Автор Тема: Понасяме ли проявите на гениалност?  (Прочетена 6642 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Livian Rain

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 173
  • Faber est suae quisque fortunae
Re: Понасяме ли проявите на гениалност?
« Отговор #30 -: Август 06, 2006, 21:19:44 pm »
и което си си измислила, а най-често и няма много общо с действителността  [lol] [lol] [lol]
кефиш, раждаш ги по-гениални от гениалните  [lol] [lol] [lol]
научи се като не си права да си го признаваш, то не че и да не си го признаеш не си личи  [lol] [lol] [lol]
- По скромното ми мнение това е идиотско...
- Щом си толкова скромен не се обаждай!

Неактивен Livian Rain

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 173
  • Faber est suae quisque fortunae
Re: Понасяме ли проявите на гениалност?
« Отговор #31 -: Август 06, 2006, 22:17:28 pm »
Казвам това , което ти прескачаш да прочетеш
Геният просто си се ражда такъв и фактът, че с напредване на възрастта гениалността дозрява, може само да ни радва. На него му е достатъчно да хване малкия пръст, за да усети целия смисъл, стига му едно камъче, за да си представи обхвата на вселената /е, не чак в такъв мащаб, но в течение на тази логика/. 
Таланта, който идва наистина от небето, евристиката, демек. Шлифоване, четене, техническа грамотност, опит и т. н. не гарантират появата на искра, която да те отличи, на почерк, който да те открои. Има прекрасни импровизатори, които пишат поезия, на чиято фраза и мелодия можеш да се възхитиш чак, което не ги прави и грам смислени и ако не познаваш оригинала, който въпросният талантлив слухар имитира можеш да си кажеш - е, не е възможно... Така че, "техничарската" страна на въпроса се постига, но не "гарантира" нищо. Иначе всеки журналист може да претендира, че е белетрист.
Абе казвали ли са ти, че като си едитваш постовете не ставаш по-права от преди  [lol] [lol] [lol]
Гений по рождение няма, колкото и да си си го набила в главата. Пак ще се повторя, но някои деца се раждат с талант и дарба, други с повече от обикновено, но само толкова, от тук нататък е развитие на този талант, тъй като той е като полезното изкопаемо - добива се, обработва се и тогава става ценно, има полза от него, иначе е само залежи, в случая заложби.
 Вече ще те цитирам за да не си едитнеш пак постовете все едно това си си написала  [lol] [lol] [lol] то не че има нещо вярно в него, но все пак  [lol]
- По скромното ми мнение това е идиотско...
- Щом си толкова скромен не се обаждай!

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Понасяме ли проявите на гениалност?
« Отговор #32 -: Август 07, 2006, 11:42:36 am »
Ти може да имаш талант да плетеш кошници :) и колкото и да  усъвършенстваш и развиваш този талант гений няма да станеш по простата причина ,че имаш единствено талант да плетеш кошници :) Гениалността се изразява в гениалната мисъл , в гениалния подход към нещата и това е вродено . Геният е творец , а таланта може да бъде и само изпълнител .Как ще се учиш на гениалност та то това няма да е гениалност вече , а подражание. Но ти няма как да проумееш абсурда на твърдението си ...ай плети си кошниците :)
« Последна редакция: Август 07, 2006, 11:46:45 am от D`Eva »

Неактивен Livian Rain

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 173
  • Faber est suae quisque fortunae
Re: Понасяме ли проявите на гениалност?
« Отговор #33 -: Август 07, 2006, 11:53:47 am »
тъй де, аз какво казах - не всеки, който се роди с талант става гений, но всеки гений се е родил с талант, много талант, но нищо повече  :) колкото и да го извърташ и заввърташ все си е тая  [lol] [lol] [lol]
а по темата - интелигентите не се понасят с гениите именно поради това, че първите се развиват постоянно в много области или поне имат пълния потенциал да го правят, докато вторите най-често са изявени в една за сметка на останалите  :) и конфликта изхожда от това, че ако средностатистическия човек се възхищава от гениалния, то интелигентния е скептиченотносно тази гениалност, осъзнавайки осакатеният човек във великия гений  :)
- По скромното ми мнение това е идиотско...
- Щом си толкова скромен не се обаждай!

Genii

  • Гост
Re: Понасяме ли проявите на гениалност?
« Отговор #34 -: Август 07, 2006, 12:02:33 pm »
хахаххахааххах  [smeeh] Livian Rain, мненията ти са направо... пфууууу... повече от гениални.  [xa xa xa xa xa xa] Кога се научи да разсъждаваш така...?

Неактивен Livian Rain

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 173
  • Faber est suae quisque fortunae
Re: Понасяме ли проявите на гениалност?
« Отговор #35 -: Август 07, 2006, 12:06:21 pm »
аз поне разсъждавам  :) хубаво си си избрал тоя ник, доказваш твърденията ми за асоциалното поведение на гениите  [lol] [lol] [lol] въпреки, че едва ли си такъв  [lol] [lol] [lol]
- По скромното ми мнение това е идиотско...
- Щом си толкова скромен не се обаждай!

Genii

  • Гост
Re: Понасяме ли проявите на гениалност?
« Отговор #36 -: Август 07, 2006, 12:10:11 pm »
хах... нещо не ми отговори на въпроса, "умнице"  [lol] Доказвам твои твърдения ?  хахахахах,  твои твърдения ?  [smeeh]

Неактивен Livian Rain

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 173
  • Faber est suae quisque fortunae
Re: Понасяме ли проявите на гениалност?
« Отговор #37 -: Август 07, 2006, 12:19:26 pm »
Дева макар и глупави аргументи поне изкарваше такива, а ти като гледам и за това не те бива  [lol] [lol] [lol] но както казах на едно друго място - всеки според възможностите си  [lol] [lol] [lol]
- По скромното ми мнение това е идиотско...
- Щом си толкова скромен не се обаждай!

Genii

  • Гост
Re: Понасяме ли проявите на гениалност?
« Отговор #38 -: Август 07, 2006, 12:34:12 pm »
Май нямаше какво друго да отговориш и таланта ти да "затапваш" се изпари, та взе пак да си търсиш колежката... Права си - всеки според възможностите си   [namigG]

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Понасяме ли проявите на гениалност?
« Отговор #39 -: Август 07, 2006, 12:36:56 pm »
Ето ти тълковния речник :
гѐният, гѐния,
1. Творец с
висша творческа
способност.
2.
Самата висша творческа способност.

Както виждаш има разлика между талант и гениалност и самото вродено наличие на тази способност определя геният като гений .

Неактивен Livian Rain

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 173
  • Faber est suae quisque fortunae
Re: Понасяме ли проявите на гениалност?
« Отговор #40 -: Август 07, 2006, 12:43:39 pm »
Май нямаше какво друго да отговориш и таланта ти да "затапваш" се изпари, та взе пак да си търсиш колежката... Права си - всеки според възможностите си   [namigG]
ами аз колежки тука нямам, не работя из форумите, а твоята защита впрочем на каква цена е  :) не че ще ми потрябва, ей тъй информативно  [lol] [lol] [lol]
впрочем аз не затапям, а насочвам другите как да се самозатапят, както се вижда - успешно  [lol] [lol] [lol]

Ето ти тълковния речник :
гѐният, гѐния,
1. Творец с
висша творческа
способност.
2.
Самата висша творческа способност.

Както виждаш има разлика между талант и гениалност и самото вродено наличие на тази способност определя геният като гений .
Хубаво де, откъде идва тази висша творческа способност, от нищото ли? Никога не съм твърдяла, че няма разлика между гениалност и талант, едното произлиза от другото и ако всеки гений има талант, то не всеки човек с талант става гений тъй като талантът е заложбата, даденост, а другото - гениалността - осъвършенстването й. Много говориш нищо не казваш, но това за теб не е прецедент  [lol] [lol] [lol] Между другото тълковния речник обяснява понятията на първо ниво за неразбиращите, а за по-заинтересованите има по-специялизирани речници, например философският  :)
- По скромното ми мнение това е идиотско...
- Щом си толкова скромен не се обаждай!

Genii

  • Гост
Re: Понасяме ли проявите на гениалност?
« Отговор #41 -: Август 07, 2006, 12:53:01 pm »
думата ГЕН, говори ли ти нещо ?!

Просто "ей тъй информативно" информация не давам,  "умнице"  :)  
Другите не виждам да ги насочваш към нещо... като "самозатапване" Това само ти си го умееш...

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Понасяме ли проявите на гениалност?
« Отговор #42 -: Август 07, 2006, 13:01:32 pm »
думата ГЕН, говори ли ти нещо ?!

Просто "ей тъй информативно" информация не давам,  "умнице"  :)  
Другите не виждам да ги насочваш към нещо... като "самозатапване" Това само ти си го умееш...
Ма моля те тя не може да мисли на такова "първо" ниво :) Каквото и да и казваш е все едно ,че нищо не си и казал :) след подобно признае в по-горния и пост има ли смисъл да и казваме каквото и да било .

Genii

  • Гост
Re: Понасяме ли проявите на гениалност?
« Отговор #43 -: Август 07, 2006, 13:05:21 pm »
права си - няма смисъл   :)

Неактивен Livian Rain

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 173
  • Faber est suae quisque fortunae
Re: Понасяме ли проявите на гениалност?
« Отговор #44 -: Август 07, 2006, 15:46:21 pm »
думата ГЕН, говори ли ти нещо ?!

Просто "ей тъй информативно" информация не давам,  "умнице"  :) 
Другите не виждам да ги насочваш към нещо... като "самозатапване" Това само ти си го умееш...
брей брей как смислово се свързвали думите по сходство в звуковия състав, но май забравяш, че ген идва от гръцки, а гений от латински, а може би и не знаеш, което е най-вероятно  [lol] [lol] [lol]
По повод затапването ще ти обясня защо не го забелязвате и двамата - глупакът има гениалната способност да си мисли че е прав и когато му покажат, че не е така не го усеща, тъй като мозъкът му разсъждава на ниско ниво => въпросното затапване е видимо за по-напреднал интелектуално човек, т.е. това, че не ви прави впечатление, не значи че не е така  [lol] [lol] [lol] благодаря за опита за разбиране, въпреки че не ти се отдава  [lol] [lol] [lol]

думата ГЕН, говори ли ти нещо ?!

Просто "ей тъй информативно" информация не давам,  "умнице"  :) 
Другите не виждам да ги насочваш към нещо... като "самозатапване" Това само ти си го умееш...
Ма моля те тя не може да мисли на такова "първо" ниво :) Каквото и да и казваш е все едно ,че нищо не си и казал :) след подобно признае в по-горния и пост има ли смисъл да и казваме каквото и да било .
Не можеш да губиш "форумните" битки, а? Същото, което казах на твоя защитник важи и за теб само че при теб е в сила и това - упортството е втори признак на тъпотията, първия ти го показа, сега показа и втория  [lol] [lol] [lol] за третия няма да го казвам защото знам, че след малко сама ще го покажеш  [lol] [lol] [lol]
« Последна редакция: Август 07, 2006, 15:48:11 pm от Livian Rain »
- По скромното ми мнение това е идиотско...
- Щом си толкова скромен не се обаждай!