Автор Тема: Истории с духове  (Прочетена 59448 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен dreams_hunter

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 460
  • Пол: Мъж
  • мразя да мисля
Истории с духове
« -: Февруари 21, 2007, 00:26:57 am »
Най-страшният дух убиец от всички времена е чудовището от “Бръкли Скуеър” № 50, който вилнее още от 19в. Никой не може да го опише точно, защото хората, преживели злокобната си среща с него, дават доста неясни обяснения за него.
Една от първите му жертви е сър Робърт Уарбойс. Приятелите му предложили да прекара една нощ в прословутата къща и той приел поканата със смях. Собственикът настоявал да вземе предпазни мерки- сър Робърт да си вземе пушката или ако не успее да я употреби, трябвало само да дръпне шнура на звънеца за долния етаж.
През нощта точно в полунощ се разнесли силни позвънявания. Докато тичали нагоре, чули изстрели. Но когато влезли в стаята, Робърт бил вече мъртъв. Неговите изцъкнали очи и изражението на лицето му ясно говорели за преживян ужас.
Няколко години по-късно двама моряци минавали по “Бръкли Скуеър” и видели табелката с надпис “продава се”. Двамата приятели Блъндън и Мартин не знаели каква зловеща тайна крие тази къща. Решили, че това е удобен момент да пренощуват безплатно. Обиколили запустелите стаи, докато намерили една на горния етаж. Мартин заспал веднега, но Блъндън бил доста нервен. Точно в полунощ той чул провлачени стъпки, които идвали откъм коридора и се насочвали към тяхната врата. Събудил приятеля си и те видели бавно да се отваря вратата и в рамката й някаква масивна и призрачна фигура. Призракът се навел над Блъндън и го сграбчил. Мартин в ужас и подкосени крака все пак могъл да избяга, за да потърси помощ. Останал без дъх, той успял да разкаже случката на един полицай и двамата хукнали към къщата, но когато стигнали, вече било твърде късно. Смазаното тяло на Блъндън лежало на стълбището до избата със счупен врат, а лицето му било изкривено в ужасна гримаса.
Убийствата на “Бръкли Скуеър” продължили и до наши дни, а един от оцелелите след срещата си с призрака, Самюел Литълтън описал най-страшната нощ в живота си. Романтик по природа, ловец и човек, който години наред е слушал потресаващите истории за призрака убиец, той решил да подложи на изпитание смелостта си. Взел и двете си пушки, едната напълнил със съчми, а другата с дребни монети с по 6 пени- според вярванията- магическо средство за предпазване от лоши духове. През нощта той видял да влиза огромният дух, но този път направо през стената и изстрелял сребърните монети срещу призрака, който го нападнал. По всяка вероятност магическото средство подействало и призракът се изпарил. Литълтън описал срещата си с убиеца от другия свят в книгата “Въпроси и предложения” през 1989г. Според него няма никакво съмнение, че тази стара къща по свръхестествен начин носи смърт и че е обитавана от призрака на лорд Емпсиъкт, живял в началото на миналия век и убит по особено жесток начин, витае и търси отмъщение.
От този случай духът е оставил смъртоносните си бдения и днес № 50 на “Бръкли Скуеър” е само една книжарница.




Д-р Уеар Мичъл от Филаделфия, един от известните неврохирурзи в наши дни, преживял през 1976г. следното: Бил задрямал след тежък ден, когато му съобщили за едно момиче, което го молело да го придружи при болната му майка. Девойката била слаба, загърбена със старинен шал, въпреки дъждовното, но топло време. Докторът придружил момичето и установил, че болната жена страда от възпаление на белите дробове. Предписал лекарства и поръчал дъщеря й да ги занесе час по-скоро. Жената го изгледала изненадано “Дъщерями е мъртва от пет години”- казала тя. От девойката нямало следа, а старинният шал висял на скрина абсолютно сух.



През 1987г. Член на британското консулство в Париж бил на гости на свои приятели в Ирландия. Една нощ се събудил и видял ясно на стената нещо като жива картина: фигура на момче с грозно и сиво лице мъкне ковчег по някаква поляна. След секунда видението изчезнало. Домакинът изслушал среднощната история на госта си и бил доста объркан. С време чиновникът от консулството забравил случилото се, но много скоро изживял потресаващо чувство за вина. Той присъствал на дипломатически прием в Париж. Тръгнал към асансьора и бил поразен от лицето на пиколото- грозно и сиво. Отдръпнал се и тръгнал по стълбите. Когато асансьорът стигнал до петия етаж, станала авария и той полетял надолу. Намиращите се в него мъж и жена загинали. След като разказал за срещата си с пиколото от своя сън се оказало, че такъв човек не работи в хотела.
Дали призракът е искал да го убие или видението е било предупреждение? Две години по-късно чиновникът от посолството загинал при пътна катастрофа.....         







Потъваме и пак се смеем.
Изчезваме, какво от т'ва?
Опитахме и вас да вземем,
но ще потънат ли лайна?
Не правим опит да излезем,
дори не ритаме с крака.
Край нас се носи труп изплезен -
щом може нека е така.

Неактивен Deskata123

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 802
  • Пол: Жена
  • бичам те мони..сега и завинаги
Re: Истории с духове
« Отговор #1 -: Май 11, 2007, 13:59:08 pm »
Всъщтност първата и втората история ме заинтригуваха.......“Въпроси и предложения” през 1989г.....1989 е моята година на раждане...започвам да се страхувам..... [confused] [confused] [confused].....А съм гледала филм подобен на втората история......Сестра в манастир помага на бременна жена дас роди във отсъствие на неиният съпруг....гокато мъжът и се прибира тя му разказва всичко...мъжът вика полиция за да бъде открита жената и да се възнагаради..когато полицията разбира тя разкрива че сесрата е починала преди години при жестокото раждане на свото момиченце също във отсъствие на съпругат и ..........помогнала и сестра от същият манастир,а след раждането и взсела детето.......казват че на коио помогнела да изроди своето дете в отсътвие на мъжът и,детето щяло да умре......след месец бебето умряло
Давам всичко за теб.....За да се
                   върнеш пак при мен..Серцето ми
                  бие за теб..за нежното ти лице...
                             Давам всичко за теб

Неактивен Shady^

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1270
  • Пол: Жена
  • Cry Me A River
Re: Истории с духове
« Отговор #2 -: Май 11, 2007, 14:58:26 pm »
бррррррррр ужас [confused]
                                                                                                 What Goes Around...
                                                                                                                                          ...Comes Around

Неактивен me4tatelka

  • Професор и половина
  • **
  • Публикации: 6386
  • Пол: Жена
Re: Истории с духове
« Отговор #3 -: Май 11, 2007, 15:05:49 pm »
лелеее... луда работа ... [confused]
"Обожавам простите неща, те са последното убежище на сложните натури." /Оскар Уайлд/

Неактивен vanilla_g

  • surreal intention
  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3465
  • Пол: Жена
    • Veritatem dies aperit'
Re: Истории с духове
« Отговор #4 -: Май 16, 2007, 11:27:05 am »
Всъщтност първата и втората история ме заинтригуваха.......“Въпроси и предложения” през 1989г.....1989 е моята година на раждане...започвам да се страхувам..... [confused] [confused] [confused].....А съм гледала филм подобен на втората история......Сестра в манастир помага на бременна жена дас роди във отсъствие на неиният съпруг....гокато мъжът и се прибира тя му разказва всичко...мъжът вика полиция за да бъде открита жената и да се възнагаради..когато полицията разбира тя разкрива че сесрата е починала преди години при жестокото раждане на свото момиченце също във отсъствие на съпругат и ..........помогнала и сестра от същият манастир,а след раждането и взсела детето.......казват че на коио помогнела да изроди своето дете в отсътвие на мъжът и,детето щяло да умре......след месец бебето умряло

Deskata123, това звучи доста интересно. Можеш ли да ми кажеш заглавието на филма или направо линк за download, ако ти се намира. Благодаря предварително  :)
Съжалявам за оффтопика.

"Когато се молиш на Бога, уповаваш се на Неговата милост. Когато се молиш на Дявола - това е сделка - можеш да поискаш всичко. Но в замяна трябва да обещаеш нещо; а Дяволът приема само един залог..."



Неактивен Deskata123

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 802
  • Пол: Жена
  • бичам те мони..сега и завинаги
Re: Истории с духове
« Отговор #5 -: Май 16, 2007, 14:56:06 pm »
Миличка много съжалявам но и аз не знам заглавието защото го хванах от по късно....моля ако някои се сти да ни каже заглавието [helpme]
Давам всичко за теб.....За да се
                   върнеш пак при мен..Серцето ми
                  бие за теб..за нежното ти лице...
                             Давам всичко за теб

Неактивен dylgokoska

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1387
  • Пол: Жена
Re: Истории с духове
« Отговор #6 -: Май 25, 2007, 13:45:40 pm »
Хъм, така като гледам инфото, което е дала Деската, ми напомня на резюмето на един филм, казваше се "Монахинята" до колкото помня, но може и да се бъркам ..
Може да си разочарован, ако не успееш, но си обречен, ако не опиташ. /Б. Силс/

Неактивен GaLLeRy

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2535
  • Пол: Жена
  • ««I m lost without ur love»»
Re: Истории с духове
« Отговор #7 -: Май 25, 2007, 22:31:51 pm »
Чесно не вярвам в тия работи...  [confused] [confused] [confused] [confused]


Мисля , че са плод на някое мн развихрено въображение, пък може и аз да не съм добре де :Д
No PaIn InSiDe... YoU`Re My PrOtEcTiOn

Неактивен Mistic

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3539
  • Пол: Мъж
Re: Истории с духове
« Отговор #8 -: Май 26, 2007, 12:06:51 pm »
Страшно много обичам такива нещаа  [inlovee]
Може би от ника ми си личи.
По едно време по Дискавъри даваха научано-популярни филмчето за такива различни случай...беше супер интересно, защото реалните хора разказваха и показваха различни моменти пък със актьори...

Неактивен Elfata

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 63
  • Пол: Жена
  • Мисли каквото казваш и казвай каквото мислиш!
Re: Истории с духове
« Отговор #9 -: Юли 22, 2007, 22:06:08 pm »
Брррр побиха ме тръпки.... а иначе много обичам така да се събера с някоя компания вечерно време и да си разказваме разни истории за духове...
I did it my way! :) / Photoshop Manq4e

Неактивен ange_divine

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 264
  • Пол: Жена
Re: Истории с духове
« Отговор #10 -: Март 27, 2008, 20:12:40 pm »
Пък аз по принцип съм си много страхлива, обаче видя ли филми с такъв сюжет, винаги ги гледам [lol]
Thought I couldn't live without you
it's gonna hurt when it heals to
it'll all get better in time...
Eventhough I really love you
I'm gonna smile cause I deserve to
it'll all get better in time

Неактивен MiMiToOoOo

  • Философ
  • ***
  • Публикации: 7329
  • Пол: Жена
Re: Истории с духове
« Отговор #11 -: Март 31, 2008, 02:57:36 am »
Аз съм си страхливка, ама пак са ми интересни такива истории и филми. :) Това по Дискавъри и аз съм го гледала :) Даваха и по БТВ преди време нещо подобно :)
На мен в нас са ми се случвали странни неща, така и така не си ги обясних [oops]

Неактивен Qween of the black hearts

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4187
  • Пол: Жена
Re: Истории с духове
« Отговор #12 -: Март 31, 2008, 14:05:26 pm »
имаше и още един много интересен излезе на 6.6.2006 като това е римейк на оригинала от 6.6.1976...Поличбата 666 много интересен филм...а иначе вярвам че си има някакви такива сили,вярвам че е напълно възможно някойи неща да са истина но мисля че умея да различавам истината от илюзията

Неактивен Devil`s Bride

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2826
  • Пол: Жена
  • Търси ме в спомена за бившите крила...
Re: Истории с духове
« Отговор #13 -: Април 05, 2008, 11:41:56 am »
Пф, мен чак ме хваща страх от такива неща. Затова и подобни филми не обичам.
А преди време бях чела една книга на Артър Кларк, в която бяха описани подобни мистерии и аномалии. Беше доста интересно  :)

Неактивен Ledeno_stydena

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 323
  • Пол: Жена
  • PeOpLe AlWaYs LeAvE
Re: Истории с духове
« Отговор #14 -: Май 31, 2008, 22:39:38 pm »
Значи едно семейство(баща,майка и син) си купили нова къща и отишли до магазина,за да купят пердета за стаята на детето.Започнали да разглеждат и момчето си харесало едни черни перденца,но продавачката го предупредила да не взима точно тях,защото ще го сполети нещастие,но въпреки всичко момчето настояло и му взели точно тези черни пердета.Вечерта,когато ги сложили всички си легнали..в момента в който момчето заспало от пердетата излязла една ръка и го удошила!На следващата вечер майката решила да спи в стаята на детето..същата съдба сполетяла и нея.Зловещата ръка излязла и удошила и нея!На следващата вечер,бащата съкрушен и съсипан решил той да спи в стаята на покойният си син,но в ръката си държал нож!В момента,в който ръката започнала да излиза от пердетата той се обърнал и я отрязал!На следващият ден бащата отишъл в магазина да върне пердетата и какво да види...продавачката била само с една ръка...

Един таксиметров шофиор си карал и минал през едно гробище.Навън били много студено,а на пейката пред гробището стояло едно малко русичко,бледо момиченце със синя рокличка с презрамки.Тъй като навън било много студено,а момиченцето било самичко,шофиорът го качил в колата и му дал якето си и го закарало в къщи.Момиченцето посочвало пътя само с мимики.Най накрая стигнали и мъжът казал на момичето ако иска да влезне да вземе пари да му плати и момичето кимнало.Изминал се половин час,но детето не дошло и затова мъжът решил да звънне на вратата да си вземе поне якето и му отворила една жена.Той казал на жената че преди половин час тук е влезнало едно момиче,като подробно дал описанието на момичето и жената му казала:Вие знаете ли,че преди една седмица погребаха дъщеря ми изглеждаща по този начин!След време същият този мъж отишъл на гроба на един свой приятел и съседният гроб бил този на момичето върху който било поставено якето му!


Намерих само тези истории и се надявам да ви харесат :)