Автор Тема: Мнението Ви???  (Прочетена 3351 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен анде

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 299
  • Пол: Мъж
  • Нищо човешко не ми е чуждо
Re: Мнението Ви???
« Отговор #15 -: Ноември 19, 2006, 06:24:38 am »
Е как така?
Ако двата хронометъра се стартират едновременно и се спрът едновременно ще показва енди и същи резултати....  [oops]

Ми не , доказано е.

Здравей, Тава става, или  по точно, може да стане,никой още не го е осъществил на практика тук на земята,а е само теоретичен извод от "Специалната теория на относителността" на Ал.Айнщайн,ако бягащия обект се  движи със скорост по голяма от скоростта на светлината т.е. по голяма от 300,000км/сек. Според Айнщайн това става и сигурно става там някъде, в безкрайния Космос.мзт
българофил

Неактивен SteeleR

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1705
  • Пол: Мъж
  • смъртта май е за предпочитане пред самотата...
Re: Мнението Ви???
« Отговор #16 -: Ноември 19, 2006, 08:58:57 am »
От математичекса гледна точка, времето е просто още едно измерение. Като така, теоретично е възможно придвижване в него, както по "обикновената" ос минало-бъдеще, така и към различни времеви вариации (например вселена, в която си завил наляво, вместо надясно вчера). Все пак, математиката не казва как става номера, и като така - съм малко нещо скептичен към хората, които твърдят, че "виждат" бъдещето. ;)
Ето ти малко математика :) Намираш се в един влак , който в монет "А" преминава през точка "Б" със скорост 40 км/ч , в същия момент "А" ти бягаш във влака с 40км/ч. . Спямо точка "А" ти ще си преминал през нея с скорост 80км/ч. а влака с 40км/ч. , по формулата за изминатия път ще се получи ,че в момента "А" преминавайки през точка "Б" ти ще си изминал повече път от влака ...или ще си в неговото бъдеще в същия момент в който той е в твоето минало :)
Излиза ,че е възможно в един и същ отрязък от време да сме в нечие бъдеще , но в своето бъдеще не можем да сме по едно и също време , затова понякога се случва да имаме спомен за него и се нарича де жаву :)


явно и ти не обичаш математиката :)
когато ти се движеш с 40км вътре във влака - да, общата ти скорост ще стане 80км/ч, но тъй като не можеш да изминеш по-голямо разстояние от дължината на влака.. то преместването ти ще е само вътре във него.. т.е. ако пътя, изминат от влака се мери по твоето местоположение - да.. влака ще измине малко повече от колкото е трябвало, но само защото ти си се преместил.. т.е. когато се вземе напредвид и моментното увеличава на твоята скоро, защото тук вече влака няма нищо общо, а служи само за да те предвижва с някаква си начална скорост, то нещата са си идеално точни...

а за другото ти примерче.. и аз имам доказателство...
стоя си на централна поща и си сверявам моя часовник или този на колата с този на пощата.. и... тръгвам на някъде.. до колкото знам пощата си стои неподвижно спрямо земя, а аз  се движа или с 5 или 5км/ч в зависимост от това пеша ли съм или не... и какво става.. като се върна обратно на пощата, то часовника там ще показва различно време от моя? ляляля.. защо винаги закъснявали хората :)

понякога мн ви се чудя.. вярвате в такива вантастични неща, а не искатеда повярвате в толкова простички... Времето си е време.. просто мякра за измерване и думичка, която сме сложили на доста неща.. и математиците могат да си го броят колкото си искат за 4то измерение, но то е само привидно такова... не може да се пътува напред-назад във него, още повече изтъквайки, че като 'измерение' би следвало да може.. и най-простото доказателство е следното - едно нещо е така, докато не се докажа противното... теориите, пък били и на Айнщайн, са си пълни глупости... така, че моля ви преземете се малко на земята...
Онзи ден един колега развиваше теория как, до колкото разбрах де, всички произлизало не от светлината, а от нейната скорост.. и гравитацията на земята.. и не знам си още какво... та.. имаше и нещо като това с разстоянията... само че той се движеше по диагонал, а измерваше катетите.. т.е. доказваше си че сбора от 2те страни в триъгълника е по-голям от 3тата... иначе казано.. оставете си светлината на мира.. защото тя просто си е движение на малко по-особени, но все пак частици... иначе ще взема да запратя някой камък по вас вместо фотон, да видим ако бягате по-бързо от него дали ще се върнете назад във времето...

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Мнението Ви???
« Отговор #17 -: Ноември 19, 2006, 12:14:40 pm »
Ти обаче не си обърнал внимание че има фиксиран момент "Б" .


анде
това е доказано и не е свързано със скороста на светлината ...може би колкото е по - голяма е скоростта , толкова ще е по-голяма разликата във времето , която ще се получи между двата хронометра .

Неактивен XpacTa_lavista

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3489
  • Пол: Мъж
  • Дървен философ, но дрянов
Re: Мнението Ви???
« Отговор #18 -: Ноември 19, 2006, 12:20:35 pm »
Аз лично съм на мнение,че има някаква формула,която изравнява величната време с пространството.
Когато човек върви без път...
 
             ...най-често стига до гарата

  Нека бъдем грамотни! Да се научим да пишем правилно поне на родния си език!

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!

Неактивен Babuzil

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1655
  • Пол: Мъж
Re: Мнението Ви???
« Отговор #20 -: Ноември 19, 2006, 13:48:35 pm »

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Мнението Ви???
« Отговор #21 -: Ноември 19, 2006, 14:01:57 pm »
Можеш , но това едва ли ще съвпада с останалите публикации на тази тема :)

Неактивен Babuzil

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1655
  • Пол: Мъж
Re: Мнението Ви???
« Отговор #22 -: Ноември 19, 2006, 14:05:13 pm »
Можеш , но това едва ли ще съвпада с останалите публикации на тази тема :)

Зад  съвпадението  ли се крие  истината  ?

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Мнението Ви???
« Отговор #23 -: Ноември 19, 2006, 14:13:32 pm »
Можеш , но това едва ли ще съвпада с останалите публикации на тази тема :)

Зад  съвпадението  ли се крие  истината  ?
Ами ако някой твърди ,че ти се казваш Иван , но на всякъде другаде ти си Ицо ...не мисля ,че ства въпрос за съвпадения

Неактивен Babuzil

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1655
  • Пол: Мъж
Re: Мнението Ви???
« Отговор #24 -: Ноември 19, 2006, 14:18:56 pm »
Можеш , но това едва ли ще съвпада с останалите публикации на тази тема :)

Зад  съвпадението  ли се крие  истината  ?
Ами ако някой твърди ,че ти се казваш Иван , но на всякъде другаде ти си Ицо ...не мисля ,че ства въпрос за съвпадения

  98%  от  населението  на  света и  без това  не  може  да  произнесе  правилно  , нито  едно  от  двете  ...

Неактивен SteeleR

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1705
  • Пол: Мъж
  • смъртта май е за предпочитане пред самотата...
Re: Мнението Ви???
« Отговор #25 -: Ноември 19, 2006, 16:24:12 pm »
не знам за 98%те които не могат да произнесът Иван, но знам, че 50% от населението на земята гладува, а другите 50% мислят единствено как да се наядът повече така, че по-добре вземете да обсъждате нещо смислено... а не нещо, което дори не е теоретично, а хипертеоретично...

PaolaRey

  • Гост
Re: Мнението Ви???
« Отговор #26 -: Ноември 19, 2006, 16:26:40 pm »
И аз определено не знам кой неможе да произнесе Иван и Ицо....

Неактивен анде

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 299
  • Пол: Мъж
  • Нищо човешко не ми е чуждо
Re: Мнението Ви???
« Отговор #27 -: Ноември 19, 2006, 20:22:55 pm »
Ти обаче не си обърнал внимание че има фиксиран момент "Б" .


анде
това е доказано и не е свързано със скороста на светлината ...може би колкото е по - голяма е скоростта , толкова ще е по-голяма разликата във времето , която ще се получи между двата хронометра .
Здравей,здравей.Погледнах.Не съм забравил основното,времето,4-то измерение.Примерите не дават ясна престава за същността на проблема.Айнщайн твърди,че ако примерно, една совалка се намира в свободен полет в Космоса и се дмижи със скорост близка до скоростта на светлината,с=300,000км/сек.,времето за хората  в совалката протича много по бавно,отколкото за хората от земята.Така за екипажана совалката, ако по техния календар и часовници- тя е летяла в Космоса примерно 10г., при завръщането си на земята те ще установят,че на земята са минали цели 100г., и от техните връстници не е останал никой жив.Това е основния теоретичен извод.В обекти движещи със скорости близки до скоростта на светлината,примерно 290,000км/сек.,времето протича много по бавно,забавя своя  вървеж.Това е.нсоз
българофил