Автор Тема: Няколко историйки за духове  (Прочетена 6141 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен blood killer

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 198
  • Пол: Мъж
  • Знам, че имам сърце, защото усещам как се разбива!
Няколко историйки за духове
« -: Юни 18, 2009, 13:06:19 pm »
историите са измислица (написани са само да ви сплашат ако ги четете вечер) [ya yaaa da daaa] [oh kotioo] [namigG] [xa xa xa2324] [pleZz] [smeeh] [twist]


 Значи едно семейство(баща,майка и син) си купили нова къща и отишли до магазина,за да купят пердета за стаята на детето.Започнали да разглеждат и момчето си харесало едни черни перденца,но продавачката го предупредила да не взима точно тях,защото ще го сполети нещастие,но въпреки всичко момчето настояло и му взели точно тези черни пердета.Вечерта,когато ги сложили всички си легнали..в момента в който момчето заспало от пердетата излязла една ръка и го удошила!На следващата вечер майката решила да спи в стаята на детето..същата съдба сполетяла и нея.Зловещата ръка излязла и удошила и нея!На следващата вечер,бащата съкрушен и съсипан решил той да спи в стаята на покойният си син,но в ръката си държал нож!В момента,в който ръката започнала да излиза от пердетата той се обърнал и я отрязал!На следващият ден бащата отишъл в магазина да върне пердетата и какво да види...продавачката била само с една ръка...



Един таксиметров шофиор си карал и минал през едно гробище.Навън били много студено,а на пейката пред гробището стояло едно малко русичко,бледо момиченце със синя рокличка с презрамки.Тъй като навън било много студено,а момиченцето било самичко,шофиорът го качил в колата и му дал якето си и го закарало в къщи.Момиченцето посочвало пътя само с мимики.Най накрая стигнали и мъжът казал на момичето ако иска да влезне да вземе пари да му плати и момичето кимнало.Изминал се половин час,но детето не дошло и затова мъжът решил да звънне на вратата да си вземе поне якето и му отворила една жена.Той казал на жената че преди половин час тук е влезнало едно момиче,като подробно дал описанието на момичето и жената му казала:Вие знаете ли,че преди една седмица погребаха дъщеря ми изглеждаща по този начин!След време същият този мъж отишъл на гроба на един свой приятел и съседният гроб бил този на момичето върху който било поставено якето му!




Тази е гадна

Едно семейство /мъж, жена и малкият им десет годишен син/ пътувало на дълъг път през нощта.
Изведнъж нещо на колата се повредило и останали на пътя... Бащата се сетил че преди стотина метра е подминал някаква голяма сграда, изглеждаща предимно запустяла, но решил да проверят все пак за телефон. Двамата с майката тръгнали, обаче казали на детето за по-сигурно да се заключи и скрие в колата, и в никакъв случай да не отваря... Минал час, когато изведнъж детето чуло някакво странно дращене по покрива на колата, умряло от страх реве и трепери сгушило се долу. Дращенето не спирало. Изведнъж се чули наблизаващите сирени на полицията...
Наобиколили колата и един от полицаите на високоговорител казал на детето да излезе от колата без да се обръща назад, и да отиде при него. Детето излязло, но може би и от страх, решило да се обърне. Оказало се, че някакъв психопат драскал по покрива с главите на майка му и баща му.
А запустялата сграда била психиатрична болница.



По истински случай.

Едно момиченце било в кома близо 3 месеца и накрая родителите решили да изключат поддържащия живота му апарат. Вечерта след погребението майката сънувала сън, в който дъщеря и плачела, изглеждала ужасно раздърпана и уплашена и и говорела : "Мамо, защо ме пратихте на такова тъмно и студено място, защо ме оставихте самичка, елате да ме вземете, страх ме е..." Майката не обърнала внимание на съня, било нормално да сънува обичната си дъщеря, която загубила толкова нелепо. На следващата вечер обаче сънят се повторил. Дъщерята плачела и молела да я приберат вкъщи, питала защо са я заровили жива и т.н. Сънят се повтарял всяка нощ и накрая майката придумала бащата да разровят гроба. Когато отворили ковчега пред тях се разкрила ужасна гледка. Момичето, погребано с най-хубавата си рокля, било свито в единия ъгъл, а не както го оставили спокойно лежащо по гръб, с разкъсана рокля, а по пръстите имала рани, ноктите били мръсни и изпочупени. По вътрешната страна на ковчега ясно личали дълбоките резки, оставено от ноктите и имало вдлъбнатини, сякаш от удари с юмрук. Момичето, неясно как събудило се след комата вече погребано, изпаднало в ужас от страха, тъмнината и недостига на кислород, се е борило да излезе от ковчега няколко часа, докато накрая се е задушило....Била погребана жива!






един малък град имало две момичета , които постоянно се обаждали по телефона и си правили шеги с хората.Един ден те отишли на един хълм без позволение,но един луд ги хванал и искал да ги убие,но някакси момичетата се добрали до телефон и се обадили за помощ, но никой не им повярвал и те били жестоко убити.И сега ако някой ти се обади по телефона и мълчи-това са двете момичета, които търсят отмъщение за нелепата си смърт!






Една вечер едно малко момиче останало само вкъщи.То гледало телевизия,но телевизора се изклучил и момиченцето чуло глас-Аз съм жълтата лейди и съм в твоя град.Стъписано момичето решило че това е някаква шега и отново пуснало телевизора.След 10 минути телефона звъннал когато момичето вдигнало отново чул гласът-Аз съм жълтата лейди и съм пред твоята врата.Изплашено до краен предел момичето седнало в средата на хола и притискало куклата си и отново чуло този глас,но още по-близо-Аз съм жълтата лейди и съм зад теб.Когато детето се обърнало зад него стояла една висока,стройна жена,облечена в жълто,но на лицето си имала нещо като златен воал и когато го махнала от лицето си,лицето и било набръчкано и грозно и мом ичето изпищяло.На другия ден го намерили мъртво в гардероба със збръчкано лице.  

« Последна редакция: Септември 01, 2009, 15:32:27 pm от me4tatelka »







 ..И нИщо Не МожЕ да Ме ТРогНе. И ниЩо нЯМа Да мЕ спРе! НяМа За МеН ЗакОни! В гЪрдИте Си НямАм СърЦе!...

Или го направи или не го прави. Няма "опитвам"!
-- Йода, Star wars

Неактивен blood killer

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 198
  • Пол: Мъж
  • Знам, че имам сърце, защото усещам как се разбива!
Re: някой историики за духове
« Отговор #1 -: Юни 18, 2009, 13:07:51 pm »
 [oops]

Синият нокът
Един мъж и една жена решили да заминат на почивка, но детето им не искало да отива с тях.Майката и бащата повикали съседката да се грижи за децата им през тези дни, в които ще са на почивка.Така и станало.Съседката имала големи ръкавици, които изобщо не сваляла.
Мъжът и жената се върнали от почивка и видели ужасна картина-децата им удушени, лежат на пода, а върху шията на едното имало отпечатък от синьо.
На другият ден мъжът отишъл при съседката им и я попитал, защо децата им са мъртви.Тя отговорила, че не знае.Тогава мъжът свалил ръкавицата и и видял голям син нокът.Тогава разбрал кой е убиецът на децата му.




В едно старо градче хората били много страхливи.Имали огромен страх от мъртавци, демони и други същества, но както на всякъде имало един смелчага който им се смеел и казвал, че не го е страх. Веднъж отишъл в кръчмата и там за да сложи покритие над самочуствието си казал, че в дванайсет полунощ ще отиде на гробището и там ще стой един час.Станало нощ и хората се насабрали на пътя за да гледат как той се качва на горе при гробищата защото те се намирали на хълм. Стоял там един час и решил да си върви.Народът още стоял там и го чакали да се върне.Бил още на сто метра далечина и им подвиквал "Ей, страхливци видяхте ли, че мога"?Тогава един от тръните край пътя го закачил за ризата и той умрял на място от страх защото си помислил, че е някой мъртвец.Така, че не елиминирайте някои неща заради налудничевото им эначение.Няма невъэможни неща!


Имало едно време един силен мъж който си карал по пътя. На пътя имало един хотел и било полунощ и той решил да си отдъхне. Всичките стаи били заети освен стая 13. Той се качил горе и легнал на леглото. По едно време чул един глас да казва "Ще те гепам, ще те изям." Първо си мислел, че сънува и не обърнал внимание. После гласът станал по-писклив и по-силен и пак "Ще те гепам, ще те изям." Той се уплашил и скочил през прозореца.
На другата вечер един боксьор си карал по същият път, видял същият хотел и всичките стаи били заети освен стая 13 и той се качил горе и си пуснал телевизора. След малко чул писаците "Ще те гепам, ще те изям" и той като другия избягал и се хвърлил от 13ия етаж.
На следващата вечер трети човек си карал по същия път, видял хотела и пак всичките стаи били заети освен стая 13. Качил се горе и чул още щом затворил вратата, "Ще те гепам, ще те изям". Пуснал си силна музика за да не чува, но писъците станали викове с ехо "Ще те гепам, ще те изям". Спрял музиката и се ослушал и разбрал, че идват от тъмен коридор. Преближил се до една врата която водила към банята и бавно я отворил и изведнъж видял
едно ...момченце което седяло на тоалетната с пърст в носа и крещяло ..."ЩЕ ТЕ ГЕПАМ, щЕ ТЕ ИЗЯМ!" Grin





В град Беляне преди няколко години,по пътя за кулата станала една ужасна катастрофа-автобус и кола се блъснали и един пешеходец умрял.Катастрофата била толкова силна,че човекът бил разчленен от кръста на долу.Полицаите се опитали да намерят краката на загиналия човек,но така и не успяли.И сега като вървиш през нощта през тази улица все още можеш да чуеш стъпките на този човек зад себе си. Shocked

---

Имаше един млад мъж,който много обичаше да кара мотора си със пълна скорост.Един ден той си пийна малко.И отпраши със пълна скорос.Блъснал се толкова яко,че тялото му било на парчета.Намерили му само половината от тялото му.Не намерили всичко от кръстта на горе.И до днес се разправя как вечертта точно във 12 се чувало бръмчене на мотор и виковете на млад мъж на улицата,на която се случило нещастието.

---

В едно малко селце една възрастна дама била мислена от всичкиза луза.тя се разкарвала с черен гарван на рамо.От тогава тя проклела селото.На която къща кацне гарвана цялото семейство умира при инцидент,а децата влезли в гората никой повече не чул за тях.Останала само тази вещица.На входа на селото пишело:"Тук почива жената с черния гарван"Който влезел в селото и види тази жена след това не се чувало нищо за него

---

Имало една жена,която целия град я мислел за добра.Едно момченце си седяло веднъж в тях само.И чуло вратата да се отваря.Помислил си,че е майка му и питал:Майче ти ли си?А тя му казала:Аз съм синко?След това Детето видяло,че тва там не е майка му.Попитало я,защо се е представило за майка му.Тя му запяла песен и то се превърнало в жена(мъртва).Жената казала:Сега ще си със майка си завинаги,но ще си вътре в нея,и ще седиш заровен под земята.Така и станало.Той останал под земята завинаги.Заключвайте добре вратата.Ако чуете хлопане се присторете на заспал или умрял

---
 [oops]
 ..И нИщо Не МожЕ да Ме ТРогНе. И ниЩо нЯМа Да мЕ спРе! НяМа За МеН ЗакОни! В гЪрдИте Си НямАм СърЦе!...

Или го направи или не го прави. Няма "опитвам"!
-- Йода, Star wars

Неактивен DarkPassionPlay

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 83
  • Пол: Жена
Re: Няколко историйки за духове
« Отговор #2 -: Април 10, 2010, 11:21:23 am »
В интерес на истината това са доста глупавки историйки, като малка се плашех от тях, но ето тази
историите са измислица (написани са само да ви сплашат ако ги четете вечер) [ya yaaa da daaa] [oh kotioo] [namigG] [xa xa xa2324] [pleZz] [smeeh] [twist]


 

Тази е гадна

Едно семейство /мъж, жена и малкият им десет годишен син/ пътувало на дълъг път през нощта.
Изведнъж нещо на колата се повредило и останали на пътя... Бащата се сетил че преди стотина метра е подминал някаква голяма сграда, изглеждаща предимно запустяла, но решил да проверят все пак за телефон. Двамата с майката тръгнали, обаче казали на детето за по-сигурно да се заключи и скрие в колата, и в никакъв случай да не отваря... Минал час, когато изведнъж детето чуло някакво странно дращене по покрива на колата, умряло от страх реве и трепери сгушило се долу. Дращенето не спирало. Изведнъж се чули наблизаващите сирени на полицията...
Наобиколили колата и един от полицаите на високоговорител казал на детето да излезе от колата без да се обръща назад, и да отиде при него. Детето излязло, но може би и от страх, решило да се обърне. Оказало се, че някакъв психопат драскал по покрива с главите на майка му и баща му.
А запустялата сграда била психиатрична болница.

все още ме забива в земята, баси  [oops]
"ВРЕМЕТО НА ГЕРОИТЕ СВЪРШИ, ХРИСТИЯНСКИЯТ БОГ ГИ УБИ, ОСТАВЯЙКИ СВЕТА БЕЗ НИЩО ОСВЕН С ХЛЕНЧЕЩИ МЪЧЕНИЦИ" БЕОУЛФ

Неактивен davyjones_dutchman

  • Новак
  • *
  • Публикации: 32
  • Пол: Жена
  • дейви джоунс владетел на морето
Re: Няколко историйки за духове
« Отговор #3 -: Октомври 23, 2010, 17:31:02 pm »
Летящия Холандец


Една от най-ужасните легенди в Световната митология е тази за капитан ван дер Декен, Летящия Холандец, Призрачния капитан, чиито кораб предвещава гибел за срещналите го.
Откъде идва историята за този капитан? “От моряците” е логичният отговор. Тези мъже са царе в измислянето на различни водни чудовища – змейове, кракени(които между другото са истински, имам в предвид гигантския калмар), дракони, сирени и разбира се – призраци! Та как се е появила легендата за Холандеца. По време на Великите географски открития, най-голямото предизвикателство за моряците е бил нос Добра Надежда в Южна Африка. Въпреки добронамереното си име, той е потапял не малко кораби. Така се явила и легендата за капитана, поради факта, че истински такъв човек е изчезнал безследно в морето.
Според мита ван дер Декен бил жесток човек и контрабандист. Никой не смеел да му се опълчи, хората странели от него, а другите моряци примирали от страх. Един ден обаче при него дошъл красив млад испанец, придружен от девойка, чиято хубост затъмнявала слънцето. Те били съпрузи, а младежът бил търговец в Холандия. Неговият тъст обаче, баща на девойката, умирал от охтика и жената искала да го види. Очите на ван дер Декен я изпили и той охотно се съгласил.
Излезли в открито море. Пътували седмица, две, месец, момъкът разбрал, че не вървят към слънчева Испания, а към черна Африка.
- Ти ни излъга – рекъл той на капитана и извадил сабята си. Бедно, глупаво момче! Ван дер Декен, изпечен пират и опитен убиец, го заклал за секунди пред ужасения поглед на съпругата му.
- Ха, ха! – изсмял се грозно капитана пред нея – Сега ще бъдеш моя или ще последваш твоя глупак в отвъдното!
Но младата жена го проклела в отговор:
- Никога да не намериш бряг, проклет мръсник! – и скочила в морето.
Холандеца продължил пътуването си, докато не стигнал нос Добра Надежда. Върлувало буря. Вълни, големи като планини подхвърляли пиратския кораб като орехова черупка.
- Аз никога не губя! – грозно викал ван дер Декен – ако трябва ще плавам и до Апокалипсиса!
Чул го Дявола и се хванал на думите му. Оттогава до днес, Летящия Холандец не може да акостира на брега – приближи ли го, неестествен вятър го издухва обратно в открито море, котвата му напразно оре дъното. Моряците и прокълнатия им предводител отдавна са умрели, но призраците им се трупат на скелета на прогнилия кораб.
Да го видиш е лошо предзнаменование – скоро ще се удавиш…



“Легендите разказват, че в дълбините на океана се скита душата на Дейви Джоунс. Един заключен сандък пази туптящото му сърце, а на заповедите му се подчинява страховито морско чудовище.” Според легендата, който притежава сандъкът на мъртвеца придобива контрол над Дейви Джоунс.

Неактивен davyjones_dutchman

  • Новак
  • *
  • Публикации: 32
  • Пол: Жена
  • дейви джоунс владетел на морето
Re: Няколко историйки за духове
« Отговор #4 -: Октомври 25, 2010, 15:23:21 pm »

Летящият Холандец
от Уикипедия, свободната енциклопедия


 
Летящият Холандец според легендата, е дух на кораб, който не може да се завърне у дома и е осъден да плава навеки. Летящият Холандец обикновено е забелязван отдалеч, а понякога е и виждан, като пламтящ на светлината. Според преданието, ако корабът бива поздравен от друг кораб, екипажът му често ще се опита да изпрати съобщения за сушата към отдавна вече умрели хора. В мореплаването, виждането на този кораб е знамение за зла участ. Според друго вярване, това е легендарен образ на моряка. Холандският капитан Ван Страатен бил осъден на вечно скитане, след което неочаквано се появявал на собствения си кораб. Летящ Холандец моряците наричат всеки претърпял бедствие кораб, който плава без екипаж. "Летящ Холандец" е и яхта-швертбот, клас FD.

 
 Фактите
Някога съществувал реален човек на име Бернард Фок - търговец в холандската Източна Индийска Компания, пътуващ от Холандия до остров Ява. Този човек е бил капитан на изключителен кораб, който не можел да бъде сравнен с никой друг. Бързината на кораба била толкова голяма, че хората казвали за този човек, че е направил сделка с дявола или както е било популярно по онова време, че е „продал душата си на дявола“.

Бернард Фок живял и умрял напълно нормално, но бързината на кораба му, прочута из целия Индийски океан, става основа за легендата за „Летящия холандец“.

 Съдържание на преданието 
Той беше Амстердамски плавателен съд, който за последен път напусна пристанище преди 70 години. Неговият господар се казваше капитан Хендрик Ван дер Декен. Той беше здрав мъж и следваше своя път въпреки обсебването от дявола. И въпреки всичко това, никой на борда не се е оплаквал от нищо, макар че какво е било наистина между тях никой не знае. Ето я и неговата история. Те бяха преполовили дистанцията за заобикаляне на нос Добра Надежда и вече цял ден се опитваха да преборят времето при залива Табъл. Вятърът обаче се усилваше още и още и ги буташе още по назад и по назад и Ван дер Декен излезе на палубата кълнейки вятъра. Тогава по залез слънце се чул глас, който го попитал:

- Наистина ли нямаш намерение да се приютиш в залива тази нощ?

А капитанът отвърнал:

- Нека съм прокълнат и потъна завинаги в дън земя, ако отида там, защото аз ще се боря тук, ако трябва вечно докато не дойде деня на Страшния съд!

И това, което казал се сбъднало, защото той и до днес се опитва да пребори стихията точно на това място. А корабът му наречен Летящия Холандец заради бързината му може да се види блед със скъсани мачти и платна и няколко светлини само при точно такова лошо време, когато се опитва да премине. В хубаво време той остава невидим!




Една от най-ужасните легенди в Световната митология е тази за капитан ван дер Декен, Летящия Холандец, Призрачния капитан, чиито кораб предвещава гибел за срещналите го.
Откъде идва историята за този капитан? “От моряците” е логичният отговор. Тези мъже са царе в измислянето на различни водни чудовища – змейове, кракени(които между другото са истински, имам в предвид гигантския калмар), дракони, сирени и разбира се – призраци! Та как се е появила легендата за Холандеца. По време на Великите географски открития, най-голямото предизвикателство за моряците е бил нос Добра Надежда в Южна Африка. Въпреки добронамереното си име, той е потапял не малко кораби. Така се явила и легендата за капитана, поради факта, че истински такъв човек е изчезнал безследно в морето.
Според мита ван дер Декен бил жесток човек и контрабандист. Никой не смеел да му се опълчи, хората странели от него, а другите моряци примирали от страх. Един ден обаче при него дошъл красив млад испанец, придружен от девойка, чиято хубост затъмнявала слънцето. Те били съпрузи, а младежът бил търговец в Холандия. Неговият тъст обаче, баща на девойката, умирал от охтика и жената искала да го види. Очите на ван дер Декен я изпили и той охотно се съгласил.
Излезли в открито море. Пътували седмица, две, месец, момъкът разбрал, че не вървят към слънчева Испания, а към черна Африка.
- Ти ни излъга – рекъл той на капитана и извадил сабята си. Бедно, глупаво момче! Ван дер Декен, изпечен пират и опитен убиец, го заклал за секунди пред ужасения поглед на съпругата му.
- Ха, ха! – изсмял се грозно капитана пред нея – Сега ще бъдеш моя или ще последваш твоя глупак в отвъдното!
Но младата жена го проклела в отговор:
- Никога да не намериш бряг, проклет мръсник! – и скочила в морето.
Холандеца продължил пътуването си, докато не стигнал нос Добра Надежда. Върлувало буря. Вълни, големи като планини подхвърляли пиратския кораб като орехова черупка.
- Аз никога не губя! – грозно викал ван дер Декен – ако трябва ще плавам и до Апокалипсиса!
Чул го Дявола и се хванал на думите му. Оттогава до днес, Летящия Холандец не може да акостира на брега – приближи ли го, неестествен вятър го издухва обратно в открито море, котвата му напразно оре дъното. Моряците и прокълнатия им предводител отдавна са умрели, но призраците им се трупат на скелета на прогнилия кораб.
Да го видиш е лошо предзнаменование – скоро ще се удавиш…




“Легендите разказват, че в дълбините на океана се скита душата на Дейви Джоунс. Един заключен сандък пази туптящото му сърце, а на заповедите му се подчинява страховито морско чудовище.” Според легендата, който притежава сандъкът на мъртвеца придобива контрол над Дейви Джоунс.

Неактивен sisi{99}

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: Няколко историйки за духове
« Отговор #5 -: Ноември 09, 2010, 14:15:23 pm »
хора тая вечер няма да мога да спя [reeeev] [confused]

Неактивен kotenceto

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
anito i ujasnata sqnka
« Отговор #6 -: Декември 05, 2010, 20:28:17 pm »
m as vqrvqm na takiva ne6ta za6toto as d1lgo vreme s1m v 4ujbina i edin den kat 4akah moqta priqtelka da se oble4e as se podprqh na tqhniq aftomobil i taka kakto si seda i 4akam na kolata kru6kata namiga6e vpro4em tq mi e bratov4etka no ne mn bliska i kakto taka svetna as se poispla6ih i otvorih vratata da pogledna dali ima problen no izvedn16 edna sqnka se podprq to4no kadeto bqh as podprqna na kolata i as mnogo se ispla6ih znam nqma da povqrvate no e istina  [confused] bqh mn ispla6ena  no sega ponqkoga 4uvam stramni zvuci po v kuhnqta no dano da nqma ne6to lo6o pazate se ot takvis raboti

Неактивен chocolate_fairy

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2346
Re: anito i ujasnata sqnka
« Отговор #7 -: Декември 05, 2010, 22:03:00 pm »
m as vqrvqm na takiva ne6ta za6toto as d1lgo vreme s1m v 4ujbina i edin den kat 4akah moqta priqtelka da se oble4e as se podprqh na tqhniq aftomobil i taka kakto si seda i 4akam na kolata kru6kata namiga6e vpro4em tq mi e bratov4etka no ne mn bliska i kakto taka svetna as se poispla6ih i otvorih vratata da pogledna dali ima problen no izvedn16 edna sqnka se podprq to4no kadeto bqh as podprqna na kolata i as mnogo se ispla6ih znam nqma da povqrvate no e istina  [confused] bqh mn ispla6ena  no sega ponqkoga 4uvam stramni zvuci po v kuhnqta no dano da nqma ne6to lo6o pazate se ot takvis raboti

Нколко поста ти проследих и се зачудих: 1) не ти ли прави впечатление, че всички пишем на кирилица; 2) наистина ли пишеш аз със с или просто с ти е по-удобно от... няма да продължавам и с останали я правопис.

Явно имаш доста опит с паранормалното... ако е истина, според мен трябва да имаш някаква дарба, за да ти се случват такива неща. Аз не мога да кажа какво ти е на главата, но по думите ти звучи страшничко. Винаги съм се чудела как хората, които имат връзка с отвъднормални явления живеят с това.
A thousand years, a thousand more,
A thousand times a million doors to eternity
I may have lived a thousand lives, a thousand times
An endless turning stairway climbs to a tower of souls
If it takes another thousand years, a thousand wars,
The towers rise to numberless floors in space
I could shed another million tears, a million breaths,
A million names but only one truth to face