Автор Тема: Дама Пика  (Прочетена 89073 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен dreams_hunter

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 460
  • Пол: Мъж
  • мразя да мисля
Дама Пика
« -: Февруари 15, 2007, 22:46:21 pm »
Вярвате ли в духове и привидения? На тях са посветени стотици книги и филми и едва ли има някой, който в детството си да не се е наслушал на стряскащо невероятни истории. А може би и вие поне веднъж сте се опитали да призовете образа на всеизвестната Дама Пика.
Ако попитате познатите си дали знаят нещо за нея, най-вероятно ще чуете поне дузина страшни лагерни измислици. Говори се, че този адски студен, но чаровен призрак взима душата на дръзналия да наруши спокойствието му. Неведнъж любопитни тинейджъри са се опитвали да проверят дали в легендите има истина, но резултатът в повечето случаи са преживявания, в които вярват само те.
Смята се, че духовете на починали хора обитават един вид "ничия земя", където има възстановка на тяхната гибел или места, които приживе са им били любими. Много често те могат да оказват влияние в реалния свят, а понякога и да се материализират за кратко. Затова трябва да знаете препоръките на истинските медиуми, за да не пострадате.
Поне веднъж в детството си сме били изкушавани да призовем духа на Дама Пика.
Души от отвъдното не се викат в момент на превъзбудено състояние в банята с дезодорант и запалка, както и след употреба на алкохол или опияти, защото е против правилата и е обидно за починалите, съветва известната астроложка Алена. Според нея това, в което вярват повечето случайни спиритисти, са по-скоро литературни герои. Невъзможно е да извикаш духа на литературен образ или филмов герой, защото той е плод на фантазията. Когато поискате да контактувате с такива, на тяхно място задължително се появява за разговор случаен дух. Ето защо няма как да разберете дали е злонамерен или не.
Въпреки множеството различни мнения за същността на Дама Пика и способностите, които притежава тя, всички са единодушни за начина на призоваването й - в тъмна стая пред огледалото с тесте карти в ръка. Смята се, че с Дамата-призрак могат да разговарят само личности с тъмни коси и очи. Малко хора обаче са наясно с факта, че в стаята трябва да има две жени и трима мъже - нито повече, нито по-малко. Избраникът изважда картата с образа на Дама Пика, поставя я пред огледалото и три пъти призовава духа. Останалите трябва да държат в себе си Жокер, но да не го поглежда 10 секунди след появяването на призрака.
Колкото и да не ви се вярва, ако се вгледате внимателно, пред вас ще се появи прозрачният образ на красива, но зловеща жена с тъмносини очи и дълга черна коса. Възможно е студеният й зъл поглед да не потрепне изобщо, сякаш е снимка, но ледената й усмивка ще ви накара да настръхнете.
Може също да се появи и въпросителен знак без точката отдолу, което означава, че духът иска да знае причината, поради която го безпокоите. Ако видите удивителен знак, значи вече сте го ядосали.
Виденията на група любопитни ученици, повикали Дама Пика, се оказали по-страшни. Те не посмели да я попитат нищо и затова тя започнала да дава знаци за лоши събития в миналия живот на един от присъстващите. Появил се кръст, а след това и съвсем ясен образ на бебе и на бременна жена. Накрая започнало да се оформя лице.
Дама Пика винаги се появява, поне така твърдят вярващите в нея. После обаче призовалият я сънувал кошмари - виждал смъртта си или млади момичета в черно, обикалящи около пресен гроб с неговото име.


Легендата за Мери

Освен известната на всички Дама Пика, съществува подобен мит и за Кървавата Мери. Разликата е, че втората наистина е съществувала. Казвала се Мария I Тюдор, петото дете на прочутия прелъстител крал Хенри VIII, сменил цели шест съпруги. Мери е живяла в далечния 16 в. Качва се на британския престол едва три години преди края на своя живот - 1553 г. Още приживе се сдобива със зловещото прозвище, защото повреме на управлението й на кладата са изгорени 300 еретици.
Много хора смятали, че кралицата е вещица. Сред широко разпространяваните легенди е и историята, че Мери убивала малки момиченца и се къпела в кръвта им, за да запази младостта си.
Ако изпълните познатата процедура за викане на черната Дама, но повторите 13 пъти Блъди Мери, какво мислите ще се случи? Някой ще ви изненада с коктейл от водка, доматен сок и черен пипер? Не, изведнъж ще се появи непозната жена и ще започне да ви драска по лицето. Съществува обаче и вярването, че при смяна на думите Кървавата Мери с Адската Мери, ще си уредите среща не с кого да е, а със самия Сатана. Затова вимавайте, когато решите да си поприказвате с отдавна







Потъваме и пак се смеем.
Изчезваме, какво от т'ва?
Опитахме и вас да вземем,
но ще потънат ли лайна?
Не правим опит да излезем,
дори не ритаме с крака.
Край нас се носи труп изплезен -
щом може нека е така.

Неактивен boginqta_

  • boginqta_
  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2001
  • Пол: Жена
  • Обичам да пуша, по малко да пия...:D
Re: Дама Пика
« Отговор #1 -: Февруари 16, 2007, 01:00:47 am »
пф...духовете и дама пика...ебаси къде е мястото за сравнения ???  [oops] [oops] [oops]
"Може ли разстоянието наистина да те раздели от приятелите ти... Ако искаш да си с някого, когото обичаш, не си ли вече там при него?" Ричард Бах

Неактивен Babuzil

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1655
  • Пол: Мъж
Re: Дама Пика
« Отговор #2 -: Февруари 16, 2007, 05:25:02 am »
Духовете  не  пикат  .... поради  липса на  тяло  и  от  там , липса  на  телесни течнсти ...
« Последна редакция: Февруари 16, 2007, 05:27:38 am от ням поет »

Неактивен Mistic

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3539
  • Пол: Мъж
Re: Дама Пика
« Отговор #3 -: Февруари 16, 2007, 20:49:57 pm »
Ауу супеер [inlovee]
Мноог си падам по такива нещаа [heart__]
Макар че не вярвам...много... [confused]

Неактивен kalista

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9283
  • Пол: Жена
Re: Дама Пика
« Отговор #4 -: Февруари 16, 2007, 21:06:40 pm »
Абе то и аз не вярвах, ама...

В Дама Пика не вярвам.. Но в онова с буквите и капчката - ДА!
Мои близки хора ми разказаха как са играли преди години - 5-6 момичета...
Всички си слагат ръката в/у капачка в/у лист с буквите на него.. И чакат.. Думите се изписват сами...
Разказаха ми как "духът" е написал: "Диляна да не влиза" (момиче, което не е било с тях в момента..) И в следващият миг тя се появава на вратата... След това : "Женя трябва да си ходи бързо".. И се оказва, че баща й я е търсел на пожар точно в този миг... И още куп такива...

Решихме да пробваме и ние.. беше навръх НГ преди 3 или 4 години.. Бяхме само момичета вкъщи.. Качихме се на тавана вкъщи... Преди това се бяхме бъзикали с едната, че ще се "вземаме"... Сложихме листа, капачката...
И това, което беше написано бе : "Мария е моя"...

Мн се уплаших - спряхме веднага и после сигурно с месеци не съм се качвала на този таван...  [confused]
[confused]
Promises disguise as temporary truths which end up as the world’s greatest lies.

Неактивен Kiss`

  • Професор и половина
  • **
  • Публикации: 6261
  • Пол: Жена
  • 'cause on my love you can depend ...
Re: Дама Пика
« Отговор #5 -: Февруари 16, 2007, 22:59:56 pm »
олеле .. това с листа и капачката...  [confused] тръпки ме побиват .. Гледала съм много научни филми точно за тва и направо .. Пф... ужас.. иначе имам мерак да го пробвам  [lol]
Ама това за Дама Пика.. вярвах в това като бях първи клас и много ме беше страх  [lol] А сега..не,не вярвам  :)
Не можеш да откриеш нови океани, ако нямаш куража да изгубиш брега от погледа си.

Неактивен boginqta_

  • boginqta_
  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2001
  • Пол: Жена
  • Обичам да пуша, по малко да пия...:D
Re: Дама Пика
« Отговор #6 -: Февруари 16, 2007, 23:06:32 pm »
какво листче и капачка бре ???  [oops]
"Може ли разстоянието наистина да те раздели от приятелите ти... Ако искаш да си с някого, когото обичаш, не си ли вече там при него?" Ричард Бах

Неактивен Mistic

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3539
  • Пол: Мъж
Re: Дама Пика
« Отговор #7 -: Февруари 17, 2007, 09:45:49 am »
какво листче и капачка бре ???  [oops]
дам...я разкажете как се прави? [inlovee]

Неактивен kalista

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9283
  • Пол: Жена
Re: Дама Пика
« Отговор #8 -: Февруари 17, 2007, 09:52:06 am »
Ами на един лист се пише цялата азбука... Взима се капачка от бутилка - каквато и да е...
Сяда се в кръв около листа и всички слагат примерно пръстта си в/у капачката... И почвате да мислите в пълна тишина.. Трябва да се съсредоточите в/у една мисъл - тази, че капачката трябва да се раздвижи и НЯКОЙ да я раздвижи (демек - духа  [lol])... Ииии после тя сама тръгва към някоя от буквите...  [confused] И после става страшно...
Promises disguise as temporary truths which end up as the world’s greatest lies.

Неактивен Mistic

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3539
  • Пол: Мъж
Re: Дама Пика
« Отговор #9 -: Февруари 17, 2007, 09:55:04 am »
Ами изобщо не ми се вярва че ще стане,но поне ще бъде забавно. :)

Неактивен ivalenny

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1376
  • Пол: Жена
  • ~Следвам само сърцето си!~
Re: Дама Пика
« Отговор #10 -: Февруари 17, 2007, 13:06:30 pm »
Не вярвам на такива неща.Като малки сме викали дама пика,така и не се появи...Това с капачката сме го правили,но един от групичката си мърдаше пръстта нарочно... [lol] [lol] [lol]

Неактивен kalista

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9283
  • Пол: Жена
Re: Дама Пика
« Отговор #11 -: Февруари 17, 2007, 15:49:05 pm »
И аз не вярвах...
Само знам, че никога повече няма да го направя!
Promises disguise as temporary truths which end up as the world’s greatest lies.

Lucky

  • Гост
Re: Дама Пика
« Отговор #12 -: Февруари 18, 2007, 23:08:37 pm »
Ох някой да дойде да спи при мене тая вечер! Ще се напишкам от страх..  [reeeev] [reeeev] [reeeev] [reeeev] [reeeev] [reeeev] За кфо го четах тфа ся..

Неактивен boginqta_

  • boginqta_
  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2001
  • Пол: Жена
  • Обичам да пуша, по малко да пия...:D
Re: Дама Пика
« Отговор #13 -: Февруари 18, 2007, 23:19:55 pm »
ох..стига глупости...
"Може ли разстоянието наистина да те раздели от приятелите ти... Ако искаш да си с някого, когото обичаш, не си ли вече там при него?" Ричард Бах

Неактивен Blake

  • Модератор
  • Master
  • *****
  • Публикации: 1315
  • Пол: Мъж
  • The dead is just the beginning
    • My blog
Re: Дама Пика
« Отговор #14 -: Февруари 19, 2007, 00:05:49 am »
Ох някой да дойде да спи при мене тая вечер! Ще се напишкам от страх..  [reeeev] [reeeev] [reeeev] [reeeev] [reeeev] [reeeev] За кфо го четах тфа ся..
аз идваааааааааааам  [lol] иначе тва с Дама Пика веднъж го пробвахме ....ама наще светнаха лампите  [lol]
My shadow's the only one that walks beside me
My shallow heart's the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Until then I`ll walk alone
http://blaze0fglory.blogspot.com/