Анкета

Важна ли е разликата в годините за една връзка или сексуално изживяване ?!

Да, трябва да се съобразяваме и с възрастта...
19 (18.4%)
Не , важни са чувствата !
58 (56.3%)
Огромно значение има за мен !
5 (4.9%)
Под 5 години е нормално , над 5 не !
14 (13.6%)
Друго мнение ( споделете го )
7 (6.8%)

Общ брой гласове: 95

Автор Тема: Важна ли е разликата в годините за една връзка или сексуално изживяване?!  (Прочетена 11491 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен gabi_gabi

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1374
  • Пол: Жена
  • Нека не мечтаем, а се обичаме...
    • gabinka
kalista аз не бих позволила на дъщеря си примерно да излиза с момче, което е много по голямо от нея.. макар че ми е малко рано за деца така мисля аз.. то този младеж ако е на 18-19 години по никакъв начин не би ме убедил че не иска да спи с дъщеря ми.. ама по никакъв..


Цитат
Не си ти,нито съм аз,нито който и да е друг,който да определя кое е редно за даден човек и кое не!Всеки си решава кое е редно за него...
кое е редно за едно 13 годишно момиче решават родителите му.. и обществото и природата... чудят се защо поколението пропада... аз като бях на 13 си играех с кукли не се събуждах в леглата на тоя и оня..

А и както виждам заглавието на темата не е само за сексуално изживяване,а и за връзка.. не във всяка връзка има секс.......

ако си на 13 и приятеля ти е на толкова няма да има секс ама за да се лиши едно 18-19 год момче от секс значи или е загубеняк или ще ти изневерява..


къде я видя тая педофилия аз не знам ..... Ако тя го иска,НЕЗАВИСИМО,ЧЕ Е САМО НА 13,ако и той също го иска... защо не???? 

защото, за бога, тя е само на 13... да е влюбена.. добре но мисля че да се буди в леглото на някой мъж не е нормално...

В един живот една любов се пада.

Или я следваш неотлъчно.
Или я гледаш как си заминава.

By phibi

Всеки миг е още един шанс... да се усмихнеш..

Неактивен stranger

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2437
  • Пол: Мъж
  • Don`t talk to strangers
Мили деца, приемете думите ми като на човек, на който сестра му малко по малко навлиза в пубертета. Да, това невинно дете лятоска трябва да стане на 13 години...

....

Всъщност бях седнал да ви обяснявам какво точно ще се случи, ако разбера, че някакъв 18-19 годишен келеш се върти около нея, но ще оставя на фантазиите ви да решат съдбата му*.



*Свързана е с много болка.
“God has no religion” - Mahatma Gandhi

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Не знам за останалите, не ме и интересуа. Аз съм на достатъчно години за да мога да си позволя сама да взимам решения за себе си и моето лично предпочитание са по-големите от мен мъже. А относно спора който сте започнали си мисля, че на едно 13 годишно момиченце не му е работа да спи с мъже, но то както се израждат моралните ценности в нашето общество, гледам че за съжаление(за тяхно съжаление) 13 годишните девойки вече са с по-голям опит и от нас по-големите. Това което те не знаят може би е, че като стигнат на тия години вече няма да стават за нищо, защото ще са изхабени жени, които никой мъж няма да иска вече.

Неактивен gabi_gabi

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1374
  • Пол: Жена
  • Нека не мечтаем, а се обичаме...
    • gabinka
да да да да да.... Именно това се опитвах да кажа...


проумейте го... има значение на колко години си
В един живот една любов се пада.

Или я следваш неотлъчно.
Или я гледаш как си заминава.

By phibi

Всеки миг е още един шанс... да се усмихнеш..

Неактивен kalista

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9283
  • Пол: Жена
1во мога да ти кажа, че аз на 13 БЯХ влюбена, колкото и невероятно да ви звучи...

2ро зависи много от средата, в която растеш - аз на 13 не съм си играела с кукли, но това мисля, че не ме е направило по-лош човек... Мога да дам за пример angel4e_f от форума.. За момиче на 13 това момиче има толкова акъл в главата си колкото аз и на 15 нямах!

Пък и пак ще го кажа - вичко зависиот средата, познавам момичета, които на 13 си граят с кукли, както каза ти, но познавам и такива, които ходят по барчета, излизат и т.н. И това НЕ ГИ прави по-лоши или по-разхайтени..
« Последна редакция: Януари 26, 2007, 16:24:02 pm от kalista »
Promises disguise as temporary truths which end up as the world’s greatest lies.

Неактивен gabi_gabi

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1374
  • Пол: Жена
  • Нека не мечтаем, а се обичаме...
    • gabinka
Дадох куклите само за пример... не съм влагала смисъл в това..
Едно е да си влюбена и съвсем друго е да имаш връзка с мъж, който е с 5-6-7 години по-голям когато ти си на 13...
Имам такава приятелка която ама точно като беше на 13 направи така сега е на 17 и всеки като чуе името и (защото то по-специфично и прочуто ест) казва точно "оо.. мани го тоя парцал бе.. най-много да дойде да ми направи една с**рка и да я изритам".. а да не казвам как възрастните хора гледат на нея.. и тя уж беше влюбена и беше сигурна, че той я обича.. че може да му се довери.. ама на..


Нямам нищо против по-малките момиче да излизат и т.н. но да имат сексуална връзка.. не го приемам за нормално
В един живот една любов се пада.

Или я следваш неотлъчно.
Или я гледаш как си заминава.

By phibi

Всеки миг е още един шанс... да се усмихнеш..

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Не бих си позволила да влизам в спор, защото мисля, че не това е идята на форума.Мога да изкажа моето скромно мнение и да го подкрепя с някой доказателства. На първо място бих искала да обърна внимание на това как държавните институции във цял свят определят годните в които един човек става пълнолетен и следователно може да носи отговорност за своите действия и постъпки. Никъде не съм чула някое момиче да е пълнолетно на 13 години. Освен това какво може да е видяло толкова много от живота едно дете на тази възраст? Да може да са му се случили много гадни неща, не отричам, но то във всеки случай няма необходимия житеиски опит, за да може реално да прецени кое е важно, кое полезно, кое трябва. Хората са казали за всяко нещо си име време и аз си мисля че на 13 години не е времето да праивиш секс. Много ще се радвам ако на 13 години има хора, с повече гънки по мозъка си както твърдиш за себе си и това би било чудесно, но не забравяй, че другите не са ти и може би не са имали горчивия опит или подходящо обкръжение, което да ги направи разумни.

Неактивен stranger

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2437
  • Пол: Мъж
  • Don`t talk to strangers
Разумен на 13 = загубен на 23  :)
“God has no religion” - Mahatma Gandhi

Неактивен kalista

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9283
  • Пол: Жена
Аз не твърдя, че всяко 13 годишно момиче има акъл в глава, а че някои наистина имат...

Искам също да подчертая, че всичко зависи строго от момичето, момчето и средата, в която се намират...

Някъде това не е нормално, другаде е... 
Promises disguise as temporary truths which end up as the world’s greatest lies.

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Нека само да отбележа, че всяко правило си има изключения, които всъщност потвърждават правилото!

Неактивен gabi_gabi

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1374
  • Пол: Жена
  • Нека не мечтаем, а се обичаме...
    • gabinka
kalista, права си... но ние просто изразяваме мнение..
В един живот една любов се пада.

Или я следваш неотлъчно.
Или я гледаш как си заминава.

By phibi

Всеки миг е още един шанс... да се усмихнеш..

Неактивен repi-s-lychec

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1060
  • Her shadow plays in the shape of a man's desire...
Като бях сравнително малка четох "Птиците умират сами" на Колин Макълоу. Та повечето знаете историята. има един пасаж, как двамата се срещат тайно на един остров. И как гидът им ги помисля за съпрузи, въпреки почти 30 годишната разлика помежду им... Предполагам за любовта няма граници. Лошото е, че днес трудно може да се говори за любов, а аз някак не съм склонна да вярвам на "приказки". Лично моето усещане е, че се чувствам много по-привлечена от по-възрастни от мен мъже(не с 30 години, разбире се). Може би, защото всъщност се дразня от хора, които мога да водя за носа, може би защото имам нужда от човек, който да учи мен, а не обратното. Може би е чисто инстинктивно - женската да търси най-силния мъжкар в стадото, въпреки че имам доста различни критерии за сила :)

И въпреки това некви малолетни да ми ходят разгонени и безпризорни нагоре-надолу не возприимам! За да си търсиш втората половинка най.малкото трябва да знаеш каква е първата :)
Простите удоволствия са последно убежище за сложни натури

Неактивен gabi_gabi

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1374
  • Пол: Жена
  • Нека не мечтаем, а се обичаме...
    • gabinka
За да си търсиш втората половинка най.малкото трябва да знаеш каква е първата :)

евала за това изказване...
В един живот една любов се пада.

Или я следваш неотлъчно.
Или я гледаш как си заминава.

By phibi

Всеки миг е още един шанс... да се усмихнеш..

Неактивен SavageGarden

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3583
  • Пол: Жена
проумейте го... има значение на колко години си
Играта е само игра,тя никога не може да бъде спечелена.Но никога не подценявай този,който прави крачка назад защото може и да се засилва!

Неактивен madelin

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 568
  • Пол: Жена
  • I`m still loving you ...
годините в една връзка са от ГОЛЯМО значение, защото с възрастта човек поумнява и разбира какво наистина иска. важно е да си на едно ниво с партньора, за да просъществувате заедно известно време. така че според мен разлика над 5-6 години не е нормална.
а колкото до сексуалното изживяване, определено с по - възрастен от теб е по - хубаво.но и тук си има граница, пак някъде към 6 години. иначе като погледнеш отстрани е смешно - тя на 18 примерно, а той на 30 - 32 или обратното.
Остани, ще ти го казвам даже да ме рани.Остани, ще те обичам и да боли.Остани, ще го повтарям без да се уморя.Остани и ще повярваш във любовта.