасят от каквото да било.
Най-много да ни затрият. Душевността на човека не се измерва в атоми и мулекули. А те забравят именно това...

Да вярваща съм . Но едва ли би разбрал моята вяра :)
It still feels like our first night together
Feels like the first kiss and
It's gettin' better baby
No one can better this
I'm still hold on and you're still the one
The first time our eyes met it's the same feelin' I get
Only feels much stronger and I wanna love ya longer
You still turn the fire on
http://www.vbox7.com/play:e1359ebc

Неактивен ProstoAz

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 756
  • Пол: Жена
  • Гняв обречен на провал...това ли си ми дал???
Re: Смърта..
« Отговор #71 -: Октомври 18, 2006, 09:11:02 am »
Не желая безпочвени спорове ;)
Твърдиш , че сме те натоварили и,че не говорим по темата за смъртта а забезкрая. Аз пък мисля ,че са тясно свързани;) Това е .
А нямам желание да изчета всичките  ви постове азприемам като не ми пука какво мислите ;)
         
          Ами...ето и ти не се вглеждаш в чуждото мнение...(затова споровете наистина ще са безпочвени). Ще преведа:...

          "Направо ме натоварихте,честно!" ... както виждаш малко по нататък казвам,че съм се отказала да мисля за безкрайносття - АЗ!...щом самата аз съм се отказала,значи мисълта за безкрайността ме натоварва? (какво лошо има в това??)
           "Ужасявам се от мисълта...." - естествено е,след като да мисля за безкрайността ме натоварва....
           "ще говоря точно по темата за смъртта"... ами след като не ми е приятно аз да говоря за безкрайността...ще говоря за смъртта (аз може пък и да ги разграничавам) ... къде съм отбелязала "арогантно",че вие не говорите по темата...говорете за каквото си искате,аз не съм модератор!

          Така,че илюзия....недей да нападаш,че някой не е вникнал в нещо,преди ти самата да вникнеш в думите му! :)
Загадъчна...                 арогантна...                     нежна...              и безумно самотна!

Неактивен анде

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 299
  • Пол: Мъж
  • Нищо човешко не ми е чуждо
Re: Смърта..
« Отговор #72 -: Октомври 19, 2006, 06:53:47 am »
Нямах това предвид.
Вероятно си чел Дан Браун - шестото клеймо. Да оставим фантастичният елемент и всичко по-така.
ФИзиците , който бяха достигнали до най-големите еволюционни открития бяха свещенник и дъщеря му.
Сега дали това е истина - спорен момент. НО винаги има истина.
Не смятам , че физиците ще ни спасят от каквото да било.
Най-много да ни затрият. Душевността на човека не се измерва в атоми и мулекули. А те забравят именно това...

Да вярваща съм . Но едва ли би разбрал моята вяра :)

Здравей
Аз много уважавам вярващите.Хубаво е човек да вярва в нещо.Това ,като чели прави живота на вярващите,аз пане така мисля,по лек и приятен,отколкото е живота на невярващите,като мен.При тях,като чели на някой от най тежките въпроси на човешкото битие, те получават отговори,които ги задоволяват ,поне някой от тях.И аз им завиждам за това.Въпросите за вярата ме вълнуват от малко дете.Провеждал съм десетки разговори със свещеници,пастори,с мисинери от различни секти каквито има в БГ,от мормоните ...до методистите и т.н.,чел съм библияата,корана,евангелията,доста неща от източните религий ,като будизма,напр.Имам и богата л-ра на тази тема.А имам и приятели между тях,добри приятели.Аз съм съм съм скептик по природа и си оставам такъв.
Не упреквай физиците.ТЕ правят добри открития,като термоядрения синтез например,който се надяваме да реши енергийния проблем на човечеството,а мошениците политици,които исползуват тяхните откритя за водене на войни.Между тях има големи идеялисти и добри хора.Болшинството от тях са против войните.
Какво да се прави. И душевността човешка има материялен носител.Всичко в края на краищата се свежда до тези игрички между атомчета и молекулки от различен вид и с различен нрав.Това е полажението.Такива са фактите.Важното е как ще постъпиме с тях.Дали в полза на човека или за неговотто погубване.Компютъра , както виждаш, помага на човека.Ами утре,изкуствения интелект,ако се използува разумно,може да направи чудеса и да подобри радикално живота на нас ,човеците.
българофил

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Смърта..
« Отговор #73 -: Октомври 19, 2006, 08:58:59 am »
Анде, има една книга на Джек Лондон, казва се "Морският вълк". Там се разглежда и този въпрос - защо е по-добре да си вярващ/идеалист отколкото скептик/материалист. Прочети я, ако не си я чел досега. Може пък да си промениш мнението. ;)

За физиците - никой не оспорва откритията им. Само че нали се сещаш за какво беше използван първо ядрения разпад? А ядрения синтез? Какво те кара да мислиш, че същото няма да стане с генетиката, хипотетичния "изкуствен интелект" - който впрочем едва ли ще видим скоро, и по-добре - и т.н.?
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

Неактивен ilusia

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9346
  • Луда ? Да ! Две и половина сме !
Re: Смърта..
« Отговор #74 -: Октомври 19, 2006, 10:04:36 am »
Нямах това предвид.
Вероятно си чел Дан Браун - шестото клеймо. Да оставим фантастичният елемент и всичко по-така.
ФИзиците , който бяха достигнали до най-големите еволюционни открития бяха свещенник и дъщеря му.
Сега дали това е истина - спорен момент. НО винаги има истина.
Не смятам , че физиците ще ни спасят от каквото да било.
Най-много да ни затрият. Душевността на човека не се измерва в атоми и мулекули. А те забравят именно това...

Да вярваща съм . Но едва ли би разбрал моята вяра :)

Здравей
Аз много уважавам вярващите.Хубаво е човек да вярва в нещо.Това ,като чели прави живота на вярващите,аз пане така мисля,по лек и приятен,отколкото е живота на невярващите,като мен.При тях,като чели на някой от най тежките въпроси на човешкото битие, те получават отговори,които ги задоволяват ,поне някой от тях.И аз им завиждам за това.Въпросите за вярата ме вълнуват от малко дете.Провеждал съм десетки разговори със свещеници,пастори,с мисинери от различни секти каквито има в БГ,от мормоните ...до методистите и т.н.,чел съм библияата,корана,евангелията,доста неща от източните религий ,като будизма,напр.Имам и богата л-ра на тази тема.А имам и приятели между тях,добри приятели.Аз съм съм съм скептик по природа и си оставам такъв.
Не упреквай физиците.ТЕ правят добри открития,като термоядрения синтез например,който се надяваме да реши енергийния проблем на човечеството,а мошениците политици,които исползуват тяхните откритя за водене на войни.Между тях има големи идеялисти и добри хора.Болшинството от тях са против войните.
Какво да се прави. И душевността човешка има материялен носител.Всичко в края на краищата се свежда до тези игрички между атомчета и молекулки от различен вид и с различен нрав.Това е полажението.Такива са фактите.Важното е как ще постъпиме с тях.Дали в полза на човека или за неговотто погубване.Компютъра , както виждаш, помага на човека.Ами утре,изкуствения интелект,ако се използува разумно,може да направи чудеса и да подобри радикално живота на нас ,човеците.

МАй ще почна от зад на пред с въпросите.
Добре... да хубаво би било...компютър изкуствен интелект. Техники. Аз не ги отричам - нека вървим нека се развиваме. Нека... НО не е ли по-добре да осъвършенстваме онова , заложеното в нас като развитие на нашият потенциял , пред това да създаваме изкуствени неща ? Не отричам физиката , нито физиците. Напротив - отдавам им заслуженото и в интерес на истината ми е интересна тяхната материя.. но мтематиката ми е адски слаба страна :(
ДУшевността човешка има материялни измерения до толкова , до колкото й се позволи да ги има.
АКо ти гледаш едни очи , след очите можеш да видиш труп , или просто бледо сияние.
Относно вярващите и не вярващите...
Някой може и да са щастливи...Някои може и да са намерили своите отговори.
Да , аз си мисля , че знам от къде идвам , коя съм , защо съм тука... даже си мисля , че знам и какво ще стане утре...
Е и ? С какво тези мисли ми помагат , ако не се реализират и на практика останат само мисли ? Всичко се променя ужасяващо бързо , а тези промени носят фундаментална стойност.
А и ти казах.. няма да разбереш моята вяра. Или само привидно :) Нея я няма там където изреди всички други :)
It still feels like our first night together
Feels like the first kiss and
It's gettin' better baby
No one can better this
I'm still hold on and you're still the one
The first time our eyes met it's the same feelin' I get
Only feels much stronger and I wanna love ya longer
You still turn the fire on
http://www.vbox7.com/play:e1359ebc