Автор Тема: Мъжките гафове !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  (Прочетена 568 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Bonita

  • Професор и половина
  • **
  • Публикации: 6114
  • Пол: Жена
  • Най-голямият грях е да обичаш любовта на друг ...
Мъжките гафове !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« -: Юни 26, 2006, 13:58:35 pm »
Сега накратко ще нахвърляме онези мъжки постъпки, които могат да обидят, или още по-зле – да вбесят нежната половинка, а след това и начините, по които въпросният провинил се може все пак да се опита да си спаси кожичката. Ако успее:-)



Той изръсва някоя нейна тайна
Ама какво толкова съм направил – мисли си въпросният млад господин с недоумяващ поглед? Нищо особено - просто се е изтървал пред Сашка (едната от най-добрите приятелки на гаджето си) че приятелката му е отишла на ски с другата си най-добра дружка Роси, защото Роси е по-добра на ски от Сашка. Ето затова двете не са казали на Сашка, че заминават, и са го опазили в тайна вече седмица. Нашият човек обаче разваля цялата конспирация, като се раздрънква пред нея.

Как да се спаси
Лесно е. Едно разговорче с половинката, извинение и обещание, че за вбъдеще ще се опитва да си държи устата затворена за такива неща, върши работа. Двамата могат да обсъдят и за какво Тя да си мълчи на срещата с неговите приятели довечера – за да са квит. А това, че мъжете по принцип си служат и говорят с факти, а не с намеци и нюанси, е истина, която не можем да променим. Затова - да живеят компромисите между половете!

Оставя кочина вкъщи
За голям брой жени това наистина е велика драма. Просто защото те си мислят, че отсъстват ли макар и два дни и заварят ли общото им гнезденце с господина обърнато с краката нагоре, това значи лично неуважение от негова страна. Така де – не те е грижа за обстановката около теб, следователно не те е грижа за мен. Внимавай, защото на свой ред на мен също може да ми писне и да ти дам да разбереш, че не ме е грижа за теб!!! (Многозначително, но по женски правдоподобно.)

Как да се спаси
На силната половинка не й струва нищо през цялото време, докато я няма жената на сърцето му, да си живее свински, но ден или няколко часа преди връщането й да запретне ръкави и да въведе ред в общата бърлога. И без превземки - не е толкова сложно. Оправдания от рода “Не знам колко прах се слага в пералнята” също не вървят, защото Тя му е показвала това поне десетина пъти.

Прави си чай, без да й предложи
Това автоматично ще значи, че той не я обича вече!!! Или най-малкото – че не му пука особено за нея. Всъщност ако питате мъжа, това съвсем не е така. Просто му се е пиело чай и е бил късметлия с последното пакетче. Нищо повече. Само дето жената е склонна да попреувеличава нещата и все да анализира, като завърта лентата няколко кадъра напред. “Той не ме пита дали и аз не искам чай, значи нещо във връзката ни куца и нищо чудно съвсем скоро вече да не сме заедно.”

Как да се спаси
Е, сега, как? Много просто - намира си приятелка, която има алергия към чай! Вече сериозно. Жената е същество, вечно търсещо внимание. И е способна да вдигне шум до бога, ако такова не й е било оказано по един или друг начин. Затова, мъже, ако наистина е нямало повече чаени пакетчета, ами направете й кафе или какао, по дяволите, само и само да бъде доволна.

Кофти закачки с нея пред приятелите
Естествено че ще е бясна (освен ако няма същото като на половинката си леко извратено чувство за хумор и не му отвърне с подобна пиперлива забележка). Все пак за нея Той е човекът, на когото тя има може би най-силно доверие, и сега изведнъж той го предава. Пък и начинът, по който общуват двама души пред други хора, до голяма степен отразява общуването им, когато са сами. Направихте си изводите, нали?

Как да се спаси
Начинът е провинилият се да посмекчи сарказма и хапливия си тон. И малко по-леко с критиките. Те могат да бъдат отправени впоследствие, когато теренът вече е чист от приятели. Чак тогава е времето за взаимни забележки.








Кълна се...никога да не забравям теб!!!